Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2324 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#21 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 792

Elküldve: 2018. október 21. - 14:44:54

Idézés: szinid - Dátum: 2018. október 21. - 14:30:38

Szerintem meg semmit sem számít a véleményed. És az általad leírt opciók közül kb. egyik sem igaz. Szirtesnek van egy olyan tekintélye, hogy tudják, hogy csak ő alkalmas a Madách vezetésére, ez valós válasz.
Az pedig, hogy szakmailag nem érdekelné senkit, ez megmosolyogtat.
Személyesen nem ismerem, de a facebookról igen.

Szirtes jó igazgató, rendező. Ám a legnagyobb előnye mégis az Operett eddigi igazgatóival szemben, hogy sosem aktuál politizál a darabjaiban és mindig ügyesen fordul az aktuális politikai vezetők felé.
2

#22 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 28

Elküldve: 2018. október 21. - 14:30:38

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 21. - 12:57:08

Szerintem tök szubjektív, hogy kinek mi az érték, nekem speciel a Madách nem az. Gyermekkoromban sokat jártam oda, ma már nem különösebben érdekelnek az ottani előadások. Az pedig nem érv egy színház nagysága mellett, hogy nem volt rá más pályázó, a Nemzetire se volt legutóbb. Szerintem két okból szokott előfordulni, hogy a jelenlegi igazgatón kívül nincs más pályázó, vagy azért mert mindenki tudja, hogy más nem rúghat labdába, mert a jelenlegi vezető olyan befolyásos, hogy újra megkapná, vagy azért nem pályázik más művész, mert szakmailag nem izgatja az adott intézmény.
Egyébként csak én nem ismerek senkit a fórumról személyesen? Honnan tudja mindenki, hogy Csevics egy idős nő?

Szerintem meg semmit sem számít a véleményed. És az általad leírt opciók közül kb. egyik sem igaz. Szirtesnek van egy olyan tekintélye, hogy tudják, hogy csak ő alkalmas a Madách vezetésére, ez valós válasz.
Az pedig, hogy szakmailag nem érdekelné senkit, ez megmosolyogtat.
Személyesen nem ismerem, de a facebookról igen.
0

#23 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 6.196

Elküldve: 2018. október 21. - 13:04:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 21. - 12:57:08

Szerintem tök szubjektív, hogy kinek mi az érték, nekem speciel a Madách nem az. Gyermekkoromban sokat jártam oda, ma már nem különösebben érdekelnek az ottani előadások. Az pedig nem érv egy színház nagysága mellett, hogy nem volt rá más pályázó, a Nemzetire se volt legutóbb. Szerintem két okból szokott előfordulni, hogy a jelenlegi igazgatón kívül nincs más pályázó, vagy azért mert mindenki tudja, hogy más nem rúghat labdába, mert a jelenlegi vezető olyan befolyásos, hogy újra megkapná, vagy azért nem pályázik más művész, mert szakmailag nem izgatja az adott intézmény.
Egyébként csak én nem ismerek senkit a fórumról személyesen? Honnan tudja mindenki, hogy Csevics egy idős nő?

Vagyunk néhányan, akik ismerjük egymást személyesen is. Akikhez eddig szerencsém volt, mind nagyon jófejek :)
0

#24 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 114
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. október 21. - 12:57:08

Idézés: szinid - Dátum: 2018. október 21. - 12:18:18

Látszik, hogy soha nem olvastad egy beszámolómat sem. Én ugyanis finoman fogalmazok, sőt amit kifogásoltok, abban sincs semmi hiba a stílussal.
Van aki képes konstruktív véleményt alkotni, ezzel szemben te, mint vén, unatkozó, öntelt, álszent, hiú nőszemély csak személyeskedést tudod felmutatni, ami igen szánalmas.
Ahogy az is, hogy különbnek hiszed magad nálam, miközben sosem voltál azz
Nem vagyok köteles eltörni, hogy bárki így beszéljen Magyarország egyik legnagyobb értékről a Madách Színházról. Az Operettszínház 5 év alatt 3 igazgatót tud felmutatni, ehhez képest, Madáchban vagy 14 éve Szirtes az igazgató,
legutóbb még csak ellenfele sem volt, ez sok mindent elmond. Pedig Madáchnak alapvetően nincs saját társulata, mint az Operettszínháznak.
al.

0

#25 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2018. október 21. - 12:18:18

Üzenet megtekintéseIdézés: csevics - Dátum: 2018. október 21. - 10:48:02

nem kell a mi kedvenc fórumtársunkra reagálni... ő csak ilyen stílusban tud ....

Látszik, hogy soha nem olvastad egy beszámolómat sem. Én ugyanis finoman fogalmazok, sőt amit kifogásoltok, abban sincs semmi hiba a stílussal.
Van aki képes konstruktív véleményt alkotni, ezzel szemben te, mint vén, unatkozó, öntelt, álszent, hiú nőszemély csak személyeskedést tudod felmutatni, ami igen szánalmas.
Ahogy az is, hogy különbnek hiszed magad nálam, miközben sosem voltál azz
Nem vagyok köteles eltörni, hogy bárki így beszéljen Magyarország egyik legnagyobb értékről a Madách Színházról. Az Operettszínház 5 év alatt 3 igazgatót tud felmutatni, ehhez képest, Madáchban vagy 14 éve Szirtes az igazgató,
legutóbb még csak ellenfele sem volt, ez sok mindent elmond. Pedig Madáchnak alapvetően nincs saját társulata, mint az Operettszínháznak.
al.
0

#26 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 391

Elküldve: 2018. október 21. - 11:45:03

Üzenet megtekintéseIdézés: baloka8709 - Dátum: 2018. október 20. - 11:35:28

Semmivel nem igénytelenebb vagy rosszabb mint LGyé...
Ebben legalább nincsenek vagylagos bemutatók...ami nálam a szábalmas kategória

Ez egy rakás sz@r!!!
Nem az Operettbe való már megbocsáss!!
De ha neked ez tetszik akkor menj csak!! Lehet egyedül üldögélsz majd a nézőtéren :lol:
1

#27 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 391

Elküldve: 2018. október 21. - 11:39:43

Üzenet megtekintéseIdézés: Afroka - Dátum: 2018. október 20. - 20:37:02

Hát, azt hiszem amint elfogytak a pótolni valóim (olyan darabok, amik már repertoáron vannak, de még nem sikerült megnézni), következő évadtól nem sok nézni valóm lesz az Operettben :(

Egyet értek!!
0

#28 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.657

Elküldve: 2018. október 21. - 10:48:02

Üzenet megtekintéseIdézés: Sun - Dátum: 2018. október 20. - 18:48:50

Kár volt belemennem, többször nem is fogok. Mondjuk a hangnemet nem értem, de ez egy nyílt, bárki által ugyanolyan jogokkal használható fórum, szóval elfér. Nem fogom magamra venni.
Szerintem meg a Madáchban egyre inkább fordulnak a könnyedebb szórakoztatás felé, mert erre van igény a fizető közönség részéről. Mondom ezt úgy, hogy éveken keresztül jártam nagyon sokat a Madách Színházba is.
Az általad említett Nyomorultak, Jézus, Krisztus Szupersztár passzív repertoáron van, Anna Karenina évadonkénti 2-5 előadással üdítő kivétel. Meg az Én, József Attila, ha már mindenképp ellenpéldát akarunk hozni.
Az Operaház fantomjából a darabot tudom értékelni, de ráférne egy új casting. Elnézést kérek, de a Rocksuliban leborulok a főszereplők énektechnikai és színészi igénybevétele előtt, meg a gyerekek nagyon ügyesek, de a többi engem nem vett meg kilóra. Sem a story, sem a színészi játék, sem a látvány, sem az, amikor stílusidegen elemek jelennek meg egy dalban. Ettől még Neked okozhatott katarzis élményt, mások vagyunk, más tetszik mindenkinek. De ahogy ez egy nyilvános fórum, ugyanannyira igaz a te szempontodból a véleményed, mint az enyém a sajátomból. Ízlésről meg nem szabad vitatkozni.
Ha elfogadom a tényt, hogy a Rockszínházra épült az Operettszínház musical tagozata kezdetekben, akkor még ebben is igazad lehet.
Van új musical bemutató a tervezetben, de nagyságrendekkel kevesebb, mint eddig. Ez pedig Nálam azt jelenti, hogy ennyi emberre nem lesz szükség. Ez egész egyszerűen realitás. És vissza is értünk az első ponthoz a gazdaságos működéshez.
Szép estét Mindenkinek :)

nem kell a mi kedvenc fórumtársunkra reagálni... ő csak ilyen stílusban tud ....
1

#29 Felhasználó nem aktív   Levin 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 245

Elküldve: 2018. október 21. - 08:55:46

Alapvetően nem lenne gond az "operizálódó" operett előadásokkal, ha mellette erős musical felhozatal lenne, de a Légy jó mindhalálig és a Chicago nagyon lerágott csont. Minden vidéki színház is ezekhez nyúl ha már nem jut eszükbe semmi sem. Szakcsi Bestiáját játszotta anno a Rock Színház(88 szegedi szabadtéri, aztán a régi Nemzeti), Báthory Erzsébet sztori, sajnos youtubeon nincs semmi belőle, kérdés hogy erősebb-e Szomor Báthory Erzsébetjénél. Nagyon remélem amúgy, hogy nem Kormoránnal vagy hasonlóval fognak Trianon musicalt/rockoperát írni, hanem legalább Kocsák, vagy hasonló kaliber lesz a zeneszerző. Az Aida erős előadás lehet, megérdemli a darab hogy Budapesten játsszák. Azért a 2020as évekbe fordulva, remélem fiatalabb zeneszerzők felé is fordulnak majd. Minden tisztelet Szakcsinak, Tolcsvaynak, de azért valljuk be, nem 70-80 éves korukban szokták kiírni magukból az emberek a zsenit.
0

#30 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2018. október 20. - 23:06:52

Ha elfogadom a tényt, hogy a Rockszínházra épült az Operettszínház musical tagozata kezdetekben, akkor még ebben is igazad lehet.

Én a 70-es évekre gondoltam.
0

#31 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2018. október 20. - 22:49:40

Üzenet megtekintéseIdézés: gazka - Dátum: 2018. október 20. - 22:04:02

Légy jó mindhalálig épp most megy a József Attilában, azt mégis hogy gondolták? Majd átjönnek a gyerekek az Operettbe is játszani? (mert nem hiszem, hogy ennyi új tehetséget találnának még, így is nagy átfedések vannak a gyerekszereplős darabok között).

Ezt én sem tudom hova tenni. Komoly átfedések vannak vannak ez is igaz, bár azért időről időre új tehetségek is felbukkanak, a RockSuli is jó példa erre, hisz ott a többséget nem ismerem, pedig szoktam gyerekszereplős előadásokra járni.
0

#32 Felhasználó nem aktív   gazka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 5.226

Elküldve: 2018. október 20. - 22:04:02

Légy jó mindhalálig épp most megy a József Attilában, azt mégis hogy gondolták? Majd átjönnek a gyerekek az Operettbe is játszani? (mert nem hiszem, hogy ennyi új tehetséget találnának még, így is nagy átfedések vannak a gyerekszereplős darabok között).
0

#33 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2018. október 20. - 21:24:01

Kár volt belemennem, többször nem is fogok. Mondjuk a hangnemet nem értem, de ez egy nyílt, bárki által ugyanolyan jogokkal használható fórum, szóval elfér. Nem fogom magamra venni.
Szerintem meg a Madáchban egyre inkább fordulnak a könnyedebb szórakoztatás felé, mert erre van igény a fizető közönség részéről. Mondom ezt úgy, hogy éveken keresztül jártam nagyon sokat a Madách Színházba is.

Én József Attila tényleg, azt szeretem is, bár nem hibátlan darab. Fantomban egyetértünk, 15 év hosszú idő, Solti Ádám beépítése nagyon jónak bizonyult, de ő ezzel egyedül van, legalább egy új Christine is kellene.
RockSulinak a mondaivalója jó. Az hogy a története nem olyan erős, az nem probléma, hisz alapvetően ez még is csak egy vígjáték inkább, de ennek ellenére meg van a maga mélysége.
És igen a gyerekek komoly katarzis élményt adtak számomra, olyat amit ritkán élek így át. Pottyogó könnyekre nem is emlékszek, pedig a RockSulit nem is ismertem, a filmet nem láttam, de Webber miatt érdekelt az előadás, és nem csalódtam. Az hogy milyen bemutatók lesznek az majd kiderül. Jövő évre két tervezett musical bemutató van. És van még egy magyar zenés darab, ami szintén musical lehet.
És ennél az idén csak az Apáca Show-al van több, ami nem az Operettszínház előadása, csak az Operettben látható az előadás.
István a Király és Liliom a másik két bemutató, illetve a Pendragon legenda, de az állítólag nem kerül bemutatásra.
0

#34 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 6.196

Elküldve: 2018. október 20. - 20:37:02

Hát, azt hiszem amint elfogytak a pótolni valóim (olyan darabok, amik már repertoáron vannak, de még nem sikerült megnézni), következő évadtól nem sok nézni valóm lesz az Operettben :(
0

#35 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.108

Elküldve: 2018. október 20. - 18:48:50

Az általad említett Nyomorultak, Jézus, Krisztus Szupersztár passzív repertoáron van, Anna Karenina évadonkénti 2-5 előadással üdítő kivétel. Meg az Én, József Attila, ha már mindenképp ellenpéldát akarunk hozni.
Az Operaház fantomjából a darabot tudom értékelni, de ráférne egy új casting. Elnézést kérek, de a Rocksuliban leborulok a főszereplők énektechnikai és színészi igénybevétele előtt, meg a gyerekek nagyon ügyesek, de a többi engem nem vett meg kilóra. Sem a story, sem a színészi játék, sem a látvány, sem az, amikor stílusidegen elemek jelennek meg egy dalban. Ettől még Neked okozhatott katarzis élményt, mások vagyunk, más tetszik mindenkinek. De ahogy ez egy nyilvános fórum, ugyanannyira igaz a te szempontodból a véleményed, mint az enyém a sajátomból. Ízlésről meg nem szabad vitatkozni.
Van új musical bemutató a tervezetben, de nagyságrendekkel kevesebb, mint eddig. Ez pedig Nálam azt jelenti, hogy ennyi emberre nem lesz szükség. Ez egész egyszerűen realitás. És vissza is értünk az első ponthoz a gazdaságos működéshez.
Szép estét Mindenkinek :)

Üzenet megtekintéseIdézés: szinid - Dátum: 2018. október 20. - 18:13:30

Ez egy állam által fenntartott színház, így el is kell számolni az állam felé.
Madáchc-al kapcsoaltos baromságaidat meg tartsd meg magadnak. Csak a legutóbbi bemutatón a RockSulin potyogtak könnyeim amikor legutóbb láttam.
Emellett Madáchban még idén játszották a Nyomorultakat, ami az egyik legdurvább alkotás.
Emellett ott van az Operaház Fantomja ami szintén félelmetes, sőt leginkább azon az előadáson borzongok a legjobban.
Anna Karenina a világ irodalom egyik legtragikusabb műve a női lélekről, és az egyik legkomplexebb alkotás.
Jézus Krisztus Szupersztár is időről-időre előkerül, ami szintén egy nagyon komoly alkotás.
Vagy említhetném a Csoportterápiát, ami nagyon szórakoztató előadás, de még is aktuális problémákkal foglalkozik.
Az Operettszínház kapcsán meg annyit, hogy a program olyan, amilyen, de felszámolni egy teljes tagazatot, akkor sem lenne jó, ráadásul az Operettszínház régebben is játszott musicaleket, sőt tudomásom szerint ott kezdték el itthon a musicaljátszást. Emellett évről évre musical bemutató is van a tervezettben.

1

#36 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2018. október 20. - 18:13:30

Üzenet megtekintéseIdézés: Sun - Dátum: 2018. október 20. - 17:16:26

Nem nagyon fogja őket meghatni. Többször is szerepel az anyagban, hogy nem a profitorientált működés a cél.

Ez egy állam által fenntartott színház, így el is kell számolni az állam felé.
Madáchc-al kapcsoaltos baromságaidat meg tartsd meg magadnak. Csak a legutóbbi bemutatón a RockSulin potyogtak könnyeim amikor legutóbb láttam.
Emellett Madáchban még idén játszották a Nyomorultakat, ami az egyik legdurvább alkotás.
Emellett ott van az Operaház Fantomja ami szintén félelmetes, sőt leginkább azon az előadáson borzongok a legjobban.
Anna Karenina a világ irodalom egyik legtragikusabb műve a női lélekről, és az egyik legkomplexebb alkotás.
Jézus Krisztus Szupersztár is időről-időre előkerül, ami szintén egy nagyon komoly alkotás.
Vagy említhetném a Csoportterápiát, ami nagyon szórakoztató előadás, de még is aktuális problémákkal foglalkozik.
Az Operettszínház kapcsán meg annyit, hogy a program olyan, amilyen, de felszámolni egy teljes tagazatot, akkor sem lenne jó, ráadásul az Operettszínház régebben is játszott musicaleket, sőt tudomásom szerint ott kezdték el itthon a musicaljátszást. Emellett évről évre musical bemutató is van a tervezettben.
0

#37 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.108

Elküldve: 2018. október 20. - 17:16:26

Nem nagyon fogja őket meghatni. Többször is szerepel az anyagban, hogy nem a profitorientált működés a cél.
Igazából én a musical társulatot, az ensemblet és azokat a nézőket sajnálom - köztük magamat is- akiket a Madách színpadát jellemző (bocsánat előre is a Madách rajongóktól)giccsre és szórakoztató zenés színházra nem igazán tartanak igényt, de nem sok választást hagytak nekünk. (persze van kivétel ott is, de elvétve)
Bízom benne, hogy minden művész meg fogja találni a helyét, mert hogy elindul egy önkéntes vagy kényszerű vándorlás, az szinte biztos. Egy-egy musical miatt nincs értelme fenntartani egy ekkora musical tagozatot.
Sajnos azt hiszem, hogy a jövőben az Operettszínház valami teljesen mást fog jelenteni. Integrálni fogják a Nemzeti, az Opera, Müpa mellé, mint nagy nemzeti kulturális intézményt.
Persze lehet, hogy finomodnak majd az irányok, mert azt ne felejtsük el, hogy ez egy pályázati tervezet, amit nem kell az utolsó betűig betartani, de alapjaiban szerintem látni lehet, hogy merre szeretnének elmozdulni.
És még egy gondolat, azért ebben a pályázatban van sok igazság is.

Üzenet megtekintéseIdézés: szinid - Dátum: 2018. október 20. - 13:03:35

Ez nem így működik. Bevételeket a musicalek termelik a színházban.

1

#38 Felhasználó nem aktív   Gerbera 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 567

Elküldve: 2018. október 20. - 16:33:37

Ez nagyon gyenge. De Éljen a Nemzeti Dalszínház.
0

#39 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 427

Elküldve: 2018. október 20. - 15:31:43

Hát, nekem ebből a pályázatból röviden és tömören az jön le, hogy a musicalnek annyi az opetettben és hogy a jelenlegi művészgárdát az énekkarral és baletkarral együtt színvonal alattinak tartják...de majd ők felvirágoztatják ezt a fertőt!
0

#40 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2018. október 20. - 13:03:35

Üzenet megtekintéseIdézés: Gerbera - Dátum: 2018. október 20. - 13:02:28

Igen, kérdés mi marad. A musical színészek lassan csomagolhatnak....

Ez nem így működik. Bevételeket a musicalek termelik a színházban.
0

• 2324 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

7 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 7 vendég, 0 anonim felhasználó