Startlap fórum:: We will rock you musical! - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 41 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

We will rock you musical!

#1 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 92

Elküldve: 2017. december 03. - 14:55:07

A We Will Rock You musical megmutatta milyen az igazi rockzene!
0

#2 Felhasználó nem aktív   bfe01 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 83

Elküldve: 2017. november 29. - 19:44:15

Üzenet megtekintéseIdézés: william - Dátum: 2017. november 28. - 21:07:11

Mi a lelátó 105 szektor 13. Sorban a 24-25 széken ültünk és tök jól lehetett látni.

Köszi! :)
0

#3 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 28. - 21:53:08

http://www.vivalamus...rsadalomkritika
0

#4 Felhasználó nem aktív   william 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 431

Elküldve: 2017. november 28. - 21:07:11

Idézés: bfe01 - Dátum: 2017. november 28. - 16:07:55

Szeretnék egy kis segítséget kérni! :) Januárban megyek a BOK (volt Syma) csarnokba, a We Will Rock You musicalre. 8000-7000-5800-max. 9000 Ft-os kategóriákon belül szerintetek honnan lehet a legjobban látni? :) Előre is köszönöm a válaszokat!

Mi a lelátó 105 szektor 13. Sorban a 24-25 széken ültünk és tök jól lehetett látni.
0

#5 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 28. - 20:25:28

Idézés: Levin - Dátum: 2017. november 27. - 21:49:29

Nem mindenkinek van ugyanott az ingerküszöbe, mindazonáltal több konstruktivitás van abban amit írtam, hogy egyszerű fikázásnak minősüljön, bár többségében valóban inkább negatív volt az élmény, de bízom benne hogy egy színésszel(Szemenyei) a főszerepben ez egy sokkal jobb előadás is lehet.

Szemenyeire én is kíváncsi lennék, de nekem tetszett Dávid, és azért Jani nem ilyen fiatal mar. Ez fikázás nem konstruktivitás. Bohém rapszódia része a darabnak, és nagyon jól tették hogy ez a zárás. Géza, mint hamis és nincs hangja, ebből látszik, hogy közöd nincs a zenéhez
Nika egy mellékszereplő, cseppet sem gagyi a jelenléte, és az első felvonást elviszi Balázzsal, akinek pont, hogy nem semmilyen a szerepe, nagyon jó karakter, igen jó hanggal. Sári Évi pl. igazi Rock királynő, Űrgammák eszembe sem jutott pl. Mekkora jelmezek és díszletek vannak az előadásban, koreográfia zseniális.

Szerkesztve pulyka8 által: 2017. november 28. - 20:31:01

1

#6 Felhasználó nem aktív   bfe01 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 28. - 16:07:55

Szeretnék egy kis segítséget kérni! :) Januárban megyek a BOK (volt Syma) csarnokba, a We Will Rock You musicalre. 8000-7000-5800-max. 9000 Ft-os kategóriákon belül szerintetek honnan lehet a legjobban látni? :) Előre is köszönöm a válaszokat!
0

#7 Felhasználó nem aktív   Levin 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 236

Elküldve: 2017. november 27. - 21:49:29

Idézés: pulyka8 - Dátum: 2017. november 27. - 20:12:52

Levin ha csak fikázni tudsz akkor maradj csendben, nekem kimondottan tetszett Dávid, jó főszereplő volt, pedig nála hiányzik a tapasztalat még. Stéphanie me szerintem szenzációs, így elsajátitani a prózát és az éneket is, lesz ez még sokkal jobb is, nagyon is profi módon csinálta, bár egy szót elfelejtett a 2. felvonásvan, de az aranyos volt. Nekem a hangosítás is tetszett alapvetően. Nika tényleg hatalmasat nyújtott, de Siklósi Balázs is, hangszíne egészen lenyügöző. Ez nem csak egy koncert ez a koncert és a színház tökéletes találkozása.

Nem mindenkinek van ugyanott az ingerküszöbe, mindazonáltal több konstruktivitás van abban amit írtam, hogy egyszerű fikázásnak minősüljön, bár többségében valóban inkább negatív volt az élmény, de bízom benne hogy egy színésszel(Szemenyei) a főszerepben ez egy sokkal jobb előadás is lehet.
0

#8 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 27. - 20:12:52

Levin ha csak fikázni tudsz akkor maradj csendben, nekem kimondottan tetszett Dávid, jó főszereplő volt, pedig nála hiányzik a tapasztalat még. Stéphanie me szerintem szenzációs, így elsajátitani a prózát és az éneket is, lesz ez még sokkal jobb is, nagyon is profi módon csinálta, bár egy szót elfelejtett a 2. felvonásvan, de az aranyos volt. Nekem a hangosítás is tetszett alapvetően. Nika tényleg hatalmasat nyújtott, de Siklósi Balázs is, hangszíne egészen lenyügöző. Ez nem csak egy koncert ez a koncert és a színház tökéletes találkozása.
0

#9 Felhasználó nem aktív   Levin 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 27. - 10:51:14

Azért mert a nézők nem azért fizetnek 10.000 forintokat, hogy jóindulattal elnézzék valakinek, hogy nem beszél magyarul, vagy "egész jól beszél ahhoz képest hogy". Ez nem szeretetszolgálat, hanem egy profi előadás állítólag.
0

#10 Felhasználó nem aktív   kicsifalat 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 48

Elküldve: 2017. november 27. - 10:36:57

Idézés: Deet - Dátum: 2017. november 27. - 10:22:05

Miért lenne vérciki egy olyan embertől, aki mégha félig magyar származású is, bevallottan nem beszél magyarul? Szerintem meg kimondottan szépen és érthetően beszélt. Le a kalappal előtte.Nem olyan könnyű azért ez a nyelv.

Egyetértek, főleg az első felvonásban észre se lehetett venni.
0

#11 Felhasználó nem aktív   Deet 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.576

Elküldve: 2017. november 27. - 10:22:05

Idézés: Levin - Dátum: 2017. november 26. - 19:04:34

Stephanie az 1/5-ig szépen beszélt, onnantól vérciki volt, hiába énekelt jól és játszott a többséghez képest jól.

Miért lenne vérciki egy olyan embertől, aki mégha félig magyar származású is, bevallottan nem beszél magyarul? Szerintem meg kimondottan szépen és érthetően beszélt. Le a kalappal előtte.Nem olyan könnyű azért ez a nyelv.

Szerkesztve Deet által: 2017. november 27. - 10:23:43

0

#12 Felhasználó nem aktív   Levin 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 27. - 00:28:46

Kicsit bővebben az előadásról.

Díszlet, jelmez vagyis összességében a látvány nagyon impozáns, ennek az előadásnak a legprofibb alkotója Kentaur, a kazetta fal nagyon király, de az elején az évszámok vetítése eléggé szemtornáztató. A két nagy képernyő nagyon jó, mert sokszor ellehet kapni pillanatokat. Az első felvonásban volt angol felirat, a másodikban nem. Mindkettőben inkább magyar kellett volna, hogy miért?

Hangosítás: Katasztrófa. Túl sok zene, aránytalan ének keverés. Nika portja, ami nem ragasztós volt, hanem headset, szólt egyedül normálisan. Volt akinek dobozhangja volt, volt aki szinte nem is hallatszott a zenekar túlhangosítása miatt. Na ezért kellett volna inkább a magyar szöveg kiírva, mert a Queen szövegeit mindenki ismeri, de a magyar fordítást nem. A Bohemian Rhapsodyt pedig felesleges volt magyarul énekelni, hiszen nem része a darabnak dramaturgiailag.

Szereplők:

Scheich Dávid: Hangmagassága megvan hozzá, alkata is, a hangszíne szerintem egy tucat. Színészileg inkább ne is beszéljünk róla, bár ez valamennyi énekesre igaz. Azt gondolnád a We Will Rock you az a darab ami elbírja ha inkább énekes valaki, mint színész, de mivel a sztori, a prózai szövegek és a szituációk meglehetősen felszínesek és gagyik, ezért mégis csak kéne egy kis színészi véna hozzá. Leginkább olyan volt, mint egy X-Faktorból kirángatott énekes, ami valljuk be a darab mondanivalója miatt elég ciki. Közben elképzeltem Szemenyeit, vélhetően vele sokkal jobb lehet minden szempontból.

Stéphanie Schlesser: Értem miért választották, a hangja és a színészi kvalitása is kiemelkedik a korosztályának női mezőnyéből, de vagy húzzák fel az egész karaktert akcentusra, vagy ne adják neki oda úgy a szerepet hogy a darab 1/5 után kényelmetlenül érzed magadat a próza miatt. Ha már non-replika, meg a darabban amúgy is vannak direkt bénán ejtett dolgok, akkor egy kis kreativitással ezt kilehetett volna küszöbölni.

Sári Éva: A Mortal Kombat Sindeljének és az Űrgammák Kancellárjának(Szulák Andrea) szerelemgyereke. Egyébként hangban, megjelenésben az egyik legjobb, kár hogy színészileg átesik az előbb említett Űrgammák szintjére pár helyen, de amikor helyén van akkor nagyjából az egyetlen aki képvisel valamit.

Egyházi Géza: Huh, na ez szentségtörés lesz. Gézának itt sokkal jobban állt a prózai megszólalás, mint az ének. Egyszerűen gyenge volt énekben, hamis és erőtlen, no és persze rosszul hangosított. Utóbbiról nem tehet, előbbiről igen, kopik a hangja pedig még fiatal hozzá.

Veres Mónika "Nika": A délután legnagyobb és legpontosabb éneklését hozta össze és valamennyire a figurával is azonos volt, de sajnos amikor ketten illetve a négyen voltak színpadon, hiába énekeltek nagyokat, gagyika és amatőrszagú volt színházilag az egész színpadi jelenlét, de persze érthető hiszen négyükből csak Stephanie színész.

Siklósi Balázs: Felvetül a kérdés hogy a szerep ennyire semmilyen, vagy őt akarták megoldani jelmezzel, sminkkel, meg azzal hogy jól énekel. Utóbbi nem kérdés, bár sikerült az egyik dalban méltatlanul behangosítani a jól hangosított Nika mellé.

Vadász Gábor: Hoboként járt az énekesek közt és aki ismeri Hobo munkásságát az ezt akkor érti is. Volt egy színész az énekesek közt és ennek a neménekesnek volt az egyetlen szívhez szóló hangszíne, a sok kavirnyászás és magashang kierőltetése közt az egyetlen aki leült a dalszövegével és elolvasta mit énekel. Persze nem kellett nagyot énekelnie, de nem is az a lényeg, hanem amit közölsz.

Konklúzióként azt érzem, hogy ez a darab pont azoknak fog igazán tetszeni, akiket a mai Globalsoftok a markukban tartanak. Van egy alap mondanivaló, sztori, néhány frappáns magyarítás, de ez inkább koncert. Koncertnek pedig itt volt a Queen nem rég Adam Lamberttel.
1

#13 Felhasználó nem aktív   Levin 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 26. - 19:04:34

Stephanie az 1/5-ig szépen beszélt, onnantól vérciki volt, hiába énekelt jól és játszott a többséghez képest jól.
0

#14 Felhasználó nem aktív   kicsifalat 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2017. november 26. - 17:21:54

Üzenet megtekintéseIdézés: bfe01 - Dátum: 2017. november 26. - 16:17:30

Milyen volt Stéphanie? Nem volt akcentusa?

Érdekes, az elején nem, de a második felvonásban ahogy már fáradt úgy egyre jobban előjött.
Egyébként nagyon jó előadás volt, sosem csalódom a PS produkcióban mert olyan hangokat válogatnak össze, higy élmény hallgatni, nézni. Hogy ezek az emberek miért nem kapnak több lehetőséget azt nem értem, mindenesetre a legnagyobb meglepetés nekem Nika volt, tőle ennyire fantasztikus hangot és alakítást nem vártam. Brutál és szívfacsaró volt ahogy a No one but You-t énekelte, leesett az állam.
1

#15 Felhasználó nem aktív   bfe01 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 26. - 16:17:30

Üzenet megtekintéseIdézés: william - Dátum: 2017. november 26. - 09:52:34

Tegnap láttuk nagyon kiraly volt.Még biztos megnézem mégegyszer.

Milyen volt Stéphanie? Nem volt akcentusa?
0

#16 Felhasználó nem aktív   william 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 26. - 09:52:34

Tegnap láttuk nagyon kiraly volt.Még biztos megnézem mégegyszer.
0

#17 Felhasználó nem aktív   kicsifalat 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2017. november 25. - 13:13:05

Én ma megyek, már alig várom.. 2008-ban láttam Torontóban és azt mondtam ha addig élek is meg egyszer ezt látnom kell :)
0

#18 Felhasználó nem aktív   william 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. november 25. - 11:06:32

Volt valaki tegnap a premieren?Milyen volt?
0

#19 Felhasználó nem aktív   Pippa 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 59

Elküldve: 2017. november 18. - 16:29:27

http://m.hvg.hu/kult...Kentaur_interju
0

#20 Felhasználó nem aktív   nagygaboreger 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 526

Elküldve: 2017. október 29. - 11:38:15

Eladó 1 db jegy:

WE WILL ROCK YOU - QUEEN MUSICAL

Előadóhely: BOK Csarnok (volt SYMA), PS PRODUKCIÓ előadása térkép
Előadás dátuma november 26. vasárnap, 15:00
Jegyek adatai:
Fsz. 002 szektor 1. sor 9. szék - 15 000 Ft

Eredetileg 15 000 Ft volt, de most 7500 Ft-ért megvásárolható.
Érdeklődni: 06705702628 nagygaboreg1@gmail.com
0

• 41 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó