Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2291 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#-79 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 715

Elküldve: 2018. január 15. - 17:12:50

Üzenet megtekintéseIdézés: ThomBp - Dátum: 2018. január 15. - 17:04:36

Attól talán még megkérdezhetem nemde ?! :angry:

De. Csak tudod, a stílus maga az ember. :)
Jó tanács. Legközelebb az írásodból, inkább a kíváncsiság süssön ilyen esetben, ne a düh/harag/méreg. :) ;)
1

#-78 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 361

Elküldve: 2018. január 15. - 17:04:36

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. január 15. - 08:45:07

Nem értem a problémád. A MASZK-Gála rendezése nem az Budapesti Operettszínház feladata. Őket eddig is csak felkérték, hogy legyenek házigazdák. Most más színház rendezi, ezelőtt is volt már máshol,sőt vidéken is lsd. Kecskeméten.
De gondolom a Kero-féle ügy is közrejátszott abban, hogy nem itt rendezik.

Attól talán még megkérdezhetem nemde ?! :angry:
0

#-77 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. január 15. - 08:45:07

Idézés: ThomBp - Dátum: 2018. január 15. - 08:02:52

Nézegettem Tháliában sem láttam műsoron :angry: pedig a tavalyi nagyon jó volt :angry:

Nem értem a problémád. A MASZK-Gála rendezése nem az Budapesti Operettszínház feladata. Őket eddig is csak felkérték, hogy legyenek házigazdák. Most más színház rendezi, ezelőtt is volt már máshol,sőt vidéken is lsd. Kecskeméten.
0

#-76 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. január 15. - 08:45:07

Idézés: ThomBp - Dátum: 2018. január 15. - 08:02:52

Nézegettem Tháliában sem láttam műsoron :angry: pedig a tavalyi nagyon jó volt :angry:

0

#-75 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. január 15. - 08:02:52

Üzenet megtekintéseIdézés: csevics - Dátum: 2018. január 14. - 23:55:07

valószínűleg másik színházban lesz.

0

#-74 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.601

Elküldve: 2018. január 14. - 23:55:07

Üzenet megtekintéseIdézés: ThomBp - Dátum: 2018. január 14. - 19:10:16

Szép estét!

Engem csupán az érdekelne, hogy idén lesz az Operettszínházban vajon MASZK-gála? Ugyanis a márciusi áprilisi műsorban sem találom. :angry:

valószínűleg másik színházban lesz.
0

#-73 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. január 14. - 19:10:16

Szép estét!

Engem csupán az érdekelne, hogy idén lesz az Operettszínházban vajon MASZK-gála? Ugyanis a márciusi áprilisi műsorban sem találom. :angry:
0

#-72 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 116

Elküldve: 2018. január 14. - 03:28:34

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. január 13. - 01:28:33

Én se voltam oda érte. Attól, hogy valaki képes negatív véleményt alkotni, még nem lesz kevésbé jó színházbajáró, sőt. Azt gondolom, hogyha az ember sokat jár színházba, elengedhetetlen, hogy legyen saját ízlése és véleménye. A tiéd is egy vélemény, és bár nem értek vele egyet, nem fogom az ízlésedet bírálni, mert megvan a jogod hozzá, hogy azt gondold az előadásról, amit. Különben, az a szép a színházban, hogy mindenkire másképp hat. De egyébként köszi a beszámolódat, mégha a motiváció rossz is volt.

Tetszik amit írsz. És nyilván amit leírsz, az alapvetően igaz, a probléma jelen személlyel van, és sajnos nem először. West End+Broadway=20e+ előadás, az szerintem sok mindent elárul, és ezt nagyon kevés darab tudja elmondani még, hogy ha minden igaz akkor csak a Fantom. Emellett zenés színházban egyre inkább problémám tágítani a látóköröm, de az nagyon ritka, hogy az előadás végét várom, bár időnként előjön ez bennem, de ez nem olyan érzés, ez inkább annak tudható be, hogy láttam már a darabot, és mondjuk tetszik nagyon a vége, szóval ez inkább pozitív.
0

#-71 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.601

Elküldve: 2018. január 13. - 16:35:42

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. január 13. - 01:28:33

Én se voltam oda érte. Attól, hogy valaki képes negatív véleményt alkotni, még nem lesz kevésbé jó színházbajáró, sőt. Azt gondolom, hogyha az ember sokat jár színházba, elengedhetetlen, hogy legyen saját ízlése és véleménye. A tiéd is egy vélemény, és bár nem értek vele egyet, nem fogom az ízlésedet bírálni, mert megvan a jogod hozzá, hogy azt gondold az előadásról, amit. Különben, az a szép a színházban, hogy mindenkire másképp hat. De egyébként köszi a beszámolódat, mégha a motiváció rossz is volt.

kár,hogy nem írtam ilyet a fórumon....
0

#-70 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 59
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. január 13. - 01:28:33

Üzenet megtekintéseIdézés: pulyka8 - Dátum: 2018. január 12. - 20:12:01

Eljött a hallgatás idejének a vége. Komolyan mit képzelsz magadról ki vagy te?!
Notre Dame-i toronyőr kapcsán elég komoly kérdőjelek voltak bennem, és dühős is voltam anno, hogy beetették a népet a francia változattal, erre a Disneyt kapjuk.
Ez egészen addig tartott amíg a premieren meg nem néztem a darabot. Ugyanis csodálatos. Alan Menken az egyik kedvenc zeneszerzőm, és itt is ki tett magáért, olyan dalok vannak az előadásban, amik hihetetlenül jók, nyilván nem Belle, Katedrális, vagy a Lune, de ez nem is baj. Emellett a színészi gárda kb. a legjobbját nyújtja. Én nem igazán kedvelem Gubik Petrát, de itt jól énekel, sőt még könnyeket is képes volt a szemembe csalni az Imájával, úgy hogy le a kalappal előtt a színház előtt, mert azért igen durva, hogy Esmeralda téren teljes csere alakult ki, amúgy még az előzetesnek szánt Muri Enikős szabadtéri előadást elnézve, nagy kár, hogy már nincs az Operettszínházban, hisz pont akkor kellett kiszállnia, amikor végre igazán jó lett.
Veréb Tomi alakítása egészen zseniális, ő a darab legjobbja, mivel neki van a legnehezebb feladata, hisz egy púpost kell hoznia, és nem csak testileg, hanem hangilag, ráadásul ő ezt még énekben is hozza, Cseh Dávidnál ez már nem mondható el, mert ő elég tisztán énekel, ami furcsa, hogy negatívum, de karakter mivoltábból adódva, Tomi alakítása ezért jobb, bár én Dávidot is hasonlóképp szeretem ebben az előadásban, és azért Rebeccaban bebizonyította, hogy bizony igen magas szinten tud egy sérültet eljátszani, nyilván ebben a Notre is segített neki.
Frollo az abszolút főgonosz, itt nekem Szomor Gyuri a nyerő, mivel ő egy abszolút rideg, aljas szemétláda, szemben Szilveszter aki teljesen ő egy picit bóhokásabb, pl. jó hogy nem elmondja Quasimodonak, hogy mire készülnek, neki azért az arcából lehet olvasni, Gyuri viszont rezzenéstelen, nekem ezért sokkal hitelesebb. De itt is hasonló a helyzet mint Quasimodonál, különbözőek és mindketten nagyon jók, igazából hajszálak döntenek.
Phoebus ami számomra elég egyértelmű eddig legalábbis, és itt nagy különbséget érzek. Kocsis Dénes tökéletes a szerepben, Szerényi Laci aki sok helyen tetszik, és különböző szerepekben képes nagyon jó lenni, itt pont a szikra hiányzik belőle, egyszerűen nem jön át, hogy ő milyen szerelmes volna Esmeraldaba, Dénesnél meg abszolút igen, mondjuk az igaz hogy az Isten Pénzében sem tetszett először Laci, aztán amikor másodjára láttam sokkal jobb volt, és remélem, hogy jobb is lesz, hisz egy Phoebus kevés lesz.
Clopin-nek nagyon jók, mondjuk itt Zsolt tetszik jobban, mivel jobban énekel, de MÁZS is szerethető karaktert hoz.
De összességében ez egy klasszis darab, nagyon komoly mondanivalóval, ami ma még inkább igaz. Hisz az előítéletek sajnos nagyobb teret nyertek.
Neked magadba kéne nézned, és nem színházi előadásokon kiélni, hogy semmit nem tudsz felmutatni a nagyarcodon meg a hiú, öntelt személyeden kívül, ami sok minden csak nem büszkesség. Szégyellheted magad, mert musical rajongók szégyene vagy.

5

#-69 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. január 12. - 20:12:01

Dátum: csevics

"Ên meg alig vártam,hogy vége legyen..." Notre Dame

Eljött a hallgatás idejének a vége. Komolyan mit képzelsz magadról ki vagy te?!
Notre Dame-i toronyőr kapcsán elég komoly kérdőjelek voltak bennem, és dühős is voltam anno, hogy beetették a népet a francia változattal, erre a Disneyt kapjuk.
Ez egészen addig tartott amíg a premieren meg nem néztem a darabot. Ugyanis csodálatos. Alan Menken az egyik kedvenc zeneszerzőm, és itt is ki tett magáért, olyan dalok vannak az előadásban, amik hihetetlenül jók, nyilván nem Belle, Katedrális, vagy a Lune, de ez nem is baj. Emellett a színészi gárda kb. a legjobbját nyújtja. Én nem igazán kedvelem Gubik Petrát, de itt jól énekel, sőt még könnyeket is képes volt a szemembe csalni az Imájával, úgy hogy le a kalappal előtt a színház előtt, mert azért igen durva, hogy Esmeralda téren teljes csere alakult ki, amúgy még az előzetesnek szánt Muri Enikős szabadtéri előadást elnézve, nagy kár, hogy már nincs az Operettszínházban, hisz pont akkor kellett kiszállnia, amikor végre igazán jó lett.
Veréb Tomi alakítása egészen zseniális, ő a darab legjobbja, mivel neki van a legnehezebb feladata, hisz egy púpost kell hoznia, és nem csak testileg, hanem hangilag, ráadásul ő ezt még énekben is hozza, Cseh Dávidnál ez már nem mondható el, mert ő elég tisztán énekel, ami furcsa, hogy negatívum, de karakter mivoltábból adódva, Tomi alakítása ezért jobb, bár én Dávidot is hasonlóképp szeretem ebben az előadásban, és azért Rebeccaban bebizonyította, hogy bizony igen magas szinten tud egy sérültet eljátszani, nyilván ebben a Notre is segített neki.
Frollo az abszolút főgonosz, itt nekem Szomor Gyuri a nyerő, mivel ő egy abszolút rideg, aljas szemétláda, szemben Szilveszter aki teljesen ő egy picit bóhokásabb, pl. jó hogy nem elmondja Quasimodonak, hogy mire készülnek, neki azért az arcából lehet olvasni, Gyuri viszont rezzenéstelen, nekem ezért sokkal hitelesebb. De itt is hasonló a helyzet mint Quasimodonál, különbözőek és mindketten nagyon jók, igazából hajszálak döntenek.
Phoebus ami számomra elég egyértelmű eddig legalábbis, és itt nagy különbséget érzek. Kocsis Dénes tökéletes a szerepben, Szerényi Laci aki sok helyen tetszik, és különböző szerepekben képes nagyon jó lenni, itt pont a szikra hiányzik belőle, egyszerűen nem jön át, hogy ő milyen szerelmes volna Esmeraldaba, Dénesnél meg abszolút igen, mondjuk az igaz hogy az Isten Pénzében sem tetszett először Laci, aztán amikor másodjára láttam sokkal jobb volt, és remélem, hogy jobb is lesz, hisz egy Phoebus kevés lesz.
Clopin-nek nagyon jók, mondjuk itt Zsolt tetszik jobban, mivel jobban énekel, de MÁZS is szerethető karaktert hoz.
De összességében ez egy klasszis darab, nagyon komoly mondanivalóval, ami ma még inkább igaz. Hisz az előítéletek sajnos nagyobb teret nyertek.
Neked magadba kéne nézned, és nem színházi előadásokon kiélni, hogy semmit nem tudsz felmutatni a nagyarcodon meg a hiú, öntelt személyeden kívül, ami sok minden csak nem büszkesség. Szégyellheted magad, mert musical rajongók szégyene vagy.

Szerkesztve pulyka8 által: 2018. január 12. - 20:12:55

-2

#-68 Felhasználó nem aktív   ktiszti30 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.712

Elküldve: 2018. január 12. - 17:45:14

Idézés: kicsifalat - Dátum: 2018. január 12. - 16:42:21

Tudna valaki segíteni, hogy a Luxemburg grófja milyen hosszú?
Köszönöm :)

3 órás
0

#-67 Felhasználó nem aktív   kicsifalat 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 50

Elküldve: 2018. január 12. - 16:42:21

Tudna valaki segíteni, hogy a Luxemburg grófja milyen hosszú?
Köszönöm :)
0

#-66 Felhasználó nem aktív   zsolti4 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 483

Elküldve: 2018. január 11. - 12:21:43

Pörgesd meg a Dolhai Attila dalkereket KLIKK
0

#-65 Felhasználó nem aktív   ktiszti30 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.712

Elküldve: 2018. január 10. - 21:30:57

Idézés: bfe01 - Dátum: 2018. január 10. - 21:16:45

Szerintem elírták :D

Már javították
0

#-64 Felhasználó nem aktív   bfe01 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 91

Elküldve: 2018. január 10. - 21:16:45

Idézés: mazsopi - Dátum: 2018. január 10. - 19:47:01

"Az előadás különlegessége, hogy Kelemen Kató szerepében Szendy Szilvi mellett mostantól Vágó Zsuzsit köszönthetjük!"
Öööö Kelemen Kató most nem Simon Panna volt???? :D vagy most mi van?

Szerintem elírták :D

Szerkesztve bfe01 által: 2018. január 10. - 21:18:13

0

#-63 Felhasználó nem aktív   Kákos 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 442

Elküldve: 2018. január 10. - 19:48:23

Üzenet megtekintéseIdézés: bfe01 - Dátum: 2018. január 10. - 19:40:16

Zsuzsi lesz! :)

Biztos, h. Vágó Zsuzsi lesz? Siménfalvy Ágotának alig van szerepe, sajnálom, hogy nem Ő lesz, meg tudta volna csinálni. Sztem nem fogok csalódni Zsuzsiban sem!
0

#-62 Felhasználó aktív   mazsopi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 582

Elküldve: 2018. január 10. - 19:47:01

Üzenet megtekintéseIdézés: bfe01 - Dátum: 2018. január 10. - 19:40:16

"Az előadás különlegessége, hogy Kelemen Kató szerepében Szendy Szilvi mellett mostantól Vágó Zsuzsit köszönthetjük!"
Öööö Kelemen Kató most nem Simon Panna volt???? :D vagy most mi van?
0

#-61 Felhasználó nem aktív   bfe01 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 91

Elküldve: 2018. január 10. - 19:40:16

Üzenet megtekintéseIdézés: mazsopi - Dátum: 2018. január 10. - 14:54:47

Most gondoltam rá, hogy poénból lebegtetek egy Gubik Petrát :D Amúgy én is Zsuzsit látom esélyesnek. Esetleg Bordás Barbi is szóba jöhet nálam.

0

#-60 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. január 10. - 16:55:14

Üzenet megtekintéseIdézés: mlinda - Dátum: 2018. január 10. - 11:15:01

A Macskadémonról mit lehet tudni? Ez egy teljesen új musical? A szereposztás nagyon tetszik :)

Ez egy régebbi musical.

Szerkesztve pulyka8 által: 2018. január 10. - 16:55:38

0

• 2291 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

7 felhasználó olvassa ezt a témát.
1 felhasználó, 6 vendég, 0 anonim felhasználó