Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2309 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#21 Felhasználó nem aktív   Sziszmisz86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 607

Elküldve: 2018. május 10. - 11:00:21

Idézés: Pippa - Dátum: 2018. május 10. - 09:25:09

A végzett egyetemistáknak talán nem csábító opció az Opi...(megértem, ha így van).

Ez is igaz. Meglátjuk.
1

#22 Felhasználó nem aktív   Pippa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 69

Elküldve: 2018. május 10. - 09:25:09

A végzett egyetemistáknak talán nem csábító opció az Opi...(megértem, ha így van).
1

#23 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 91
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. május 10. - 09:22:42

Üzenet megtekintéseIdézés: Pippa - Dátum: 2018. május 10. - 06:05:43

Végre valami...
"A Karinthy Színházzal kötött stratégiai megállapodás keretében az Operettszínház színészei prózai szerepekben mutatkozhatnak be Újbuda népszerű játszóhelyén, Szabó P. Szilveszter pedig rendezőként jegyzi majd A baba című darabot."

http://www.operett.h...Id=41&menuId=24

Magyarul sratégiává tették azt, amit Szilveszter már 5 éve csinál (Az ördögbe pl. vitte magával Dzsonit és Marát). Peller Karesz meg most a Tanár úr kéremben játszik, igaz az azt hiszem zenés. Egyébként ez remek kezdeményezés, és jobb, hogy a két színház közös megállapodásán alapszik, mintha a színészek hosszú egysztetések árán tudnának csak kikacsintani.
0

#24 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. május 10. - 09:22:40

Üzenet megtekintéseIdézés: Pippa - Dátum: 2018. május 10. - 06:05:43

Végre valami...
"A Karinthy Színházzal kötött stratégiai megállapodás keretében az Operettszínház színészei prózai szerepekben mutatkozhatnak be Újbuda népszerű játszóhelyén, Szabó P. Szilveszter pedig rendezőként jegyzi majd A baba című darabot."

Magyarul sratégiává tették azt, amit Szilveszter már 5 éve csinál (Az ördögbe pl. vitte magával Dzsonit és Marát). Peller Karesz meg most a Tanár úr kéremben játszik, igaz az azt hiszem zenés. Egyébként ez remek kezdeményezés, és jobb, hogy a két színház közös megállapodásán alapszik, mintha a színészek hosszú egysztetések árán tudnának csak kikacsintani.
0

#25 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. május 10. - 09:14:26

Üzenet megtekintéseIdézés: Sziszmisz86 - Dátum: 2018. május 10. - 08:37:05

Petra úgy tűnik már egyik legfoglalkoztatottabb szereplő lett, de örülnék, ha végre PBS növendékek, sőt végzett egyetemisták is szerepet kapnának az Opiban. Arra is kíváncsi leszek, hogy Kero nagy egyetem ellenessége után majd most lesz-e valami fordulat ilyen téren, vagy továbbra is x-faktorból fognak ''színésznőket'' halászni. Mindenesetre biztató, hogy Brasch Bencét is láthatjuk újra (akiről ugye Keronak igen erős véleménye volt anno, amikor egyetemre ment), meg további két egyetemi hallgató nevét is emlegették a Carousel kapcsán.

A Tündér Lala férfi főszereplője is stúdiós és a második szereposztásos Gizella is, illetve fog játszani Vizi Dávid is, Bencét amúgy Alföldi azóta már kétszer rendezte, biztos sokat fejlődött. Szerintem Lőrinczy fog nyitni a színműsök irányába, legalábbis ez lenne logikus.
0

#26 Felhasználó nem aktív   Sziszmisz86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 607

Elküldve: 2018. május 10. - 08:37:05

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. május 09. - 16:58:02

https://www.youtube....h?v=Ntv94JQs0m0

Itt van az egész évadbejelentő show.

Petra úgy tűnik már egyik legfoglalkoztatottabb szereplő lett, de örülnék, ha végre PBS növendékek, sőt végzett egyetemisták is szerepet kapnának az Opiban. Arra is kíváncsi leszek, hogy Kero nagy egyetem ellenessége után majd most lesz-e valami fordulat ilyen téren, vagy továbbra is x-faktorból fognak ''színésznőket'' halászni. Mindenesetre biztató, hogy Brasch Bencét is láthatjuk újra (akiről ugye Keronak igen erős véleménye volt anno, amikor egyetemre ment), meg további két egyetemi hallgató nevét is emlegették a Carousel kapcsán.
0

#27 Felhasználó nem aktív   Pippa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 69

Elküldve: 2018. május 10. - 06:05:43

Végre valami...

1

#28 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 758

Elküldve: 2018. május 09. - 20:29:06

Üzenet megtekintéseIdézés: csevics - Dátum: 2018. május 09. - 20:21:11

így legalább megnézem a darabot :-)

Számomra ő egy klasszikus férfi karakter. Kis híján sírtam a Nyomorultakban, amikor mind a két Marius küzdött a hangokkal, ő meg ott van "parlagon", mint Enjorals, holott csuklóból hozná Marius-t.
2

#29 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.615

Elküldve: 2018. május 09. - 20:21:11

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. május 09. - 11:20:18

Aki még nem látta, ha minden igaz Sándor Péter is visszatér a színházba (szerintem ez jó hír). Ő lesz Dolhai váltója a Liliom/Carusel musicalben.

így legalább megnézem a darabot :-)
0

#30 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. május 09. - 16:58:02

https://www.youtube....h?v=Ntv94JQs0m0

Itt van az egész évadbejelentő show.
0

#31 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. május 09. - 11:20:18

Aki még nem látta, ha minden igaz Sándor Péter is visszatér a színházba (szerintem ez jó hír). Ő lesz Dolhai váltója a Liliom/Carusel musicalben.
2

#32 Felhasználó nem aktív   Levin 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 240

Elküldve: 2018. május 08. - 22:37:23

Feke Palinak szóljon valaki, hogy nem:

Hárpád vére/népe
Hősi törvény/jog

szöveget írt Bródy.
2

#33 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 185

Elküldve: 2018. május 08. - 21:17:33

Üzenet megtekintéseIdézés: baloka8709 - Dátum: 2018. május 08. - 05:34:30

Kero keddi bejegyzése szerint a Carousel azért lesz bemutatva, hogy Dolhai ezzel visszatérjen a musicalek világába “Liliom” (azt hiszem hivatalosan Billy Beglow) szerepével. Kifejti azt is, hogy ő a Jekyllt (basszus, hogy ez valóban kimarad), vagy a Wildhorn féle Monte Cristoz szánta a nagy visszatérésre...

Dolhai az Istvában tér vissza Koppányként a musical világába, így ez bukott dolog.
Jekyll-t meg könnyű bemondani, de bemutatót azt nem értük meg, pedig mennyire összetenném a két kezem azért.
1

#34 Felhasználó nem aktív   pusztaifarkas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 646

Elküldve: 2018. május 08. - 20:19:19

Kero darabjai miatt tüntetnek a Budapesti Operettszínház előtt
0

#35 Felhasználó nem aktív   MissKrux 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.405

Elküldve: 2018. május 08. - 14:08:17

Nekem úgy rémlik, szinte minden évadot bejelentő tájékoztatás után volt durcizás a nézőtársak által. :D
Hogy miért ezt és miért nem amazt, stb.
Volt felhördülés, amikor sikerdarabokat vettek le, petíciót akartak írni az Oltári srácok után, a Szenti levételére sem volt magyarázat. A Csárdás akárhányadik évfordulóján szinte mindenki tépte a haját, hogy ez már túlzás. :P
Levették sikerdarabokat, aztán visszakerült néhány... Minden változik. A nézőközönség összetétele is. Pár éve csupa ismerős arc ült a Lilin, legutóbb egy kezemen meg tudtam számolni törzsközönséget, és így volt Csárdáson is. Jött egy újabb generáció, akik pedig rendszeresen jártunk az Opiba, kezdtük felfedezni, hogy léteznek más félve írom le, kiválóbb színházak is.
Persze biztos vissza fogunk térni egy-egy darabra, de pár száz (szerintem sokat mondok) törzsközönség miatt nem lehet a változásnak gátat szabni. Az pedig, hogy ez mennyire lesz jó, az idő eldönti. Volt eddig is jó pár darab, ami csupán pár előadásig futott, és csúfos vége lett..
1

#36 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 412

Elküldve: 2018. május 08. - 12:40:11

Én is azt gondolom, hogy KERO-nak most nyilván nagyon savanyú a szőlő, ezért fröcsög, valahol érthető is, de mondjuk én azért ettől többet néztem volna ki belőle. Tök átlátszó minden hozzászólása, teljesen egyértelmű, hogy csak a hatalmat akarja vissza. Érdekes, hogy most hirtelen mennyire szereti a színház dolgozóit, a színészeket, akiket addig, míg igazgató volt sokszor porig alázott.
Azok pedig akik KERO-t és a régi darabokat siratják természetesen megtehetik, mindenki azt csinál és mond, amit akar, de úgy ítélkezni az új darabok felett, hogy még senki nem látott belőle semmit, azt gondolom kissé elhamarkodott lépés, hiszen lehet az még jó is, vagy akár sokkal jobb, mint az előzők. Szerintem soha nem árt egy kis vérfrissítés, lehet, hogy a törzsközönségnek ez nem annyira jön be, de majd lesznek mások, akiknek igen, ergo kicserélődik a törzsközönség....ennyi
KERO meg csináljon máshol színházat, ha ő csak azzal tud élni és majd a rajongói nyilván követni fogják!
1

#37 Felhasználó aktív   baloka8709 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 323

Elküldve: 2018. május 08. - 11:27:55

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. május 08. - 09:45:54

Bocsi, véletlenül megnyomtam a "hozzászól"
Ezt akartam írni: Kero Facebook nyilatkozatai ellentmondásosak. Folyamatosan azt sulykolja, hogy mennyire szereti a színházat és az ott dolgozókat, mennyire fáj neki, hogy nem lehet ott. A mostanit is azzal kezdi, hogy bár nélküle indul a következő évad, azért szorít a színház sikeréért, ennek ellenére mindig van egy lázadó és lázító felhangja az írásoknak és ezt a labdát a rajongói le is szokták csapni, így a kommentek nagyrészt, vagy Lőrinczyt, vagy az új irányt fikázzák, sokan írták, hogy ezek után nem újítanak bérletet, vagy egyáltalán nem mennek többé az Operettbe, részben szolidaritásból, részben az ízlés miatt. Kérdem én, ha szeretem az általam oly sok éven át vezetett intézményt és a volt kollégáimat, akkor azt akarnám, hogy ne tudják eladni a jegyet, csökkenjen a bevétel és ráadásul a szeretett színészeim félháznak játszanak? Borzalmas úgy játszani, hogy nincs elég néző és ezt ő pontosan tudja. Ha nem önzőségből méltatlankodna és csinálna magából mártírt, akkor biztos nem a közösségi médiában siránkozna, hanem tenne valamit és nem a színházat szapulná. Valóban rontja a színház hírnevét, pont mikor az irányváltás okán, amúgy is kezd csökkenni a népszerűsége. Ha valóban,, utolsó csepp vérével küzdene " a darabjaiért, akkor már rég megoldhatta volna, minthogy Szilveszterék is ki tudták harcolni, hogy egy másik színházban tovább éljen egy számukra fontos darab, a rengeteg kapcsolattal rendelkező Kerényi miért nem tudja folytatni a színészekkel (már ha egyáltalán akarják) egy másik színházban, vagy művelődési házban? Egyébként nem védem Lőrinczyt, annak ellenére sem, hogy nekem bejön az új szakmai irány, ő is rengeteget hibázott, magának is köszönheti, hogy élő céltábla lett. A változások meg szerintem a törzsközönséghez túl radikálisak, lassabban kéne. Valószínűleg azért kapkod, mert sejti, hogy már politikai okokból sem lesz újra igazgató... A kormánypárti sajtó szerint kormányellenesnek minősül mindenki,aki az NKA által pénzel és hozzájárul, hogy a rádiók játszák a nyíltan más nézeteket valló zenészek dalait (Gyuri az NKA alelnöke), valamint az is, aki Karafiáth Orsolyát eltartja, azáltal, hogy a darabjait műsorontartja (Macskadémon). És Lázár János, akivel állítólag jóban van, az új kormányban már nem szerepel, így hátvéd nélkül maradt.

Korrekt írás tetszik, mert én is hasonlóan gondolom.
0

#38 Felhasználó nem aktív   gazka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 5.212

Elküldve: 2018. május 08. - 11:11:50

És eleve már mekkora bunkóság kollegitás hiánya kell ahhoz, hogy a jövő évados sajtótájékoztatót megelőző reggelen felsorolja, hogy mik lesznek.
0

#39 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. május 08. - 09:45:54

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. május 08. - 09:18:35

Kero Facebook nyilatkozatai ellentmondásosak. Folyamatosan azt sulykolja, hogy mennyire szereti a színházat és az ott dolgozókat, mennyire fáj neki, hogy nem lehet ott. A mostanit is azzal kezdi, hogy bár nélküle indul a következő évad, azért szorít a színház sikeréért, ennek ellenére mindig van egy lázadó

Bocsi, véletlenül megnyomtam a "hozzászól"
Ezt akartam írni: Kero Facebook nyilatkozatai ellentmondásosak. Folyamatosan azt sulykolja, hogy mennyire szereti a színházat és az ott dolgozókat, mennyire fáj neki, hogy nem lehet ott. A mostanit is azzal kezdi, hogy bár nélküle indul a következő évad, azért szorít a színház sikeréért, ennek ellenére mindig van egy lázadó és lázító felhangja az írásoknak és ezt a labdát a rajongói le is szokták csapni, így a kommentek nagyrészt, vagy Lőrinczyt, vagy az új irányt fikázzák, sokan írták, hogy ezek után nem újítanak bérletet, vagy egyáltalán nem mennek többé az Operettbe, részben szolidaritásból, részben az ízlés miatt. Kérdem én, ha szeretem az általam oly sok éven át vezetett intézményt és a volt kollégáimat, akkor azt akarnám, hogy ne tudják eladni a jegyet, csökkenjen a bevétel és ráadásul a szeretett színészeim félháznak játszanak? Borzalmas úgy játszani, hogy nincs elég néző és ezt ő pontosan tudja. Ha nem önzőségből méltatlankodna és csinálna magából mártírt, akkor biztos nem a közösségi médiában siránkozna, hanem tenne valamit és nem a színházat szapulná. Valóban rontja a színház hírnevét, pont mikor az irányváltás okán, amúgy is kezd csökkenni a népszerűsége. Ha valóban,, utolsó csepp vérével küzdene " a darabjaiért, akkor már rég megoldhatta volna, minthogy Szilveszterék is ki tudták harcolni, hogy egy másik színházban tovább éljen egy számukra fontos darab, a rengeteg kapcsolattal rendelkező Kerényi miért nem tudja folytatni a színészekkel (már ha egyáltalán akarják) egy másik színházban, vagy művelődési házban? Egyébként nem védem Lőrinczyt, annak ellenére sem, hogy nekem bejön az új szakmai irány, ő is rengeteget hibázott, magának is köszönheti, hogy élő céltábla lett. A változások meg szerintem a törzsközönséghez túl radikálisak, lassabban kéne. Valószínűleg azért kapkod, mert sejti, hogy már politikai okokból sem lesz újra igazgató... A kormánypárti sajtó szerint kormányellenesnek minősül mindenki,aki az NKA által pénzel és hozzájárul, hogy a rádiók játszák a nyíltan más nézeteket valló zenészek dalait (Gyuri az NKA alelnöke), valamint az is, aki Karafiáth Orsolyát eltartja, azáltal, hogy a darabjait műsorontartja (Macskadémon). És Lázár János, akivel állítólag jóban van, az új kormányban már nem szerepel, így hátvéd nélkül maradt.
0

#40 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. május 08. - 09:18:35

Kero Facebook nyilatkozatai ellentmondásosak. Folyamatosan azt sulykolja, hogy mennyire szereti a színházat és az ott dolgozókat, mennyire fáj neki, hogy nem lehet ott. A mostanit is azzal kezdi, hogy bár nélküle indul a következő évad, azért szorít a színház sikeréért, ennek ellenére mindig van egy lázadó
0

• 2309 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

5 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 5 vendég, 0 anonim felhasználó