Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2247 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#1 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 867

Elküldve: Ma, 14:14 57

Üzenet megtekintéseIdézés: ZümZüm - Dátum: 2017. szeptember 26. - 12:22:29

Dávid biztosan lesz, de sztem Laci is.

Amúgy meg lehet ez a turné annyira nem is kavar be (persze a próbáknak idejében el kell kezdődni akkor), decemberben 4 nap lesz Rebecca, azt sztem meg tudják oldani, h aki érintett itthon az 2 napra hazajön, ill. a itthoniak is bevállalnak dupla előadást. És ez igaz januárra is, ha betesznek 3-4 előadást, akkor is haza lehet jönni 1-2 napra.

Ha megnézed a bérletes ea-kat, látszik, hogy januárban 4-7.-e között lesz Rebecca. Gondolom akkor lesz 6-7. Egyébként nem sok időt hagynak a főpróbákra. Három napig nem lesz előtte előadás a nagyszínpadon.
0

#2 Felhasználó nem aktív   Betti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 213

Elküldve: Ma, 12:40 53

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. szeptember 26. - 11:57:21

Frank- Földes Tamás és Pálfalvy Attila is turnézik

Hát igen, mivel itt mindketten turnéznak sztem is kell vki még. Szomor Gyuri esélyes sztem.
0

#3 Felhasználó nem aktív   ZümZüm 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 24

Elküldve: Ma, 12:22 29

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. szeptember 26. - 11:57:21

Kérdéses még ugye, hogy ki lesz Ben?

Dávid biztosan lesz, de sztem Laci is.

Amúgy meg lehet ez a turné annyira nem is kavar be (persze a próbáknak idejében el kell kezdődni akkor), decemberben 4 nap lesz Rebecca, azt sztem meg tudják oldani, h aki érintett itthon az 2 napra hazajön, ill. a itthoniak is bevállalnak dupla előadást. És ez igaz januárra is, ha betesznek 3-4 előadást, akkor is haza lehet jönni 1-2 napra.
0

#4 Felhasználó nem aktív   Betti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Ma, 12:07 00

Üzenet megtekintéseIdézés: Zemga - Dátum: 2017. szeptember 26. - 11:54:38

Max 40-es, ha jól tudom. Ne akarjunk már egy élettapasztalat nélküli kiskorút erre a szerepre! Miből merítene?

Igen ez a lényeg! De opiban sajnos mostanság nem a józan ész a jellemző szereposztások tekintetében, ezért félek, h lesz vki ifjonc Maxnak :(
0

#5 Felhasználó aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 667

Elküldve: Ma, 11:57 21

Szerintem Kitti és Zsolt lesznek a Rebecca második szereposztással. Talán lesz egy harmadik szereposztás, akik beugranak,ha a többiek turnéznak. (Remélem Adorjáni Bálint lesz Max)
De több szerepnél is lesz 3.szereposztás,
Fawell-MÁZS marad,Ádám tuti turnézik
Danvers- Itt hárman vannak, de Lilla turnézik, Vera ugye Bee is, de az ő váltója is turnézik, Kata marad
Beatrice-Niki turnézik,Vera marad
Frank- Földes Tamás és Pálfalvy Attila is turnézik
Kérdéses még ugye, hogy ki lesz Ben?
Úgy nézik ki egyedül Mrs. Van Hopper marad meg.

Szerkesztve MrsedWinters által: Ma, 11:58 22

0

#6 Felhasználó nem aktív   Zemga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 98

Elküldve: Ma, 11:54 38

Üzenet megtekintéseIdézés: Betti0303 - Dátum: 2017. szeptember 26. - 11:18:40

Igazad van, de most elég gáz a helyzet a társulatban, sokszor már az az érzésem, h az a kérdés, h mégis kik vállalhatók egyáltalán nagyszínpadon, nem hogy a Rebecca főszerepeire. :unsure:
Annyira csak nem hülyék, h egy új Én miatt, majd a további szerepekben is fiatalokat tesznek be.....mégis ki lenne a fiatalok közül alkalmas pl. Danversnek??? Egyedül Max szerepében tudom elképzelni, h oda is vki fiatalt raknak be, bár ott se látom egyik fiatalban sem, h neki lenne való ez a szerep.
Kittit én is nagyon sajnálom, egyedül őt tudtam volna még elképzelni Én-nek.

Max 40-es, ha jól tudom. Ne akarjunk már egy élettapasztalat nélküli kiskorút erre a szerepre! Miből merítene? Van ott egyáltalán a fiatalok között egyetemet végzett színművész? Mert talán esetleg 4 év színművel a háta mögött tudná hitelesen alakítani Maxot egy huszonéves.
0

#7 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.039

Elküldve: Ma, 11:33 30

Én már nem is próbálom meg kitalálni, hogy mire gondolhatnak :D
Épp elég lesz feldolgozni bárki is lesz az, és remélem, hogy azért nem csak a zártkörű, meg a bérletes előadásokon lehet majd látni a régi főszereplőket. Reményhal jeligére :)

Üzenet megtekintéseIdézés: Betti0303 - Dátum: 2017. szeptember 26. - 11:18:40

Igazad van, de most elég gáz a helyzet a társulatban, sokszor már az az érzésem, h az a kérdés, h mégis kik vállalhatók egyáltalán nagyszínpadon, nem hogy a Rebecca főszerepeire. :unsure:
Annyira csak nem hülyék, h egy új Én miatt, majd a további szerepekben is fiatalokat tesznek be.....mégis ki lenne a fiatalok közül alkalmas pl. Danversnek??? Egyedül Max szerepében tudom elképzelni, h oda is vki fiatalt raknak be, bár ott se látom egyik fiatalban sem, h neki lenne való ez a szerep.

0

#8 Felhasználó nem aktív   Betti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Ma, 11:18 40

Üzenet megtekintéseIdézés: Sun - Dátum: 2017. szeptember 26. - 10:50:44

Szerintem meg olyan nincs, hogy "csak egy új Én"... mert Én viszonya a többiekkel mindent meghatároz és befolyásol ebben a darabban... Jó választásban meg reménykedni sem merek elnézve, hogy az utóbbi időben kiket találtak alkalmasnak naiva szerepkörbe, vagy kit erőltettek bele abba. Kitti ugye kiesik eleve, mivel Szépség turné van megint, ami ráadásul most nagyon hosszú is lesz....

0

#9 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.039

Elküldve: Ma, 10:50 44

Szerintem meg olyan nincs, hogy "csak egy új Én"... mert Én viszonya a többiekkel mindent meghatároz és befolyásol ebben a darabban... Jó választásban meg reménykedni sem merek elnézve, hogy az utóbbi időben kiket találtak alkalmasnak naiva szerepkörbe, vagy kit erőltettek bele abba. Kitti ugye kiesik eleve, mivel Szépség turné van megint, ami ráadásul most nagyon hosszú is lesz....

Üzenet megtekintéseIdézés: Betti0303 - Dátum: 2017. szeptember 26. - 10:36:14

Én is nagyon bízom benne, hogy nem kavarnak és csak új Én lesz.
Ha belenyúlnak akkor kár is visszahozni.....

0

#10 Felhasználó nem aktív   Betti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Ma, 10:41 33

Üzenet megtekintéseIdézés: texas - Dátum: 2017. szeptember 26. - 10:36:06

Kövezzetek meg, de nekem tetszett az MA. Zeneileg, meg kiállításilag is. Szerintem most a Notre Dame tipikus példája a két pad között a földre.

MA-nak az volt a nagy előnye, h a zenét Lévay szerezte.
0

#11 Felhasználó nem aktív   Betti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Ma, 10:36 14

Üzenet megtekintéseIdézés: csevics - Dátum: 2017. szeptember 26. - 08:49:14

én még bízom egy jó rebecca-ban.

bár... ahol vágó zsuzsi vízköpő és gubik petra esmeralda...

lesz egy szuper szereposztás

danvers: gubik
én: katona klaudia ( sorry mindenkitől,nekem ő nézhetetlen kategória... )
max: gömöri
és akkor spórolunk tovább :-)

Én is nagyon bízom benne, hogy nem kavarnak és csak új Én lesz.
Ha belenyúlnak akkor kár is visszahozni.....
0

#12 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 867

Elküldve: Ma, 10:36 06

Üzenet megtekintéseIdézés: mlinda - Dátum: 2017. szeptember 26. - 09:08:34

Egyetértek. Sőt, szerintem az MA ettől jobb volt, legalábbis nekem zeneileg mindenképp...

Kövezzetek meg, de nekem tetszett az MA. Zeneileg, meg kiállításilag is. Szerintem most a Notre Dame tipikus példája a két pad között a földre.

Szerintem két lehetőség lett volna...
1. Alapvetően egy mély mondanivalót tartalmazó, drámai történetet tesznek színpadra... Ehhez drámailag erős zene kell, ami alátámasztja és segíti a cselekményt.
2. Egy Disney mese kerül a színpadra, igazi családi story, aminek a végén a rossz elnyeri büntetését, a jó meg örökké él... Ehhez oké ez a zene, mert nem a dráma a lényeg, hanem a mese..

Ehhez képest a kettő keveréket kaptuk. Egy nagy drámai történetet, habos-babos Disney zenével, ami ugyan néha kikacsintott a drámaiság fele, de összességében nem ment el abba az irányba. (És ez igazából nem is számon kérhető, hiszen egy mesefilmhez készült az anyag) Ez pedig (legalább is nekem) nem állt össze egy egésszé.

Szerintem egyébként a Rebecca (a kiváló szereposztás mellett) azért is üt ennyire, mert a zene iszonyatosan jó és kidolgozott. És egyszerre működik önálló dalokként, és aláfestő zenként, mintha egy filmet nézne az ember.

Szerkesztve texas által: Ma, 10:40 50

0

#13 Felhasználó nem aktív   Zemga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 98

Elküldve: Ma, 09:55 55

Én is visszasírom a régi csapatot! Nekem se az új musicalek, se a fiatalok nem hozzák azt az élményt, mint a nagyok, nem futkos rajtam a hideg (jó értelemben) egy egy ária alatt, nincs meg a végén a katarzis. Sokszor nem szimpatikus a főhős, nincs az, hogy kijön a színpadra és máris kedvelem. Ráadásul vannak, akiket az éneklés közbeni mimika nem pozitív értelemben torzít. Ezek a dolgok nyilván adottságok, senki sem tehet róla, hogy milyenné varázsolja őt a színpad. Színpadi jelenlét vagy van, vagy nincs. Ahogy mondanivalója is vagy van vagy nincs az előadóművésznek. A Broadway Fesztiválon én is végigálltam az esőben a nagyok produkcióit, egytől egyig fantasztikusak voltak, a színpadra születtek. Tudom, hogy ez sokszor szubjektív, és hogy lehetőséget kell adni az új generációnak, de nem megy. Nekem ne jöjjön a színház azzal, hogy ki az új Dolhai Attila meg hasonló blődségekkel. Jelenleg egyetlenegy musical van, amire vevő vagyok, az pedig a Rebecca. És igen, én is bízom benne, hogy nem szúrják el a szereposztást! Nekem is egyszer nézős volt a Notre Dame-i.
2

#14 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 335

Elküldve: Ma, 09:08 34

Üzenet megtekintéseIdézés: Gerbera - Dátum: 2017. szeptember 25. - 22:04:42

Hamar ki fog fulladni mint a MA.

Egyetértek. Sőt, szerintem az MA ettől jobb volt, legalábbis nekem zeneileg mindenképp...
Ahogy többen is írták már előttem, a színészek jók, de valahogy ez sem lett olyan nagy durranás, mint azt beharangozták. Tudom, hogy unalmas folyton ezt szajkózni, meg ettől semmi nem változik, de nekem nagyon hiányzik a középgeneráció a főbb szerepekből. Pazarlásnak tartom, hogy MÁZS és Homonnay például egy ilyen semmilyen szerepet kapjon, mint Clopin, vagy Vágó Zsuzsi, mint vízköpő, még örülhetünk, hogy Frollo szerepére sikerült két jó színészt választani és nem GAM lett belőle :lol: Nekem Veréb Tamás alakítása is egysíkú volt, sokszor éreztem azt, hogy ordibál és nem énekel.
Valóban nem véletlen, hogy régiekért még szakadó esőben is ott állt a tömeg a BF-en :) Talán el kellene gondolkodni a színház vezetésének és olyan darabokat keresni és bemutatni, amire ott vannak a régi jól bevált, kiváló színészek! A fiatalok meg próbálkozzanak még néhány évig a raktárszínházban valami kísérleti darabon.
3

#15 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 335

Elküldve: Ma, 08:54 07

Üzenet megtekintéseIdézés: csevics - Dátum: 2017. szeptember 26. - 08:49:14

Na, ez viccnek is rossz!!! De értem az iróniát :lol: és én is nagyon bízom egy JÓ Rebeccában, gyanús ez a nagy csönd körülötte, remélem nem bolygatják meg a régi szereposztást, persze tudom, hogy kell egy új Én
0

#16 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.530

Elküldve: Ma, 08:49 14

Üzenet megtekintéseIdézés: ladybyron - Dátum: 2017. szeptember 25. - 23:04:23

A "Spórolás éve"? :P

2

#17 Felhasználó nem aktív   ladybyron 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 6.266

Elküldve: Tegnap, 23:23 58

Üzenet megtekintéseIdézés: Betti0303 - Dátum: 2017. szeptember 25. - 23:16:26

Jövőre vissza kéne csalogatni a törzsnézőket, így akár a "Visszahódítás éve" is lehetne :P

Alcím: "Innen szép a győzelem". :P
1

#18 Felhasználó nem aktív   Betti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 23:16 26

Üzenet megtekintéseIdézés: ladybyron - Dátum: 2017. szeptember 25. - 23:04:23

Jövőre vissza kéne csalogatni a törzsnézőket, így akár a "Visszahódítás éve" is lehetne :P
2

#19 Felhasználó nem aktív   ladybyron 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 23:10 51

Üzenet megtekintéseIdézés: Betti0303 - Dátum: 2017. szeptember 25. - 22:24:22

+ szenti, oltári :)
Szombat esti BF blokk egyértelműen bizonyította, h kikért és mely darabokért tartottak ki annyian a blokk legvégéig a szakadó esőben is. :)

Pár éve milyen parázs (és izgalmas) viták folytak egy-egy bemutató, előadás után. Néha túl szenvedélyesen, időnként tényleg túltoltuk a biciklit, de rengeteget lehetett ezekből a vitákból tanulni, az ember számos dolgot újra átgondolt, új megvilágításban látott. Ha túl szenvedélyessé is vált egy-egy vita, megérte.

Az a szomorú, hgy a jelenlegi felhozatalért nemcsak ázni, hanem vitatkozni sem éri meg. Nincs is miről. :(
1

#20 Felhasználó nem aktív   ladybyron 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 23:04 23

Üzenet megtekintéseIdézés: csevics - Dátum: 2017. szeptember 25. - 21:48:29

ez van rudolf,mozart,elisabeth helyett... király..
spórolunk,nem sok jegyet kell venni :-)

2

• 2247 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
1 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó