Startlap fórum:: Információk - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 51 Oldal +
  • « Első
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Információk

• Csoport: Guests

Elküldve: 2005. május 06. - 12:37:27

Kedves verbano!
Gilire, Lombokra átrepültünk. Ez kb. fél órás út. Onnan hajóval lehet átruccani. Motorcsónakkal kb. 5 perc, lélekvesztővel 30 perct. Mind a kettőnek meg van a maga varázsa. Mi a lélekvesztő tetején utaztunk. :)) Az ár hirtelen nem jut eszembe, de tudom, h nem volt vészes. Otthon meg tudom nézni, h mennyibe került a repjegy. De ezt csak hétfőre ígérem.
Üdv. Juma :))
0

Elküldve: 2005. május 06. - 08:24:25

Szia Juma!

Hogyan lehet Nusa Duaról átmenni Gilire és mennyibe kerülhet kb?
0

Elküldve: 2005. május 05. - 15:53:57

Szia Mindenkinek!
Pár hete írtam mailt az weboldalszerkesztő munkatársaknak, hogy eltünt a Balifórum. Úgy látszik hatásos és eredményes volt. :)))
GABI! Gilin találsz fehér homokot és lubickolásra, búvárkodásra alkalmas helyet, de ott nincsenek öt*-os szállodakomplexumok :)))
üdv. Juma :)
0

Elküldve: 2005. május 04. - 16:03:25

Szia Gabika!

Nusa Dua olyan messze van mindentől, hogy legalább 10 perc kell hogy eljuss oda!
Fehér homokos paradicsomi tengerpart nincs sehol. A legszebb partok pedig pont Nusa Dua és Tanjung Benoa partjai, az 5*-os szállodák ugyanis nagyon tisztán tarják a partot.
Sanurba ne menj ha rám hallgatsz.
0

Elküldve: 2005. május 03. - 11:03:30

sziasztok !!!
SOS segítséget kérnék tőletek Bali ügyben .Bár látom nem nagyon aktív a fórum , de mást nem találtam , így hátha .... Júniusban megyünk , de nem tudjuk melyik partszakaszt válasszuk , mert eléggé megoszlanak az eddig olvasottak . Mi nusa duát választottuk volna , de azt mondták messze van mindentől , sokan vannak és hínáros!? a partja . Sanurt néztük végül ki, de jó lenneha tudnátok segíteni , hogy az milyen lehet . Remélem volt már ott valaki és ír róla . A lényeg szép fehérhomokos nyugodt vizű / nem hullámzó/ part , nem nyüzsgő , kevés ember .
Előre is köszönök minden segítséget .
Gabi
0

Elküldve: 2005. április 19. - 04:30:53

Szia Zita!
Megadnad az uj mobilszamod? Just in case. Ha nem akarod publikusba, akkor kuldd el legyszi a dewibarbara@freemail.hu-ra. Koszi.
Barbi
0

Elküldve: 2005. április 09. - 18:43:24

Az utca bocsánat Sanur-ban van.
0

Elküldve: 2005. április 09. - 18:38:18

Véletlenül nem megy valaki mostanában Bali-ra.Egy üzenetet kéne átadni a Jl. Hang Tuah utcában Iketut Oka Birowa-nak?
0

Elküldve: 2005. április 02. - 09:51:56

Sziasztok,
vegre ujra hozza lehet ferni ehhez az oldalhoz.
akkor huzzunk bele,
es induljon az infocsere!

udv
Zita
0

Elküldve: 2005. január 25. - 06:15:25

Sziasztok!

Megsem Balira mentunk, meg csk nem is Indoneziaba, hanem epp a Fulop szigeteken logatjuk a labunkat (Gyonyoru ici-pici szigeteken jartunk (volt akkora, ahol csak ket kis fatekolmany allt, gyonyoru feher homokos tengerpart, nehany fa, es kesz. Gyonyoruek voltak, es jofej emberek eltek rajta... Mint szerintem minden turista, aki arra jar, mi is elhataroztuk, hogy veszunk ott egy szigetet :)
Zitat, Cukisub-ot es a tobbieket udvozlom, majd megyunk egyszer Balira is, de az ujdonsag varazsa csabitobb volt :)
Gabor
0

Elküldve: 2005. január 17. - 19:03:10

Mangart!

Mi Thaiföldröl szeretnénk átjutni Balira.Thaiföldre BUD-KIEV-BANGKOK 160E ( Aerosvit ). Utána az Airasia fillérekért ( Bangkog - Kuala Lumpur -Bali - KL -BKK) , 45E forintér mennénk, ha kiderülne mennyire esős Bali márciusban.

Üdv!
0

Elküldve: 2005. január 14. - 13:16:29

Sziasztok!Február közepén mennénk balira de nem találtunk csak horror árban repjegyet.Nekünk nem kell szállás csak jegy.Minden megoldás érdekel,ha tudtok segítsetek.Négy aggódó búvár.
0

Elküldve: 2005. január 13. - 08:35:16

Kedves Zita!

Érdeklődve olvastam a leveleidet és az derült ki számomra hogy érdemes veled felvenni a kapcsolatot,ha az ember szeretné minél jobban eltölteni azt a pár napot amig ott van.

Mi január 20-án érkezünk 8-an és január 31-én megyünk el a szigetről.

Ha épp ráérsz akkor szivesen venném az ötleteidet először itt a neten aztán meg személyesen is.

Természetesen érdekelnek a látványosságok a szigeten,de a környéken is szivesen nézelődnék:pl Komodo és a tengeri horgászat is érdekel.

Várom a válaszod:Gábor
0

Elküldve: 2005. január 10. - 21:34:35

Kopp-kopp!

Sziasztok!

Március közepén lenne lehetőségünk elmenni Balira. Ami egy kicsit elszomorított, hogy márciusban elég sok "Eső, zivatar" -t olvastam ( tavalyi ) a http://hungarian.wun...com/history/sta tion/96747/2004/3/14/MonthlyHistory.html
oldalon.

Thaiföldről mennénk az AirAsia-val Kuala Lumpuron keresztül.

Az időjárás miatt nyitott a Bali kérdés.

A kérdésem kézenfekvő: érdemes így utazni vagy ennyire nem esősek a márciusi napok?

Üdv & köszi: Takiba
0

Elküldve: 2005. január 10. - 06:04:26

A 2800/l az sok mindent megvaltoztat - de talan kicsit kisebb a forgalom. Bar nem hiszem.

Mindenkitol elnezest kerek, hogy regi infot kozoltem, a tobbi ar is emelkedhetett, az uzemanyag ar mindenbe beleepul (altalban sokszorosan)

Kuta - altalaban motorral megyek es nincs tukma, ha gyalog, akkor a belso utcakon nyugisabb a helyzet. Hmmmm... de reg voltam ott. Kicsit meg az is hianyzik, hogy ket lepesenkent el akarnak adni nekem egy napszemuveget, mikozben rajtam van egy, tehat jol lathatoan semmi szuksegem nincs ra :)

No de nemsokara. :)

Vegul is a szallasunk mar a seminyaki oldalon volt :) Csak nagyon kozel a legian reszhez (30 meter seta es mar a legianon voltunk.

0

Elküldve: 2005. január 08. - 10:00:15

jaa, es a benzin 2800rupia/liter.

valoban 100.000korul kell tankolni egy egesznapos turahoz(legalabbis nekem)
0

Elküldve: 2005. január 08. - 09:57:13

hello,

ez nem osszeveszes,

a vita egeszseges,evszazadok tapasztalata all mogotte,es epitik tudasunkat a felmerulo problemak.

megjegyzem igy utolag ujra olvasva,

valoban az en reakciom kicsit hisztisebb hangvetelu lett.:-)))

rosszul ebredtem biztos, vagy mi..:-)))

elofordul:-)))

vagy lehet hogy tul sokat nezem a tsunamit a tv.-ben,

s eleg megrazo.

nos,

en itt leszek.

udv

Z

(a szallasotok a leirasbol jonak tunik, de en mar nem birom Kutat, nekem az tul sok,egyszeruen megorulok, hogy ket lepest nem tudsz tenni anelkul, hogy valaki megjegyezzen valamit, vagy hozzadszoljon,en senkit sem kuldok Kutara, max. a nagyon cselendzsleso fiatalokat.ugyanezt en mar inkabb a Seminyak reszen oldom meg.)
0

Elküldve: 2005. január 05. - 05:49:50

Ugy ertettem, hogy meg itthon osszefuthatunk, tudok adni némi anyagot KL-rol is. hundom@gmail.com - ra irj nekem. Osszeveszni meg kint mar nem fogunk, ha itt nem veszunk ossze, az biztos :)
0

Elküldve: 2005. január 02. - 17:49:19

B.U.K.É.

Január 17-én Bécsből 2éj KL 8éj Bali Legian Beach hotel

Előre is köszönöm.

De ne vesszetek össze ha már kinn vagytok!(Jó Magyar szokás szerint)

Éljen Bali Hajrá Bali!!!!!!!!!!!!!
0

Elküldve: 2005. január 02. - 14:53:01

Kedves Zita,

Orulok, hogy leirtad, hogy latod a dolgokat. Az en helyismeretem biztos, hogy sokkal kisebb, mint a tied, ugyhogy elfogadom amit irsz, csak akkor vitatkozom, ha valamit nagyon maskepp latok, de mindig meg fogsz tudni gyozni, ha leirod, mit tudok rosszul.

> en nem vagyok utazasi iroda, es nem vagyok hivatalos idegen vezeto.

Ez a lenyeg, tehat nem rolad irtam. :)

Az nagy szerencse, ha valaki, aki eloszor jar egy helyen olyan embert tud talalni, mint pl. Te, aki nem ebbol el.

En nem haragszom az utazasi irodakra, csak nem jo, amit kinalnak. Ha nem olyan turakra viszi el az embereket, ahol jutalekot kap, akkor versenyhatranyba kerul a jutalekos irodakkal szemben, tobbert kell adni az utat, kevesebb ugyfele lesz, bezarhatja a boltot. Ez egy piaci folyamat, es az eros verseny rakenyszeriti az utazasi irodakat, hogy ugy tegyenek ahogy tesznek, ezzel nekunk nincs mit tenni, a legtobb turista toluk fog rendelni, mi annyit tehetunk, hogy mas megoldas utan nezunk.

> szerintem az egy alom, hogy a taxisokkal jo utazni,

> MERTHOGY UGYANUGY A JUTALEKRA MENNEK MINT AZ UTAZASI IRODAK!!!

Igaz, igaz, igaz. De mindenki, aki ebbol el arra megy. En mindenkinek azt javaslom, hogy talaljon olyan embert, aki nem ebbol el, csak szivesen segit, es elmondja, hogy mit jo es mit felesleges megnezni. De az ilyen nagyon ritka.

A taxi/helyi utazasi ugynokseggel kapcsolatban a lenyeg az, hogy EGYEDUL teged/te csoportodat viszi, ELORE VEGIGBESZELHETED, hogy hova mentek es mit csinaltok, es amikor ott vagy es rajossz, hogy nem tetszik beszallsz es mentek tovabb. Ha tetszik, akar ott maradsz meg orakat, max. masnap mesz a tobbi helyre. Akkor indulsz, amikor akarsz, es akkor erkezel amikor akarsz. O megprobal majd olyan helyre vinni, ahol jutalekot kap, de ra lehet erezni, hogy mellyek ezek. En mindig berakattam a programba, hogy menjuunk el a falujaba, ahol lakik, a szuleihez, vigyen be a lakasaba, mutassa meg, hogy hogyan elnek, mutassa meg a templomaikat, vigyen korbe a falujaban. SENKI nem vette tolakodasnak, buszke volt, hogy erdekel minket az O csaladja, helyzete, elete.

A lenyeg abban van, hogy vegigbeszeled elore az utat - reszletesen. Mindenre rakerdezel. Nagyon beszelgetos emberek az indonezek, szeretik, plane ha kicsit is vicces vagy, imadjak. A reszletes atbeszeles nyugodtan jelenthet 1 orat. Leultok es vegigkerdezed hogy hova lehet menni, mit erdemes megnezni, pontosan mit fogsz ott latni. Mennyi ideig erdemes ott lenni. Hol eszel, mit lehet ott enni, mennyibe fog kerulni, stb. - ettol lesz jo, kulonben ugyan azt kapod, mintha itthon befizettel volna egy csoportos utra.

A kis utazasi irodakban/ugynoksegekben jobban beszelnek angolul altalaban, es biztonsagosabb erzesed van, a sofor melle kapsz guide-ot is, ezert irtam, hogy talan jobb azt valasztani, de nincs nagy kulonbseg szerintem. A taxisoknal jobban erezni kell, hogy kik az atvagosabbak, de ez beszelgetessel kiderul. Es nem az utca szelen aldogalo emberek kozul kell valasztani, ok a lustabbak, akik konnyebb, nagyobb penzre hajtanak.

Szeretnem ezt a mondatot meghallani toled leginkabb:

> tulkeppen szinte mindennel egyetretek amit hundom ir,

> de azert meg ott is vannak benne alomszeru tulzasok!!!

Ugy lattam, hogy lenyegeben ugyan azt irtad le, amit en. Szerintem vilagos volt, hogy nem a Te segitsegedrol, ahnem az utazasi irodak ajanlatarol irtam.

A szallasnal ki is emeltem, hogy 1 hetes ott tartozkodasnal, plane elso alkalommal meg nem eri meg nagyon azzal tolteni idot, hogy uj szallas utan nezel, de nehany hetes/honapos utazasnal nagyon is - nem csak anyagi okokbol, hanem, hogy jo helyen legyel.

> esetleg lehet hogy en meg annal olcsobb szallast is tudok, mint ahogy te gondolod!

Haaat :) Mi ketten a h
0

• 51 Oldal +
  • « Első
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó