Startlap fórum:: Operett színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2324 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Operett színház

#41 Felhasználó nem aktív   Gerbera 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 567

Elküldve: 2018. október 20. - 13:02:28

Igen, kérdés mi marad. A musical színészek lassan csomagolhatnak....
0

#42 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 918

Elküldve: 2018. október 20. - 12:59:59

Hát nagyon nem fogott meg ez a pályázat... Nem sok minden olyat látok benne, ami érdekelne.
Azt viszont látom, hogy megint be lesznek olyan dolgok erőltetve az Operettbe, amelyek nem idevalók... Az önálló balett előadáson eléggé felhúztam a szemöldököm. Szeretem a balettot, évente többször megyek is az Erkelbe nézni, de nem gondolnám, hogy ennek az Operettben a helye.
Arra majd kíváncsi leszek, hogy mi marad a mostani repertoárból...

Szerkesztve texas által: 2018. október 20. - 13:04:41

0

#43 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 28

Elküldve: 2018. október 20. - 12:55:34

Üzenet megtekintéseIdézés: ktiszti30 - Dátum: 2018. október 18. - 10:46:57

Jó lenne már egy novemberi szereposztás

Felkerült a novemberi szereposztása 22-ig, Chicagoi hercegnő szereposztása még nincs kinn.
0

#44 Felhasználó nem aktív   szinid 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 28

Elküldve: 2018. október 20. - 12:14:51

Idézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 20. - 11:13:05

Hölgyeim és uraim, íme a Nemzeti Dalszínház:
http://m.origo.hu/it...z-palyazat.html

Sokkal rosszabb. Nekem nagyon nem tetszik ez operettet előtérbe helyező gondolatmód. Persze operaénekesről van szó, de ennek a politikanak bukás lesz a vége, hisz míg musicalekre van, hogy semmilyen módon nem lehet jegyet szerezni, addig az operettekre lehet, ráadásul az operettek olcsóbbak. Emellett a musical felhozatala is gyenge, hisz többnyire jelenleg máshol futó előadások szerepelnek a tervben. Sehol egy Jekyll pl. Keroval meg még darabjai kapcsán sem találkoztam a pályázatban.
0

#45 Felhasználó nem aktív   baloka8709 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 337

Elküldve: 2018. október 20. - 11:35:28

Idézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 20. - 11:13:05

Semmivel nem igénytelenebb vagy rosszabb mint LGyé...
Ebben legalább nincsenek vagylagos bemutatók...ami nálam a szábalmas kategória
0

#46 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 114
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. október 20. - 11:13:05

0

#47 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. október 20. - 11:09:12

Idézés: csevics - Dátum: 2018. október 20. - 10:09:39

sztem szilárd még az életben nem rendezett egyedül semmit.... csak az ő neve alatt futottak a kero rendezések,gondolom rendező asszisztense lehetett az öregnek...

Szerintem Szilárdnak vannak ötletei, csak beleállt a sémákba. Anno tényleg rendező asszisztensként kezdte, azt meg nem tudni, hogy a nagyszínpados előadásai hány százalékban tartalmaznak Kerot, de szerintem a raktárszínházas produkciói saját rendezések voltak. Meg pl. a Luxemburg is. Most Pányik biztos hálás Kerónak, hogy felkarolta és egyengeti az útjait, de ha nem felvételizik a színműre és nem veszik fel rendező szakra, egy Somogyi2 lesz.
0

#48 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.657

Elküldve: 2018. október 20. - 10:09:39

Üzenet megtekintéseIdézés: mlinda - Dátum: 2018. október 19. - 21:28:17

Akkor tulajdonképpen folytatódni fog a KERO éra, újra nyomva lesznek KERO kis kedvencei, akik meg nincsenek, vagy nem is voltak a kosárban nála, azok vegetálhatnak, statisztálhatnak legfeljebb, vagy elmennek más produkcióba színházon kívül...ennyi. Jó, mondjuk ha őszinte akarok lenni ez azért Lőrinczynél is megfigyelhető volt, csak neki mások voltak a kedvencek, mint KERO-nak. Ja, és újra csak Ő és Somogyi Szilárd fognak rendezni...hurrá! :angry:

sztem szilárd még az életben nem rendezett egyedül semmit.... csak az ő neve alatt futottak a kero rendezések,gondolom rendező asszisztense lehetett az öregnek...
0

#49 Felhasználó nem aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.657

Elküldve: 2018. október 20. - 10:08:25

Üzenet megtekintéseIdézés: mlinda - Dátum: 2018. október 19. - 23:27:54

Ez abszolút így van, én is pont így látom. Béres Attila tényleg egy üdítő kivétel volt, szerintem ő egy zseniális rendező. Meglehet nézni, hogy például az operett gálák milyen unalmas sémára mentek évekig, szinte már tudni lehetett kívülről, hogy ki mit fog énekelni. Aztán láss csodát az idei palotagála merőben más volt, haladt a korral és hozzá mertek nyúlni más szerzők dalaihoz is. Egyszó, mint száz, azért Lőrinczy új irányba kezdte vinni a dolgokat, ami szerintem nem volt rossz, sőt! Nyilván voltak, akiknek ez nem tetszett, de olyan meg nincs, hogy mindig mindenkinek minden tetszen, de jó volt ez a kis vérfrissítés és bár nem értek hozzá, de szerintem a színészeknek is jót tett. Most megint egy (régi)új irányt vesz majd a színház, kíváncsian várom mi lesz belőle.

Béres Attila nekem is hiányzik... reménykedtem benne,hátha pályázik...
0

#50 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 427

Elküldve: 2018. október 19. - 23:27:54

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 19. - 22:12:53

Nekem mint színház igazgató pont ez volt vele a bajom. Egy színház arculatát azon kívül, hogy milyen előadások vannak műsoron, vagy mik a tervezett bemutatók, elsősorban az adja, hogy milyen művészgáradával dolgozik, gondolok itt most a dramaturgra, a rendezőkre, zenés színház esetében koreográfusokra, zenei szakemberekre. Anno Koltai Tamás írta egy cikkben, hogy Kero tulajdonképpen mindig csak nála tehetségtelenebb rendezőket hív meg/foglalkoztat, ez így kicsit túlzás, mert a 14 év alatt volt egy-két kivétel (meg mondjuk én Bérest is jobbnak tartom), de valóban volt egy ilyen tendencia. Azért mondta Lőrinczy, hogy Kero vezetése alatt egy fajta ízlés dominált, mert Somogyi pont ugyanazokat az iparos, bevált sémákat használva rendezett, ettől tulajdonképpen nagyon egyfajtává vált a színház. Lőrinczy alatt viszont tényleg sokszínűsődött, minimum 5-6 olyan rendezőt is meghívott, akik azelőtt nem dolgoztak a színháznál. A színészeknek is jót tesznek az új impulzusok. Én nem gondolom, hogy a sokszínűségtől ne lenne arculata a színháznak, csak épp több mindenki talál olyat, ami érdekelheti. A sok kerostílushoz szokott és újra nem nyitott törzsnézőnek, csak azt kellett volna tudomásul vennie, hogy már nem mindegyik előadás őket szolgálja ki, mint eddig, hanem mondjuk épp más ízlésűeket. Eddig ez a közönség bármire beülhetett, ugyanazt kapta nagyjából, az elmúlt egy évben nem, de ugyanúgy maradt olyan előadás, ami nekik is megfelelő.

Ez abszolút így van, én is pont így látom. Béres Attila tényleg egy üdítő kivétel volt, szerintem ő egy zseniális rendező. Meglehet nézni, hogy például az operett gálák milyen unalmas sémára mentek évekig, szinte már tudni lehetett kívülről, hogy ki mit fog énekelni. Aztán láss csodát az idei palotagála merőben más volt, haladt a korral és hozzá mertek nyúlni más szerzők dalaihoz is. Egyszó, mint száz, azért Lőrinczy új irányba kezdte vinni a dolgokat, ami szerintem nem volt rossz, sőt! Nyilván voltak, akiknek ez nem tetszett, de olyan meg nincs, hogy mindig mindenkinek minden tetszen, de jó volt ez a kis vérfrissítés és bár nem értek hozzá, de szerintem a színészeknek is jót tett. Most megint egy (régi)új irányt vesz majd a színház, kíváncsian várom mi lesz belőle.
0

#51 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. október 19. - 22:12:53

Idézés: mlinda - Dátum: 2018. október 19. - 21:28:17

Akkor tulajdonképpen folytatódni fog a KERO éra, újra nyomva lesznek KERO kis kedvencei, akik meg nincsenek, vagy nem is voltak a kosárban nála, azok vegetálhatnak, statisztálhatnak legfeljebb, vagy elmennek más produkcióba színházon kívül...ennyi. Jó, mondjuk ha őszinte akarok lenni ez azért Lőrinczynél is megfigyelhető volt, csak neki mások voltak a kedvencek, mint KERO-nak. Ja, és újra csak Ő és Somogyi Szilárd fognak rendezni...hurrá! :angry:

Nekem mint színház igazgató pont ez volt vele a bajom. Egy színház arculatát azon kívül, hogy milyen előadások vannak műsoron, vagy mik a tervezett bemutatók, elsősorban az adja, hogy milyen művészgáradával dolgozik, gondolok itt most a dramaturgra, a rendezőkre, zenés színház esetében koreográfusokra, zenei szakemberekre. Anno Koltai Tamás írta egy cikkben, hogy Kero tulajdonképpen mindig csak nála tehetségtelenebb rendezőket hív meg/foglalkoztat, ez így kicsit túlzás, mert a 14 év alatt volt egy-két kivétel (meg mondjuk én Bérest is jobbnak tartom), de valóban volt egy ilyen tendencia. Azért mondta Lőrinczy, hogy Kero vezetése alatt egy fajta ízlés dominált, mert Somogyi pont ugyanazokat az iparos, bevált sémákat használva rendezett, ettől tulajdonképpen nagyon egyfajtává vált a színház. Lőrinczy alatt viszont tényleg sokszínűsődött, minimum 5-6 olyan rendezőt is meghívott, akik azelőtt nem dolgoztak a színháznál. A színészeknek is jót tesznek az új impulzusok. Én nem gondolom, hogy a sokszínűségtől ne lenne arculata a színháznak, csak épp több mindenki talál olyat, ami érdekelheti. A sok kerostílushoz szokott és újra nem nyitott törzsnézőnek, csak azt kellett volna tudomásul vennie, hogy már nem mindegyik előadás őket szolgálja ki, mint eddig, hanem mondjuk épp más ízlésűeket. Eddig ez a közönség bármire beülhetett, ugyanazt kapta nagyjából, az elmúlt egy évben nem, de ugyanúgy maradt olyan előadás, ami nekik is megfelelő.
0

#52 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. október 19. - 21:28:17

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. október 19. - 16:50:24

Az egyik kedvenc filmes idézetem fogalmaznám át a helyzetre.
Lehet, hogy Kiss B. lesz a fej, viszont KERO lesz a nyak. És a nyak arra fordítja a fejet amerre akarja...

0

#53 Felhasználó aktív   nagygaboreger 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 538

Elküldve: 2018. október 19. - 20:59:28

Üzenet megtekintéseIdézés: MrsedWinters - Dátum: 2018. október 19. - 16:50:24

Lehet, hogy Kiss B. lesz a fej, viszont KERO lesz a nyak. És a nyak arra fordítja a fejet amerre akarja...

Bazi nagy görög lagzi :D
0

#54 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 792

Elküldve: 2018. október 19. - 16:50:24

Idézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 19. - 12:08:53

Az is kérdés számomra, hogy Kero vajon mekkora befolyással van Kiss B. - re.

Szerkesztve MrsedWinters által: 2018. október 19. - 16:50:44

0

#55 Felhasználó nem aktív   baloka8709 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 337

Elküldve: 2018. október 19. - 14:41:05

Idézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 19. - 12:08:53

Az csak a Fidelio téves információja volt, hogy Szabó P. közreműködött Kiss B. pályázatában, azóta javították is. Persze kérdés, hogy a Fidelio honnan szedte, lehet, hogy volt valóság alapja, nem tudni. Viszont az valószínű, hogy a jelenlegi vezetőség tagjai mennek a levesbe, az új balettigazgatóról már van is infó. Az is kérdés számomra, hogy Kero vajon mekkora befolyással van Kiss B. - re.

Nagy befolyással...
0

#56 Felhasználó nem aktív   L.Agota 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 13

Elküldve: 2018. október 19. - 12:11:13

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2018. október 19. - 12:08:53

Az csak a Fidelio téves információja volt, hogy Szabó P. közreműködött Kiss B. pályázatában, azóta javították is. Persze kérdés, hogy a Fidelio honnan szedte, lehet, hogy volt valóság alapja, nem tudni. Viszont az valószínű, hogy a jelenlegi vezetőség tagjai mennek a levesbe, az új balettigazgatóról már van is infó. Az is kérdés számomra, hogy Kero vajon mekkora befolyással van Kiss B. - re.

Nem zörög a haraszt...... :) Szerintem. Csak gondolom Szabó P.-nek el kellett tűnnie a pályázatból vezetőségi utasításra/nyomásra.
0

#57 Felhasználó nem aktív   Süni7 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2018. október 19. - 12:08:53

Üzenet megtekintéseIdézés: L.Agota - Dátum: 2018. október 19. - 11:38:14

A színészek szavazata ebben az esetben talán nem mérvadó a feszült színházi helyzetben mertek volna többen a mostani igazgató ellen szevazni, mégha titkos is volt a szavazás.
Új szelek..... talán nem véletlenül merült fel Szabó P. Szilveszter neve, mint lehetséges művészeti vezető.......
Színészek szertintem abszolult biztonságban, de a gazdasági, szervezési és a háttér részleg nem lehet teljesen nyugodt......

0

#58 Felhasználó nem aktív   L.Agota 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 13

Elküldve: 2018. október 19. - 11:38:14

A színészek szavazata ebben az esetben talán nem mérvadó a feszült színházi helyzetben mertek volna többen a mostani igazgató ellen szevazni, mégha titkos is volt a szavazás.
Új szelek..... talán nem véletlenül merült fel Szabó P. Szilveszter neve, mint lehetséges művészeti vezető.......
Színészek szertintem abszolult biztonságban, de a gazdasági, szervezési és a háttér részleg nem lehet teljesen nyugodt......
0

#59 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2018. október 19. - 09:56:14

Hogy ebbe a színházba sosincs nyugalom....szegény színészek, képzelem milyen jó lehet így dolgozni! :(
Azért vicces, hogy pont az Ő pályázata nem volt nyilvános. Lehet nem is volt pályázata, majd most lesz!

Szerkesztve mlinda által: 2018. október 19. - 09:57:11

0

#60 Felhasználó nem aktív   MrsedWinters 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 792

Elküldve: 2018. október 19. - 09:25:23

Idézés: bfe01 - Dátum: 2018. október 19. - 09:07:15

Akire a legkevesebb szavazatot adta a társulat... :P

A társulat szava ilyen esetekben, mint látjuk, semmit nem ér. Bezzeg a politika...
Kíváncsi vagyok az ő pályázatára, meg arra kikkel is indult.
0

• 2324 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

7 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 7 vendég, 0 anonim felhasználó