Startlap fórum:: Mit tudtok a BRIARD - ról... - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Mit tudtok a BRIARD - ról...

#1 Felhasználó nem aktív   kbog1 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 38

Elküldve: 2015. július 03. - 11:00:08

Semmit, kíváncsiságból kattintottam ide, és ez a sírköves poszt kicist megütött...
0

#2 Felhasználó nem aktív   xcx01 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 8

Elküldve: 2015. július 03. - 08:05:03

Helló
Ha szeretnél ajándékot vagy sírkövet állatodnak, keresd fel ezt az oldalt: www.pet-stone.hu
0

#3 Felhasználó nem aktív   ludas3274 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 4

Elküldve: 2014. május 31. - 06:09:48

Üzenet megtekintéseIdézés: ' timestamp= - Dátum: 2005. augusztus 05. - 06:49:54

Úgy tűnik, hogy elcsábulok...briárd ügyben....eddíg csupa jót hallottam róluk.

Egy dolog, amitől tartok egy kicsit, hogy én eléggé link vagyok és a dfolytonos fésülgetés az lehet, hogy visszariaszt tőle...lusta dög vagyok...de ez van...félek, hogy a szőre nagyon pepec...

Szia, sok idő eltelt a bejegyzésed óta, remélem azóta van briardod. Ha nincs csak biztatni tudlak, nekem 2 van és öröm az élet vele, előtte volt 16 évig uszkárunk, 12 évig spániel és Írszetter. A Briard a csúcs jellemileg és a szőrével sincs több gond, mint a többi kutyussal volt. Van lehetőség a briardokkal közelebbről megismerkedni Nagyrédén. Ha nem vagy vevő akkor is szívesen látnak.
www.matragyongye-kennel.hu Bonta attila 20/3355180 a tulaj
0

• Csoport: Guests

Elküldve: 2005. október 25. - 18:12:38

briard@freemail.hu
0

Elküldve: 2005. október 25. - 17:57:16

Szerető Gazdija lennék BRIARDNAK!
06702349368
0

Elküldve: 2005. augusztus 16. - 07:38:59

Komondortól nem kell félni...főleg, ha te neveled..kicsi kora óta...felnőttként azért én sem mennék túl bátran a közelébe, különösen ha nem ismer...
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 23:48:51

Én a moszkvaitól nem félnék és a családomat sem félteném. A bernáthegyi miatt sokat nyugodott a kau vér szerintem és orosz foltos kopó is van benne. De nem offolok tovább. Én egy komondortól jobban tartanék.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 18:44:15

Ezek már túl nagyok nekem...a kau meg a moszkvai, meg a sharplaninac...nekem olyan kell, amit meg MEREK regulázni, ha netán kell...
Ezekhez oda se mernék menni....hát még megütni.
Nem azt mondom, hogy verem állandóan...ugye érted amit írtam....????
Ha úgy adódik, hogy mégis, akkor ne legyen tele a gatyám...bugyim....
A komondortól meg a briárdtól nem félnék...ezt tudom.
Most etetek egy kaut....hát...pedig ismer, de azért nem annyira vagyok bátor...pláne, hogy nincs a gazdája....és 10 napig nekem kell etetnem...
Szóval evett ma is a kezembQl, mert másképp el sem indulok befelé, de azért nem haverkodok vele túlságosan.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 12:00:07

Először is részvétem a komondorod miatt.
Amiket írtál feltételeket ("...jól tűri a kinti életet, más állatokkal is jól kijön, nem ugat állandóan, de ugat ha kell, aki megvédi a területét és a családot idegenekkel szemben, de a gyerekem haverjai bejöhetnek játszani...") pont ráillenek egy Moszkvai Őrkutyára. Nekem nagyon tetszenek. Bár gondolom ha ez a két fajta tetszik nem fogsz harmadikat választani. Csak egy ötlet volt. :)

2 kép:
http://www.moszkvaior.hu/sajat/58.jpg
http://www.moszkvaior.hu/sajat/21.jpg

Eddig úgy voltam vele, ha egyszer nagy házam lesz és kell egy komoly házörző kutya akkor Kaukázusim lesz. De ez is nagyon tetszik és sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb kutya lehet.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 11:45:54

Gyerek is olyan mint a kutya csak következetesen megy a nevelés.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 11:15:35

Igen..ilyen előfordult nálunk is...egyszer rám morgott, pedig én vagyok a mindene, nekem mindíg mindent szabd...csak a gyerekkel nem kiabálhattam, ha ő ott volt, mert közénk állt és rámdőlt...de akkor megmorgott és mentem neki ezerrel, mert ezt akkor és ott le kellett játszani.
Mert ha hagyom, akkor máskor is megteszi esetleg...és akkor adtam neki..de soha azután és előtte sem vertem meg...
A gyerekemet sem ...pedig megígérem mindíg neki....nem vagyok az a megverős fajta...
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 11:08:37

Igen kemények is tudnak lenni. Nálunk tetlegességig is fajult a dolog ... Én a kuvasz meg a söprű... utánna nem lehetett elöl hagyni mert mindet szétszedte. És csak én használhattam , mert mindenki mást megmorgott, ha a kezébe vette.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 11:05:44

Azt tisztán tudtam, hogy ha egyszer kertes házam lesz, akkor lesz komondorom...és beköltöztünk és két hónap múlva jött ez a csoda...és teljes lett az életünk...bár néha fenyegettem őt a hólapoáttal..persze csak szóban...
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 11:04:20

Nagyon tetszenek nekem...olyan mókás pofijuk van és tök bohócok....valahogy közel állnak hozzám...talán, mert én is bohóc vagyok?...
Olyan jó kedve lesz az embernek ha ránéz egy briárdra...
Ha találnék valakit, aki megengedi, hogy megnézzem hogyan lehet együtt élni vele...látni a mindennapokban...játszani vele...hogy dönteni tudjak...bár a komondor az egy nagyon régi szerelem.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 11:04:11

Egyébként felénk, Szentesen lesz a hétvégén CAC . Oda nagyon szeretnék elmenni, csak a vendégség miatt nem tudom , hogyan alakul. Jó lenne látni kuvaszokat, mert már keresem - legalábbis a kennel kiválasztáson jó lenne túlesni. Telefonon olyan visszafogottak a tenyésztők, vagy fellengzősek. Jó volna élőben látni miből van a cserebogár. Szóval én i s szeretem a kiállításokat, de csak a kuvasz esetleg a dogok érdekelnek.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 11:00:33

Ennyi bunda ápolás után én sem biztos , hogy még egy nagytestű szőrmókot bevállalnék.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 10:55:41

Csak azért gondoltam a briárdra, mert tulajdonság szempontjából úgy tudom hasonló, csak még jobban szereti a gyerekeket...meg régi szerelem ez...régebben miattuk jártam kiállításokra...nagyon tetszett...csak időm, kedvem, meg türelmem nincs már a szőrével sokat bajlódni...ellustultam...bár a spanit meg a westie-ket is meg szoktam csinálni rendesen...meg bent a 3 ragdoll cicát...
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 08:58:13

Ne félj az összehasonlítástól, mert ahogy a kölyök kutyák vidám lelkét ismerem felejtetni fogja veled a másikat, vagyis betölti az űrt. És hidd el teljesen más egyéniség lessz azonos fajta jellemzőkkel.
0

Elküldve: 2005. augusztus 09. - 08:19:58

Én is így gondolom.
Csak valahogy nem tudom, hogy nem hasonlítgatnám-e össze őket....
Olyan szar...esténként hallom, hogy ugat a Gubanc....meg ha kimegyek, akkor várom hogy hozzámnyomja a hideg orrát....üres az udvar nélküle...pedig van még másik 3 kutya..../ két westie meg egy spániel/
Mégis olyan nagy űr van....meg a lelkemben is....
0

Elküldve: 2005. augusztus 08. - 22:13:57

Csipi, tudom, hogy ma már nem olvasod, de sajnálom a komondorodat. Ha eddig jól bevált a komondor és minden téren megfelelt én azt tanácsolom ne váltosztass. A másik komolyabb érevem , hogy ebbben a divat diktálta világban lassan ritkaság számba megy az őshonos kutyafajta. Én mindig úgy kezdem a hírdetéseket, amikor kiskutyám van , hogy " Magyar ember, magyar kutya."
0

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó