Startlap fórum:: szakmai vita,azaz hátha tanulunk egymástol valamit - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

szakmai vita,azaz hátha tanulunk egymástol valamit

#1 Felhasználó nem aktív   csannav 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: 2016. április 05. - 11:03:35

Üdvözletem!

Egy olyan kérdésem lenni, mit tudunk tenni a visszadőlő koromszag ellen. A kályha, kémény, kályhacső stb. tehát az egész rendszer most lett tisztítva, az időjárással sincs probléma, mégis érezni.

Köszönöm a válaszokat!
0

#2 Felhasználó nem aktív   luft00 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 0

Elküldve: 2011. január 21. - 15:56:48

ÜDV!
Kandalló, cserépkályha, kemence építéssel foglalkozom.
itt többet megtudtok.
http://www.illeskandallo.5mp.eu
0

• Csoport: Guests

Elküldve: 2010. november 05. - 20:48:39

Sziasztok,

Segítsetek!
Tavasszal rakott cserépkályhámból eszméletlen koromszag árasztotta el a lakást a mai nap folyamán.
Száraz dióval fűtöttem be 2* egymás után.Mit tegyek, mert ez az egy alternatív fűtési módom van.

Köszönöm válaszotokat!
0

Elküldve: 2010. október 06. - 15:47:31

A Net Penny Stocks egy különleges befektető csoport, ahol kis befektetések révén nagy hozamokat lehet realizálni. Több automatizált befektető rendszerből lehet választani.

Egyéni befektetői program lehetővé teszi, hogy befektethesse pénzét és heti hozamait élvezze.

Elérhető heti jövedelmek 500$-5000$

1,95$ - 5000$os befektetési instrumentumok közül választhatunk. A legkönnyebben megvalósítható a 15 instrumentumot tartalmazó Bulk invest csapat építő programot ajánlom.

Magasabb jövedelem eléréséhez szükséges: 1,95$ csatlakozási alap program és minimum Bulk 15

(29,95$) amely az egyszerü befektetési programot ötvözi a Network csapatépítő programmal.
A Bulk 15 befektetéssel elérhető maximális jövedelem 2300$ hetente.
A megvalósitáshoz egy Dowliner nevü program segíti a befektetőket, mely 12 mélységü hármas kötődésű Network szisztéma. Mit is jelent ez pontossan ?! Azt, hogy egy csapatépítő magához csak három embert csatlakoztathat, a további csatlakozókat a Dowliner a hozzá csatlakozó emberek között szétosztja. Ezzel segíti az alatt lévő társakat az elöremenetben.

További infókat elküldöm, ha érdekel !

Regisztráció:
http://netpennystock...2573-atomizer-1

7DayWealth

- akár havi 10 $-ból is lehetnek millióid.

Arról sokan hallottak, hogy vannak olyan befektetői programok, amik csillagászati hozamokat adnak.
A gond csak az velük, hogy a nagyközönség számára nem hozzáférhetőek.
Ezen a gyakorlaton változtat ez a program, ami az átlagemberek számára is, eddig elképzelhetetlen hozamokat biztosít!
http://www.7daywealt...?siteId=zb67364

A 7DayWealth (SevenDayWealth) nevű, USA-ban bejegyzett társaság mögött olyan – részben európai, részben amerikai – emberek állnak, akik már 20 éve ezen a piacon ténykednek, energiával, nemesfémekkel és nagyon sok olyan eszközalappal foglalkoznak, amik kiugró nyereséget tudnak termelni.A nap 24 órájában figyelemmel kísérik a világban zajló folyamatokat, akkor is képesek nyereséget elérni, ha a piac akár felfelé, akár lefelé megy, vagy stagnál.
E hozamok jelentős részét visszaosztják a befektetői Klub felé.Átlagemberek számára elképzelhetetlen hozamokról beszélünk, ami így a Klubtagoknál jelentkezik:
Napi 0,75-1,25%hozam, az elért eredmények alapján.
A 7DayWealth (Company Express) nem offshore cég, a National Association Of Investment Clubs

– Befektetői Klubok Nemzeti Szervezeténél van regisztrálva, kifogástalan a hírneve, vannak partnereik az USA-ban, Kanadában, egész Európában, Ázsiában, Afrikában, Ausztráliában és Dél Amerikában.
A Klub az amerikai pénzügyi felügyeleti szervek szigorú kontrollja alatt áll, másképp nem is működhetne.
Azért hozták létre a 7DayWealth befektetői klubot, hogy e kimagasló hozamlehetőségeket a nagyközönség számára is hozzáférhetővé tegyék, ezáltal olyan tőkéket is beemelhessenek a kereskedéseikbe, amik eddig el voltak zárva ezektől a lehetőségektől.
Ezért már havi 10 dollárral indítható a befektetésünk, 1-3 hónapos lekötéssel.
Három program közül lehet választani:

Silver: 10,00dollár/hó (kb. 2100 Ft) befizetéssel
Gold: 22,95 dollár/hó (kb.4800 Ft)
Platinum:45,95 dollár/hó (kb. 9600 Ft) befizetéssel

Az első befizetés működik befektetésként, a többi a klub tagsági díja.Normál befektetési kondíciók mellett 10 dollárral nem sokat lehetne kezdeni. Itt azonban kisösszegű befizetések a naponta jóváíródó, magas hozamok mellett, látványos eredményeket képesek hozni, ahogy azt az alábbi példából is láthatjuk:

Példa:
Na
0

Elküldve: 2010. október 05. - 15:36:36

Tisztelt Kandallóépítők!

Szeretném figyelmükbe ajánlani nagyméretű, kandallóépítésre szolgáló kerámia csempéinket, mellyel pár óra leforgása alatt felhúzható egy komplett üzemkész design kerámiakandalló! Egy átlagos készlet ára: 230 000 Ft+ÁFA (méretek: 207 cm (magasság)x 78 cm (szélesség)x 46 cm (mélység)) (termékünk Benkel típusú (Bodok vagy Pilis tűztérrel), vagy azzal azonos méretekkel rendelkező tűzterekkel kompatibilis.) Ha sikerült felkeltenem az érdeklődésüket, kérem hívjanak a 0036/70 320 1220 -as telefonszámon. vagy írjanak a kandalloinfo@gmail.com címre!

Üdvözlettel:
Dienes Szilárd
http://dieneskandallo.uw.hu
0

Elküldve: 2010. március 01. - 16:34:11

Cserépkályha /vízteres építésű is/, Kandalló, valamint Kerti-kemence építéssel, átrakással, kérdéssel forduljon bizalommal, Dunántúl ill. Budapest egész területéről.

Alábbi címen egy általam megépített vízteres cserépkályha teljes megépítésének müveletei, képekben is: http://www.korpicska...lyha-_patkoval_

Korpics Csaba Kályhás

Web: http://www.korpicskalyha.eoldal.hu/
Mail: korpicskalyha@gmail.com
Tel: (+36)30/3324016
0

Elküldve: 2010. január 27. - 14:45:02

Üdvözletem harlekin! Igen felkeltette figyelmemet a fűtési megoldásod!Nekem van egy fireplaca 8kw kandallóm,ezt a megoldásodat fogom alkalmazni a következő fűtési szezonban,mert igen egyszerűnek-nagyszerűnek tartom!Szerinted a saválló csövet felcserélhetem 2mm vascsőre? mivel azt házilag tudnám hegeszteni.Bízom benne,hogy nálam is fog működni csak gratulálni tudok a kiváló ötletedhez!
0

#8 Felhasználó nem aktív   BSzT 

• Új Tag
  • Pipa
  • HelységFüle

Elküldve: 2010. január 11. - 22:13:17

Hadd ajánljam figyelmetekbe megújult weboldalamat: http://www.otthonmelege.hu - Minden amit tudni akarsz a cserépkályháról, de sohasem merted megkérdezni. :)
0

Elküldve: 2010. január 07. - 17:41:03

Hello! Segítséget szeretnék kérni! A kandallónk, ma miután a szellőző nyíláson keresztül a piszkavassal oldalról behúztam a fát, majd félig nyitottan hagytam a szellőző nyílást, 1 perc múlva kirobbant a vasajtó és a reteszt elgörbítette a nyomás. Szeretném megtudni hogy ez mitől van és mit lehet ellene tenni. Köszönöm
Kati (gkatya@citromail.hu)
0

Elküldve: 2010. január 01. - 22:28:22

Tisztelt Harlekin!

Én is gondolkodom hasonló megoldáson. Lenne több kérdésem a megvalósítással kapcsolatban. Hogyan tudnánk felvenni a kapcsolatot? Üdv: Tamás (zoboki.tamas@freemail.hu)
0

Elküldve: 2009. szeptember 10. - 13:37:22

Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni.

Problémám az, hogy vízteres kandallóbetétem oldalán begyújtáskor lecsapódik a kondenzvíz, és büdös, kátrányos szag terjeng a szobában.Sírós

Ezt hogyan tudnám megszüntetni? Esetleg megoldást jelenthet a samottal való bélelés?

Aki már járt így, vagy tapasztalata van a kandalló építésben, írjon.

Előre is köszönöm.: Dani.
0

#12 Felhasználó nem aktív   BSzT 

• Új Tag
  • Pipa
  • HelységFüle

Elküldve: 2009. szeptember 06. - 13:40:06

Sziasztok, én arra volnék kíváncsi, hogy a vízteres kandallóbetéteknél a teljesítményérték (kW), kb. mennyi légköbméter, vagy rendszervíz felfűtésének felel meg? Ha tehát azt olvasom egy adatlapon, hogy 12 kW-os kandallóbetét, plusz 2 kW víztér, akkor az a víztér a gyakorlatban mit tud még megfűteni?
Netán ha valaki tud valamilyen weboldalt, ahol kifejezetten ezek méretezésével vannak elfoglalva, vagy esetleg kiviteli terveket, rajzokat, leírásokat lehet letölteni, ossza meg velem legyen szíves.
Berkes-Szabó Tamás
06 20 990 80 21
http://www.otthonmelege.hu
0

Elküldve: 2009. április 14. - 19:05:44

Sziasztok cserépkályha,kandallók,Téglakályhák,csikó- tűzhelyek,Kemencék,stb.,építését vállaljuk.Árajánlatot kérhettek,Ingyenes tervezés,az email címem
gyimesikrisztian@citromail.hu

A munkáinkról képet tudunk küldeni.
0

Elküldve: 2009. március 14. - 09:28:44

Kandallókra Gránit ,Márvány , Mészkő párkányok és ülőkék
rendelhetőek.
0

Elküldve: 2009. március 14. - 09:24:26

Sziasztok cserépkályha,kandallók,Téglakályhák,csikó- tűzhelyek,Kemencék,stb.,építését vállaljuk.Árajánlatot kérhettek,Ingyenes tervezés,az email címem

A munkáinkról képet tudunk küldeni.
0

Elküldve: 2009. március 12. - 18:42:03

Üdv mindenkinek!
Édesanyámnak a kandalló infrasugárzása miatt sajnos égető érzése van a hátán.És időnként panaszkodik, hogy fáj neki. Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehetne ezt kezelni?
Előre is köszönöm a választ.
0

Elküldve: 2009. március 12. - 18:38:38

dfgdfgdfgdfdfgdfg
0

Elküldve: 2009. március 08. - 08:16:15

Üdvözletem mindenkinek!

Szeretném megosztani tapasztalataimat a témába.2 éve vettem a kandallomat(lemez Mars ~6.5KW)60 négyzetmétert szerettem volna vele kifűteni ami 5 helységből áll.A probléma ott kezdődött,hogy nem volt kéményem.Én akkor a legolcsobb megoldást választottam.150-es 2mm-es fekete füstcső Amiből 1méter a lakásba megy majd 90es könyök a fal felé a falon 50 cm-es esegyenes szakasz megy át a falon kivűl ismét 90 fok(tisztitó nyílásal)majd 2 méter egyenes szakasz,konzolokal a falhoz fogatva a faltol 20 centi eltartásal(kivül a műanyag siding burkolat miatt) plusz a tetején 60 centi szélkakas!Ez KB 4 méteres kémény magasság ami 60 centit lóg a tetőn túl(ferde tetős a ház).Kaptam hideget meleget, hogy nem lesz huzat meg stb…Jelenleg a lakásba 2db CO mérő van elhelyezve amiböl az 1ik füstérzékelős is,és még soha nem volt riasztás!A füttés nagyon bevált,raklapal tüzelek a kandalóba,mivel ingyen van.Egy gond vot vele csupán,hogy a napalit nagyon fel kellet fütteni ahoz ,hogy a szobákba meleg legyen.Gondoltam jó lenne a meglévő központi fűtésrendszerbe valahogy melegvizet keringetni.Tavaj Októberben meg is valósult.A lakásba lévő 1 méteres 150-es fekete füstcsővet kiváltottam savállóra ami köré 70 cm es 200-as 0.8as falvastagságú saválló füstcsövet heggesztettem alul-felül 3 centivel lezárva,és ez lett a viztér.Kapott 2darab félcolos nyílást (alul-felül) felül veszem le a melegvizet szivatyúval amit 1 hőmérő és 1 automatta légtelenitő előz meg.Alul pedig simán a visszatérő rész van.Biztonsági okbol az egész rendszer 2 csapal teljesen kizárható a fűtési rendszerből és 1 másik csapal azonnal leürithető(KB11 liter víz).Idei év tapasztalata alaplyán szinte lehetetlen a rendszert túlfűteni.65 fokos viznél melegebbet nem tudtam benne produkálni,de akkor a lakásba 36 fok volt!!Normális fűtésnél (20 perc alatt)50 és 55 fok közötti a vízhőmérséklet 24 fokos lakás hőmérségletnél.Magát a rendszert 1 darab csőtermosztát vezérli ami 35 fokra van állitva.A rendszerbe cirka 60 liter viz van 5 radiátoral amiből értelem szerűen a napali ki van zárva.De a poén az,ha a rendszer még is túlmelegedne akkor ezt is rá tudom nyitni és ez meghütti mivel ez a radiátor majdnem akkora mint a másik 4 és a közelsége miatt itt tud a legkönnyebben megfordulni a víz.Az egész rendszer kb 120 ezer forintba van,de ebbe minden beletartozik(Kandallo,kémény,víztér,szivatyú,szerelvények).Érzésem szerint a jelenleg kapható 140000 forintos (csak a víztér)hasonló megoldáshoz képest ez nagyon olcsó.További szép napot,és remélem hasznos ötletekel szolgáltam!

Az idei télen 70 köbméter gáz fogyott tehát nem volt pénzkidobás a ráforditott összeg.

Pár képet mellékelek,bár azóta kicsit változtatva lett a dolgokon és nem ennyire szembetűnőek a csövek!

http://gallery.site....-2/DSC00783.jpg

http://gallery.site....-2/DSC00784.jpg

http://gallery.site....-2/DSC00786.jpg

http://gallery.site....-2/IMAG0091.jpg
0

Elküldve: 2009. március 07. - 22:39:47

Szisztok.Kandallókkal,cserépkályhákkal foglalkozom. Ha kérdésetek van kandallóval kapcsolatban akkor írjatok országszerte dolgozunk címem gyimesikrisztian@citrmail.hu
0

Elküldve: 2009. január 20. - 17:34:23

sziasztok!tavaly vettünk egy családi házat 70m2 egy régitipusu vegyeskazánom van amit lassan ki szeretnénk cserélni,vizteres kannadlora vagy talán egy másik vegyestüzelésű kazánra ami joval nagyobb mint a régi kazánom.kettő közöt vacilálunk hogy vajon melyik lenne tökéletesebb ,ill gazdaságosabb.üdv
0

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó