Startlap fórum:: Anna Karenina - Madách Színház - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 64 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Anna Karenina - Madách Színház

#1 Felhasználó nem aktív   Titiána* 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 484
  • HelységMiskolc

Elküldve: 2016. október 26. - 17:35:01

Miskolcon romantikus táncjáték formájában mutatják be az Anna Kareninát. Szerintetek ez milyen előadás lesz? Sosem voltam még tánc, balett előadáson, milyen zene lehet? Gondolom, beszéd, ének nem lesz, akkor a táncból képzeljem el a történetet? Nincs még jegyem, de nagyon kíváncsi vagyok az Annára ilyen formában, de hogy elindulnék-e a darabra, az még kérdéses. :(
0

#2 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 833

Elküldve: 2016. március 18. - 12:12:20

Üzenet megtekintéseIdézés: Levin - Dátum: 2016. március 18. - 02:32:30

Elmondom a nagy titkot. Nyári Szilvia és Halas Adelaida ott éneklik Annát, ahova Kocsák mester írta(más kérdés hogy kettejük közül csak Adelaidának megy/ment), Lilla viszont minden magas hangot lespórol. Ez olyan mintha a gecsemánéban Jézus nem énekelné ki a tetejét, vagy Jean Valjean lespórolná a magasságokat. Aki hallotta már jól elénekelve azokat a megírt hangokat(és Adelaida csodásan énekelte), az tudja hogy nem véletlenül írta oda Kocsák ahova írta.

Elhiszem neked!

De személy szerint engem nem érdekel, hogy hova van írva... Csak az, hogy mind a két alkalommal, amikor Lillával néztem, elvarázsolt a darab körülbelül a Miért?! végére, tegnap ez nem történt meg, kifejezetten vártam, hogy vége legyen az egésznek... (És ez nálam elég nagy dolog, mert egyáltalán nem szoktam az órám nézegetni, meg várni egy darab végét.)

De lehet, hogy nagyon kritikus vagyok, nem tudom. Egyszer megnézném Adelaidával, remélem lesz rá lehetőség.
2

#3 Felhasználó aktív   csevics 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 9.510

Elküldve: 2016. március 18. - 06:51:17

Üzenet megtekintéseIdézés: Levin - Dátum: 2016. március 18. - 02:32:30

Elmondom a nagy titkot. Nyári Szilvia és Halas Adelaida ott éneklik Annát, ahova Kocsák mester írta(más kérdés hogy kettejük közül csak Adelaidának megy/ment), Lilla viszont minden magas hangot lespórol. Ez olyan mintha a gecsemánéban Jézus nem énekelné ki a tetejét, vagy Jean Valjean lespórolná a magasságokat. Aki hallotta már jól elénekelve azokat a megírt hangokat(és Adelaida csodásan énekelte), az tudja hogy nem véletlenül írta oda Kocsák ahova írta.

En mindegyik Annát láttam,Adelaida tetszett csak. De a darab sajnos számomra nézhetetlen,így feladtam,hogy megszeretem...
0

#4 Felhasználó nem aktív   Levin 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 214

Elküldve: 2016. március 18. - 02:32:30

1

#5 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. március 17. - 00:07:01

Kis élménybeszámoló a ma esti Anna Karenináról.

Hát összességében nagyon-nagyon örülök, hogy ismét láthattam Kocsák Tibor és Miklós Tibor zseniális alkotását, amely szerintem a magyar musicalirodalom egyik csúcspontja, viszont nagyon csalódott is vagyok, mert sokkal kevesebbet kaptam, mint szoktam, katarzisról pedig egyáltalán nem beszélhettünk.

Összességében úgy tudnám a mai estét röviden elmondani, hogy felértékelődtek a mellékszereplők. Nekem ez volt életem első – és remélem utolsó – Nyári Szilviás, Anna Kareninája. Nagyon magam alá estem, amikor kiderült, hogy nem Lilla lesz, de úgy gondoltam, hogy adok egy esélyt, megnézzük milyen vele, hiszen bár sok rosszat olvastam, de volt már olyan, hogy valakit lehúzott mindenki, nekem pedig tetszett.

Tényleg nyitottam ültem be (Ha ez nem lenne elég, jött velem egy nagyon kedves ismerősöm is, aki soha életében nem látott/hallott a darabból semmit, tehát nem volt összehasonlítási alapja, és ő is megerősítette a véleményem.), de ez nekem nagyon nem tetszett.

A szünetben többen is morgolódtak körülöttem, mentek is haza, a végén a ruhatárnál meg többen is mondták, hogy Anna halálánál, az utolsó hangnál, becsukták a szemüket. Én is becsuktam. Én nem tudom milyen hangot énekelt ki Nyári Szilvia, de nagyon-nagyon bizarr volt. Az első felvonás végi résznél pedig, amikor kibukik belőle Vronszkij balesete után a vallomás, konkrétan többen is kuncogtak körülöttem annyira komikus és groteszk volt, ahogy iszonyat magas hangokat próbált meg kiénekelni. Egyáltalán nem éreztem át Anna szenvedését.

Viszont a Miért?! és a Tercett nagyon jól szólt. Nem értem miért nem énekelte egy kicsit mélyebben a szerepet, mert a mély részek jól szóltak, de a magasak nagyon nem. Ráadásul az energiája nagy része elment a hangokra, így nekem kissé gyenge volt a színészi alakítása, bár a meghajlásnál láttam rajta, hogy azért megérintette őt ez az egész. Éppen ezért is sajnáltam őt, mert nagyon látszott, hogy szeretné, hogy jó legyen, csak valahogy a megvalósítás nem sikerült. Alapjában véve nem gondolom, hogy ő rossz színésznő lenne, de Anna Karenina nem az ő szerepe, szerintem legalább is.

Bár valóban felértékelődtek a mellékszereplők, sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy mégsem éreztem benne azt a tüzet, mint az előző két alkalommal. Nem tudom, hogy Lilla hiánya miatt, vagy azért mert ez már a harmadik előadás volt, de korrekt iparos munkának nevezném ezt a mait. Semmi többnek.

Akik kicsit kilógtak ebből, az Haffner Anikó és Baráth Attila voltak. Úgy éreztem ők tényleg jelen vannak és teljesen átadják magukat. Haffner Anikó gyönyörű, és még mindig elhiszem neki a 17 éves Kittyt. A hangja pedig épp olyan remekül szól, mint 3 éve.

Ladinek Judit most is nagyon tetszett. A második felvonásbeli jelenlétét imádom, zseniális, ahogy játssza az önzetlen jó barátot.

Sasvári Sándornak és Posta Victornak voltak jó pillanataik. A Tercett nagyon tetszett, illetve a Tartozunk Istennek is. Az a dal a szívem csücske. Viszont Vronszkij majdnem halálát átrendezhetnék egy kicsit. Elég béna így…

Az este csúcspontja az Esküvő volt. Brutálisan jól szólt!

Sajnálom, hogy a csoda ma este nem történt meg. De talán jövőre majd meg fog. Állok elébe!

Volt esetleg még valaki? :)

Szerkesztve texas által: 2016. március 17. - 00:09:10

2

#6 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. február 07. - 00:23:51

A mai nap piros betűs ünnepként kerül be az életembe, hogy ismét láthattam Kocsák Tibornak eme fantasztikus darabját! Az első másodperctől az utolsóig zseniális! A színház dugig volt, még a lépcsőn is ültek.

Régen nem töltött már így fel darab, mint ez a mai. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. A zene, a rendezés, minden annyira egybe van. És az Anna Karenina az iskolapéldája annak, hogy csicsás díszletek és milliók nélkül is milyen mutatós lehet egy előadás.

Polyák Lilla = Anna Karenina. Ehhez nincs mit írni. Valaki írta pár napja az Operettes topicban, hogy olyan nincs, hogy valakit nem lehet felülmúlnia. Jelentem, hogy DE VAN. Lilla felülmúlhatatlan ebben a szerepben. A hangja pedig szebb mint valaha. Mélységében, magasságában is gyönyörűen szólt.

Posta Victor felnőtt a feladathoz. Két éve kicsit soványnak éreztem Lillához és Sasvárihoz, de most már egyenrangú fél volt velük. A hangja gyönyörűen szólt. Lágyan, mégis erősen

Sokat volt már szó róla, hogy Sasvári Sándornak már kissé megkopott a hangja, de az Annában tökéletesen szól. Egyszerűen brutális, amikor kiereszti a hangját egy-egy dalnál, és beleremeg a színház.

Ladinek Judit nagy kedvencem, és Lídiaként sem okoz csalódást. Igazi komika. Lídia az a féle nő, megmondom őszintén, akivel soha a büdös életben nem akarok találkozni. Kell a francnak egy ilyen önzetlen jóbarát. /biggrin.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' />

Haffner Anikó és Baráth Attila párosa nagyon szerethető. Tökéletes egyensúlyt teremtenek Anna és Vronszkij csapongó, először tűzforró, aztán már jéghideg viszonyához képest. A kölcsönös tisztelet, szeretet párja ők. (És ha már itt sokat ment a vita a színészek koráról, nem tudom pontosan mennyi idős Haffner Anikó, de az első másodpercben elhittem neki a 17 éves kiscsajt. Szóval színészet és nem életkor kérdése…)

Még Barabás Kiss Zoltánt emelném ki, aki remekül énekelte Pópa szerepét. Az esküvői kép amúgy is az egyik kedvencem, de most iszonyúan jól szólt.

Összességében nagyon boldog vagyok, és nagyon köszönöm a Madách Színháznak, hogy életben tartja ezt a fantasztikus előadást. Még akkor is, ha évente csak két alkalommal. Viszont akkor igazi ünnep!
8

#7 Felhasználó nem aktív   keva11 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 672

Elküldve: 2014. február 10. - 14:57:04

Más elfoglaltság miatt eladó a febr.12-i Anna Kareninára 1 db jegy az 1. sor közepére. Ára kedvezményesen 4000 Ft. E-mailben is tudom küldeni.

Tel:06-20-339-43-88
0

#8 Felhasználó nem aktív   Kákos 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 431

Elküldve: 2014. február 07. - 22:25:03

Én láttam már Nyári Szilvivel és nagyon tetszett, tehetséges, nagyon jó színészileg és hangilag is. Ajánlom bátran Mindenkinek, nem fogtok csalódni! Nem kell sztem hasonlítgatni Lillához, teljesen más személyiség, karakter.
0

#9 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.014

Elküldve: 2014. február 03. - 16:08:07

Ebben az évadban már biztosan nem lesz, ezért is lesz fájó Lilla hiánya.....

Üzenet megtekintéseIdézés: Timcsi - Dátum: 2014. február 03. - 14:06:59

Hát igen, ízlések és pofonok... De kezdek egyre bizonytalanabbá válni, viszont attól meg félek, hogy ebben az évadban már nem lesz. /huh.gif' class='bbc_emoticon' alt=':huh:' /> /blink.gif' class='bbc_emoticon' alt=':blink:' />

0

#10 Felhasználó nem aktív   Timcsi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 662

Elküldve: 2014. február 03. - 14:06:59

Üzenet megtekintéseIdézés: pusztaifarkas - Dátum: 2014. február 03. - 13:33:03

nekem sem tetszett Nyári Szilvi.... egyszer láttam, de bőven sok volt. de persze ízlés dolga, ugyebár :-))

Hát igen, ízlések és pofonok... De kezdek egyre bizonytalanabbá válni, viszont attól meg félek, hogy ebben az évadban már nem lesz. /huh.gif' class='bbc_emoticon' alt=':huh:' /> /blink.gif' class='bbc_emoticon' alt=':blink:' />
0

#11 Felhasználó nem aktív   pusztaifarkas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 602

Elküldve: 2014. február 03. - 13:33:03

Üzenet megtekintéseIdézés: Timcsi - Dátum: 2014. február 03. - 11:01:25

Nem ő lesz Vronszkij??? /ohmy.gif' class='bbc_emoticon' alt=':o' /> Akkor már meg se nézem XD

Tuti, hogy nem lesz Lilla egyik nap sem? /sad.gif' class='bbc_emoticon' alt=':(' /> Nyári Szilviről vélemény?

nekem sem tetszett Nyári Szilvi.... egyszer láttam, de bőven sok volt. de persze ízlés dolga, ugyebár :-))
0

#12 Felhasználó nem aktív   Timcsi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. február 03. - 11:13:33

Üzenet megtekintéseIdézés: tendi - Dátum: 2014. február 03. - 11:11:23

Nekem Szilviből 1 felvonás bőven elég volt, és mivel azóta láttam őt a Miklós Tibor gálán is, asszem 20 évre előre feltöltődtem.
Adelaidával viszont nekem tetszett, igaz nem hasonlítható Lillához, de én vele is szívesen nézem bármikor. Viszont asszem neki mindkét nap előadása lesz.

Na, ha nem Lilla lesz, akkor meggondolandó... Bár egy pótszéket lehet megér /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Adelaida már nincs is rajta a színlapon... :/
0

#13 Felhasználó nem aktív   tendi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 7.634

Elküldve: 2014. február 03. - 11:11:23

Üzenet megtekintéseIdézés: Timcsi - Dátum: 2014. február 03. - 11:01:25

Tuti, hogy nem lesz Lilla egyik nap sem? /sad.gif' class='bbc_emoticon' alt=':(' /> Nyári Szilviről vélemény?

Nekem Szilviből 1 felvonás bőven elég volt, és mivel azóta láttam őt a Miklós Tibor gálán is, asszem 20 évre előre feltöltődtem.
Adelaidával viszont nekem tetszett, igaz nem hasonlítható Lillához, de én vele is szívesen nézem bármikor. Viszont asszem neki mindkét nap előadása lesz.
0

#14 Felhasználó nem aktív   Timcsi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. február 03. - 11:01:25

Üzenet megtekintéseIdézés: tendi - Dátum: 2014. február 03. - 10:56:27

Annyi biztos, hogy nem Lilla lesz Anna. Meg Vronszkij sem ő lesz. /tongue.gif' class='bbc_emoticon' alt=':P' />

Nem ő lesz Vronszkij??? /ohmy.gif' class='bbc_emoticon' alt=':o' /> Akkor már meg se nézem XD

0

#15 Felhasználó nem aktív   tendi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 7.634

Elküldve: 2014. február 03. - 10:56:27

Annyi biztos, hogy nem Lilla lesz Anna. Meg Vronszkij sem ő lesz. /tongue.gif' class='bbc_emoticon' alt=':P' />
0

#16 Felhasználó nem aktív   Timcsi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. február 03. - 10:02:58

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül valami infot a februári szereposztásról? Elsősorban Vronszkij érdekelne, de bármilyen információt szívesen fogadok /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Debreczeny Csaba játssza még egyáltalán?

Előre is köszi!
Timi /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
0

#17 Felhasználó nem aktív   Bazsab06 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 415

Elküldve: 2013. november 20. - 21:03:59

Januárban és februárban is lesz Anna!!
2

#18 Felhasználó nem aktív   texas 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2013. november 04. - 17:12:55

Üzenet megtekintéseIdézés: m.detti0303 - Dátum: 2013. november 04. - 13:52:55

Februárban biztos lesz Anna, ugyanis a feb. 13-ai előadás benne van egy bérletben. Gondolom lesz még egy előadás, ami nem bérletes. /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Ez jó hír! Már csak az a kérdés lesz-e benne Lilla. /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
0

#19 Felhasználó nem aktív   m.detti0303 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 417
  • HelységBudapest

Elküldve: 2013. november 04. - 13:52:55

Februárban biztos lesz Anna, ugyanis a feb. 13-ai előadás benne van egy bérletben. Gondolom lesz még egy előadás, ami nem bérletes. /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
1

#20 Felhasználó nem aktív   heni84 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 91

Elküldve: 2013. augusztus 30. - 08:03:34

Üzenet megtekintéseIdézés: texas - Dátum: 2013. augusztus 29. - 22:46:21

Nagyon halkan kérdezem, hogy van-e esetleg bármilyen infó arról, hogy mikor lesz Anna Karenina Lillával? Még csak egyszer láttam, de még rengetegszer szeretném /biggrin.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' />

A szept. okt. novemberi músorban nincs. Csodálkoznék, a decemberben pont az lenne. Sztem tavasszal.
0

• 64 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó