Startlap fórum:: Információk - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 51 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Információk

• Csoport: Guests

Elküldve: 2009. április 29. - 18:04:06

Elindult a jövő kereskedelmi rendszere Európában. Ebből nem maradhat ki! Ahol minden vásárlás számít! Ahol a partnerek vásárlása is számít!
Ezért-a Lyoness kártya egyben MEGTAKARÍTÁST és ÜZLETET is, jelent!
- Üzletet mert minden nap vásárol valaki.
- Minden nap Önnek egy kicsivel több lesz a pénztárcájában.
- A Lyoness összeköti a vásárlásainkat
- A Lyoness nemzetközi forgalmából Ön is részesedhet.
- 6 év kitartó munkája eredményeként a Lyoness Holding kiváló nemzetközi partnerekkel kötött szerződést, egyedül álló lehetőség, hogy Önnek és családjának havonta több pénz kerüljön a pénztárcájába.
Reklámkampány indul Magyarországon!!
Vegyen részt a Kampányban!
http://oregbaglas.5mp.eu
0

Elküldve: 2009. április 15. - 18:14:16

Sziasztok!

Mi is Balin voltunk nászúton, egy hete jöttünk haza, 18 nap-16 éjszakát voltunk kint. (Bár jóbb lett volna 3 hét! :-)) Saját szervezésben mentünk, Bécsből indulva Taipei-en át, a China Airlines-szal. Csak jó tapasztalataink vannak! Az Aston Baliban laktunk, és mivel velük is közvetlenül vettük fel a kapcsolatot, igényelni tudtuk a nászutas csomagot, amit mindenkinek nagyon ajánlunk, rengeteg kiváltsággal és ajándékkal jár, kb. 70-80 ezer forintot spóroltunk általa.

Itt a fórumon találtunk rá Gyurira, aki 2 és fél éve él kint, és vele, illetve a helyi segítőjével, Putuval jártuk be a szigetet keresztül-kasul. Mindenkinek szívből ajánljuk Gyurit, rengeteg olyan helyre is eljutottunk általa - a "kötelező" programokon kívül -, ahová szervezett buszokkal biztosan nem vittek volna el minket. (Még kakasviadalt is láttunk.)

Mi egyébként nem ajánljuk a motor illetve az autóbérlést, kivéve, ha valakinek van tapasztalata a baloldali közlekedésben. Balin ráadásul nem igazán vannak közlekedési szabályok, mindenki megy ahogy tud és akar, mi biztos nem vállaltuk volna be! (Gyuri ezen a téren is asszimilálódott már rendesen! :-)) Viszont sofőrt és taxit mindenhol lehet jó áron találni, csak alkudni kell pofátlanul!

A Gyuri által szervezett túrákon kívül (3 egész napos, 1 fél napos túrán + egy autentikus balinéz vacsorán voltunk) elmentünk seawalker-ezni és a delfinekhez, mindkettő felejthetetlen élmény volt. (Ezekre is Gyuri foglalt nekünk helyet, nekünk csak meg kellett jelennünk az adott időpontban a szálloda halljában.)

Az Aston Bali szerintünk ár-érték arányban szinte verhetetlen, persze annak, aki szereti a nagy szállodákat. Mi maximálisan meg voltunk elégedve mindennel, tiszták a szobák, jó a konyha. Csak reggelire fizettünk be, és nem is ajánljuk a fél-, még kevésbé a teljes panziót, mivel a szállodától 50m-re már féláron lehet enni, Kután pedig harmad-negyed áron is! Egyébként nagyon jó éttermek vannak, egyszer sem csalódtunk. Van Kután egy magyar étterem is, Ricsi bácsi isteni lecsós szeletet készített nekünk!

Mindent összefolalva, fantasztikusan éreztük magunkat, és ha ici-picit közelebb lenne Bali Magyarországhoz, biztos minden évben oda mennénk! :-)))
Mindenki rendkívül kedves és mosolygós, és aki bármilyen kapcsolatba kerül a túristákkal, beszél angolul.
Gyurit pedig bátran kérdezzétek, és vegyétek igénybe kint is a segítségét!

Ha bármilyen kérdésetek lenne még, szívesen válaszolunk!

Kinga&Attila

Gyuri!

Még egyszer köszönünk mindent, és üdvözöljük Putut, Miklóst, Nórát és a családját meg Ricsi bácsit is!
Majd küldünk képeket, te meg légyszíves kérd el Putu e-mail címét!
És még valami: "JÓ BALI SYSTEM!" :-)))))))
0

Elküldve: 2009. április 14. - 09:48:44

Szia Moni!

Koszonom a sok infot, rengeteget segitett! Alig varom mar, hogy mi is Balin legyunk!

Tovabbi szep napot mindenkinek!

Andi
0

Elküldve: 2009. április 11. - 07:59:06

Szia Kata és Andi!
A programjainkat óriási részt Kozári Zita javaslataival és vezetésével jártuk végig Balin, közben hihetetlenül

sok infót kaptunk.
A Nyugat-Bali Nemzeti Parkot hagytuk ki (ehelyett mentünk Jávára és Borneóra. Azok a programok is

felejthetetlenek voltak!), azon kívűl majdnem az egészet beutaztuk, kb 2 naponként költöztünk szállásról

szállásra.
Amit bejártunk és érdemes látni (egész Bali:):)
- Ulu Watu templom (majmos kaland ezrivel!) 3 000 Rp/fő belépő+majomeledel 10 000 Rp, lenyűgöző a természeti

környezet is
- Tanah Lot szintén csodálatos élmény!
- Goa Lawah (fura élmény ennyi denevért látni)
- Tirtagangga vizi palota (mesében éreztem magam) gyönyörű
- Gunung Agung Bali szent vulkánja (tiszteletet parancsoló látvány)
- Besakih anyatemplom (leírhatatlan élmény! filmben látni ilyet) a belépőt kb egyharmadára kell alkudni
- Candidasa kis halászfalu, de itt a Kék Lagunánál a snorkellezés még akkor nagy élmény, ha kerülgetned kell

közben (sajnos!!!) a szemetet
- Ubud és környéke (innen szinte minden irányba túrákat lehet tenni)
Goa Gajah - elefántbarlang
Yeh Pulu - kőfaragások
Gunung Kawi - sziklatemplom
(Ubud környékén a raffting szintén olyan élmény volt, amit csak a NGC filmekben látsz)
Madár és Hüllő Park 250 000 Rp a belépő fix áras, de megéri
Bratan-tó úszó temploma
Bedugul felé van egy csodáslatos botanikus kert
Gitgit vízesés gyönyörű (ezt csak akkor nézzétek meg, ha bírjátok a sokáig tartó hegyre fel-hegyről le

szerpentines kanyargást, minket gyomorilag kicsit megviselt)
Ubud - majomerdő ( az itteni majmok nem akkora gengszterek:), mint az Ulu Watunál élők)
Persze, útközben sok-sok csodás hindu, ill. buddhista templomot néztünk meg, már nem emlékszem mindegyik

helyszínre és névre.

Ja! ha sofőrrel akartok autót bérelni, az fél napra 30 USD körül van, egész napra 60 USD

Bali tényleg "az Istenek Szigete". Gyönyörű csűcske a világnak!
B. Mónika
0

Elküldve: 2009. április 08. - 06:32:38

Szia Kata!
Kb 1 órán keresztül írtam a Balin vezetett naplómból a programokat, majd egy rossz billenytűkombinációval kitöröltem az egészet, írok majd újra, de most rohanok dolgozni.
B Mónika
0

Elküldve: 2009. április 06. - 07:35:02

Szia !
Nézd meg a http://villabali.lapunk.hu oldalt.
Sok hasznos információt találsz ott.

Üdv Gyuri
0

Elküldve: 2009. április 05. - 09:21:50

Szia Monika!

Mi Juniusban megyunk 3 hetre Balira. Tudnal nekem is segiteni egy kicsit? Engem elsosorban a programok erdeklnek, amin resztvettetek. Mit erdemes megnezni, mi tetszett a legjobban, mivel mentetek, volt idegenvezetotok stb? Irhatsz akar a forumra, akar az e-mailemre (palatinus.andrea84@gmail.hu), nagyon megkoszonnem!

Udv!

Andi
0

Elküldve: 2009. április 05. - 07:49:39

Szia Kata!
Januárban jöttem haza 1 hónap után Baliról. Viszonylag friss infókkal tudok segíteni költekezés ügyben.
Ha sokat akartok utazni, autót, vagy motort célszerű bérelni, sokat lehet ezzel spórolni.
Tömegközlekedés nem igazán van Balin. Az étkezés nem sokkal olcsóbb ha magad akarsz főzni,
mintha olcsóbb warungban ennél. Pl. leves+főétel+ital olcsóbb helyen megvan kb 50 000 Rúpiából,
ami nem egészen 5 USD. Ha főzni akarsz és nem helyiként kimész a piacra, kb 3x annyiért kapod meg
az alapanyogot, mint a helyiek.
Ez egyébként a fix áras boltokat kivéve mindenre igaz, hiába alkuszol remekül. Egy példa: mozgó warungosnál a helyiek 5 000-ért eszik az isteni bakso leves, mi 10 000-ért kaptuk. Persze így is rém olcsó és tényleg nagyon finom! De vigyázat!!! Ha nem viszel saját edényt, másnaptól garantált hasmenéssel (azzal a cifra fajtával!) számolj. Mi ezt besikerítettük magunknak:), kb 2 hétig immodium+bolus és rizs kúra kellett, hogy a leszervezett programjainkat végig tudjuk járni.
A gyümölcs turmixikok fantasztikusak és 7 - 10 000 Rúpiából megvannak az éttermekben.
Vannak éjjel-nappal nyitva tartó közérthálózatok, nem nagy árukínálattal (víz, sör, üdítők, kávé,tea, egy kevés tisztálkodás, cigi, édesség)
Pl. felvágottat sehol nem láttam, csak szupermarketekben.
A sör közértben 13 000 a kicsi, 20 000 körül a nagyobb, a víz (1,5 literes) 3 -5 000 Rp.
A konzervek drágák, kb annyiba kerül, mint egy főétel 20-25 000 Rp. A kávé pontos árára nem emlékszem, de olcsó. A tea nagyon olcsó és a Sari Wangi (talán így írják) nagyon finom. A gyümölcs olcsó és hihetetlen választék van, teljesen ismeretlenek európai szemmel. Vannak büdösek, vannak rossz ízűek és vannak különlegesek+finomak. A zöldségekre is igaz, bár kevesebb ismeretlen zöldséget láttam, mint gyümölcsöt.
A sarong elengedhetetlen ruhadarb, fillérekbe kerül kb 20 -30 000 Rp és légkondis helyen válladra teríted, a parton ráülhetsz, hindu templomban pedig szoknyként kötelező a férfiaknak is.
Minden kapható Balin, de tampont célszerű vinni, mert kevés helyen kapható és a legtöbb üzletben nem is értik, miről beszélsz, a célját és működését pedig meg se próbáld elmagyarázni, ahogy én megtettem...:)
(ott tampax változat van, applikátorral)
(Ha dohányoztok, nem érdemes vinni: a cigaretta az itthoninak kb egyharmad ára.)
A belépők általában olcsók, persze van egy-két kivétel: Besakih anyatemplom (itt alkudni kell!!!), Madár és hüllő park 250 000 Rp/fő fix áras.
Nagyjából ennyi első nekifutásra. Kérdezz nyugodtan akár a programokról is.
Boros Mónika
0

Elküldve: 2009. április 05. - 01:45:29

Nyugodtan hozd az eurót, nem annyira macerás mint a dollár.(évjárat,sorszám,stb)
0

Elküldve: 2009. április 04. - 21:30:43

Már csomagolok :-) Azt szeretnem kerdezni hogy euromat atvaltsam idehaza USD re vagy vihetem az eurot? mivel erdemes kint fizetni?? Bank kartya vagy kes?
0

Elküldve: 2009. április 02. - 15:07:31

Kedves HBBP!

Nagyon megköszönném, ha elküldenéd az elérhtőségeit szerenyikata@gmail.com-ra. Egyébként Neked mi volt a tapasztalatod?

Köszi Kata
0

Elküldve: 2009. április 02. - 09:57:32

Katának !
Januárban laktam kinn egy magyar srác házában , április végén jön haza, ha szükséges megadom az itthoni elérhetőségét
Segitségül még annyit, hogy egy indonéz lányt vett feleségül, hat éve él kinn , általában egy-egy félévet, a téli hónapokban.
A házuk Jimbaramban van , féluton Kuta és Nusa Dua között
az egyetem mellett.
HBBP
0

Elküldve: 2009. április 01. - 09:39:46

Sziasztok!

A férjemmel tervezzük, hogy júliustól egy hosszabb időre kb fél év kimennénk Balira. Jól jönne pár info, hogy mennyi pénzből lehet kijönni egy hónapban, hol találnánk hosszabbtávra kiadó szállást stb.Légy szíves írjatok, aki tud segíteni!

Nagyon köszi előre is

Kata
0

Elküldve: 2009. április 01. - 00:20:27

Szia !

+6281999444262 ezen a számon elérsz éjjel nappal.

Üdv Gyuri.
0

Elküldve: 2009. március 31. - 20:49:57

Ok!! Kerlek adj mobilszamot hivlak ha kint vagyunk!
0

Elküldve: 2009. március 29. - 23:34:58

Szia !

Fel kell készülnöd, hogy itt a leggyorsabb net 386 kb. sebességű.
Csak wifin keresztül tudsz majd netezni, igaz van mobilos net is 3g de az sem sokkal jobb.

Szerintem a laptoppal a wifi a legjobb.

Üdv Gyuri
0

Elküldve: 2009. március 29. - 14:43:14

Üdv mindenkinek!

Szeptember 1.-én megyünk párommal Balira nászútra. Az Aston Baliban fogunk megszállni. Bud-Kiev-Bangkok útvonalra vettünk repjegyet 166.00 Ft-ért, ami sztem teljesen korrekt ár.
Már iszonyatra várom! :-)
Minden infot szívesen veszek.
0

Elküldve: 2009. március 29. - 07:51:11

Oksi! Mindenfelekeppen kereslek majd! Viszont feltetlen erdekelne az hogy vigyek magammal kartya fogado modemet? Lehet kint venni 3G internet kártyát? S ha igen akkor Kb egy 5 Gigás hozza feres mennyibe kerul???
0

Elküldve: 2009. március 28. - 13:51:57

Sok helyen van wifi, szerintem fogsz találni internetes helyet, de szívesen segítek majd ha itt vagy. Irj a mihalkagyurka@gmail.comra
Üdv Gyuri
0

Elküldve: 2009. március 27. - 23:08:51

Huawei tipusu internet kartyat lehet kapni kint! Vagy wifi lehetoseg?Szeretnek sajat laptoprol netezni kint! nem szivesen bankolnak stb egy internet kavezobol!
0

• 51 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó