Startlap fórum:: Mit egyen a kutya? - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 115 Oldal +
  • « Első
  • 113
  • 114
  • 115
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Mit egyen a kutya?

• Csoport: Guests

Elküldve: 2003. október 20. - 11:13:53

Szia Gyuszi!

Szeretném elkérni az email címedet,hogy egy hosszabb üzenetet tudjak Számodra elküldeni.Az én címem:botor1@freemail.hu.

Köszi
0

Elküldve: 2003. október 20. - 10:33:31

Sziasztok!

Hozzászólásaitokból úgy látom,hogy igen tájékozottak vagytok a témával kapcsolatban,remélem azonban, hogy sikerül nekem is valami újat hozzátenni!

Én tápokban a Pro Pac-ot ajánlanám.Nem hiszem,hogy sokan hallottatok még róla.Ez árfekvésben a Eukanoba kategóriájába tartozik,összetételében jobb,és különlegessége,hogy glükózaminoglikánt és kondroitin-szulfátot tartalmaz,ami a porcképződést segíti,emellett omega-3 és omega-6 is van benne.

Egy másik kérdés,amiről nem igazán hallottam,a kiegészítők kérdése.

Az Állatorvosi Egyetem kutatói most fejlesztettek ki egy olyan készítményt,ami igen meggyőző eredményeket mutat,a neve IMMUNOVET.Ez immunstimuláns,roboráló,a prevencióhoz nagyban hozzájárul.Ha érdekel bármelyik,vagy valamilyen szakmai kérdésetek van,akkor írjatok!Címem:botor1@freemail.hu
0

Elküldve: 2003. október 16. - 17:52:43

Kedves Swpapa és Baby!Örülök érdeklödéseteknek!Természetesen a lehetöség bárki elött nyitva,nem titkosak az árak.Csak van egy csomó féle táp,az csak e-mailbe fér bele.Izelitőül:Eukanuba Large breed 11000ft.Best Choice normál felnöttáp8509ft.Litina norm.feln.4171ft.Ezek 15kg-osak.20kg-bolCotecan spanyol import5120ft.Boschbol legolcsobb normál7538ft.Mindböl van junior is aktiv stb.De Cani-Rex -ünk is,Arionunk is lesz a napokban.Ezek a nagyon jó minőségü tápok,professionál minöségben van még 1-2,de a Cotecantól,Litinától nem olcsobbak,ezek meg azért elég jó beltartalmú tápok(Friskies stb meg se közelitik)Én leginkább a Best Choicot ajánlanám.Simán van olyan minöségü mint az Eukanuba,az ára viszont joval alacsonyabb!!!Super prémium termék!Ja,és beltartalmilag is szinte totál megegyezik vele.Nállunk is van törzsvásárlói kedvezmény,szerzödéssel tenyésztöknek is és hobbi kutyásoknak is.Ezt is meg tudom küldeni bárkinek csak alá kell irni.A teljes árlistát elküldöm nektek,mikor belépek az e-mail-emre.Remélem sikerül választanotok!Üdv.mindenkinek!További jelentkezőket is várok.
0

Elküldve: 2003. október 16. - 10:09:02

Na ja! Az engem is érdekelne. Irok egy mailt, de abból a többiek nem tudják meg az árat! Titkos?
0

Elküldve: 2003. október 15. - 22:58:37

SZia Gyuszi!Engem érdekelne a táp.Elsősorban azEukanuba.Mennyiért adod?Én 12000ft-ért veszem az adult largee beed-et.Ettől olcsobban adod?Akkor tutira érdekel,de az e-mail cimedet nem birom behozni,ide irj légyszi.Meg azt is hogy még milyen tápjaitok vannak,vagy csak ez?Ja,és a nővéremék kaptak kedvezményeket,ha egy helyről hozatják,törzsvásárlói szerződés,vagy ilyesmi is van nállad?Irj róla egy kicsit bővebben.Elöre is köszi!
0

Elküldve: 2003. október 15. - 09:46:59

Sziasztok!

Én Eukanubát etetek, ezelőtt Flatazort kapott a kuty (német dog).

Elmondom a véleményemet, hátha tudok vele segíteni :)

Először is, számít, hogy milyen fajta a kutya. Minél nagyobb a kutya, annál jobban számít, hogy milyen fehérje, zsir, stb tartalma van a tápnak! A nagytestá kutyáknál fontos, hogy magas calciumtartalma legyen a tápnak, hiszen nekik fokozottan növekszik a csontrendszer. Természetesen a kisebb testű kutyáknak is fontos a megfelelő kalciumbevitel, de egy nagyobb testű kutyának nem árt a táp mellé kiegészítőt adni por, tabletta formájában (kölyökkorban természetesen, hiszen felnőtt korban a Ca már nem épül be a csontokba megfelelően).

Kölyökkorban kell odafigyelni, mert amit kölyökkorban viszünk be a kutya szervezetébe tápanyagot, az felnőttkorban pótolhatatlan már, vagy csak részben javítható.

Fontos lehet a méretek miatt megnézni, hogy a táp milyen méretű kutyusnak van. Többnyire a jobb minőségű tápokból van kicsi, közepes és nagy termetű kutyának való táp is. Természetesen pl. Eukanubából is létezik mindnféle méretnek alkalmas táp (ez a bárányhusos), de ezt csak akkor szabad nagytestű kutyának adni, ha úgy látjuk, hogy tökéletesen megfelel neki.

Én a táphoz keverek Gréti mixet, de ugyanúgy jó a főtt rizs is. A tésztát én nem javaslom, mert tapad és tele van szénhidráttal..

Az én kutyám kap csirkefarhátat is nyersen, nyakkal együtt. Fejet azért nem kap, mert nekem nincs gusztusom a csőrét leszedegetni, meg bibelődni vele, azt általában a hentessel levágatom élből..

Alapvetően az okosok azt mondják, hogy a tápban benne van minden, tehát elvileg ha mást adsz a kutyának azzal felboritod annak az egyensúlyát. Én ezzel nem értek teljesen egyet.

Ugyanis a táp egy hatalmas hátránya, hogy NÖVEL! túl gyorsan nő tőle a kutyus (ez főleg nagytestű kutyáknál igaz). Mivel az enyém nagyon nagy testű, ez fokozottan érvényes nála, ilyenkor, amikor ugy látom, hogy most nagyon növeli a táp, csökkentem a táp mennyiségét, növelem a gréti mix mennyiségét és adok mellé kicsivel több farhátat.

A növekedés titka: FEHÉRJE. A sok fehérje növeli túl a kutyákat. Soknak számít ha 26-28-30%-os a fehérjetartalom.

Természetesen minden kutya különböző. Az egyiknek elég a kisebb fehérjetartalmú táp, a másiknak kell a nagyobb, mert kevésbé jó az emésztése. Ez a mi dolgunk, hogy kitapasztaljuk, melyik jobb a kutyánknak.

A konzerv a lehető legrosszabb, amit a kutya kaphat. Egyrészt nem tudni mi van benne (legalább is én még nem jöttem rá), másrészt tele van nyomva tartósítószerrel. Mi jól bírjuk az ilyet, de a kutyák nem. Nem ritka hogy a hasmenés is ezektől van.. a kutyáknak ez tönkreteheti az emésztését..

A tej: Tejet csak akkor szabad adni a kutyának, ha egész kiskorától kezdve kapja. Egy felnőtt kutyának ne kezdjünk el orvosi és egyéb tanácsokra hirtelen tejet adni, mert alapvetően a laktózzal ők gondban vannak és allergiás tüneteket válthat ki. Az aludttej, kefir, tejföl is pótolja azt, ami a tejben van, felnőtt kutyának (ha nem kapott kiskorától kezdve tejet) inkább savanyú tejet adjunk (bár a mai tejekből nehéz csinálni).

A nassi: na az az, ami nem igazán jó. bevallom én is adok a kutyának, de elsősorban gyümölcs és zöldség formájában! Banán, narancs, alma, körte, répa, a kovászos uborka különleges csemege számára! (a legtöbb kutya utálja szerintem:)

A csoki a legrosszabb, amit tehetünk kutyánkkal. Nem tudom megmondani mik azok, de a csokiban olyan dolgok vannak, amik mérgezőek a kutyákra.. állítólag a csokoládéval meg is lehet ölni a kutyát (persze nagyobb mennyiségben)

A házi koszttal nincs gond szerintem. Nekem van egy keverék kutyusom is a dogon kivül és ő házi kosztot kap, és csak mellé kap száraztápot (ráadásul abból anyu mindig másfélét vesz neki, tehát inkább csak csemege számára),
0

Elküldve: 2003. október 13. - 19:23:23

Sziasztok!

Örülök, hogy sokan egyetértenek velem. Ami az Én kényes gyomrú kutyámnak bevált (roti) az a Best Choice, abból is a bárányos rizs és a halas rizs, mivel a szárnyas tápokra allergiás. Azon kívül, hogy ezek a tápok tartalmazzák az összes vitamint, és ásványi anyagot, kényelmesek is . Mindig kéznél van, és ha kiszámolod, főzött kajával sem olcsóbb etetni. A házi koszt nem igazán a kutyának való. Ennek egyszerű oka van, mégpedig az, hogy a kutya gyomor felépítése ragadozó-húsevő, még az ember minden evő. (mint a disznó) De ezt már részleteztem. Az viszont tény, hogy a kutyák általában nagyon szeretik a házi kosztot.
0

Elküldve: 2003. október 05. - 01:05:42

Sziasztok!Van eladó akcios Eukanuba és Chiopee tápom.Ha érdekel valakit házhoz is viszem.E-mail:gyuszet@freemail.hu
0

Elküldve: 2003. szeptember 29. - 20:51:43

Sziasztok, nálunk elég sokat kap a maradékokból is, néha fözés közben egy-egy csipet friss húst is.....kiváncsi természet és szeret mindent megkostolni. Igy a gyümölcsöktöl elkezdve sokmindent kiprobált és van amit szeret van amit nem. Nálam reggel kevés tej, délben vagy este ha olyan maradék van hogy nem árt neki abból kap. Mellette száraz és konzerves kutyaeledelt amit gyakran váltogatok, mert lényegében egyikröl sem tartok sokat, bár tudom ártani nem árt, de a változatosság azért jobb. A zacskón lévö mennyiséget nem tartom be, mivel nálam elég sokat kap mellette, igy inkább kevesebbet a zacskókból.

Csokoládé abszolut tabu, de egy-két szem szölö, alma,görögdinnye, sárgarépa, burgonya vagy tészta stb.mindig kerül a táp mellett a bendöjébe, mikor hogy.

Mindenesetre a táppal, ha jó minöségüt találsz a legegyszerübb. Rendszeres széklet, tiszta tányér és kutya.

0

Elküldve: 2003. szeptember 23. - 02:39:41

Nekem is van tippem,ha tőbbfélét is ki akarsz probálni,érdeklődj az eukutya@freestart.hu e-mail cimen.Amelyik márkákrol eddig szo volt,azokat megtalálod itt,szerintem tőbbfélét is.Tudsz választani melyik megfelelő minőségben,és a pénztárcádnak.
0

Elküldve: 2003. szeptember 21. - 21:39:36

Bocsi, hogy "haza" beszélek.

A Best Choice és társai a következő címen érhetők el:

http://www.iph-group.hu/
0

Elküldve: 2003. szeptember 21. - 03:43:05

Ugy látom,hogy tájékozottabbak vagytok a témában mint én.Én csak 1-2 jo tápfajtát ismerek,kőszi az infot.Megnéztem Dr.T.hozzászolását,sőt a netboard kutyásforumján zudul ez a táptéma.Sok kutyás irta ott is,hogy csak most világositották fel őket(PL tenyésztő,akitől a kutyát vették)hogy az elterjedtebb tápok mennyire gagyik!A bolttulajdonosok tényleg nem ismerik ezeket a tápokat.És ha rendszeresen premium táppal etetnék,mégis hol szerezzem be?Ádám neked biztos van őtleted,irtad a területi képviselőket.Tudnál ajánlani?
0

Elküldve: 2003. szeptember 18. - 22:58:53

Hello lányok.Csak nem olyan" finomságokat "adtok a kutyának mint a jo kis TESCO-gazdaságos kutyakonzerv???

Szerintem elég bizonytalan,hogy mi lehet a tartalma!A maradékoktol biztos jobb.Olvasgattam a tőbbi kutyás forumot, az étkezés forumban Dr.T.hozzászolásával értek egyett,gondolom Hugi is.Jo minőségü táp a helyes etetési forma.Csakhogy alig lehet hozzájutni,mert a TV tele van Pedigree,Friskies stb.reklámokkal.Az emberek meg hajlamosak elhinni hogy milyen jo is az!Ahogy Dr.T.is leirta tele van szojával-hus helyett,a hustartalma meg csőrből,szárnyvégből van.Én a Twinnert nem ismerem,de a Best Choice,meg az Acana nagyon jo.De a Bosch is,a Chicopee,Mera Dog is nagyon bevált.Ja,és területi képviselőktől ,kiszállitoktol lehet beszerezni,ritkán van állateledel boltokban,némelyikük azt se tudja mi az ha kérdezed,hogy van-e.
0

Elküldve: 2003. szeptember 18. - 16:45:34

A husok már tényleg elavult kajának számitanak.Ráadásul bizonyitottan egészségtelen is,hosszu távon.A testvérem tenyésztő ők csak száraztápot adnak a kutyusoknak.Nem a hagyományost,mint pl.Darling,Chappi,hanem Best Choice,Acana,Twinner.Ismeritek ezeket?Most térek át én is ezekre,állitolag nagyon jok.Néha nállunk is előfordult a konzerv,de állitolag az sem tőkéletes.Szerintem az adagolásnál az egyéni igényeket is figyelembe kell venni.
0

Elküldve: 2003. szeptember 18. - 07:51:03

Nekem Dobim van és bevallom őszintén, hogy nagyon el van kényeztetve. Rendszeresen dobozos kaját kap, és néha egy kis száraz kaját. Persze válogatós is, ő azt eszik amit szeret.

Kap néha egy kis nasit is, ilyen pld. a túrórudi, párizsi stb.
0

Elküldve: 2003. szeptember 17. - 23:48:01

Nehéz eldőnteni,akkora már a választék a tápokban.Az biztos,hogy a csirkefej már lejárt lemez.Szerintem a táp a legjobb.Van 1-2 alig ismert tápfajta,amik elég jok,én ugy vettem észre.Ti mit adtok a kutyusoknak?A zacskon lévő mennyiségeket szigoruan betartjátok?
0

• 115 Oldal +
  • « Első
  • 113
  • 114
  • 115
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó