Startlap fórum:: Koppenhága - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Koppenhága

#1 Felhasználó nem aktív   lakatos.diana 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: 2012. augusztus 06. - 21:33:24

Nem tudja valaki, hogy hogyan tudunk kivenni alberletet koppenhaga vesterbron?
mert a neten csak hulyek vannak akik azt hiszik okosok es elore akarnak utaltatni penzt, aztan kuldik a kulcsot postan. Na annyira en se vagzok hulye. De ha valaki tudja hogy van e valami kozvetito iroda, az jo lenne, mert boligportal es tarsaiban mar csalodtunk. Es 10 nap mulva lakas nelkul leszunk.. 91723599 ez a szamom vagy email lakatos.diana@freemail.hu koszonom
0

#2 Felhasználó nem aktív   E300 TD 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 3

Elküldve: 2011. február 22. - 19:11:07

Sziasztok!

Ha valakinek esetleg szüksége lenne rá. Kombi dízel autóval szállítást, reptéri transzfert, költöztetést vállalok.

Több mint 800 literes csomagtartó, tetőcsomagtartó és tetőbox is van. Ha esetleg szükséges gyermekülést is tudok vinni.

Egyelőre csak Koppenhágában vagy Sjællandon, de megbeszélés alapján akár Fyn vagy Jylland is szóbajöhet.

Érdeklődni itt tudtok vagy a S124TD@gmail.com-on

Köszönöm!
0

• Csoport: Guests

Elküldve: 2010. december 19. - 19:51:45

Sziasztok! Sándor vagyok!
Én Dániában élő magyar emberkéket keresek, üzletfeleket!
Élőállat ,vagyis Kutyakölykök értékesitésével foglalkozom! Eddig németországna száálitottam de szeretnék Dániba is és Svédországban is Kereskedni! Lenne még pár dolog amivel lehetne üzletelni! Akit érdekelne egy péznkereseti lehetőség az irjon nekem! ::hundwelpen@gmail.com
0

Elküldve: 2010. augusztus 10. - 10:58:16

Üdvözlet mindenkinek!
Létrehoztunk egy honlapot, találkozók, programok, szervezésére, információcserékre.
Mindenkit szeretettel várunk.
A programok főként Koppenhága, és környékén vannak, de hasznos információkat is teszünk fel a honlapra.
a honlap:
http://dafi.elivepage.com/
Remélem találkozunk!
Orsi
0

#5 Felhasználó nem aktív   zsuzsoczi 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 0

Elküldve: 2010. június 24. - 20:39:47

Kedves Mindenki!

Szeptembertol decemberig keresek kiado szobat Koppenhagaban(esetleg lakast 2-3 fo reszere), kozponti elhelyezkedes nem annyira fontos, inkabb legyen minel olcsobb.
Ha barki tud segiteni vagy tanacsot adni, kerem jelentkezzen (zs.fodroczi@gmail.com)
Elore is koszonom!
Zsuzsi
0

Elküldve: 2010. február 14. - 13:43:04

Sziasztok Kopenhagai meg Sjaellandi magyarok,
Ket honapja erkeztem Kbh-ba es nagyon szeretnem ha megirnatok van-e valami magyar -dan talalkozo itt vagy Sjaelland-on valahol,ugy periodikusan, mondjuk hetvegeken , van e esetleg magyar nyelvu mise, istentisztelet..., mint pl. a lengyeleknek, romanoknak,(utobbiaknak 3 helyen is van Daniaban), ahol meg el lehet beszelgetni, hallottakat, tudnivalokat kicserelni egymas kozott,amiket illik ,na meg hasznos ismerni egy uj helyen, a kulombozo munka, lakas ,jogszabalyok, hasznos tudnivalokrol, a helyi szokasokrol,aktualis lehetosegekrol, ...stb , mert nincs akivel 1 arva szot valtsak, 1 kicsit elbeszelgessek, lassan erzem teljesen kiakadok, adjatok mar 1 tippet van e ilyen jellegu kezdemenyezes, ha nincs hozzuk ossze ,szoljatok minden ismerosnek,korosztalytol fuggetlenul,tegyuk kisse szinesse ,kellemesse e kodos ,unalmas hetvegeket !!! Azt olvastam itt a neten 1 masik ,tan on,hogy Arhusban volt a tavaly valami ilyen talalkozo, itt Koppenhagaban nincs semmi ilyesmi ?!! Varok minden ilyen jellegu otletet, kezdemenyezest ide a Forumra ,es !!! Udvozlettel, Minya
0

Elküldve: 2010. február 10. - 18:01:35

Sziasztok Koppenhágai magyarok! :)

Arra az esetre, ha valaki szeretne szép igazolvány-, portré-, modell-, vagy akár esküvői fotót készíttetni, szívesen állok rendelkezésre.

Teljes mobil stúdió felszereléssel tetszőleges helyszínen történő fotózást is vállalok.

Nézd meg honlapom a www.photoshooter.eu címen! Elérhetőségeim is itt találod.

Ragyogó napsütést mindenkinek! (ránk fér már a sok hó meg jég után)

üdv,
Roberto
0

Elküldve: 2009. november 24. - 19:50:10

Tavasszal sikerült végre eljutnom Koppenhágába, csodálatos város:
http://koppenhaga.utazni.info
0

Elküldve: 2009. október 29. - 11:20:49

SZÉP NAPOT MINDENKINEK!
HA TUD VKI MUNKÁT KOPPENHAGÁBAN SZOLJON A FERJEM KINN VAN MOST KERESGEL DE NEM TUD DÁNUL CSAK ALAP ANGOL PERFEKT FRANCIA NYELVET,ÉS ARABOT BESZEL.VENDEGLÁTÁS ERDEKELNE, MERT TÖBB EVE GYROSZOS VOLT. ENGEM IS ERDEKELNE MUNKA. ALAP ANGOL, FRANCIA NYELVTUDASOM VA.RECEPCIOS VOLTAM EGY FITNESS TEREMBEN. VAN KET KISFIAM
3 ÉS 4 EVESEK.TOVÁBBI KERDESEIM: HOGYAN MUKODIK OTT KINN AZ OVODA? MENNYIBE KERÜL? MENNYIBE KERÜL KOPPENHAGABAN EGY SZOBÁS LAKAS BÉRLÉSE?
andrea198306@gmail.com email cimre kérnék választ ha lehetseges,előre is köszönöm.
U.I.:a JÓISTEN SEGÍTSEN MEG MINDENKIT :D
0

Elküldve: 2009. október 26. - 13:07:44

http://www.danishlessons.blogspot.com
Ujonnan készült interaktiv blog, ahol a kezdő dánul tanulóknak adunk segitséget, nyelvtannal és kiejtéssel kapcsoaltban. Szeretném ha a forum elindulna, és megosztanátok tapasztalataitok a nyelvvel kapcsolatban illetve kérdeznétek amit nem értetek és javasolnátok hogy milyen nyelvtani szabályokat töltsek fel. Ha dán iskolát keresel avval kapcsolatban is tudok tanácsot adni. Valamint ajánlom figyelembe a hirdetéseket is ahol további információkat találhattok netes böngészésetek alatt. Üdv, Kerekes Gyöngyi - blog operátor
0

Elküldve: 2008. november 09. - 02:02:02

Helló mindenki!

Én csak érdeklődnék, hogy megy e valaki decemberben haza karácsony környékén autóval... mert ha igen, és lenne egy szabad hely, szívesen betársulnék... volt már repjegyem haza, csak csóri Sterling becsődölt, és úszott a jegyem is, most meg már annyira drága, hogy nem is éri meg hazarepülni...
No szóval, ha tudsz segíteni, és pont rám van szükség útitársnak, szólj! usha@citromail.hu
0

Elküldve: 2008. július 24. - 20:08:18

Kukucs!!!
Segítsetek!

Én egy negyedéves egyetemi hallgató vagyok, aki s.o.s szállást keres. Szeptembertől kezdem tanulmányaimat Koppenhágában. Sajnos nyár elején eltörtem a lábam és a kórházban töltött idő alatt megtörtént az egyetemi kollégium valamint szállás foglalás.. mikor hazaértem és hívtam a kinti egyetemet.. már szállás nélkül maradtam.

Remélem ti tudtok segíteni!!
Arra gondoltam megkérnélek titeket, hogy segítsetek, hátha ismertek valakit, aki kiad lakást vagy szobát. Vagy ha láttok véletlen kiadó szobát, lakást szívesen kivenném.
Sajnos nem tudok dánul és sok-sok dán hirdetéssel találkozva a neten, nem tudok válaszolni..
Kb 2800-3000dkk-t tudnék költeni szállásra havonta, mert ennyi az ösztöndíjam. Főleg az egyetemem (University of Coppenhagen) környékén (Kobenhavn-K, Frederiksberg, Christianhavn) keresgéltem eddig. Szeretnék a közelében lakni, főleg a lábam miatt, meg a belváros miatt is.
Ha tudnátok segiteni, nagyon megköszönném!!!
Janka
kontakt: flora@phoebia.hu
0

Elküldve: 2007. október 19. - 19:17:39

Ide is bekukkantok, jó érzés tölt el, hogy van egy fórum, ahol segítik egymást a magyarok, nem pedig lehúzgálják egymást. Haladunk. Nekem is lenne egy extra kérdésem.Olyan jellegű weboldalt keresek, amelyen koppenhágai építőipari cégek szerepelnek. Amennyiben létezik ilyen, és vkinek tudomása van róla, kérem írja meg.(angol-esetleg dán-nyelvű) Üdv.:litykosz
0

Elküldve: 2007. október 04. - 10:53:05

Szia,

a párom azt mondta, hogy a szolgáltatás áfáját nem igényelheted vissza, csak az alkatrészét.
Én passzolok...
0

Elküldve: 2007. szeptember 30. - 18:40:24

Sziasztok!W.Szilvia ,greve.str.!
Köszi a válaszokat
-a sulit azóta találtam és ingyenes , nagyon örülök neki.
-Jah és az infót az itteni magyarsággal kapcsolatban :))))

Lenne még egy kérdésem, elromlott az autóm és elég rendes öszeget tudnék visszaigényelni amikor elhagyom az országot , a kérdés elég e az a számla amit a szerelö adott amin megjelöli azt az adóösszeget amit visszakaphatok vagy kell vmi külön számlat is kérnem tölle?
Előre is köszi
Mindenkinek üdv!
0

Elküldve: 2007. szeptember 28. - 06:40:16

szia!köszi szépen válaszod!!!!
Már én is megtaláltam a joergensen oldalát csak az a baj h egy éjszaka 20000ft környékén van és az egy hónapban nagyon sok,mert mi nem pár napban gondolkozunk hanem 2-3hónap kellene amíg össze tudjuk szedni a kauciót!!!Azért gondoltam, h szoba jó lenne v olyan albérlet ahol nincs kaució csak olyan 1hó!!!!!Szóval ez a helyzet!!!Amit írtál h írjam be a google-ba azzal meg az a baj h nem tudok dánul!!!!!Azért gondoltam, h közületek akik kint vannak nincs-e vhol hely?????????
Ja mégegy kérésem lenne,látom h írtad az egyik srácnak a takarítós melót!!!!!!!
Nem tudnád véletlenül azt a pár kifejezést leírni mit jelent az utolsó 2-3,nem tudom lefordítani azzal az oldallal sem amit a fórumon írtatok!!!!Nagyon szépen köszi!!!!!!!!!!
0

Elküldve: 2007. szeptember 27. - 13:31:18

Szia Ildi!

Ez itt alul, szerintem a legolcsobb megoldás addig, még pénzhez nem juttok (valamikor én is itt kezdtem).

http://www.hoteljoergensen.dk/?acc=56

Butorozott szobát azt böven lehet találni, dehát az egésszen más árért.

Különben megnézheted: üssed be a Google-ba ezt ”Værelse til leje i Københavnt” amennyiben a géped nem veszi be a dán é betüt, akkor az index dán forumáról kopizzad le.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039864

Ezt a levelet, most áttaszem az index dán forumra, tehát igy megoldható a problémád, mivel az ottani szüsztéma, tudja kezelni a különös betüket is.

Sok sikert;
Greve
0

Elküldve: 2007. szeptember 27. - 09:42:57

Szia Greve!Látom te szorgalmasan válaszolsz,arra kérnélek ha tudnál vmi szobát v olcsóbb szállást okt16ra de hamarabb is jó, az sokat segítene!Már a párom kint van Koppenhágában és mennék utána!!!Ha tudsz vmi segítséget légyszi írj, fontos!!!Te biztos tudsz vmi megoldást!!!Az emil címem is megadom, azt többször nézem:sz_szilgyi@freemail.hu Köszike Ildi
0

Elküldve: 2007. szeptember 24. - 06:27:07

Szia!

Nézd meg ezt az oldalt, mivel itt vannak lehetöségek.

http://www.kbh-sprogcenter.dk/index.php?link=page4&un=page40

Más:

Itt DK-ban nem könnyü magyarokkal (magyar szármozásuakkal) összejönni, mivel nagyon kevesen vagyunk. Az idösebb generáció, pedig annyira eldánosodott, hogy a magyarságuk az már nagyon megkopott és már a második generáció magyar származása, vagy is magyarsága, az már teljessen (sajna) nulla.
0

Elküldve: 2007. szeptember 23. - 18:44:32

Szia,

én még itthon vagyok,de tudom, hogy ha legálisan dolgoztok, akkor a kommune-vagyis "önkormányzat", ingyenes dán nyelvtanfolyamot biztosít nektek. A követségen járjatok utána. Jogotok van a dánt kint tanulni!!!
A párom dán és sok dolognak utána jártunk...

Sok sikert!

Szilvia
0

Topik megosztása:

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó