Startlap fórum:: Pánikbetegség - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Pánikbetegség

#1 Felhasználó nem aktív   Adam Trust 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: 2016. július 03. - 21:09:06

Sziasztok!

Megközelítőleg 5 éve küzdöm pánikbetegséggel, hol több, hol kevesebb sikerrel. Mivel az elmúlt időszakban elég gyakran jelentkeztek rosszullétek nálam, úgy döntöttem mindent megteszek, hogy véget vessek ennek. Mivel ez egy elég gyakori betegség és sokan szenvednek tőle éveken át, úgy gondoltam ha már magamon segítek akkor egyúttal megpróbálnék másoknak is. Mindezt a saját tapasztalataim megosztásával és más betegekkel (vagy már meggyógyult emberekkel) történő kapcsolattartás és kommunikáció útján. Ehhez én létrehoztam egy blogot, ahol semmilyen saját terméket nem fogok reklámozni és semmiféle bevételszerzési lehetőséggel nem fogok élni. Teljes egészében a pánikbetegség leküzdéséről és a testi-lelki egyensúly eléréséről fog szólni saját tapasztalataim alapján. Nem csak másoknak de számomra is sokat jelentene, ha hasonló problémákkal küzdő emberek hozzászólásban írnának olyan módszereket melyek nekik beváltak és segítettek megkönnyíteni mindennapjaikat. Szívesen fogadok személyes üzeneteket is és bármiféle segítséget.

Blogom: http://panikbetegvagyok.blogspot.hu/

Köszönöm,hogy megoszthattam!
Gyógyulást és Boldogságot kívánok mindenkinek!
0

#2 Felhasználó nem aktív   Anderka 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 3

Elküldve: 2016. április 03. - 17:16:31

Kedves Kriszti!
Szeretném megkérdezni, hogy mi volt az a módszer, amivel sikerült meggyógyulnod a pánikbetegségből. A történeted, amit leírtál nagyon hasonló az enyémhez, talán végre én is meggyógyulhatnék 23 évi pánikbetegség után. Válaszod előre is megköszönöm! Üdvözlettel: Anderka
0

#3 Felhasználó nem aktív   Anderka 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2016. április 03. - 17:13:35

0

#4 Felhasználó nem aktív   Anderka 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2016. április 03. - 17:11:18

Üzenet megtekintéseIdézés: Kriszta2012 - Dátum: 2012. december 17. - 07:25:20

Sziasztok!
Kriszti vagyok - most már elmondhatom- gyógyult pánikbeteg.

Mivel a betegségem ideje alatt számtalanszor látogattam el ide, Hozzátok és olvastam a Ti történeteiteket, tippjeiteket, gondoltam én is elmondom a sajátomat, talán lesz olyan, akinek épp ez jelenti a megoldást.

31 éves koromban teljesen váratlanul csapott le rám a pánik. Észrevehető előzmények nélkül. Akkor már jó pár éve érdeklődtem az öngyógyítás témaköre iránt, így számomra a meditáció, az agykontroll, az autogén tréning és a mindenféle stresszoldó praktikák már ismertek voltak. Amikor kiderült, hogy pánikbeteg vagyok épp ezért duplán pánikba estem: hogyhogy én? Aki annyit foglalkozott ilyesmivel...Utánaolvasgattam a neten és láttam, hogy amit standard kínálnak ilyen esetben és nem gyógyszer, az számomra mindennap alkalmazott relaxációs technika.

Talán ezeknek köszönhetően viszonylag gyorsan tudtam - nem, nem megszüntetni a pánikrohamokat- de legalább az erős szívdobogást érzést megszüntetni. Helyette jött az agorafóbia, a "nehéz nyelés", amikor biztos voltam evés vagy vitaminok szedése közben, hogy most akad meg a torkomon a falat és halok meg azonnal. A munkámat egyre nehezebben láttam el, a párom vitt be autóval dolgozni, mert nem mertem közlekedni. A tárcámban mindig volt egy cetli a személyim mellett: Rosszullét esetén hívják ezt és ezt a számot! De ez sem nyugtatott meg.Az ismerőseimtől "lejmoltam" néha Xanaxot, az valamennyit segített, de leginkább csak azt vettem észre, hogy azért enyhülnek a rohamok és a szorongás, mert annyira leszedál, hogy semmire sem tudok koncentrálni. Legalábbis 1-2 hétig, mert utána már a Xanax sem segített.

A párkapcsolatom nagyon megsínylette a dolgot. Épp eljegyzés után voltunk, a párom teli élni akarással, szenvedéllyel, utazzunk, síeljünk, búvárkodjunk, csináljunk dolgokat, legyenek minél színesebb élményeink! Azt látta, hogy beleszeretett valakibe, aki egy ponton kisírt szemekkel, sápadtan és állandóan kimerülten fogadja, vagy nincs ereje kimozdulni vagy nincs mersze...Néha-néha tettem kósza kísérleteket, "szembe megyek a pánikkal", "lemegyek a metróba", "kipróbálom a síelést", "csináljunk tartalmas programot", de sorra kudarcot vallottam. Bármiféle program nekem kínszenvedés volt, nehogy rosszul legyek...A munkahelyemet elveszítettem, nem állítom hogy emiatt de azt igen, hogy pár hónappal tovább tudtam volna dolgozni, ha nem kell állandóan betegszabadságot kivennem.

Végül több mint fél év után engedtem a páromnak és elmentem pszichiáterhez gyógyszerért. Kaptam nyugtatót és antidepi bogyókat és a kedvem már kevésbé volt borongós, de kimozdulni ugyanúgy nem tudtam. Mindenhová taxival jártam, ingem-gatyám ráment, közben kiderült, hogy más okból kifolyólag műteni kell, édesanyám haldoklik és nekem kell ápolni az utolsó hónapokban, a párom pedig elhagyott, mert nem bírta tovább a strapát.

Addigra már több tucat homeopátiás szeren, alternatív gyógymódon és kezelésen voltam túl. Nem mondom, hogy nem voltak jók -abban az 1 órában kicsit segítettek, amíg épp ott voltam. De utána...minden kezdődött elölről.
Teljesen véletlenül, munkahelyvadászat közben ismertem meg egy alternatív gyógyászt. Nem tudtam pontosan mivel foglalkozik (betudtam egy újabb irányzatnak), és eszem ágában sem volt megint arra dobálgatni ki a nem létező pénzemet, hogy feleslegesen ugorjak bele ilyesmibe. Az viszont első pillanatban megkapott (és szerintem ez döntött el mindent), hogy olyan mértékű harmóniát sugároz magából (teljesen mindegy, hogy a munka miatt ideges vagy fáradt volt), ami lenyűgözött..
Ahogyan szép lassan jobban megismerhettem, elmesélte hogy ő maga is pánikbeteg volt, ismeri az agorafóbiát, a depressziót, a szorongást testközelből, viszont az a gyógymód, amivel foglalkozik, 3-4 kezelés után teljesen megszüntette a problémáit. Felajánlotta, hogy segít -ingyen és bérmentv

0

#5 Felhasználó nem aktív   rigo tea 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 95
  • HelységEger

Elküldve: 2016. február 23. - 13:21:00

Kedves Kriszti. Köszönöm, hogy leírtad és megosztottad a próbáid, a nehézséged és az Utad. Hozzánk is egyre többen fordulnak tanácsért, segítségért vagy gyógynövényes teakeverékért pánikbetegségben. Nálunk az "Álomtárs gyógynövényes teakeverék", mint természetes segítség vált be, aminek az összetevőit szükség esetén személyre szabott gyógynövényekkel módosítjuk: Álomtárs gyógynövényes teakeverék pánikbetegség, depresszió és fóbiák esetére

Vidám napokat kívánok a Rigó teák Csapata nevében! :)
Rigó István
természetgyógyász tanuló, gyógynövény-őstermelő

Üzenet megtekintéseIdézés: Kriszta2012 - Dátum: 2012. december 17. - 07:25:20

Sziasztok!

Mivel a betegségem ideje alatt számtalanszor látogattam el ide, Hozzátok és olvastam a Ti történeteiteket, tippjeiteket, gondoltam én is elmondom a sajátomat, talán lesz olyan, akinek épp ez jelenti a megoldást.

31 éves koromban teljesen váratlanul csapott le rám a pánik. Észrevehető előzmények nélkül. Akkor már jó pár éve érdeklődtem az öngyógyítás témaköre iránt, így számomra a meditáció, az agykontroll, az autogén tréning és a mindenféle stresszoldó praktikák már ismertek voltak. Amikor kiderült, hogy pánikbeteg vagyok épp ezért duplán pánikba estem: hogyhogy én? Aki annyit foglalkozott ilyesmivel...Utánaolvasgattam a neten és láttam, hogy amit standard kínálnak ilyen esetben és nem gyógyszer, az számomra mindennap alkalmazott relaxációs technika.

Talán ezeknek köszönhetően viszonylag gyorsan tudtam - nem, nem megszüntetni a pánikrohamokat- de legalább az erős szívdobogást érzést megszüntetni. Helyette jött az agorafóbia, a "nehéz nyelés", amikor biztos voltam evés vagy vitaminok szedése közben, hogy most akad meg a torkomon a falat és halok meg azonnal. A munkámat egyre nehezebben láttam el, a párom vitt be autóval dolgozni, mert nem mertem közlekedni. A tárcámban mindig volt egy cetli a személyim mellett: Rosszullét esetén hívják ezt és ezt a számot! De ez sem nyugtatott meg.Az ismerőseimtől "lejmoltam" néha Xanaxot, az valamennyit segített, de leginkább csak azt vettem észre, hogy azért enyhülnek a rohamok és a szorongás, mert annyira leszedál, hogy semmire sem tudok koncentrálni. Legalábbis 1-2 hétig, mert utána már a Xanax sem segített.

A párkapcsolatom nagyon megsínylette a dolgot. Épp eljegyzés után voltunk, a párom teli élni akarással, szenvedéllyel, utazzunk, síeljünk, búvárkodjunk, csináljunk dolgokat, legyenek minél színesebb élményeink! Azt látta, hogy beleszeretett valakibe, aki egy ponton kisírt szemekkel, sápadtan és állandóan kimerülten fogadja, vagy nincs ereje kimozdulni vagy nincs mersze...Néha-néha tettem kósza kísérleteket, "szembe megyek a pánikkal", "lemegyek a metróba", "kipróbálom a síelést", "csináljunk tartalmas programot", de sorra kudarcot vallottam. Bármiféle program nekem kínszenvedés volt, nehogy rosszul legyek...A munkahelyemet elveszítettem, nem állítom hogy emiatt de azt igen, hogy pár hónappal tovább tudtam volna dolgozni, ha nem kell állandóan betegszabadságot kivennem.

Végül több mint fél év után engedtem a páromnak és elmentem pszichiáterhez gyógyszerért. Kaptam nyugtatót és antidepi bogyókat és a kedvem már kevésbé volt borongós, de kimozdulni ugyanúgy nem tudtam. Mindenhová taxival jártam, ingem-gatyám ráment, közben kiderült, hogy más okból kifolyólag műteni kell, édesanyám haldoklik és nekem kell ápolni az utolsó hónapokban, a párom pedig elhagyott, mert nem bírta tovább a strapát.

Addigra már több tucat homeopátiás szeren, alternatív gyógymódon és kezelésen voltam túl. Nem mondom, hogy nem voltak jók -abban az 1 órában kicsit segítettek, amíg épp ott voltam. De utána...minden kezdődött elölről.
Teljesen véletlenül, munkahelyvadászat közben ismertem meg egy alternatív gyógyászt. Nem tudtam pontosan mivel foglalkozik (betudtam egy újabb irányzatnak), és eszem ágában sem volt megint arra dobálgatni ki a nem létező pénzemet, hogy feleslegesen ugorjak bele ilyesmibe. Az viszont első pillanatban megkapott (és szerintem ez döntött el mindent), hogy olyan mértékű harmóniát sugároz magából (teljesen mindegy, hogy a munka miatt ideges vagy fáradt volt), ami lenyűgözött..
Ahogyan szép lassan jobban megismerhettem, elmesélte hogy ő maga is pánikbeteg volt, ismeri az agorafóbiát, a depressziót, a szorongást testközelből, viszont az a gyógymód, amivel foglalkozik, 3-4 kezelés után teljesen megszüntette a problémáit. Felajánlotta, hogy segít -ingyen és bérmentv

Szerkesztve rigo tea által: 2016. február 23. - 13:27:40

1

#6 Felhasználó nem aktív   kbog1 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 38

Elküldve: 2015. augusztus 30. - 20:37:02

Ha felmerül a gyanú, inkább fordulj orvoshoz!
http://www.ismertorvos.hu/pszichologus
0

#7 Felhasználó nem aktív   kbog1 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 38

Elküldve: 2015. június 16. - 19:18:35

Valaki konkrét tüneteket tud írni, esetleg tapasztalat a felismerésben?
0

#8 Felhasználó nem aktív   Onlineterapia 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 18

Elküldve: 2015. március 25. - 00:27:49

A pánikbetegség akár 4-5 terápiás üléssel megszüntethető, gyógyszer nélkül, EFT-vel. Hibás berögződésről van ugyanis szó. Ha megtaláljuk azt az epizódot, amikor rögzült a szükségtelen menekülési vagy megküzdési reakció, és a fellépő tüneteket biológiai módszerrel megszüntetjük, akkor nem tér vissza.

Így jön létre a pánikbetegség: http://sorsformalo.c...gadt-panikgomb/

Amikor trauma ér - a pánik fiziológiája: http://sorsformalo.c...ikor-trauma-er/
0

#9 Felhasználó nem aktív   arankaparanka 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 16

Elküldve: 2013. szeptember 02. - 11:33:50

Sziasztok!

Olvasgatom az előző hozzászólásokat. Itt: http://www.docplanne...zichologus/gyor én is találtam egy jó orvost. Szerencsére országosan lehet válogatni, és azért mindenki lakhelyéhez közeli orvost tud választani. Mivel mi Győr közelében lakunk, ezért e4gy győri orvost kerestünk. A pszichológus győr sokat segített a férjemnek aki évek óta pánik beteg.
0

#10 Felhasználó nem aktív   gabryela 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2013. augusztus 11. - 11:17:43

sziasztok! en is segiteni szeretnek egy link-el mivel tudom milyen rosz erzes a panik, egyedul nehezen lehet gyogyulni mert pszihes es mar attol is panikol az ember hogy nem tudja honnan kezdje el a segitsegkerest.. ahogy en nezegettem ezt az oldalt hatha valakinek segit.. nekem ő segitet:

http://www.niamagic.com/hu/kezelesek

Jobbulast kivanok mindenkinek es boldogsagot!

Szerkesztve gabryela által: 2013. augusztus 11. - 11:20:28

0

#11 Felhasználó nem aktív   vikkalany 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 59

Elküldve: 2013. július 31. - 11:58:57

Sziasztok!

Anyukám is pánikbeteg, de vannak más lelki problémái is. Mostanra javult egy kicsit a helyzet, mivel segített neki egy profi. Itt, ezen az oldalon: http://www.docplanne...hiater/budapest keresett magának egy pszichiáter budapest és azóta sokkal jobb a közérzete és már ritkábbak a rohamai.
Mindenkinek ajánlom az oldalt!
0

#12 Felhasználó nem aktív   eletrolszoloelmeny 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 9

Elküldve: 2013. július 04. - 21:43:42

11 alkalmas autogéntréning csoport indul július 10-től heti rendszereséggel!

Mi is az autogén tréning?
Egy relaxációs technika, mely a rendszeres gyakorlás révén enyhíti a stressz okozta negatív hatásokat, csökkenti a mindennapok feszültségeit, javítja az alvás minőségét, a koncentrációt, a fizikai és szellemi teljesítményt és csökkenti a szorongásos tüneteket.

Hatékony eszköz sportolók, rendszeres stresszhatásnak kitett személyek számára.

4000Ft/75 perc/fő
KEDVEZMÉNY: Azok, akik a szociális, egészségügyi, illetve az oktatási szférában dolgoznak, munkanélküliek vagy nappalis diákok, a csoportos autogén tréning díjából 50%-os kedvezményt igényelhetnek, amennyiben gondot okoz nekik annak kifizetése.

További INFORMÁCIÓ: http://www.eletrolsz...ening-relaxacio
0

#13 Felhasználó nem aktív   gabika012 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 7

Elküldve: 2013. április 30. - 18:10:28

Sziasztok,

Nekem ő tudott segíteni leküzdeni a szorongást és depressziót: http://lelkitanacs.hu
Mindenkinek ajánlom, aki szeretne gyógyszerektől mentesen teljesebb életet élni!
0

#14 Felhasználó nem aktív   vanazoli 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 42

Elküldve: 2013. március 13. - 09:46:17

Kedves Startlap Fórumozók!

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Piackutatás tantárgyának keretén belül alakult kutatócsoport tagjaiként szeretnénk megkérni Önöket, hogy egy önkéntes, kb. 10 percüket igénybe vevő, online kérdőív kitöltésével segítsék a vizsgajegyünket felfelé. A felmérésből születendő március végi prezentációnk értékelése beleszámít a majdani diplomajegyünkbe is, szóval nagy támogatás lenne ez az Önök részéről, amiért előre is óriási köszönet!
A piackutatás témája az egészséges életmód összetevői. Ez a kérdőív a fogyasztói magatartás és általában az egészséghez való hozzáállás témaköreinek felmérésével járul hozzá a prezentációhoz. A kérdőív névtelen, kizárólag erre a célra íródik, harmadik fél kezébe nem kerül, reklám célra nem használható. Kitöltése egyszerű, visszaküldése egy kattintás. A kitöltés határideje március 15!
A kutatással, kérdőívvel kapcsolatos bármilyen kérdését várjuk az egeszsegkutatas@freemail.hu e-mail címen.

Köszönettel: Magda Péter

Kérdőív

Szerkesztve vanazoli által: 2013. március 13. - 09:52:11

0

#15 Felhasználó nem aktív   Sue2012 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2012. december 30. - 20:36:45

Szia Kriszti,
Megkérdezhetem milyen módszerrel gyógyultál meg? Mert a gyógymódot nem írtad le, azt hiszem...

Sue
0

#16 Felhasználó nem aktív   Kriszta2012 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2012. december 17. - 07:25:20

Sziasztok!

1

#17 Felhasználó nem aktív   oroszlanocska 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2012. szeptember 05. - 09:58:12

sziasztok van itt valaki akivel lehet beszélgetni
0

#18 Felhasználó nem aktív   mirrea 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 2

Elküldve: 2012. augusztus 16. - 09:45:18

Szerintetek lehet összefüggés a pánikbetegség és az evés- és testképzavarok között?
0

#19 Felhasználó nem aktív   mikida 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 4

Elküldve: 2012. június 09. - 17:14:51

Ha érdekel, hogy történik a lámpaláz, a pánik gyógyítása EFT-vel, most töltöttem fel egy cikket a blogomra:
http://sorsformalo.c...ni-nem-szegyen/

Használjátok egészséggel.

Kiss Ida
okl. klinikai pszichológus
NLP master, EFT practitioner
0

#20 Felhasználó nem aktív   zentailany 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2012. május 06. - 10:20:46

Üzenet megtekintéseIdézés: mikida - Dátum: 2011. szeptember 30. - 03:04:34

A pánikbetegség lényegében olyan vészreakció, amely nem jó helyen és időben lép fel. Hasonlóan ahhoz, amikor elmész egy kocsi mellett, amelynek rosszul van beállítva a riasztója, és a legkisebb érintésre elkezd szirénázni.
Az emberi (és az állati) szervezetnek életveszélyben három tipikus reakciója van: üss, fuss, vagy tettesd magad halottnak. Ezekről bővebben itt olvashatsz: http://kopogtato.wor...ikor-trauma-er/ . A kiélezett helyzetben jelen lévő környezeti ingereket megjegyzi az agy, azért, hogy később elkerülhesse a hasonló helyzeteket. Ezek az ingerek a későbbiekben ha kell, ha nem, kiváltják az eredeti önvédelmi reakciók valamelyikét, vagy annak egy részét. Azért nehéz a pánikbetegség gyógyítása, mert először azt kell kideríteni, hogy mely ingerek működnek "pánikgomb" gyanánt, azután, hogy mi volt az eredeti veszélyhelyzet, ezután pedig meg kell szüntetni a kapcsolatot az inger, és a reakció között. Ezt tapasztalataim szerint leghamarabb, és teljesen az EFT-vel (Érzelmi Felszabadítás Technikája) lehet elérni. Itt egy példa: http://kopogtato.wor...-es-agorafobia/ .
Kiss Ida
okl. klinikai pszichológus

Dear Mrs. Ida!
I turn to you with my letter, because I feel that there is no way out.
I found this opportunity, I would like to try.
We have a problem, I do not speak English. Compiler writing this letter, but it can still be able to help.
Panic patients’m 29 years old, divorced woman, weight 36 kg, 163 cm tall.
I get the hormone therapy for three months because of my weight and getting cykloproginova hormone deca durabolin steroids for four weeks (4×50 ml) gave me.
I feel very bad, bad-being, I’m nervous, fear, anxiety, fear of death is.
Bloated stomach, flatulence tortured, mild diarrhea, too.
Medical findings that there is nothing wrong with me, but there is panic.
Please, if you can, help me!
I look forward to reporting to the honor Ursula

Kedves Ida asszony!

Én magyar vagyok, csak Szerbiában élek, előző hozzá szólásomat forditó programmal irtam. Ha tud rajtam segiteni, kérem jelentkezzen!
üdvözlettel, Orsolya

Szerkesztve zentailany által: 2012. május 06. - 10:21:37

1

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó