Startlap fórum:: szakmai vita,azaz hátha tanulunk egymástol valamit - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 8 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

szakmai vita,azaz hátha tanulunk egymástol valamit

• Csoport: Guests

Elküldve: 2005. augusztus 05. - 05:59:56

hoppá ezt elrontottam!

szóval:
dreskalaci@feemail.hu

na most má jó!

üdv
dreska laci
0

Elküldve: 2005. augusztus 04. - 12:28:20

az biztos, hogy nem jó az ajtók tömítettsége, de nem csak bolond, szeles időben terjeng ez a büdös koromszag, hanem akkor is amikor kint 7 ágra süt a nap.

a mailcímem: dreskalci@freemail.hu

előre is nagyon köszi a segítségedet!

egyébként andrásnak megoldódott a problémája?

üdv
dreska laci
0

Elküldve: 2005. augusztus 04. - 11:34:44

egy tüzeléssel is le lehet büdösíteni egy kályhát.De ha időközönként érzed csak akkor nézd meg hogy az ajtó tömítettsége azbesztcsík vagy kilazulás végett nem megfelelő-e,mert az időjárás függvényében a kéményben fellépő depresszió is okozhatja a szagotés ebben a boond időjárásban ez nem lehetetlen.akkor egészen egyszerűen égess el egy darab papirt a kéményajtóban és már kifelé is viszi a szagot a lakásbol a kémény.

ha dobsz egy mailcímet küldök egy használati utasítást is
0

Elküldve: 2005. augusztus 04. - 11:10:37

KEDVES EMEMASTE!

KÖSZÖNÖM A VÁLASZÁT!

A KÁLYHA MOST IS KIFOGÁSTALANUL MŰKÖDIK, KIVÁLÓ A HUZATA. NEM TUDOM MIÉRT, DE VALÓSZÍNŰ MIVEL CSAK ALKALMANKÉNT (ÉRTSD EGY ÉVBEN EGYSZER VAGY EGYSZER SEM) VAN HASZNÁLVA, ISZONYÚ BÜDÖS KOROMSZAG ÉRZŐDIK, OLYAN SZAG TERJENG A LEVEGŐBEN, MINT AMILYEN A KORMOS KÉMÉNYEK BELSEJÉBEN ÉREZHETŐ.

ÉN BIZTOSAN NEM SZÚRTAM EL, MERT MOST TÜZELTEM BENNE ELŐSZÖR. MEGPRÓBÁLTAM KIÉGETNI BELŐLE A KOROMSZAGOT, DE NEM SOK SIKERREL. AZ ELŐZŐ TULAJ IS CSAK FELÉPÍTETTE, DE NEM HASZNÁLTA.
LEHET, HOGY A KÉMÉNYBŐL JÖN VISSZA A BŰZ???

TELJESEN TANÁCSTALAN ÉS ELKESEREDETT VAGYOK.

AZ UTOLSÓ REMÉNYSUGÁR EGY OLTÁRI NAGY KITÜZELÉS LENNE!!!
REMÉLEM SIKERÜL!

PONTOSAN MIT TAKAR EZ A BONTÁS NÉLKÜLI GYÓGYÍTÁS?

KÖSZÖNETTEL ÉS ÜDVÖZLETTEL
DRESKA LACI
0

Elküldve: 2005. augusztus 04. - 10:14:22

Kedves Dreska Laci!
Ha a kályhád egyszer az életbe kifogástalanul működött akkor a kályha jó.A lényeg az hogy rossz minőségű vagy rossz tüzelési módot használsz.A kályhások többsége maga sem tudja hogy kellhasználni a kályhát.,ezért rosszul is tanítják meg a usert.Bár elvileg a kályhához kellene adnia a mesternek egy írásos használati utasítást is.A kályhát kibontatni akkora baromság mint annak a rendje.Egy nap alatt ki lehet égetni,de ha mégis rendszerhibája van az amatőrök által istenített valszeg lengyeljáratos kályhádat,kb fél óra alatt át lehet alakítani bontás nélkül úgy,hogy az életbe ne bírd leszurkosítani(büdösíteni)még rossz tüzeléssel sem.

Megj.:A gyári kályhaajtókhoz is totál rossz használati utasítást adnak!
0

Elküldve: 2005. augusztus 03. - 10:05:42

KEDVES ANDRÁS!

ÉN IS PONT EZZEL A PROBLÉMÁVAL KÜZDÖK!

NEKEM IS A KITÜZELÉST JAVASOLTÁK!

SIKERÜLT ORVOSOLNIA A PROBLÉMÁT?

ÉN MÉG NEM PRÓBÁLTAM KI, DE HA NEM VÁLIK BE, KÉNYTELEN LESZEK ELBONTANI A KÁLYHÁMAT!

KÉREM, HA TUD SEGÍTSEN!

KÖSZÖNETTEL
DRESKA LÁSZLÓ
0

Elküldve: 2005. július 27. - 10:42:46

szia!!
nekem nem javaslatom van hanem kérdésem lenne az iskolával kapcsolatban! Hol végezted mert ha az OKTÁV-nál akkor légyszíves láss el néhány tanáccsal
!! ifj.vereczkei@invitel.hu
0

Elküldve: 2005. július 27. - 10:29:27

Szeged Szilánk Rt. Pulcz u. 46
0

Elküldve: 2005. május 10. - 08:02:18

Kedves mindenki!

Érdekelne, hol lehet üveget vásárolni kandallóhoz.
Köszönöm előre is.

hiflo
0

Elküldve: 2005. április 28. - 13:56:29

Kedves Kis Péter!

Nem talaltam meg a palettecadot. Az autocad tul bonyolult volt nekem. En jelenleg a 3d studiomaxal ismerkedek. Szerintem nagyon jo ajanlom neked is! Bovebb info: korib@freemail.hu

adam
0

Elküldve: 2005. április 27. - 17:07:47

Üdv mindnekinek!

Van egy kandallóm, ami magában nagyon csúnya, és van egy jó pár db cserépkályha csempém, amivel be szeretném kívülről burkolni.
Milyen ragasztót lehet alkalmazni a csempék összeépítéséhez, ami jól bírja a hő ingadozást?!

És belűre a különböző légterelőnek miket lehet alkalmazni (pl.: betonip lapot, vagy hőálló gipszkartont stb. ?)

A válaszokat előre is köszönöm!
Antyg
0

Elküldve: 2005. április 25. - 12:14:27

Helló!
Kiss Péter vagyok, elnézést az interneten találtam, hogy a palettecad-ot keresed, érdeklődnék, hogy sikerült megszerezned, mert nagyon foglalkoztat engem is.
Én csak a autocad kiegészítőjét találta meg a neten.
Ha megvan kérlek segíts, mert nekem is nagy szükségem lenne rá.
Válaszodat előre is köszönöm:
Kis Péter
0

Elküldve: 2005. április 03. - 19:45:14

Mode!
kösz a konpromisszumkészséget enyém is töröld légyszi nyoma se legyen semminek.
0

Elküldve: 2005. április 03. - 19:43:11

Kedves cipruslak!
Korom vagy kátrányszag van?
Nem mindegy pontosíts,aztán majd meglátjuk. De valószínű ki kell égetni,nem nagy ügy.
0

Elküldve: 2005. március 30. - 17:15:22

Sziasztok!
Volna egy nagy problémám. Ha valaki tudna tanácsot adni, nagyon köszönöm.
Vásároltunk egy családi házat, ahol cserépkályhák vannak. Az egyik szobában állandóan koromszag van. Jól ég a kályhában a tűz, jó meleg van de koromszag.
A kéményeket kikormoltuk, a kályhán a repedéseket agyaggal kihúztuk. Mit lehet még tenni, mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a tanácsokat. András
0

Elküldve: 2005. március 30. - 10:50:39

Kedves Érdeklődő,
az egyik legfontosabb információ, amire szükség lenne: a kémény belső átmérője, mert ennek ismeretében lehet kiválasztani a megfelelő tűzteret.
Amennyiben még érdekli az építés, úgy kérem írjon az alábbi címre:
bodriga@t-email.hu
Üdvözlettel: Bodri Gabriella
0

Elküldve: 2005. március 04. - 21:50:56

Üdv Smuci! A kandalló I. -es menüben Tóth kályha kandalló néven megtalálsz.
0

Elküldve: 2005. február 28. - 15:49:16

Üdv Tóthge !
Köszi a tippet, én is csináltam már hasonló módon, csak gondoltam kicsit könnyitek a melón, de nem akar összejönni.
Amúgy Te merrefelé tevékenykedsz és miket építesz? Vagy esetleg gyártasz is csempét?
0

Elküldve: 2005. február 25. - 15:42:51

Üdv Sumci! Én gyémánkorongos flexel vágom ki. Először kb 8-10 szer belvágok a csempébe, majd vidia lyukasztóval(dornival) ütöm ki, a lyukat a csempén. Ezzel a modszerrel viszonylag gyorsan meg lehet csinálni, csak kicsit porzik.
0

Elküldve: 2005. február 24. - 11:45:23

Üdv Mindenkinek !
Egy szerszámot keresek - tisztítódugó kivágásához a kályhacsempében - elvileg lyukfűrész lenne jó gyémántfoggal kőzethez, de ilyet sehol nem kapok. Van valakinek ötlete hol keressem ill. más ezt a kivágást hogy oldja meg?
Köszi előre is a segítséget.
0

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó