Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2241 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#1 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 6.015

Elküldve: Tegnap, 08:05 52

Idézés: harmony - Dátum: 2017. augusztus 18. - 07:11:11

Milyen volt Szegeden, élőben? Azt hallottam, h Szil nagyon jó. De összességében? Biztos látványos, eleve a helyszín miatt is.
Kirobbanó sikerdarabja lesz az Opinak?

Siker darab lesz! Messze az utóbbi evek legjobbja!
0

#2 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.809

Elküldve: Tegnap, 07:11 11

Idézés: Sun - Dátum: 2017. augusztus 16. - 06:58:52

Egy másik hosszabb videós összeállítás a szegedi bemutatóról
https://www.youtube....sWNuOdKY&t=921s

Milyen volt Szegeden, élőben? Azt hallottam, h Szil nagyon jó. De összességében? Biztos látványos, eleve a helyszín miatt is.
Kirobbanó sikerdarabja lesz az Opinak?
0

#3 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 606

Elküldve: 2017. augusztus 16. - 21:21:41

Üzenet megtekintéseIdézés: texas - Dátum: 2017. augusztus 16. - 19:21:49

Még véletlenül sem mondom, hogy nem erős előadás. Én is láttam, bár utána nem igazán tudtam eldönteni, hogy tetszett-e, de utólag, amikor leüllepedett, akkor már egyértelműen igen. Csak egyszerűen úgy gondolom, hogy az Operettes darabokhoz idegen ez a fajta zenei világ, megfogalmazás, ami a Lady Budapest, és a közönség nem feltétlenül ezt keresi. (Kicsit olyan ez, mint a Madách és az Anna Karenina esete. A szívem csücske az AK, minden évben megnézem, de be kell látni, hogy évi 20-30 előadást egyszerűen még negyed házzal sem lehetne megtölteni.) Ettől nem mondom, hogy nincs helye az Operettben a Lady Budapestnek, de lehet egy kisebb nézőterű színházban jobban menne. Illetve szerintem az is oka lehet annak, hogy nem nagyon fogynak a jegyek, hogy az embereknek tele van a mindenük ezzel a nagy emlékezéssel. (Annyira minden orgánumban igyekeznek nyomni ezt az egészet. Ismét ne értsen senki félre, történelmünk fontos állomása 1956, de ami mostanában körülötte megy, az már sok.)

Igen egyetértek, régen amikor a darab született a 90-es években ez egy jó téma volt, egy sokáig tabutéma került elő. Manapság viszont propagandacéllal nyomják és hát ez inkább az ellenkezőjét váltja ki az emberekből, erre ad pénzt a kormány és emiatt ment rengeteg ilyen témájú darab más színházakban is, pl. 56 csepp vér Székesfehérváron... a többi címére sem emlékszem, de az Operába is felkerült valami rémes 56-os finn modern opera, amit szüleim bérlete tartalmazott, hát nehéz volt kibírni, sőt végül még az m5 is leadta, de csak pár percig bírtam...
0

#4 Felhasználó nem aktív   bfe01 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 60

Elküldve: 2017. augusztus 16. - 20:53:13

Új fejlemény a Rebecca szereposztásról! (mondjuk, annyira nem meglepő :D)

Homonnay Zsolt a honlapján az "aktuális szerepek" kategóriához rakta Maxim de Wintert :) Ő már biztos... De szerintem Szilveszter is marad Maximnak (na meg Zsuzsi Énnek)

Frissítés: Polyák Lillának is az aktuális szerepeknél van Mrs. Danvers, de ez eléggé nyilvánvaló volt, hiszen az ő képe volt a kivetítőn az évadbejelentésnél (és az évadot, bérletkínálatot reklámozó kiadványokban) :)

Szerkesztve bfe01 által: 2017. augusztus 16. - 20:59:30

0

#5 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 854

Elküldve: 2017. augusztus 16. - 19:21:49

Üzenet megtekintéseIdézés: Sziszmisz86 - Dátum: 2017. augusztus 13. - 20:41:16

Talán az egyik legerősebb előadása pedig sztem. Nagyon üt a zene véleményem szerint, és szereposztásilag is egész rendben van.

Üzenet megtekintéseIdézés: amanda47 - Dátum: 2017. augusztus 16. - 10:35:12

Igen a jegyeladásokat néztem, és még azóta se látok nagy változást, szóval talán az utolsó pillanatban el adják a jegyeket, de így sokáig nem tartható repertoáron.
A Lady Budapest az ismeretlen darab, tudjuk nem új, de a régi verzió az Utazás se lett népszerű. Én nem láttam, csak pár dalt hallottam belőle, ez alapján elmegy kategória.

Még véletlenül sem mondom, hogy nem erős előadás. Én is láttam, bár utána nem igazán tudtam eldönteni, hogy tetszett-e, de utólag, amikor leüllepedett, akkor már egyértelműen igen. Csak egyszerűen úgy gondolom, hogy az Operettes darabokhoz idegen ez a fajta zenei világ, megfogalmazás, ami a Lady Budapest, és a közönség nem feltétlenül ezt keresi. (Kicsit olyan ez, mint a Madách és az Anna Karenina esete. A szívem csücske az AK, minden évben megnézem, de be kell látni, hogy évi 20-30 előadást egyszerűen még negyed házzal sem lehetne megtölteni.) Ettől nem mondom, hogy nincs helye az Operettben a Lady Budapestnek, de lehet egy kisebb nézőterű színházban jobban menne. Illetve szerintem az is oka lehet annak, hogy nem nagyon fogynak a jegyek, hogy az embereknek tele van a mindenük ezzel a nagy emlékezéssel. (Annyira minden orgánumban igyekeznek nyomni ezt az egészet. Ismét ne értsen senki félre, történelmünk fontos állomása 1956, de ami mostanában körülötte megy, az már sok.)
0

#6 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 16. - 11:17:17

[quote name='Kákos' timestamp='1502628798' post='2620409']
Ének az esőben c. darabbal kezdődik szeptember 17-én a Kőszínházban az új évad. Nekem ez új. Vajon miért került bele egyetlen előadás a szeptemberi repertoárba?

http://www.operett.h...ben/207/7340/13
[/quote

Ilyenre én se emlékszem, hogy utólag feltettek valamit, de úgy nézem még nem sokan vették észre ...
Kíváncsi leszek az idei szériának lesz-e egy sikeres darabja.
Operettek: Luxemburg grófja, Kékszakáll - talán az utóbbi
Musicalak: Notre Dame toronyőr - erre egész jól viszik a jegyeket, Farmerkirály... meg más ismeretlen új darabok Frida, Kreatív kapcsolatok.... én inkább sikermusicalaket tennék fel, erre ott van az Ének az esőben, de ezt meg elég gyengén rendezték meg, pedig jó is lehetett volna, a zene nagyon kevés benne.
Jó lenne pl. Sweet charity, Cole Porter darabok Csókolj meg Katám vagy az Anything goes, vagy Cabaret meg más klasszikus musical...
az operettekből is lenne még bőven választék, azok úgy is általában 2 szezonig bírják, de most már szintem minden így van. Szóval szerintem lehetne spórolni a díszleteken, meg régi jelmezeket is felhasználni, átalakítani, hisz 10-15 előadás nehezen térül meg .
0

#7 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 16. - 10:38:53

Üzenet megtekintéseIdézés: texas - Dátum: 2017. augusztus 13. - 18:23:31

Szerintem a jegyeladásokra gondolt. Találomra most kiválasztottam egy LB-t és Víg özvegyet, és mind a kettőre van bőven jegy még. Előbbi esetében nem meglepő, már tavaly a premier hétvégére is lehetett akciósan jegyet kapni. Pedig nem rossz előadás a Lady Budapest, csak eléggé kilóg zeneileg, meg mindenhogyan a repertoárból. (Legalább is szerintem.)

Az nem baj ha kilóg a repertoárból, sőt néha jól is jöhet...
A maesteszínházon viszont nem igen árulják a jegyeket az Opi előadásaira, kivétel a Palotakoncert volt, ezt ki is használtam....
0

#8 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 16. - 10:35:12

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. augusztus 13. - 17:57:35

Ez most hogy jött?????

Igen a jegyeladásokat néztem, és még azóta se látok nagy változást, szóval talán az utolsó pillanatban el adják a jegyeket, de így sokáig nem tartható repertoáron.
A Lady Budapest az ismeretlen darab, tudjuk nem új, de a régi verzió az Utazás se lett népszerű. Én nem láttam, csak pár dalt hallottam belőle, ez alapján elmegy kategória. Egyszer lehet megnézem hisz operettárban vannak már rá a jegyek.
A Víg özvegynél nem értem miért nem viszik, hisz ez a világ egyik legismertebb darabja a Denevérrel együtt, még több helyen fut a világban mint a Csárdáskirálynő. Viszont a Budavári Palotakoncerten ott voltam, hallottam részleteket a darabból, de a szövegátírás egy nagy mellélövés szerintem. Sajna már rendszeres az operetteknél, pedig ez szerintem szerzői jogba ütközik, de ha nem is, nagyon idegesítő.

Szerkesztve amanda47 által: 2017. augusztus 16. - 10:40:19

0

#9 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.036

Elküldve: 2017. augusztus 16. - 06:58:52

Egy másik hosszabb videós összeállítás a szegedi bemutatóról
https://www.youtube....sWNuOdKY&t=921s
0

#10 Felhasználó nem aktív   william 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 417

Elküldve: 2017. augusztus 14. - 14:14:13

Idézés: banyi - Dátum: 2017. augusztus 14. - 09:18:19

Azt hiszem, van nekik valami protokolljuk, ami előírja, hogy ilyen esetekben 10-ig várni kell és csak utána adhatnak felvilágosítást.

Igen mondták,csak igy tizig szivaták a nézőket.Utánna viszont megtarthaták volna,szerintem ma jó ha félház lesz.Mikor jöttünk kifele szinte mindenki mondta,hogy fölrakja a netre.Nem is a pénz ami bánt,hanem az hogy már tok sok ideje készültünk rá.
0

#11 Felhasználó nem aktív   banyi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 7.436

Elküldve: 2017. augusztus 14. - 09:18:19

Üzenet megtekintéseIdézés: william - Dátum: 2017. augusztus 14. - 06:27:12

Tiz után már nem esett,azt mondták még egy óra lenne,hogy kezdeni tudjanak meg ellázott a szinpad.Akkor minek vártak 10ig?fél tizkor azt mondta a szabadtéri igazgatója reménykedjünk,hogy elláll az eső.Erre félóra mulva ellállt,akkor meg nem fojtatták.

Azt hiszem, van nekik valami protokolljuk, ami előírja, hogy ilyen esetekben 10-ig várni kell és csak utána adhatnak felvilágosítást.
0

#12 Felhasználó nem aktív   william 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 14. - 06:27:12

Idézés: Reli - Dátum: 2017. augusztus 13. - 20:12:37

Esett még utána.
De hogy az Operettszínház hamarabb kiírta, hogy elmarad az előadás, mit a szabadtéri, a hivatalos honlapjára még később írták ki...
Tiz után már nem esett,azt mondták még egy óra lenne,hogy kezdeni tudjanak meg ellázott a szinpad.Akkor minek vártak 10ig?fél tizkor azt mondta a szabadtéri igazgatója reménykedjünk,hogy elláll az eső.Erre félóra mulva ellállt,akkor meg nem fojtatták.
0

#13 Felhasználó nem aktív   Sziszmisz86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 598

Elküldve: 2017. augusztus 13. - 20:41:16

Idézés: texas - Dátum: 2017. augusztus 13. - 18:23:31

Szerintem a jegyeladásokra gondolt. Találomra most kiválasztottam egy LB-t és zVíg özvegyet, és mind a kettőre van bőven jegy még. Előbbi esetében nem meglepő, már tavaly a premier hétvégére is lehetett akciósan jegyet kapni. Pedig nem rossz előadás a Lady Budapest, csak eléggé kilóg zeneileg, meg mindenhogyan a repertoárból. (Legalább is szerintem.)

Talán az egyik legerősebb előadása pedig sztem. Nagyon üt a zene véleményem szerint, és szereposztásilag is egész rendben van.
0

#14 Felhasználó nem aktív   Reli 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 27

Elküldve: 2017. augusztus 13. - 20:12:37

Üzenet megtekintéseIdézés: william - Dátum: 2017. augusztus 13. - 19:08:54

Ne is monnd,10ig vártak akkor elállt az eső de mégse volt előadás.Akkor minek vártak 10ig?

Esett még utána.
De hogy az Operettszínház hamarabb kiírta, hogy elmarad az előadás, mit a szabadtéri, a hivatalos honlapjára még később írták ki...
0

#15 Felhasználó nem aktív   william 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 13. - 19:08:54

Idézés: bfe01 - Dátum: 2017. augusztus 13. - 09:05:26

Jól elmosta az előadást az eső...

Ne is monnd,10ig vártak akkor elállt az eső de mégse volt előadás.Akkor minek vártak 10ig?
0

#16 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 854

Elküldve: 2017. augusztus 13. - 18:23:31

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2017. augusztus 13. - 17:57:35

Ez most hogy jött?????

Szerintem a jegyeladásokra gondolt. Találomra most kiválasztottam egy LB-t és Víg özvegyet, és mind a kettőre van bőven jegy még. Előbbi esetében nem meglepő, már tavaly a premier hétvégére is lehetett akciósan jegyet kapni. Pedig nem rossz előadás a Lady Budapest, csak eléggé kilóg zeneileg, meg mindenhogyan a repertoárból. (Legalább is szerintem.)
0

#17 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 2017. augusztus 13. - 17:57:35

Üzenet megtekintéseIdézés: amanda47 - Dátum: 2017. augusztus 13. - 17:05:09

Hát úgy nézem hogy s Lady Budapest és a Víg özvegy se lesz egy sikerszéria....

Ez most hogy jött?????
0

#18 Felhasználó nem aktív   amanda47 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 13. - 17:05:09

Üzenet megtekintéseIdézés: Kákos - Dátum: 2017. augusztus 13. - 13:53:18

Ének az esőben c. darabbal kezdődik szeptember 17-én a Kőszínházban az új évad. Nekem ez új. Vajon miért került bele egyetlen előadás a szeptemberi repertoárba?

Hát úgy nézem hogy s Lady Budapest és a Víg özvegy se lesz egy sikerszéria....
0

#19 Felhasználó nem aktív   Kákos 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 436

Elküldve: 2017. augusztus 13. - 13:53:18

0

#20 Felhasználó nem aktív   bfe01 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 60

Elküldve: 2017. augusztus 13. - 09:05:26

Üzenet megtekintéseIdézés: william - Dátum: 2017. augusztus 12. - 12:25:46

Mi ma este megyünk majd irok.

Jól elmosta az előadást az eső...
0