Startlap fórum:: Spániel találkozók - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 14 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Spániel találkozók

• Csoport: Guests

Elküldve: 2006. február 01. - 16:19:51

Szasztok!
A legközelebbi spaniel találkozóra mi is elmennénk. Szaffika is nagyon várja már hogy játszhasson egy jót. Ha meg lát egy fajtársat akkor egyszerüen nem lehet kikapcsolni, körbe-körbe futkározik órákon át ; eszméletlen.

Mindenképpen szóljatok ha lesz tali.

Na Üdv.
0

Elküldve: 2006. február 01. - 10:08:51

Szia Anita és a többiek.

Topi jól van élvezi a havat, amikor van...
Vannak képeim,de nem tudom, hogy hova tegyem fel, hogy lássátok.
Topi most volt 8 hónapos, imádnivaló még mindig, anyukámékra nem nagyon hallgat, de elég ha rám igen.
Veletek mi újság?? Tobi???
Nem tudsz vagy tudtok fodrászt :-) neki?? mert már el kellene vinnem, de nem sürgős, mert még ugyis hideg van..

Puszi jók legyetek.... Timy
0

Elküldve: 2006. január 29. - 20:43:03

Sziasztok! Mi az első spániel találkozón vettünk részt, sajnos azóta különböző okokból nem voltunk. Valaki tud valamit Márkról és Enzoról, mert rég nem hallottam felőlük? Ha megnézitek a képeket az első taliról, akkor arany- fehér angol cocker spani lány, és gazdija vagyunk. Puszi mindenkinek.
0

Elküldve: 2006. január 24. - 10:00:14

Itt újra BERRENCS!
Mikor tartunk legközelebb spanitalit???????
Berry,a nagy hidegek ellenére is nagyon várja!!!!!!
0

Elküldve: 2005. december 23. - 11:16:42

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket és Eredményekben Gazdag Boldog Új Évet kívánunk....

Hannah & Andi
0

Elküldve: 2005. december 10. - 22:12:40

Ma volt klub kiállítás spánieleknek...mér nem jöttetek nézőnek?
majd hóban lesz egy tali, meg tavasszal tervezek.
0

Elküldve: 2005. december 08. - 14:46:10

Sziasztok!
Mikor és hol van Spániel találkozó?
Egy hete van kutyim, 3 hónapos, és Riónak hívják. Szeretném egyszer elvinni megmutatni neki a fajtatársait :o)
Vika
0

Elküldve: 2005. december 02. - 13:11:06

Sziaaaaaaaaaaaaszok!
Szóval akkor mikor lesz SPANITALI????
BERRENCS
0

Elküldve: 2005. december 02. - 13:06:40

Szija!
A végbél körüli mirigyekről a szerencsés kutyatulajdonosok nem is igen tudnak, mert sok kutyának semmiféle gondot nem okoz. A mirigyek nyílása a végbél két oldalán, a bőr és a bélnyálkahártya találkozásánál található. A szekletürítés során ürülnek és a váladék s székleten képez bevonatot. Jellegzetes szaga miatt "bűzmirigy"’’ néven közismert, aki egyszer érezte már, soha nem felejti. Vizsgálat céljából lefogott, megijedt kutyánál is ürülhet.
Peches kutyatulajdonos viszont pontosan tudja, miről van szó, mert vannak kutyák, akiknél rendszeresen kell foglalkozni vele. Őnáluk nem történik meg a spontán ürülés, a váladék pang, benne baktériumok szaporodnak el, a mirigy begyullad. Ilyenkor ez a tájék fájdalmas, duzzadt, körülötte a szőr kihullik, a bőr kipirul, az állat gyakran nyalogatja, a végbelet a földhöz dörzsöli (szánkázik). Súlyosabb esetben a végbéltájék fájdalmassága miatt a bélsárürítés reflexes zavara alakul ki, annak összes következményével. A felszaporodó intoxikációs termékek felszívódva a bőrt allergizáló tényezőként hatnak. Az elhanyagolt gennyes gyulladás következménye lehet a végbél melletti feltörés, sipoly kialakulása.

A végbél körüli mirigyek tisztítása, kinyomása némi tapasztalatot igényel, de kis gyakorlással elsajátítható. Egyedenként változik, hogy milyen gyakran kell végezni. A hígabb, világosabb váladék az egészséges, ezt könnyebb is kinyomni. a besűrűsödött, sötét, szinte túrós állagú, darabos mirigytartalom kiürítése gyakran nehéz és pont ez jellemző, amikor baj van. Annál is inkább, mert az ok sok esetben éppen a mirigykivezető eltömődése. Ezt a gyulladásos váladékot szagolva úgy érezzük, ehhez képest nem is nagyon büdös az egészséges bűzmirigyváladék. Ráadásul a tájék fájdalmassága miatt szegény kutya is jobban ellenáll ilyenkor, úgyhogy nehezebben megy a művelet. Siker esetén sem biztos, hogy az teljes; sokszor nem gondolnak arra, hogy az ürült váladék talán csak az egyik oldali mirigyből származik, tehát mindig meg kell győződni róla, hogy mindkét oldali kiürült-e. Jobb tehát állatorvoshoz fordulni, ha problémát észlelünk a végbéltájékon, illetve bármely állatorvosi vizitet össze lehet kötni egy gyors végbéltoilettel megelőzés céljából is. A gyulladásos végbél körüli mirigyek a tisztításon kívűl más állatorvosi kezelést is igényelnek.

Idült, visszatérő, a szervezetben folyamatosan gyulladásos gócot képező végbél körüli mirigy esetében merül csak fel az állatnak a mirigyektől való megszabadítása. A mirigyek különféle vegyszerekkel való kiírtása valóban nem vált be, a sebészi eltávolítás pedig nem jelent nagyobb veszélyt a normál műtéti rizikónál.

Levelére válaszolva: ha az Ön által már elsajátított rendszeres tisztítással rendben tudja tartani spánielje végbél körüli mirigyeit, az megnyugtató, ezzel semmi probléma nincs. Csak akkor igényel külön kezelést, ha ennek ellenére rendszeresen begyullad vagy bőr-problémákat okoz. Valóban logikusan hangzik, hogy a kemény (csontetetés utáni) széklet ürítésekor könnyebben, míg a lágyabb (tápos) széklet esetében nehezebben ürül spontán a végbélmirigy, de tapasztalataim szerint mégsem figyelhető meg szoros összefüggés. Ráadásul a sok csont etetése sokkal több hátránnyal és veszéllyel jár a kutyára nézve, mint ez az esetleges előny, míg a tápoknál fordított a helyzet az előnyök javára.

Juhászné dr. Pórfy Tünd

Julcsi
0

Elküldve: 2005. december 01. - 10:03:17

segiítsen már valaki! Hol van a spaninak a bűzmirigye? Még csak most van elsőre spanim. Igaz kettő is van belőlük. Imádomőket. Segítsetek. Előre is köszi Judit
0

Elküldve: 2005. november 26. - 20:45:50

Szija Jenga!
Elméletileg van tárhelyünk, elméletileg:)Chellonál.
Mit szóltok ehhez a kutyapelenkához? Az olyan, ha valaki nem ismerné, hogy le kell teríteni, az alja vízhatlan és a felülete nagy nedvszívó képességű.
Julcsi
0

Elküldve: 2005. november 26. - 08:55:07

Szia Julcsi!

Sztem nem lehet ide képet feltenni, de lehet h csak én voltam / vagyok a béna :)
Nekem a photobucket.com-on van fent egy csomó kép, nincs vmilyen tárhelyed?

MA 2 ÉVES JENNIFER :)
0

Elküldve: 2005. november 24. - 02:15:32

Sziasztok!
Nekem egy 1 éves blausch. spani lányom van. Szerintem itt az ideje egy tenyészszemlének, légyszi írjátok meg, hogy mikor és hol lesz legközelebb, és az érdekelne még, hogy ez hogy zajlik le?
A "gyerekről"+"tesókról"itt vannak képek: www.bamboogrove.fw.hu
Kösziszépen :Szefi
0

Elküldve: 2005. november 23. - 15:57:03

Sziasztok!
Köszi a választ Jenga. Igen van neki helye, ahova pisilhet, kakilhat. Igazából az esetek 70%-ában oda sikerül, ahova kell. Jól tudod, sajnos még nem vihetjük ki, hátra van egy rakat oltás. Január elején lehet őt először kivinni. Nem nagy tragédia, ha nem oda sikerül, ahova kell, csak az zavar, hogy a helyére piszkít.
Esetleg valamelyikötöknek nincs képe a kutyusa növekedéséről. 2-4-6 hónapos koráról. Kíváncsi vagyok, mikor kezd spánielesedni:)Itt képet lehet feltenni, mármint ebben a topicban?
Köszi Julcsi
0

Elküldve: 2005. november 23. - 12:59:18

Az én kutyám is csinált ilyet, hogy a helyére piszkított, de utána leszokott róla, főleg amikor már utcára mehetett.
7 hetesen még nem mehet utcára igaz? Van alom ahova végezhetné a dolgát?
0

Elküldve: 2005. november 23. - 12:58:01

Jenny most lesz 2 éves, és ő 11,5 kg.
Hízott most 1kg :)

Itt a hó :) Jen imádja :)
0

Elküldve: 2005. november 22. - 21:28:35

Szijasztok!
Tud valaki tanácsot adni, hogy egy 7 hetes kölyök miért piszkít a helyére?
Köszi: Julcsi
0

Elküldve: 2005. november 18. - 09:48:09

Szia Timy!
Hogy van a kis Topi? Már rég nem hallottunk felőletek! Nincs róla képed? Mi jól vagyunk mostmár, Tobinak tegnap volt egy kis gyomorrontása :-(( de ma reggel örömmel láttam hogy javul, mert újra elkezdett rosszcsontkodni, lopkodni... arany pofika!
Anita
0

Elküldve: 2005. november 17. - 07:42:36

pontosítanék :D
a talikról http://kep.tar.hu/akoako vannak képek. Majd tavasszal lesz egy a Bükkben, vagy rámszakadék... még nem tudom. De lehet összehívok egy pár órásat télena Margit-szigetre
;)
akoako@citromail.hu
http://kevinspaniel.gportal.hu
Lora&Kevin
0

Elküldve: 2005. november 16. - 14:56:14

Szia, sziasztok.

Megmértem Topi súllyát 10 kg kereken, majdnem 6 hónaposan.
Hogy vagytok??? mikor lesz tali????
0

• 14 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.