Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2230 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#1 Felhasználó nem aktív   vibfan 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 1.460

Elküldve: Ma, 06:34 48

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. május 23. - 15:07:01

Meg ne felejtsük el ez gyerek darabként jön, ahol nem túl pozítív, ha a 4 főszereplőből 3 meghal.

Ha gyerekdarabként jön, jobb lett volna szimplán boldog befejezéssel. Ez a köztes megoldás szerintem a létező legrosszabb amit válaszhattak, számomra legalábbis ez a fiktív társulatos keret gagyi és hiteltelen.
0

#2 Felhasználó nem aktív   banyi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 7.420

Elküldve: Tegnap, 20:26 07

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. május 23. - 13:47:13

A Rebecca, Mozart, Elisabeth is keretes szerkezetű. Egyikél sem került el semmit a színház....

Már nem tudom, melyik változatnál - a németnél vagy az amcsinál -, de valamelyiknél úgy oldották meg, hogy jó vége legyen a darabnak, hogy kiderül, az egész csak egy előadás volt. Ezek szerint ezt a változatot vette át az Opi. Valaki írta is korábban. Én reméltem, hogy nem mismásolják el a végét... :(
0

#3 Felhasználó nem aktív   Sziszmisz86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 577

Elküldve: Tegnap, 19:27 32

Idézés: mazsopi - Dátum: 2017. május 23. - 11:32:03

Nem tudom volt -e már, de az Ének az esőben Szegedre az Adorjáni-Bordás-Kiskero-Mara-SzabóP.-Gálvölgyi-Szulák szereposztással megy. Egészen jó :)

Kifejezetten jó. :) Nekem Serbi jobban bejött, de Máté is nagyon jó. Ilyen minőségű szereposztással kell egy darabot Szegedre vinni!
0

#4 Felhasználó nem aktív   gazka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 5.174

Elküldve: Tegnap, 17:10 16

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. május 23. - 13:47:13

A Rebecca, Mozart, Elisabeth is keretes szerkezetű. Egyikél sem került el semmit a színház....

Ezekben másikfajta keret van :) (múltba visszagondolós, nem pedig egy a történettől teljesen elrugaszkodott)
0

#5 Felhasználó aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 644

Elküldve: Tegnap, 15:07 41

Idézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. május 23. - 15:07:01

Meg ne felejtsük el ez gyerek darabként jön, ahol nem túl pozítív, ha a 4 főszereplőből 3 meghal.
Még bízom KERO-ban (jöhetnek a mínuszok). Ha Szilárd rendezné kicsit félnék.
A szereposztásnál vannak néhol kétejeim, de az Esmeraldáknál nem. Kinézetre pont azt fogom kapni amire számítok. Ráadásul Petra harsánysága és túlgesztikulálása még jó is lehet.

0

#6 Felhasználó aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 15:07 01

Idézés: banyi - Dátum: 2017. május 23. - 10:54:02

Ajaj, ebben benne van a lényeg, amit valaki már korábban is írt: " keretes szerkezetű előadás születik(...) A Notre Dame-i toronyőr történetét egy fiktív társulat játssza el. A darabban narrátorként Mészáros Árpád Zsolt és Homonnay Zsolt vezeti végig a nézőket a művön."

Az Opi megúszásra játszik és nem vállalja be a szomorú véget, hanem előadás lesz az előadásban. Kár érte! :( Pedig úgy bíztam benne, hogy tökösek lesznek, de sajnos nem. :(

Még bízom KERO-ban (jöhetnek a mínuszok). Ha Szilárd rendezné kicsit félnék.
A szereposztásnál vannak néhol kétejeim, de az Esmeraldáknál nem. Kinézetre pont azt fogom kapni amire számítok. Ráadásul Petra harsánysága és túlgesztikulálása még jó is lehet.

Szerkesztve MrsedWinters által: Tegnap, 15:12 52

0

#7 Felhasználó aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 13:47 13

Idézés: banyi - Dátum: 2017. május 23. - 10:54:02

Ajaj, ebben benne van a lényeg, amit valaki már korábban is írt: " keretes szerkezetű előadás születik(...) A Notre Dame-i toronyőr történetét egy fiktív társulat játssza el. A darabban narrátorként Mészáros Árpád Zsolt és Homonnay Zsolt vezeti végig a nézőket a művön."

Az Opi megúszásra játszik és nem vállalja be a szomorú véget, hanem előadás lesz az előadásban. Kár érte! :( Pedig úgy bíztam benne, hogy tökösek lesznek, de sajnos nem. :(

Szerkesztve MrsedWinters által: Tegnap, 13:47 41

0

#8 Felhasználó nem aktív   mazsopi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 544

Elküldve: Tegnap, 11:32 03

Nem tudom volt -e már, de az Ének az esőben Szegedre az Adorjáni-Bordás-Kiskero-Mara-SzabóP.-Gálvölgyi-Szulák szereposztással megy. Egészen jó :)
0

#9 Felhasználó nem aktív   banyi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 7.420

Elküldve: Tegnap, 10:54 02

Üzenet megtekintéseIdézés: Pippa - Dátum: 2017. május 23. - 09:49:54

Szerkesztve banyi által: Tegnap, 10:56 29

0

#10 Felhasználó nem aktív   Pippa 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 33

Elküldve: Tegnap, 09:49 54

https://szinhaz.org/...r-szereploivel/
0

#11 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 322

Elküldve: 2017. május 22. - 10:09:23

http://gyoriszinhaz....Jelenetk%C3%A9p

nem tudom megjelenik e a kép.

Szeptemberben ellátogatunk Győrbe : Bál a Savoyban előadást nézzük meg...Somogyi Szilárd rendezte!!
0

#12 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 22. - 10:04:51

Üzenet megtekintéseIdézés: Ibolya50 - Dátum: 2017. május 21. - 21:15:47

Ennek az írásnak minden egyes szava igaz. Köszönöm, hogy leírtad. Csak annyit tennék még hozzá, hogy aki elsőként felugrott a végén, az az első sor közepén egy férfi volt, tehát még csak azt sem lehet rásütni, hogy egy elvakult női rajongó volt. Utána egy emberként pattant fel az egész közönség és nem egyenként, nagynehezen "szállingózva". Az egyik legjobb Csárdás előadás volt. Az látszott, hogy a színészek örömmel játszottak, nagyon élvezték és mi is.

Én ahogy láttam egy fiatal pár állt fel elsőként a harmadik sorban, de lehet hogy csak épp őket vettem észre!! Nagyon jó volt és végre nem csak beültek a nézők az előadásra, hanem tapsoltak ott ahol épp kellett...és nem számított, hogy a dalok szövegei átírva vannak, így is remek volt!!! :lol:
1

#13 Felhasználó nem aktív   Ibolya50 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 803

Elküldve: 2017. május 21. - 21:15:47

Üzenet megtekintéseIdézés: ThomBp - Dátum: 2017. május 21. - 19:13:58

Szép estét mindenkinek!

Rövid leszek ígérem :lol:
Csak,hogy véget vessünk a Csárdáskirálynő mizériának, meg üres nézőtérnek, meg gyerekek fiatalok stb.

Ma délután voltam végre Operettszínházban, és igen Csárdáskirálynőőőő!! Fantasztikusan jó volt :P

És igen mindenki élvezte minden egyes percét a darabnak, és igen végig tapsolta a közönség!!És igen sok fiatal volt és gyerek is :P mellettem is ült egy kislány kb második osztályos lehetett és élvezte.
És igen tele volt a színház :P nem mint ahogy itt valaki alantább írta,hogy már nem vesznek jegyet.
Soha ennél rosszabb előadást azoknak akik szeretik!!

És igen álló taps is volt a végén!! Éljen az operett, a Csárdáskirálynő, Marica grófnő és a társai ami jó, és jól meg van rendezve :lol: :lol:

Ennek az írásnak minden egyes szava igaz. Köszönöm, hogy leírtad. Csak annyit tennék még hozzá, hogy aki elsőként felugrott a végén, az az első sor közepén egy férfi volt, tehát még csak azt sem lehet rásütni, hogy egy elvakult női rajongó volt. Utána egy emberként pattant fel az egész közönség és nem egyenként, nagynehezen "szállingózva". Az egyik legjobb Csárdás előadás volt. Az látszott, hogy a színészek örömmel játszottak, nagyon élvezték és mi is.

Szerkesztve Ibolya50 által: 2017. május 21. - 21:19:14

2

#14 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 21. - 19:13:58

Szép estét mindenkinek!

Rövid leszek ígérem :lol:
Csak,hogy véget vessünk a Csárdáskirálynő mizériának, meg üres nézőtérnek, meg gyerekek fiatalok stb.

Ma délután voltam végre Operettszínházban, és igen Csárdáskirálynőőőő!! Fantasztikusan jó volt :P

És igen mindenki élvezte minden egyes percét a darabnak, és igen végig tapsolta a közönség!!És igen sok fiatal volt és gyerek is :P mellettem is ült egy kislány kb második osztályos lehetett és élvezte.
És igen tele volt a színház :P nem mint ahogy itt valaki alantább írta,hogy már nem vesznek jegyet.
Soha ennél rosszabb előadást azoknak akik szeretik!!

És igen álló taps is volt a végén!! Éljen az operett, a Csárdáskirálynő, Marica grófnő és a társai ami jó, és jól meg van rendezve :lol: :lol:

Szerkesztve ThomBp által: 2017. május 21. - 19:20:29

2

#15 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.020

Elküldve: 2017. május 20. - 19:00:13

Sziasztok, a holnapi PBS vizsgára (14:30 Riviéra Girl) nincsen valakinek eladó jegye/jegyei?
"Nehezebb szerezni, mint a 10 éves Rómeóra" jeligére várok minden megoldási javaslatot :)

Köszönöm előre is :)

henriettvass@gmail.com
0

#16 Felhasználó nem aktív   fecs 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.587

Elküldve: 2017. május 20. - 18:24:32

Sziasztok ! A Maria Antoinette végleg lekerül a repertoárról vagy csak a szezonra búcsúzik ?
Köszi előre is
0

#17 Felhasználó nem aktív   Flicka_ 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 98

Elküldve: 2017. május 18. - 17:38:10

Riviera girl beszámoló, ahogy ígértem

A Kálmán Imre Teátrum éppen egy hónapja nyitotta meg kapuit eme előadással. Az előadás előtt kettős érzések kavarogtam bennem. Mint klasszikus operett rajongó, kissé félek az átdolgozásoktól. Az Operettnél voltak korábban gyengébb próbálkozások, amivel magas minőségű műveket tettek gyakorlatilag tönkre. Másrészt mertem remélni, hogy a borsos jegyár nem egy színvonaltalan előadásnak szól.

A játszóhely színházterme családiasnak mondható, az első sorok középén helyet foglaló nézők szinte a darab részeseinek érezhetik magukat. A saját, még éppen megfizethető kategóriájú jegyem a földszint utolsó sorába szólt. Jó tanács azoknak, akik valaha jegyet vennének: ne üljetek a 8. sornál hátrébb, ha nem vagytok kosárlabdaalkatok. A 7-9. sor egy szinten van, emelés nélkül. A 9. sor székeire azokat a vastag párnákat helyezték, amiket a gyerekeknek szoktak kiosztani. Nekem másfél perc után volt kényelmetlen rajta ülni, amikor is inkább odaadtam a sorban helyet foglaló kislánynak, így az első felvonás középen, a nézőtérnél játszódó részeiből szinte semmit sem láttam, a színpad hátsó részét is csak nyújtózkodva (viszonyításképpen 165 cm vagyok...). Mivel nem volt tele a színház, a második felvonásban előrébb tudtam ülni (mint ahogy a két hátsó sor nagy része...), de még a szünet után hosszú percekig fájt a nyakam...

Akkor egy pár szót az előadásról is. Lévai Enikő Szilvia Sylva belépőjének nem volt olyan átütő ereje, mint Fischl Mónikának az eredeti darabban. A vele párban lévő Barkóczi Sándor viszont hitelesen adta végig a naiv, szerelmes fiút. A darab első öt-tíz perce után már egyszer sem volt olyan érzésem, hogy még nem ért össze a játék, bár György-Rózsa Sándor színpadra lépéséig az első felvonásban a darab nem emelkedett ki nálam az "egyszer nézhetős, felejtős" kategóriából. A darabbéli Victor hangja viszont gyönyörűen zengte be a Teátrumot, igazi meglepetés és libabőrőzős érzés volt számomra.
Szabó P. Szilveszter a mogorva apa, itt is a lehető leghitelesebben adta elő a főgonosz szerepét. Németh Attila Feri bácsija egy fokkal jelentősebb szerep, mint az eredeti műben, de olykor nehéz volt eldönteni, hogy Németh Attila karaktere melyik oldalon áll.

Az első felvonás dallamvilága a Csárdáskirálynőhöz képest pörgősebbnek érződött, az utolsó percekben A chicagói hercegnő-ből már ismerősen tetsző jazz kellemes hangzásban keveredett a magyar muzsikával.

A második felvonásban egy új Lévai Enikő lépett a nézők elé: mind színészileg, mind hangilag egy érettebb nő állt a színpadon, mint előtte. Ez a felvonás inkább hatott egy Csárdáskirálynő feldolgozásnak, az Emlékszel még dallamával pedig a lassabb számok is megszólaltak. Itt két új dal hangzott el, az egyik az interaktív vonalról, amit Kerényi Miklós Máté csempészett a darabba. A játékba bevont közönség egy percre talán el is felejtette, hogy operett előadáson van. György-Rózsa Sándor kapott még egy lassú szólót, megérdemelten. Talán a Csárdáskirálynőhöz szokott nézők számára a szerző a végén még némileg megkeverte a párokat a happy end előtt.

Habár a darab nehezen indult be, összességében nekem tetszett. A második felvonás kifejezetten tetszett. A jegyárakat azonban - magyar viszonylatban - utólag is túlzásnak tartom, én a földszinti helyeket a raktárszínház és a nagyszínpad közé pozicionálnám. A művet azoknak az operettrajongóknak ajánlanám, akik fogékonyak az újrafeldolgozások iránt. Minden kommunikációval ellentéteben, szerintem a Riviare girl igenis a Csárdáskirálynő, csak más köntösben. :)
1

#18 Felhasználó nem aktív   mazsopi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 544

Elküldve: 2017. május 16. - 10:39:51

Idézés: Hercule - Dátum: 2017. május 16. - 06:50:46

Édes istenem, milyen fajsúlyos hírek vannak az Opiban! :D de legalább lehet rajtuk röhögni...
0

#19 Felhasználó nem aktív   Hercule 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 246

Elküldve: 2017. május 16. - 06:50:46

http://m.hvg.hu/kult..._egyik_szinesze
0

#20 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 438

Elküldve: 2017. május 15. - 09:28:42

http://www.mediaklik...4-i-adas-182-5/

Tomi és Detti a Magyarország, szeretlekben! :)
0

• 2230 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

35 felhasználó olvassa ezt a témát.
1 felhasználó, 34 vendég, 0 anonim felhasználó

1. MrsedWinters