Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2309 Oldal +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#281 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 185

Elküldve: 2018. március 05. - 23:05:29

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. március 05. - 22:05:05

Szerintem a Rómeó és Júliát kivenni, maga lenne a harakiri a színház számára.
Lehet vitatkozni róla, szeretni/nem szeretni, de ez hozta meg azt a hírnevet színháznak, aminek köszönhetően újra ott lettek az élvonalban. Nem mondom nem ártana neki egy kis újítás, vérfrissítés. De levenni, szerintem nagy hülyeség lenne.

Nem hiszem, hogy harakiri volna. És vérfrissítésemre sem szorul a darab, ha megnézzük mára a fiatalok közül csak Szabó P. Szilveszter a darabban, az idősebb szerepek is kicserélődtek Polyák Lilla és Földes Tamás maradt meg kb. az eredeti gárdából.
Inkább egy újra rendezés férne rá a darabra, ez a francia darabot is jobbá tette. Amúgy franciák sajátosan rendezték újjá a darabjukat, hisz más előadásokból vettek át ötleteket, pl. Rómeó halála az osztrák előadása másolata, a Verona 2 című dal a holland előadásban volt először azt hiszem, amúgy az nekem nagy kedvencem, bár mondjuk ők maguk is tettek új dalokat pl. az On Prie egészen zseniális.
Nekem a francia előadás nagy kedvencem. És a magyart is láttam nem rég, és úgy ahogy megbarátkoztam vele, bár a végjáték az hányótálért kiállt.
0

#282 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. március 05. - 22:59:19

Üzenet megtekintéseIdézés: ThomBp - Dátum: 2018. március 05. - 21:19:13

Vígben sem vették le Marton rendezéseit, mai napig jétszák a Játék a kastélyban darabot is.Erről ennyit.

Jó a Vígszínház más, egy Padlás aligha fog kikerülni a programban, abból hatalmas lincselés lenne.
Szerintem gondolkodj mielőtt írsz, van egy előzetes műsorterv, pl. ott van bérletek, így nem tehetik meg, hogy leveszik KERO rendezéseit. Hisz ebbe már nem tudnak belenyúlni, de a jövőbe még beletudnak nyúlni.
Bár szerintem a legsanszosabb, hogy a Rómeó kerül levételre, Notre Dame-i toronyőr hatalmas siker. Amúgy én kimondottan utálom az operetteket, így ez nálam nem számít. Az Én és Kisöcssém inkább zenés játék, azt még lehet megnézem.
Az opera probálkozásokkal van igazán gond az operettnél Kékszakáll bár operett, de az opera felé hajaz, és ez nem jön be az embereknek. Amúgy ha innen nézzük Kékszakállra ezért jobban elmennék, de mivel átették az egészet a mai korba, ezért nem, nekem fontos, hogy egy darab legyen korhű. És sajnos ma már az operettet vagy a prózát is ilyen modernitásokkal tudják eladni.
0

#283 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 91
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. március 05. - 22:32:47

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. március 05. - 22:05:05

Lehet vitatkozni róla, szeretni/nem szeretni, de ez hozta meg azt a hírnevet színháznak, aminek köszönhetően újra ott lettek az élvonalban. Nem mondom nem ártana neki egy kis újítás, vérfrissítés. De levenni, szerintem nagy hülyeség lenne.

Kell kockáztatni is. Ahhoz, hogy egy "új korszak" nyíljon, el kell búcsúzni a régitől, akkor is ha nem tűnik ésszerűnek. Kero ugyebár 2001-ben lett igazgató, de ahhoz, hogy a felfelé ívelésnek legyen valami látható nyoma, el kellett telnie 3-4 évnek (tehát kB. 2005). Ahhoz, hogy lássuk mi fog kisülni ebből, szintén idő kell. Lőrinczy 2013-tól napjainkig nem teljesen a saját elképzeléseit valósította meg, Kero, mint művészeti vezető és mint legjobb barát nagy befolyással volt rá, csak most fog kiderülni, hogy amúgy Ő milyen igazgató. Aztán kiderül, hogy marad-e. Bár nagy esély van rá. Nem véletlen kezelték úgy a zaklatási kérdést, ahogy. Azt is el tudom képzelni, hogy fentről jött az utasítás, hogy: ,, Oké, mindkettőtöket bevédünk, de akkor Kero teljesen vonuljon vissza, ne rendezzen, ne fussanak a darabjai, és akkor nyugalom lesz. Egy év múlva úgyis mindenki elfelejti a botrányt!"
0

#284 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. március 05. - 22:15:50

Üzenet megtekintéseIdézés: pusztaifarkas - Dátum: 2018. március 05. - 21:42:22

Olvass bele más színházi fórumokba és beszélgess emberekkel. Többfelől hallani, hogy leveszik vagy "fokozatosan kivezetik" a Kero által rendezett darabokat.
Ki tudja, igaz-e.. De ha így lesz, nagyon ütős bemutatók kellenének.

Amit szeretnék, ha visszahoznának, a Rudolf :)

Milyen színházi fórumok vannak még, amik jól pörögnek? Ha nem publikus megírod üzenetben? Előre is köszi.
Én Mozart!-nak örülnék, vagy a Menyasszonytánc-nak (ha már a Farmerkirály elmaradt), a Tavaszébredés se lenne rossz, és még azt is sajnálom, hogy anno nem láttam a Mario és a varázslót. De egyébként pont erről kéne leszoknia színháznak, hogy levesznek valamit a műsorról, aztán pár év múlva újra előveszik és ez így megy örökös körforgásban. Egyik másik színházban sincs így. Hazugság azt mondani egy felújításra, hogy új bemutató, mikor annyi változott, hogy kicserélődött öt táncos és három színész, miközben maga az előadás egy az egyben ugyanaz, mint mondjuk öt éve, maximum két jelenet van egy kicsit átrendezve. Új bemutatók kellenek, megújuló repertoár, csak jól kéne őket kiválsztani. Jelenleg a kiválasztás nem igazán megy, de sosem lehet tudni, miből lesz siker. A Rómeó és Júlához is sokan szkeptikusan álltak, aztán egészen mostanáig töretlen (vagy kicsit törött) siker. Nem lett túl jó előadás, de a jelenlegi magyar populáció fele minimum hallotta már a Lehetsz Királyt és a Szívből szeretnit, és több ezer fiatal szerette meg a színházat általa. De amit szerintem most Gyuri el akar érni, az nem a széles közönség siker, hanem a réteg néző. Fel akar kerülni a szakmai térképre.
0

#285 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 758

Elküldve: 2018. március 05. - 22:05:05

Olvass bele más színházi fórumokba és beszélgess emberekkel. Többfelől hallani, hogy leveszik vagy "fokozatosan kivezetik" a Kero által rendezett darabokat.

0

#286 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 471

Elküldve: 2018. március 05. - 22:04:39

Igen, én is úgy tudom hogy le fogják venni őket...:( Riviera Girl már nem is lesz, és állítólag a Rómeó is csak az évad végéig marad... Remélem a Notre Dame-i marad még egy kicsit, szerintem az utóbbi idők egyik legszuperebb darabja!
U.I.: Csatlakozom, Rudolfot vissza!!!:)
1

#287 Felhasználó nem aktív   pusztaifarkas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 646

Elküldve: 2018. március 05. - 21:42:22

Üzenet megtekintéseIdézés: ThomBp - Dátum: 2018. március 05. - 21:19:13

Honnét veszed ezt a marhaságot, hogy leveszik KERO rendezéseit?! Ha így lenne okoska akkor már szinte semmi nem lenne a repertoáron amiért érdemes bemenni az Operettbe.

Szerkesztve pusztaifarkas által: 2018. március 05. - 21:46:42

0

#288 Felhasználó nem aktív   ThomBp 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 388

Elküldve: 2018. március 05. - 21:19:13

Üzenet megtekintéseIdézés: pulyka8 - Dátum: 2018. március 05. - 18:07:12

Nagyon hiányzik. Mondjuk talán jót is tett, hogy lekerült, mert várhatóan Kero rendezéseit meszelni fogják, Marie Antoinette viszont más rendezésében visszatérhet akár. Én örülnék neki.

Vígben sem vették le Marton rendezéseit, mai napig jétszák a Játék a kastélyban darabot is.Erről ennyit.
Honnét veszed ezt a marhaságot, hogy leveszik KERO rendezéseit?! Ha így lenne okoska akkor már szinte semmi nem lenne a repertoáron amiért érdemes bemenni az Operettbe. Én örülnék neki ha visszajönne minden olyan darab amit ő rendezett, vagy nem rendezett, legalább lenne mit nézni. Most meg csak a protokoll számít a jelenlegi vezetőnek az, hogy a fizető közönség mit szeretne látni az nem számít.

Én szívesen venném ha vissza jönne : a Csókos asszony, Bajadér, Viktória, és Operett gálák, de örülnék természetesen a Ghostnak is.Rebeccát még nem láttam de sorra kerül. Én és a kisöcsém is visszatért hála az égnek.

Tessék írja le minden itt megforduló operettszínházas néző mit szeretne látni mi lenne az amit jó lenne ha vissza hoznának! Hátha van itt olyan aki titokban olvassa a fórumot, jusson el hozzájuk mire vágyunk. Azért csak halkan megjegyzem a facebook nézőtér csoportban bizony voltunk páran akik kikeltek magukból, hogy szinte a darabok egy része nézhetetlen. Állítólag a Kékszakáll sem a legjobb sokan voltak akik leléptek a szünetben.
0

#289 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. március 05. - 21:12:34

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. március 05. - 18:56:45

Nem hiszem, hogy levennék KERO előadásait. Azokra mennek legjobban a jegyeket. Ja meg egy előadás mit tehetett arról, hogy rendező, olyan amilyen???

Az előadás nem tehet róla, ahogy a produkció többi résztvevője sem, ennek ellenére valószínűleg lassan minden Kero rendezés lekerül (én egy évre tippelek, talán a Notre Dame marad, ameddig nem csökken az érdeklődés). A Riviéra Girl szerintem már nem fut többet (amit sajnálok, mert nem láttam), és a Rómeó is csak az idei évadban lesz (legalábbis valaki azt mondta az egyik csoportban). Ahogy én elnézem, lesz a színházban egy kis átalakulás, vagy profil váltás, egyre jobban törekednek a szakmai elismertségre, ami szuper. Viszont ezzel(érthető okokból), nagy mennyiségű törzsnézőt fog veszteni. Most a Kékszakáll-lal kapcsolatban ez már látható volt. De szerintem ez nem baj, mert majd a régi nézők helyett,akiknek már nem fogja a színház kiszolgálni az ízlését és ezért lemorzsolódnak, majd jön új néző, aki meg eddig nem volt hajlandó betenni a lábát. Más színházakban,ahol mondjuk gyakoribb az igazgató (és ezzel együtt irány) váltás, ott kB. fél évtizedente lecserélődik a teljes a közönség (Nemzeti).
0

#290 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. március 05. - 19:14:00

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. március 05. - 18:56:45

Nem hiszem, hogy levennék KERO előadásait. Azokra mennek legjobban a jegyeket. Ja meg egy előadás mit tehetett arról, hogy rendező, olyan amilyen???

Pletykákat hallottam, de még hivatalos megerősítés nincs. Pl. Vígben Marton rendezései közül a Pál utcai azért maradhatott, mert 1,5 éves várólista van a darabra, így nem tehetik meg hogy leveszik a műsorról.
Mondjuk Rómeó és Júliát én megnézném egy más, értelmes rendezésben, abszolút.
0

#291 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 758

Elküldve: 2018. március 05. - 18:56:45

Üzenet megtekintéseIdézés: pulyka8 - Dátum: 2018. március 05. - 18:07:12

Nagyon hiányzik. Mondjuk talán jót is tett, hogy lekerült, mert várhatóan Kero rendezéseit meszelni fogják, Marie Antoinette viszont más rendezésében visszatérhet akár. Én örülnék neki.

0

#292 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. március 05. - 18:07:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Kákos - Dátum: 2018. március 05. - 06:08:19

2 éve ezen a napon mutatták be a Marie Antoinettet, remélem, hogy visszakerül előbb-utóbb a passzív repertoárról, bár KERO rendezés volt... Ha nem, akkor bízom benne, hogy Bécsben előbb-utóbb bemutatják!

0

#293 Felhasználó nem aktív   sylvia 25 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 651

Elküldve: 2018. március 05. - 15:26:40

2 éve ezen a napon mutatták be a Marie Antoinettet, remélem, hogy visszakerül előbb-utóbb a passzív repertoárról, bár KERO rendezés volt... Ha nem, akkor bízom benne, hogy Bécsben előbb-utóbb bemutatják!

Bizony...nagyon hiányoznak azok a jó kis Kero rendezések: Rudolf, Mozart, Elisabeth, Ghost, Marie Antoinette, Szentivánéji álom...
2

#294 Felhasználó nem aktív   pusztaifarkas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 646

Elküldve: 2018. március 05. - 14:10:37

https://www.youtube....h?v=U0I1Siq7Ktg

Nagyon szerettem. Sajnálom, hogy már nincs.
0

#295 Felhasználó nem aktív   Kákos 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 466

Elküldve: 2018. március 05. - 06:08:19

https://www.youtube....h?v=U0I1Siq7Ktg
3

#296 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.615

Elküldve: 2018. március 04. - 18:24:29

Üzenet megtekintéseIdézés: mazsopi - Dátum: 2018. március 04. - 12:29:18

Azért pulyka, lécci ne vágj eret minden alkalommal, ha valakinek nem tetszik az ami neked, hiszen te, mint gyakori színházba járó biztosan tudod, hogy ez a dolog elég szubjektív, lehet, hogy valakinek nagy kedvence egy előadás, amit pl. te utálsz, vagy fordítva ;)

Hagyd....
0

#297 Felhasználó nem aktív   mazsopi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 586

Elküldve: 2018. március 04. - 12:29:18

Üzenet megtekintéseIdézés: pulyka8 - Dátum: 2018. március 02. - 16:56:59

Kb. ez az abszolút baromság. Unalom? Nem ártana magadba nézni, mert a hiba benned van, nem kicsit, hanem nagyon, musicalre meg nem kell olyanokat vinni, akiknek közük nincs hozzá, ez nem jelent kompetencia szintet.
Nincs gyengébb előadás, és lentebb való energia szint. 5* láttam már darabot, háromszor Tomival és Petrával, kétszer Dáviddal és Veronikával, mindegyik előadás zseniális volt. Bár Dávid egy picit más Quasimodot hoz, mint Tomi, akinek abszolút ez a csúcsszerepe, de Dávid is jó, Rebeccaban meg különösen lenyűgözött, hasonló szerepkörben.

Azért pulyka, lécci ne vágj eret minden alkalommal, ha valakinek nem tetszik az ami neked, hiszen te, mint gyakori színházba járó biztosan tudod, hogy ez a dolog elég szubjektív, lehet, hogy valakinek nagy kedvence egy előadás, amit pl. te utálsz, vagy fordítva ;)
5

#298 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. március 02. - 18:12:27

Üzenet megtekintéseIdézés: pulyka8 - Dátum: 2018. március 02. - 16:56:59

Kb. ez az abszolút baromság. Unalom? Nem ártana magadba nézni, mert a hiba benned van, nem kicsit, hanem nagyon, musicalre meg nem kell olyanokat vinni, akiknek közük nincs hozzá, ez nem jelent kompetencia szintet.
Nincs gyengébb előadás, és lentebb való energia szint. 5* láttam már darabot, háromszor Tomival és Petrával, kétszer Dáviddal és Veronikával, mindegyik előadás zseniális volt. Bár Dávid egy picit más Quasimodot hoz, mint Tomi, akinek abszolút ez a csúcsszerepe, de Dávid is jó, Rebeccaban meg különösen lenyűgözött, hasonló szerepkörben.

Olyanokat vittem akik színházzal foglalkoznak. Az egyik valóban nem nagy musical rajongó, a másik viszont gyerekkora óta odavan az Operettszínházért. Szerintem remek dolog, hogy neked tetszett az előadás! Nekem voltak vele problémáim, ha máshova teszik a hangsúlyokat, akkor kifejezetten aktuális lehetett volna. Nem tudom mi az oka, hogy ennyire bánt téged, ha valakinek eltér a véleménye a tiédtől, engem személy szerint nem is különösebben érdekel, nem sért, de valami oka biztos van, amit magaddal kell/kéne lerendezned. Az energiaszintet tapasztalatból írtam, én is mikor játszottam, éreztem, ha aznap nem sikerült annyit beleadnom, vagy nem olyan dinamikával csináltam. Nyilván, zenés színházban más, mert a zene és a karmester sok mindent meghatároz, de még így is előfordulhat, hogy gyengébbre sikerül (szerintem ha a színészeket megkérdeznéd, ők is ezt mondanák), és ez nem azért van, mert nem akarnak teljes erőbedobással játszani, egyszerűen így sikerül, mert a színház a mostról szól és megismételhetettlen, nem lehet korrigálni. Cseh Dávid Péter tényleg jó a Rebeccában. Kívánom, hogy legyen szép napod és ne aggodalmaskodj mások véleményén, az ízlésén meg pláne nem, mert hiábavaló negativitás, felesleges azon görcsölni, hogy egy noname,ismeretlen közönségtárs, hogy élte meg az előadást.
2

#299 Felhasználó nem aktív   pulyka8 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. március 02. - 16:56:59

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. február 27. - 21:27:54

Nekem a Disney verzió zenéje kifejezetten tetszett, de szerintem sem kétszer nézős. Mikor másodjára néztem már egyes részeit halálra untam, a két ismerősöm,akiket vittem rá, először látták, de elsőre unták. Az is elő szokott fordulni, hogy egy-egy este gyengébbre sikerül, lejjebb van az energiaszint.

-3

#300 Felhasználó nem aktív   Afroka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 6.191

Elküldve: 2018. március 02. - 15:09:30

Ha valakinek esetleg a Dorian Gray hanganyaga megvolna viszonylag élvezhető minőségben, az ne fogja vissza magát, és küldje el nekem legyen olyan kedves! :)
newsletter.of.dbg@gmail.com
Köszönöm előre is!
0

• 2309 Oldal +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.