Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2324 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#1 Felhasználó nem aktív   Sziszmisz86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 610

Elküldve: Ma, 11:02 34

Idézés: texas - Dátum: 2018. október 22. - 20:14:58

Az Operett honlapját megnézve, gyakorlatilag Tominak ez az egy szerepe maradt. (Ugyan ott szerepel még a Kékszakáll is, de az nincs a repertoárban.) Ez így elég kevés ahhoz képest, hogy régen mennyit játszott. Szerintem egyszerűen nem éri meg neki, hogy ezért a néhány estéért kötve legyen a színházhoz, esetleg a színházzal kelljen egyezkedni, hogy ide vagy oda elengedik-e. Illetve gondolom biztossá vált, hogy a Notre Dame-i toronyőr nem tér vissza, így semmi nincs, amiért maradjon.

Sajnálom őt egyébiránt, nagy élmény volt Istvánként látni szeptemberben. Jó színész lett belőle az évek folyamán. :)

Az új irányt tekintve teljesen érthető Tomi döntése. Pár éve még olyan főszerepeket játszott egy évadban, mint Rómeó, Mozart, Miss Saigon, mellette mondjuk még futott EASZ meg Isten pénze. Nyilván az se volt egészséges, hogy olyan fiatalon rádobáltak minden siker főszerepet egyszerre, de mostanra én is úgy gondolom, hogy beérett, és több nagy musicalszerepet érdemelne, mint amennyit terveznek jelenleg. Dönthetett volna úgy is, hogy marad, és esetleg átáll operettre (már ha azokban kapott volna nagyobb szerepeket), de szerintem ésszerűbb döntés volt ez. Sok sikert neki akár TV-n, akár más színházban!

Kíváncsi vagyok, hogy kik fognak még felállni... például Zsuzsinak is nagyon visszaestek az előadás számai. Valamint nem gondolom azt se, hogy Dettinek megéri majd ide visszajönni.

Szerkesztve Sziszmisz86 által: Ma, 11:04 16

0

#2 Felhasználó nem aktív   bfe01 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 127

Elküldve: Ma, 07:32 03

Idézés: kalaba:) - Dátum: 2018. október 23. - 06:57:46

...most nézem az Operettszínház honlapját... Az "Én és a kisöcsém" sincs repertoáron... Vajon megérte Vágó Zsuzsinak áprilisban betanulnia Kelemen Kató szerepét? Hányszor játszhatta?

(...csak hangosan gondolkodom......)

Ha már Én és a kisöcsém.
Lesz szerdán 21.55-től az M5-ön:
http://tv.animare.hu...873e8a3604019e9
Gondolom ez az áprilisban felvett előadás.
0

#3 Felhasználó nem aktív   kalaba:) 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.988

Elküldve: Ma, 06:57 46

Üzenet megtekintéseIdézés: kalaba:) - Dátum: 2018. október 23. - 06:39:39

Nincs repertoáron? De hisz most mutatták be idén február végén. Tudja valaki, hogy hányszor játszották?
(Vajon megérte bemutatni?)

...most nézem az Operettszínház honlapját... Az "Én és a kisöcsém" sincs repertoáron... Vajon megérte Vágó Zsuzsinak áprilisban betanulnia Kelemen Kató szerepét? Hányszor játszhatta?

(...csak hangosan gondolkodom......)

0

#4 Felhasználó nem aktív   kalaba:) 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.988

Elküldve: Ma, 06:39 39

Üzenet megtekintéseIdézés: texas - Dátum: 2018. október 22. - 20:14:58

Ugyan ott szerepel még a Kékszakáll is, de az nincs a repertoárban.

Nincs repertoáron? De hisz most mutatták be idén február végén. Tudja valaki, hogy hányszor játszották?
(Vajon megérte bemutatni?)

0

#5 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 917

Elküldve: Tegnap, 20:14 58

Üzenet megtekintéseIdézés: Gerbera - Dátum: 2018. október 22. - 15:23:37

Én csak azt nem értem miért nem csinálta végig ezt az évadot. Csak most kezdték játszani az Istvánt. Egy főszerepet csak így eldobni...

Az Operett honlapját megnézve, gyakorlatilag Tominak ez az egy szerepe maradt. (Ugyan ott szerepel még a Kékszakáll is, de az nincs a repertoárban.) Ez így elég kevés ahhoz képest, hogy régen mennyit játszott. Szerintem egyszerűen nem éri meg neki, hogy ezért a néhány estéért kötve legyen a színházhoz, esetleg a színházzal kelljen egyezkedni, hogy ide vagy oda elengedik-e. Illetve gondolom biztossá vált, hogy a Notre Dame-i toronyőr nem tér vissza, így semmi nincs, amiért maradjon.

Sajnálom őt egyébiránt, nagy élmény volt Istvánként látni szeptemberben. Jó színész lett belőle az évek folyamán. :)
0

#6 Felhasználó nem aktív   Gerbera 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 567

Elküldve: Tegnap, 15:23 37

Én csak azt nem értem miért nem csinálta végig ezt az évadot. Csak most kezdték játszani az Istvánt. Egy főszerepet csak így eldobni...
0

#7 Felhasználó nem aktív   mazsola111 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 323

Elküldve: Tegnap, 14:11 16

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 19. - 22:12:53

Nekem mint színház igazgató pont ez volt vele a bajom. Egy színház arculatát azon kívül, hogy milyen előadások vannak műsoron, vagy mik a tervezett bemutatók, elsősorban az adja, hogy milyen művészgáradával dolgozik, gondolok itt most a dramaturgra, a rendezőkre, zenés színház esetében koreográfusokra, zenei szakemberekre. Anno Koltai Tamás írta egy cikkben, hogy Kero tulajdonképpen mindig csak nála tehetségtelenebb rendezőket hív meg/foglalkoztat, ez így kicsit túlzás, mert a 14 év alatt volt egy-két kivétel (meg mondjuk én Bérest is jobbnak tartom), de valóban volt egy ilyen tendencia. Azért mondta Lőrinczy, hogy Kero vezetése alatt egy fajta ízlés dominált, mert Somogyi pont ugyanazokat az iparos, bevált sémákat használva rendezett, ettől tulajdonképpen nagyon egyfajtává vált a színház. Lőrinczy alatt viszont tényleg sokszínűsődött, minimum 5-6 olyan rendezőt is meghívott, akik azelőtt nem dolgoztak a színháznál. A színészeknek is jót tesznek az új impulzusok. Én nem gondolom, hogy a sokszínűségtől ne lenne arculata a színháznak, csak épp több mindenki talál olyat, ami érdekelheti. A sok kerostílushoz szokott és újra nem nyitott törzsnézőnek, csak azt kellett volna tudomásul vennie, hogy már nem mindegyik előadás őket szolgálja ki, mint eddig, hanem mondjuk épp más ízlésűeket. Eddig ez a közönség bármire beülhetett, ugyanazt kapta nagyjából, az elmúlt egy évben nem, de ugyanúgy maradt olyan előadás, ami nekik is megfelelő.

A fentiekhez csak annyit, hogy a Madách-ban ki is rendezi minden esetben a "nagy" darabokat?
JA! Szirtes Tamás .... azok is egy kaptafára mennek ...
1

#8 Felhasználó nem aktív   mazsola111 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 323

Elküldve: Tegnap, 14:01 18

Üzenet megtekintéseIdézés: Gerbera - Dátum: 2018. október 22. - 07:13:38

Sajnálom Tamást. Mondjuk az új koncepciót elnézve talán jobb is, nem sok musical szerep lesz. Sándor Péternek örülök mint István. Tomival is szívesen megnéztem volna. Kívánom hogy találja meg az útját.

Én is örülök Sándor Petinek, bár még csak Musical gálán volt szerencsém látni, színpadon játszani nem, de amit eddig hallottam tőle az nagyon meggyőzött.
Én azt reméltem, hogy nem valaki helyett, hanem a többiek mellél kell a színháznak Peti. Tomit sajnálom nagyon, bármit is tervez a jövőre nézve, kívánom, hogy minden sikerüljön neki, megérdemli!
Lőrinczyről pedig csak annyit, ha nem hatalmi játszma lett volna, amit csinált KERO-val, akkor ezt szépen csendben elrendezték volna színházon belül, maradhattak volna a KERO rendezések (legyen akár KERO felügyelet mellett is), de nem csúszott volna eddig a lejtőn a színház. Így csak azt bizonyította be, hogy alkalmatlan a színház vezetésre!!!!!
Bízom benne, hogy lesz egy hely, ahol KERO új szárnyra kaphat, és ahová nem csak MI, hanem a színészei is követhetik mindenféle következmény nélkül.
0

#9 Felhasználó nem aktív   Gerbera 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 567

Elküldve: Tegnap, 07:13 38

Sajnálom Tamást. Mondjuk az új koncepciót elnézve talán jobb is, nem sok musical szerep lesz. Sándor Péternek örülök mint István. Tomival is szívesen megnéztem volna. Kívánom hogy találja meg az útját.
1

#10 Felhasználó nem aktív   baloka8709 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 337

Elküldve: Tegnap, 06:15 23

Idézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. október 22. - 05:37:50

http://www.blikk.hu/...-dontes/4w8bj6m
Már el is kezdődődött...

Ez független az igazgatóváltástól. Tomi már tavaly novemberben fel akart állni amikor Kero elment, de Quasimodo miatt maradt....most telt be nála a pohár, sikeres volt Lőrinczy aknamunkája...
1

#11 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 792

Elküldve: Tegnap, 05:37 50

http://www.blikk.hu/...-dontes/4w8bj6m
Már el is kezdődődött...
0

#12 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.657

Elküldve: 2018. október 21. - 18:14:06

Idézés: Afroka - Dátum: 2018. október 21. - 13:04:12

Vagyunk néhányan, akik ismerjük egymást személyesen is. Akikhez eddig szerencsém volt, mind nagyon jófejek :)

Kimondottan örültem,akiket megismertem személyesen. Pl azon a jótékonysági kalamajkán,ahol az egész napot együtt töltöttük,hogy segîthessünk.
0

#13 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.657

Elküldve: 2018. október 21. - 18:11:59

Idézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 21. - 12:57:08

Szerintem tök szubjektív, hogy kinek mi az érték, nekem speciel a Madách nem az. Gyermekkoromban sokat jártam oda, ma már nem különösebben érdekelnek az ottani előadások. Az pedig nem érv egy színház nagysága mellett, hogy nem volt rá más pályázó, a Nemzetire se volt legutóbb. Szerintem két okból szokott előfordulni, hogy a jelenlegi igazgatón kívül nincs más pályázó, vagy azért mert mindenki tudja, hogy más nem rúghat labdába, mert a jelenlegi vezető olyan befolyásos, hogy újra megkapná, vagy azért nem pályázik más művész, mert szakmailag nem izgatja az adott intézmény.
Egyébként csak én nem ismerek senkit a fórumról személyesen? Honnan tudja mindenki, hogy Csevics egy idős nő?

Látod milyen kis buta vagy ? Semmit nem tudsz rólam,pedig állati fontos személy vagyok.
0

#14 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 24

Elküldve: 2018. október 21. - 14:51:51

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. október 21. - 14:44:54

Szirtes jó igazgató, rendező. Ám a legnagyobb előnye mégis az Operett eddigi igazgatóival szemben, hogy sosem aktuál politizál a darabjaiban és mindig ügyesen fordul az aktuális politikai vezetők felé.

Pontosan. Az Én József Attila remek példa, ami egy alapvetően a kormánypárthoz köthető alkotás. Konkrét egy zenei CD-n hallottam először az Áldalak Búval Vigalommal-t, ami egy Fideszes CD volt.
A darab a musical pályázaton indult, de nem mutatták volna be alapvetően, de aztán még is, és a mai napig játsszák.
0

#15 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 792

Elküldve: 2018. október 21. - 14:44:54

Idézés: szinid - Dátum: 2018. október 21. - 14:30:38

Szerintem meg semmit sem számít a véleményed. És az általad leírt opciók közül kb. egyik sem igaz. Szirtesnek van egy olyan tekintélye, hogy tudják, hogy csak ő alkalmas a Madách vezetésére, ez valós válasz.
Az pedig, hogy szakmailag nem érdekelné senkit, ez megmosolyogtat.
Személyesen nem ismerem, de a facebookról igen.

Szirtes jó igazgató, rendező. Ám a legnagyobb előnye mégis az Operett eddigi igazgatóival szemben, hogy sosem aktuál politizál a darabjaiban és mindig ügyesen fordul az aktuális politikai vezetők felé.
2

#16 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2018. október 21. - 14:30:38

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 21. - 12:57:08

Szerintem tök szubjektív, hogy kinek mi az érték, nekem speciel a Madách nem az. Gyermekkoromban sokat jártam oda, ma már nem különösebben érdekelnek az ottani előadások. Az pedig nem érv egy színház nagysága mellett, hogy nem volt rá más pályázó, a Nemzetire se volt legutóbb. Szerintem két okból szokott előfordulni, hogy a jelenlegi igazgatón kívül nincs más pályázó, vagy azért mert mindenki tudja, hogy más nem rúghat labdába, mert a jelenlegi vezető olyan befolyásos, hogy újra megkapná, vagy azért nem pályázik más művész, mert szakmailag nem izgatja az adott intézmény.
Egyébként csak én nem ismerek senkit a fórumról személyesen? Honnan tudja mindenki, hogy Csevics egy idős nő?

Szerintem meg semmit sem számít a véleményed. És az általad leírt opciók közül kb. egyik sem igaz. Szirtesnek van egy olyan tekintélye, hogy tudják, hogy csak ő alkalmas a Madách vezetésére, ez valós válasz.
Az pedig, hogy szakmailag nem érdekelné senkit, ez megmosolyogtat.
Személyesen nem ismerem, de a facebookról igen.
0

#17 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 6.196

Elküldve: 2018. október 21. - 13:04:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 21. - 12:57:08

Vagyunk néhányan, akik ismerjük egymást személyesen is. Akikhez eddig szerencsém volt, mind nagyon jófejek :)
0

#18 Felhasználó aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 114
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. október 21. - 12:57:08

Idézés: szinid - Dátum: 2018. október 21. - 12:18:18

Látszik, hogy soha nem olvastad egy beszámolómat sem. Én ugyanis finoman fogalmazok, sőt amit kifogásoltok, abban sincs semmi hiba a stílussal.
Van aki képes konstruktív véleményt alkotni, ezzel szemben te, mint vén, unatkozó, öntelt, álszent, hiú nőszemély csak személyeskedést tudod felmutatni, ami igen szánalmas.
Ahogy az is, hogy különbnek hiszed magad nálam, miközben sosem voltál azz
Nem vagyok köteles eltörni, hogy bárki így beszéljen Magyarország egyik legnagyobb értékről a Madách Színházról. Az Operettszínház 5 év alatt 3 igazgatót tud felmutatni, ehhez képest, Madáchban vagy 14 éve Szirtes az igazgató,
legutóbb még csak ellenfele sem volt, ez sok mindent elmond. Pedig Madáchnak alapvetően nincs saját társulata, mint az Operettszínháznak.
al.

0

#19 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2018. október 21. - 12:18:18

Üzenet megtekintéseIdézés: csevics - Dátum: 2018. október 21. - 10:48:02

nem kell a mi kedvenc fórumtársunkra reagálni... ő csak ilyen stílusban tud ....

Látszik, hogy soha nem olvastad egy beszámolómat sem. Én ugyanis finoman fogalmazok, sőt amit kifogásoltok, abban sincs semmi hiba a stílussal.
Van aki képes konstruktív véleményt alkotni, ezzel szemben te, mint vén, unatkozó, öntelt, álszent, hiú nőszemély csak személyeskedést tudod felmutatni, ami igen szánalmas.
Ahogy az is, hogy különbnek hiszed magad nálam, miközben sosem voltál azz
Nem vagyok köteles eltörni, hogy bárki így beszéljen Magyarország egyik legnagyobb értékről a Madách Színházról. Az Operettszínház 5 év alatt 3 igazgatót tud felmutatni, ehhez képest, Madáchban vagy 14 éve Szirtes az igazgató,
legutóbb még csak ellenfele sem volt, ez sok mindent elmond. Pedig Madáchnak alapvetően nincs saját társulata, mint az Operettszínháznak.
al.
0

#20 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 391

Elküldve: 2018. október 21. - 11:45:03

Üzenet megtekintéseIdézés: baloka8709 - Dátum: 2018. október 20. - 11:35:28

Semmivel nem igénytelenebb vagy rosszabb mint LGyé...
Ebben legalább nincsenek vagylagos bemutatók...ami nálam a szábalmas kategória

Ez egy rakás sz@r!!!
Nem az Operettbe való már megbocsáss!!
De ha neked ez tetszik akkor menj csak!! Lehet egyedül üldögélsz majd a nézőtéren :lol:
1

• 2324 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

19 felhasználó olvassa ezt a témát.
3 felhasználó, 16 vendég, 0 anonim felhasználó

1. pocok,
  2. Süni7,