Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2231 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#1 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 6.107

Elküldve: Tegnap, 12:46 00

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2017. május 26. - 10:35:47

Szerintem meg nagyon jó ötlet volt az akasztás, látványosabb, hatásosabb, megrázóbb ...az ember összerezzen mikor lelép Rómeó elcsukló a hanggal.

Hát ez már ízlés kérdése, nekem mindenhogy megrázó, az akasztásos változat már hatásvadász kategória. Ettől még Kero-t jó rendezőnek tartom, csak nem minden megoldás tetszik Tőle sem.
0

#2 Felhasználó nem aktív   mazsopi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 548

Elküldve: Tegnap, 11:52 13

Üzenet megtekintéseIdézés: Sun - Dátum: 2017. május 26. - 11:39:40

Szerintem azért ragaszkodnak a non-replicához, mert a NDdP szinte mindenhol a világon félplayback előadás, és ha valamihez én ragaszkodom egy zenés előadás kapcsán, az pont az élőzene, ha már ilyen remek zenekara van a színháznak.

Szerintem amúgy a non-replica verziók ára alacsonyabb is, mert ott csak az anyagot és a dalokat veszik meg, míg az egész előadással együtt jár a rendezés is, amit gondolom szintén ki kell fizetni - de ezt csak gondolom.
0

#3 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.022

Elküldve: Tegnap, 11:39 40

Szerintem azért ragaszkodnak a non-replicához, mert a NDdP szinte mindenhol a világon félplayback előadás, és ha valamihez én ragaszkodom egy zenés előadás kapcsán, az pont az élőzene, ha már ilyen remek zenekara van a színháznak.
0

#4 Felhasználó nem aktív   sylvia 25 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 635

Elküldve: Tegnap, 10:35 47

Üzenet megtekintéseIdézés: Afroka - Dátum: 2017. május 26. - 09:35:35

Viszont bizonyos szempontokból meg nem...
Nagyon szeretem a Rómeó és Júliát, láttam is többször és még biztosan meg fogom nézni életem során. De ettől függetlenül azt gondolom, hogy pl. a Miért fáj ismétlése Júlia sírjánál egy tök felesleges dolog, mikor ott az eredetiben gyönyörű dal van (minek az nekünk), az akasztás dologgal sem értek egyet (mi nem lehetünk olyan snasszak, mint a világon mindenki más). Befogadó, nyitott ember vagyok, ezért elnézem, átérzem, ugyanúgy megsiratom, mintha másképp történne a színpadon... De ettől még nem tetszik, nem szép. De hozhatnék példát Szirtes Fantom rendezéséből is, ami nagyon nem tetszik, amivel szerintem nagyon szép jelentet vágtak pofán, csak mert bele KELL nyúlni mindenáron.... Szerintem ha az enyém lenne az NDdP úgy cakkpakk, én is jól elgondolkodnék, hogy hagyjam vagy ne, hogy esetleg ekkora baklövéseket kövessenek el a darab ellen. De tudom, ezt csak én gondolom így... Na meg nyilván ez nem minden előadásra, és nem minden rendezésre vonatkozik.

Szerintem meg nagyon jó ötlet volt az akasztás, látványosabb, hatásosabb, megrázóbb ...az ember összerezzen mikor lelép Rómeó elcsukló a hanggal.
1

#5 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 09:35 35

Üzenet megtekintéseIdézés: Sziszmisz86 - Dátum: 2017. május 25. - 14:36:18

És bizonyos szempontokból jobb is, mint az eredeti.

Viszont bizonyos szempontokból meg nem...
Nagyon szeretem a Rómeó és Júliát, láttam is többször és még biztosan meg fogom nézni életem során. De ettől függetlenül azt gondolom, hogy pl. a Miért fáj ismétlése Júlia sírjánál egy tök felesleges dolog, mikor ott az eredetiben gyönyörű dal van (minek az nekünk), az akasztás dologgal sem értek egyet (mi nem lehetünk olyan snasszak, mint a világon mindenki más). Befogadó, nyitott ember vagyok, ezért elnézem, átérzem, ugyanúgy megsiratom, mintha másképp történne a színpadon... De ettől még nem tetszik, nem szép. De hozhatnék példát Szirtes Fantom rendezéséből is, ami nagyon nem tetszik, amivel szerintem nagyon szép jelentet vágtak pofán, csak mert bele KELL nyúlni mindenáron.... Szerintem ha az enyém lenne az NDdP úgy cakkpakk, én is jól elgondolkodnék, hogy hagyjam vagy ne, hogy esetleg ekkora baklövéseket kövessenek el a darab ellen. De tudom, ezt csak én gondolom így... Na meg nyilván ez nem minden előadásra, és nem minden rendezésre vonatkozik.
0

#6 Felhasználó nem aktív   Betti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 190

Elküldve: 2017. május 25. - 18:35:58

Üzenet megtekintéseIdézés: Sziszmisz86 - Dátum: 2017. május 25. - 18:14:15

Igen, értettem, mire céloztál. :) Pont ezt vittem tovább, hogy megadták a jogot a non-replicára, és milyen jól tették, hiszen Kero fantasztikus változatot hozott létre. Ami akár NDdP esetében is előfordulhatna...

Nekem vmi olyan rémlik, h úgy adták volna meg a jogot, ha nem kizárólag egy színházi társulat vinné színre a darabot.
Mondjuk ezt simán megrendezhették volna Szegeden egy fesztivál szereposztással, csak gondolom így nem hozhatták volna az opiba,
(Anyagilag annyira nem érte volna meg az tény, ha másik játszóhelyet kellett volna találni, de sztem egy jó szo-al és egy jó rendezéssel siker lehetett volna így is.)
1

#7 Felhasználó nem aktív   Sziszmisz86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 579

Elküldve: 2017. május 25. - 18:14:15

Idézés: Pippa - Dátum: 2017. május 25. - 15:42:23

:) Arra céloztam, hogy a R&J szintén Fanciaországban debütált és az ősbemutató (2001) után nem sokkal megvolt az engedély a non-replica változatra, pedig sikerrel futott a musical Presgurvic hazájában is... csakúgy, mint a francia-kanadai NDdP (1998).
Az utóbbit várhatjuk... :(

Igen, értettem, mire céloztál. :) Pont ezt vittem tovább, hogy megadták a jogot a non-replicára, és milyen jól tették, hiszen Kero fantasztikus változatot hozott létre. Ami akár NDdP esetében is előfordulhatna...
0

#8 Felhasználó nem aktív   Pippa 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 35

Elküldve: 2017. május 25. - 15:42:23

Üzenet megtekintéseIdézés: Sziszmisz86 - Dátum: 2017. május 25. - 14:36:18

:) Arra céloztam, hogy a R&J szintén Fanciaországban debütált és az ősbemutató (2001) után nem sokkal megvolt az engedély a non-replica változatra, pedig sikerrel futott a musical Presgurvic hazájában is... csakúgy, mint a francia-kanadai NDdP (1998).
Az utóbbit várhatjuk... :(
0

#9 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 646

Elküldve: 2017. május 25. - 15:21:57

Idézés: Sziszmisz86 - Dátum: 2017. május 25. - 14:36:18

Na ez 100%-ban így van.
Nagyon szeretem a magyar változatot, de ajánlom mindenkinek, hogy pillantson bele az olasz változatba.
0

#10 Felhasználó nem aktív   Sziszmisz86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 579

Elküldve: 2017. május 25. - 14:36:18

Idézés: Pippa - Dátum: 2017. május 25. - 11:41:04

Bezzeg a Presgurvic-féle R&J non-replica előadás.

Szerkesztve Sziszmisz86 által: 2017. május 25. - 14:36:26

0

#11 Felhasználó nem aktív   Pippa 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 35

Elküldve: 2017. május 25. - 11:41:04

Bezzeg a Presgurvic-féle R&J non-replica előadás.

Bosszantó, hogy a NDdP lassan 20 éve debütált Párizsban, de magyar színpadon még mindig nem láthattuk. A színre vitele pedig a replica vs non-replica verzió miatt hiúsult meg...
Gondolom, a Madách is ezért nem happolta el.
Egy korábbi Szirtes Tamás interjú:
"Mi valamennyi nagy musical-előadásunkat non-replica változatban mutatjuk be, ami azt jelenti, hogy csak a példányt és a zenei anyagot kapjuk, a színházi alkotás összes eleme, a rendezés, a koreográfia, a látványvilág is saját. A Hamilton akkora siker, hogy valószínűleg még hosszú évekig nem engedélyeznének non-replica előadást..."
0

#12 Felhasználó nem aktív   mazsopi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 25. - 11:20:04

https://www.youtube....h?v=_hbii4H5BMY Egy kis Frollo Sziltől!!! :)
0

#13 Felhasználó nem aktív   mazsopi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 25. - 11:17:09

https://www.youtube....h?v=Kqi4Sg7VhOY
Ezt láttátok már? :) Nekem nagyon bejönne! :D
0

#14 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 25. - 09:30:53

Üzenet megtekintéseIdézés: banyi - Dátum: 2017. május 25. - 09:25:22

Hát, azért valamennyire meg lehet érteni Kerót ebben az esetben. Azért ő nagyobb rendező annál, semhogy pontról pontra lemásoljon valamit. Ahhoz nem kell nagy tehetség meg kreativitás.

Persze, én ezt értem, de ha csak úgy adják, akkor úgy adják. Nem tudok egyetérteni azzal, hogy ha nem adják non-replica jogokkal, akkor érjük be mással, ha egyszer ezt szerettük volna.... Merthogy szerették volna.
0

#15 Felhasználó nem aktív   banyi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 7.424

Elküldve: 2017. május 25. - 09:25:22

Üzenet megtekintéseIdézés: Afroka - Dátum: 2017. május 25. - 09:24:03

Ja, értem. Szóval csak azért, mert akkor nem mondhatják el a szokásost, hogy csak Magyarország és csak az Operett/Madách kapta meg azt a lehetőséget, hogy.... és ez mekkora nagy szó.
Hát nekem teljesen megfelelt volna az a változat, ami a franciáknak is.

Hát, azért valamennyire meg lehet érteni Kerót ebben az esetben. Azért ő nagyobb rendező annál, semhogy pontról pontra lemásoljon valamit. Ahhoz nem kell nagy tehetség meg kreativitás.
0

#16 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 25. - 09:24:03

Üzenet megtekintéseIdézés: banyi - Dátum: 2017. május 25. - 09:17:55

Amennyire én tudom, Kero non-replicában szerette volna színre vinni az NDdP-t, de ahhoz nem járult hozzá a tulajdonos.

Ja, értem. Szóval csak azért, mert akkor nem mondhatják el a szokásost, hogy csak Magyarország és csak az Operett/Madách kapta meg azt a lehetőséget, hogy.... és ez mekkora nagy szó.
Hát nekem teljesen megfelelt volna az a változat, ami a franciáknak is.
0

#17 Felhasználó nem aktív   banyi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 25. - 09:17:55

Üzenet megtekintéseIdézés: Afroka - Dátum: 2017. május 25. - 09:10:25

Soha ne mondd, hogy soha :) Jöhetnek még szebb évek az Opira, vagy Madách? :)
Viszont amúgy miért így alakult? Anyagi szempontok, hogy mondjuk a Disneys olcsóbb vagy???

Amennyire én tudom, Kero non-replicában szerette volna színre vinni az NDdP-t, de ahhoz nem járult hozzá a tulajdonos.
0

#18 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 25. - 09:10:25

Üzenet megtekintéseIdézés: banyi - Dátum: 2017. május 25. - 08:59:28

Nekem még csak a zenéjével sincsen bajom, mert elfogadtam, hogy az NDdP nem jön el hozzánk soha, így azzal kell főzni, ami van. Nekem a keretes szerkezet az, ami egyáltalán nem tetszik. És igen, ha ki lett volnva, hogy a darab követi a könyv cselekményét, akkor ne gagyiskodják el mindenféle béna feloldásokkal! Vállalják fel a darab szomorú végét, mert a könyv is erről szól! És a való élet sem fenékig habostorta. Inkább legyen egy korhatáros darab, felhívva ezzel a figyelmet, hogy 6 éves, Disney hercegnőért rajongó kislányokat nem feltétlenül lesz jó behozni erre a darabra. Aztán onnantól mindenkinek lelke rajta, hogy elviszi-e a gyerekét színházba vagy sem.

Soha ne mondd, hogy soha :) Jöhetnek még szebb évek az Opira, vagy Madách? :)
Viszont amúgy miért így alakult? Anyagi szempontok, hogy mondjuk a Disneys olcsóbb vagy???
0

#19 Felhasználó nem aktív   banyi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 25. - 08:59:28

Üzenet megtekintéseIdézés: mazsopi - Dátum: 2017. május 24. - 20:51:51

A keretes dolog szerintem a gagyiság fellegvára, százszor és ezerszer ellőtt unalmas klisé, ami a Jézus Krisztus Szupersztár filmváltozata óta nagy meglepetést soha nem okozott. A történet feloldása tényleg kár - én tényleg szeretem a zenéjét, és szerintem lehetett volna ebből egy olyan különlegesen sajátos produkció, ami egyszerre disney-csillogás, ugyanakkor mély, emberi, és igazán reális olyan szempontból, hogy bemutat végre egy nem happyending-storyt, ami az életben is többször megtörténhet.

Nekem még csak a zenéjével sincsen bajom, mert elfogadtam, hogy az NDdP nem jön el hozzánk soha, így azzal kell főzni, ami van. Nekem a keretes szerkezet az, ami egyáltalán nem tetszik. És igen, ha ki lett volnva, hogy a darab követi a könyv cselekményét, akkor ne gagyiskodják el mindenféle béna feloldásokkal! Vállalják fel a darab szomorú végét, mert a könyv is erről szól! És a való élet sem fenékig habostorta. Inkább legyen egy korhatáros darab, felhívva ezzel a figyelmet, hogy 6 éves, Disney hercegnőért rajongó kislányokat nem feltétlenül lesz jó behozni erre a darabra. Aztán onnantól mindenkinek lelke rajta, hogy elviszi-e a gyerekét színházba vagy sem.

Szerkesztve banyi által: 2017. május 25. - 09:03:36

0

#20 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. május 25. - 07:43:22

Megmondom őszintén, azóta sem mertem meghallgatni a Disney változatot. A NDdP-t ismerem én is, megnéztem többször és van benne néhány dal, amit nagyon szeretek. Természetesen ezt a darabot vártam, ahogy mindenki más is itt a fórumon. Attól tartok, hogy ha meghallgatom csak így itthon, csalódás lesz, és kevésbé fogom várni a darabot, vagy elfogult leszek, hogy na ez biztos nem lesz jó. Viszont ha egészben fogom majd látni és hallani először, egy remélhetőleg jó rendezésben -azért én bízom Keroban-, akkor lehet hogy kellemes meglepetés lesz a darab. Az Elfújta a széllel is úgy vagyok pl., hogy nem hallgatom otthon csak úgy (nem egy Elisabeth na), mert nekem zeneileg nem nagy szám, de maga az egész, mikor színházban néztük, tetszett.
Szóval csalódott vagyok ugyan, hogy nem azt kapjuk, amit vártunk, de bizakodom, hogy úgy a nagy egész azért működőképes és élvezhető lesz. Biztosan meg fogjuk nézni. Reméljük a legjobbakat :)

ui.: ettől függetlenül a keret dolgot akkor is hülyeségnek tartom

Szerkesztve Afroka által: 2017. május 25. - 07:45:27

0

• 2231 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

29 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 29 vendég, 0 anonim felhasználó