Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2222 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#1 Felhasználó nem aktív   ladybyron 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 6.244

Elküldve: Ma, 15:42 42

Üzenet megtekintéseIdézés: amanda47 - Dátum: 2017. április 26. - 15:14:35

Értem, néha az opi is tévedhet, de ebből is látszik, hogy az operett előadásokért nem kérhetnek annyit, mint egy menő musicalért.

Nem is azt mondtam, hogy nem tévedtek. :) Csak azt, hogy mi ennek a fajta támogatási rendszernek a filozófiája.
0

#2 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 587

Elküldve: Ma, 15:14 35

Üzenet megtekintéseIdézés: ladybyron - Dátum: 2017. április 26. - 14:39:30

Nyilván nem, de ilyen esetekben (állami, önkormányzati támogatás, pályázat stb.) általában elvárnak önrészt és/vagy egy meghatározott/önként vállalt bevételt, ami alapján az adott projektet anyagilag és/vagy szakmailag érdemesnek tartják a finanszírozásra. Vagyis ilyenkor a bevételből vagy az önrészt próbálják teljes egészében vagy részben pótolni, vagy pedig a támogatáshoz vállalt bevételt kell teljesíteni.

Értem, néha az opi is tévedhet, de ebből is látszik, hogy az operett előadásokért nem kérhetnek annyit, mint egy menő musicalért. Engem a Margitszigeti Evita árai is elrémisztettek, szóval ennyit nem adok egy jegyért, pedig érdekelne, csak moziban láttam eddig Madonnával, hátulra meg nem ülök, mert semmit se lehet látni. Sajna ezt az előadást nem vitték az Erkelbe, mint a Trubadúrt Szegedről.
0

#3 Felhasználó nem aktív   ladybyron 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 6.244

Elküldve: Ma, 14:39 30

Üzenet megtekintéseIdézés: amanda47 - Dátum: 2017. április 26. - 14:19:26

Ebből a jegyeladásből még az előadás felállításának a költsége se térül meg....a gázsiról nem is beszélve.

Nyilván nem, de ilyen esetekben (állami, önkormányzati támogatás, pályázat stb.) általában elvárnak önrészt és/vagy egy meghatározott/önként vállalt bevételt, ami alapján az adott projektet anyagilag és/vagy szakmailag érdemesnek tartják a finanszírozásra. Vagyis ilyenkor a bevételből vagy az önrészt próbálják teljes egészében vagy részben pótolni, vagy pedig a támogatáshoz vállalt bevételt kell teljesíteni.
0

#4 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Ma, 14:19 26

Üzenet megtekintéseIdézés: Betti0303 - Dátum: 2017. április 26. - 13:31:00

Szerintem szimplán csak azért ennyire drágák itt, mert ebből akarják a felújítás költségeit behozni.
Ehhez viszont vmi nagyon nagy durranást kellett volna színpadra állítani, a Riviera girl pont nem ez a kategória.
Évad végén nyugodtan le is vehetik, mert ilyen drága jegyárakon erre senki se lesz kíváncsi a következő évadban.

Már ebben az évadban is félházakkal megy.... kivéve a megnyitót.
Nyilván nem a jegyeladásokból fogják fedezni a felújítás költségét, hanem állambácsi kasszájából....szinte minden színház ebből él, kivéve a magánszínházak, az opi e tekintetben preferált helyet foglal el. Ebből a jegyeladásből még az előadás felállításának a költsége se térül meg....a gázsiról nem is beszélve.

Szerkesztve amanda47 által: Ma, 14:34 21

0

#5 Felhasználó nem aktív   Betti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 184

Elküldve: Ma, 13:31 00

Üzenet megtekintéseIdézés: Koviti - Dátum: 2017. április 26. - 10:41:53

Meg valójában arra vagyok kíváncsi, mitől olyan nagy durranás ez a darab, és miért olyan drágák rá a jegyek.

Szerintem szimplán csak azért ennyire drágák itt, mert ebből akarják a felújítás költségeit behozni.
Ehhez viszont vmi nagyon nagy durranást kellett volna színpadra állítani, a Riviera girl pont nem ez a kategória.
Évad végén nyugodtan le is vehetik, mert ilyen drága jegyárakon erre senki se lesz kíváncsi a következő évadban.
1

#6 Felhasználó nem aktív   Koviti 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 78

Elküldve: Ma, 10:41 53

Üzenet megtekintéseIdézés: Timcsi - Dátum: 2017. április 26. - 10:27:21

Én sajnos nem voltam. De a semminél ez is több :D

Én valamiért nem adok a kritikusok és újságírók véleményére. Vagy kinyalták őket előtte, vagy szardobálók. Meg aztán nem ők veszik meg a jegyeket sem. Soha még nem olvastam olyan kritikát, amivel igazán egyet tudtam volna érteni. Meg valójában arra vagyok kíváncsi, mitől olyan nagy durranás ez a darab, és miért olyan drágák rá a jegyek.
1

#7 Felhasználó nem aktív   Timcsi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 672

Elküldve: Ma, 10:27 21

Üzenet megtekintéseIdézés: Koviti - Dátum: 2017. április 26. - 10:07:54

De engem az érdekelne, nektek hogy tetszett.

Én sajnos nem voltam. De a semminél ez is több :D
0

#8 Felhasználó nem aktív   Koviti 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Ma, 10:07 54

Üzenet megtekintéseIdézés: Timcsi - Dátum: 2017. április 26. - 06:51:38

De engem az érdekelne, nektek hogy tetszett.
0

#9 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Ma, 09:33 26

Üzenet megtekintéseIdézés: Timcsi - Dátum: 2017. április 26. - 06:51:38

Köszi, különben egész látványosnak tűnt. A Jeromy Kern dalra azért kiváncsi lennék, tudjátok ő volt az előmusical egyik ősatyja, a Show Boat világhírű darab szerzője.
Jazzes Csárdáskirálynő nekem furán hangzik, de gondolom pár új dallal is kiegészült a mű.
0

#10 Felhasználó nem aktív   Timcsi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 672

Elküldve: Ma, 06:51 38

Találtam :)

Riviera Girlről a Népszavában
0

#11 Felhasználó nem aktív   Koviti 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 14:01 17

Gyerekek, hát hol marad a beszámoló a Riviéra Girl-ről? Hát itt eszem a kefét napok óta, és semmi ... Hírzárlat van talán? :D
0

#12 Felhasználó nem aktív   zsolti4 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 469

Elküldve: 2017. április 24. - 06:34:28

Budapesti Operettszínház igaz vagy hamis kvíz KLIKK
0

#13 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 317

Elküldve: 2017. április 23. - 12:43:59

Üzenet megtekintéseIdézés: amanda47 - Dátum: 2017. április 23. - 00:02:33

Én szeretem Marikát is és Lehoczky Zsuzsát is, és itt inkább arra céloztam, hogy ha így néznek ki akkor önkritikát kéne gyakorolniuk és nem a bugyijukat mutogatni. Marika fiatalon csinos hölgy volt, sőt nagypapámnak nagyon tetszett, mindig róla áradozott. Sajnos az ő esetében is az áll mint a mellbimbót villantó Medveczky Ilonával, hát már nem mai gyerekek. Én még a fiatalokra is azt mondom, hogy aki nem úgy néz ki inkább ne vetkőzzön a színpadon...

Neharagudj, végig olvastam amit eme két hölgyről írtál lentebb is!!

Meg kell állapítanom: Spontán hülye vagy!!! :angry: :angry: :angry:
5

#14 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.521

Elküldve: 2017. április 23. - 00:54:11

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. április 22. - 12:54:08

Egy kicsit Marika védelmére kelnék. Egy interjúban elmondta, hogy ő már nem akar cigánykerekezni, de a rendezők ragaszkodnak ehhez. Hiszen Marika neve és az indokolatlan cigánykerekezés összeforrt. :)

nem feltétlenül a cigánykerékre gondoltam.... úgy egyáltalán a "szerepformálásaira "
0

#15 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. április 23. - 00:02:33

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. április 22. - 06:51:11

Na ez már sok. Lehet szeretni/nem szeretni valakit, a véleményünket is kifejezhetjük kulturáltan. Na de ez, hogy valakit az alkata miatt szekáljunk, az már sok.
Meg kedves Amanda ki vagy te, hogy itéletet mondj róluk az alkatuk alapján? Szupermodell esetleg sokszorosan díjazott művész? Ez a két nő elég sokat letett már az asztalra, veled ellentétben aki csak értelmetlen hozzászólásokkal tudod gazdagítani az emberiséget. Szóval kérlek, amíg nem tudsz érdemi és értelmes hozzászólást írni, szerintem kerüld a fórumot.
Köszönöm! Szép hétvégét!

Én szeretem Marikát is és Lehoczky Zsuzsát is, és itt inkább arra céloztam, hogy ha így néznek ki akkor önkritikát kéne gyakorolniuk és nem a bugyijukat mutogatni. Marika fiatalon csinos hölgy volt, sőt nagypapámnak nagyon tetszett, mindig róla áradozott. Sajnos az ő esetében is az áll mint a mellbimbót villantó Medveczky Ilonával, hát már nem mai gyerekek. Én még a fiatalokra is azt mondom, hogy aki nem úgy néz ki inkább ne vetkőzzön a színpadon...
-2

#16 Felhasználó nem aktív   Sziszmisz86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 569

Elküldve: 2017. április 22. - 13:55:08

Idézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. április 22. - 12:54:08

Egy kicsit Marika védelmére kelnék. Egy interjúban elmondta, hogy ő már nem akar cigánykerekezni, de a rendezők ragaszkodnak ehhez. Hiszen Marika neve és az indokolatlan cigánykerekezés összeforrt. :)

Igen, de ha csak cigánykerekezne...
0

#17 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 636

Elküldve: 2017. április 22. - 12:54:08

Idézés: csevics - Dátum: 2017. április 22. - 11:55:40

a mi amandánk mindig megmondja a tutit.
a stílus egy dolog,de van némi igazság abban amit ír...
legalábbis oszvald tekintetében.
miért nem tud az a nő méltósággal megöregedni,és a korának megfelelően viselkedni ?

sosem értem....

0

#18 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.521

Elküldve: 2017. április 22. - 11:55:40

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. április 22. - 06:51:11

Na ez már sok. Lehet szeretni/nem szeretni valakit, a véleményünket is kifejezhetjük kulturáltan. Na de ez, hogy valakit az alkata miatt szekáljunk, az már sok.
Meg kedves Amanda ki vagy te, hogy itéletet mondj róluk az alkatuk alapján? Szupermodell esetleg sokszorosan díjazott művész? Ez a két nő elég sokat letett már az asztalra, veled ellentétben aki csak értelmetlen hozzászólásokkal tudod gazdagítani az emberiséget. Szóval kérlek, amíg nem tudsz érdemi és értelmes hozzászólást írni, szerintem kerüld a fórumot.
Köszönöm! Szép hétvégét!

a mi amandánk mindig megmondja a tutit.
a stílus egy dolog,de van némi igazság abban amit ír...
legalábbis oszvald tekintetében.
miért nem tud az a nő méltósággal megöregedni,és a korának megfelelően viselkedni ?

sosem értem....
0

#19 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 636

Elküldve: 2017. április 22. - 06:51:11

Idézés: amanda47 - Dátum: 2017. április 21. - 22:14:16

Te ennek az előadásnak a megtekintéséért nekem kell hogy fizessenek 15 000 Ft-ot, jujj... ritka ízléstelen látvány a két korosodó hölgy, akik egy kiöregedett Miss Röffire emlékeztetnek.... :huh: :o

Köszönöm! Szép hétvégét!
10

#20 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. április 21. - 22:14:16

Üzenet megtekintéseIdézés: Csekka - Dátum: 2017. április 21. - 11:44:54

Te ennek az előadásnak a megtekintéséért nekem kell hogy fizessenek 15 000 Ft-ot, jujj... ritka ízléstelen látvány a két korosodó hölgy, akik egy kiöregedett Miss Röffire emlékeztetnek.... :huh: :o

Szerkesztve amanda47 által: 2017. április 21. - 22:14:39

0

• 2222 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

12 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 12 vendég, 0 anonim felhasználó