Startlap fórum:: Pánikbetegség - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Pánikbetegség

#21 Felhasználó nem aktív   wellnesskavehaz 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 1
  • HelységBudapest

Elküldve: 2012. április 27. - 21:32:36

Akkoriban emésztő vágy volt bennem, hogy meggyógyuljak és elmondhassam az embereknek, hogy ez lehetséges! Mikor rám törtek a rohamok, a pánik és a félelem, hogy megörülök, akkor ez reménytelennek tűnt! De állandóan megvallottam a hitemet, leírtam, kimondtam néha kikiabáltam a hitemet a gyógyulásban! Imádkoztam, hálát adtam és kértem Istent mutasson valami kiutat, segítsen megtalálnom a gyógyulás útját! Aztán jött valami, aminek hatására ma már több mint két éve egészséges vagyok, nem szedek gyógyszereket, és nagyszerűeket alszok. Hogy mi ez azt a törvények miatt nem írhatom le mert sérti a gyógyszer gyárak érdekeit ha én azt mondom hogy természetes úton jöttem helyre. De ha privát megkeresel, akkor szívesen elmondom. Persze az első az, hogy akarjál meggyógyulni és akarj megszabadulni az önsajnálattól és a negatív gondolkozástól! Természetesen nem tudom, hogy neked is használna-e, nálad is megtörténne-e a „csoda” hisz mindannyian mások vagyunk, más testi lelki szellemi háttérrel! Ugyanakkor minden esély is meg van rá, hogy neked is használjon, hisz nem vagyok különleges ember én se, és nem tettem semmi különlegeset. Amit tettem azt te is megtudod tenni, ezért csak bátorítani tudlak, hogy neked is van kiút HA IGAZÁN AKAROD!
0

#22 Felhasználó nem aktív   pánikbetegség 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: 2011. október 05. - 10:32:13

Sziasztok! Én majdnem egy évig voltam pánikbeteg, ameddig tudtam titkoltam, még magamnak sem mertem beismerni. Úgy éreztem megtudom oldani egyedül, de egyre csak rosszabb lett, végül már depressziós is lettem. Beláttam hogy segítségre van szükségem. Nagy nehezen rászántam magam, hogy elmenjek kineziológushoz, és egy hónap alatt sikerült meggyógyulnom. Annyit szeretnék tanácsolni, hogy ne vegyetek be semmi gyógyszert mert az csak tüneti kezelés, és itt a lényeg hogy az okot megtaláljuk. Ahogy megtaláljuk a a probléma gyökerét, és tudjuk mivel állunk szemben, megszűnik a pánik. A másik tanácsom, hogy EFT teknikával gyógyítsátok magatokat otthon, rajtam ez rengeteget segített. Emelett nem kell érte fizetni és segítséget kérni sem. Sok sikert nektek /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
1

#23 Felhasználó nem aktív   mikida 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 4

Elküldve: 2011. szeptember 30. - 03:04:34

A pánikbetegség lényegében olyan vészreakció, amely nem jó helyen és időben lép fel. Hasonlóan ahhoz, amikor elmész egy kocsi mellett, amelynek rosszul van beállítva a riasztója, és a legkisebb érintésre elkezd szirénázni.
Az emberi (és az állati) szervezetnek életveszélyben három tipikus reakciója van: üss, fuss, vagy tettesd magad halottnak. Ezekről bővebben itt olvashatsz: http://kopogtato.wor...ikor-trauma-er/ . A kiélezett helyzetben jelen lévő környezeti ingereket megjegyzi az agy, azért, hogy később elkerülhesse a hasonló helyzeteket. Ezek az ingerek a későbbiekben ha kell, ha nem, kiváltják az eredeti önvédelmi reakciók valamelyikét, vagy annak egy részét. Azért nehéz a pánikbetegség gyógyítása, mert először azt kell kideríteni, hogy mely ingerek működnek "pánikgomb" gyanánt, azután, hogy mi volt az eredeti veszélyhelyzet, ezután pedig meg kell szüntetni a kapcsolatot az inger, és a reakció között. Ezt tapasztalataim szerint leghamarabb, és teljesen az EFT-vel (Érzelmi Felszabadítás Technikája) lehet elérni. Itt egy példa: http://kopogtato.wor...-es-agorafobia/ .
Kiss Ida
okl. klinikai pszichológus
0

#24 Felhasználó nem aktív   Tissot28 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 0

Elküldve: 2011. január 30. - 15:58:56

Kedves Andi és mindenki aki pánikbetegségben szenved.én is olvastam azt a lányt aki egyedül kűzdötte le az egészet,őszintén szólva könnyes lett a szemem,mert tudom min ment keresztül egyedül.Én 28 éves vagyok,egy éve még azt sem tudtam mi az a pánikbetegség.Azt tudom hogy alapból mindig volt bennem egy kis szorongás,izgulósabb voltam a kelleténél.nálam úgy kezsődött hogy hónapokon keresztül nem tudtam aludni,elég nagy volt akkoriban a munkahelyi stressz.Aztán a gyomrom készült ki,néha-néha volt a utazás közben pánik,de nem foglalkoztam vele mert nem tudtam hogy mi az.Aztán tavasszal össze jött minden,elhagyott a párom,nagymamám elhunyt,és azóta megmaradt a rossz közérzet,szédülés,füldugulás érzése,mintha tényleg burokban lenne a fejem.nyáron jobb volt,ja és állandóan melegem van és homályosan látok.van időszak mikor jól vagyok,de most karácsony óta megint rosszabb,most állandóan feszült vagyok,torok és mellkas nyomás,a munkahelyen én is az időt figyelem mikor lehet már menni.most itthon sem jó a közérzetem,néha hányinger.szóval szörnyű,ezt csak az tudja miyen aki már tapasztalta.ha mondanák el sem hinném hogy van ilyen.írtak fel depire gyógyszert de olyan mellékhatásai vannak hogy besem merem venni,és tudom attól a lelkünket kell megtisztítani.sajnos állandó veszekedésben élek a családommal.és most még párom sincs pedig nagyon vágyom már rá.próbálom legyőzni,szép emlékekre gondolni,szeretni,istenben hinni,és örülni,mert mi nem vagyunk betegek,csak rossz gondolataink vannak.ha öröm ér sokkal jobban érzem magam.menni kell jógázni,úszni,meditálni,járok pszichológushoz ahol kiöntöm a lelkem.ja és tejes kakaót kell inni cukorral...mert az jó a fejünknek.szívesen beszélgetek bárkivel...akár még személyesen is.tavaszra már szeretnék jól lenni,mert így hogy élvezzük a nyarat.nem?
0

#25 Felhasználó nem aktív   Sokse 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. január 26. - 19:47:36

0

#26 Felhasználó nem aktív   andimyon 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. január 25. - 20:08:19

Szia!
Andi a nevem 29 vagyok és olvastam a történetedet amit leírtál egy pánikbetegséggel kapcsolatos fórumon.Minden tiszteletem a tiéd h kilábaltál belőle teljesen egyedül anélkül h bárki tudta volna.Nálam még nincs 1 éve h elkezdődött de úgy érzem kezdek kilábalni belőle.igazából nekem csak egyszer volt olyan h a mellkasom beszúrt volna és egyszer volt h úgy éreztem meghalok és el is vitt a mentő ez nemrég volt még nincs 1 hónapja.
De előtte máshogy jelentkezett egyszerűen bepánikoltam mindenen főleg orvosoktól ha bajom volt.Olyankor rosszullét tört rám meg hányinger aludni sem tudtam 1 hétig.utána ez mérséklődőtt h csak simán depis lettem.mármint semmi szépet nem láttam az életben és visszatértek a szorongásos rohamok is. el sem múltak napokig ilyenkor nem volt semmi étvágyam állandóan ideges voltam és volt h hánytam is ha ettem nagyon hirtelen tudott rámtörni erős hányinger v hányás.és úgy éreztem ez sosem múlik el.A nap 24 órájában rettegtem a leghülyébb gondolataim voltak katasztrófákról megőrülésről és szinte mindenről amitől féltem és nem tudtam abbahagyni.
Gondolom neked nem kell mesélnem milyen borzalmas állapot ez,és te egyedül csináltad végig.Nekem olyan is volt még pluszban olyan érzés mintha bezárulnék a saját fejembe,mintha kívül lenne a külvilág és szólnak hozzám látom érzékelem,dolgozom de mintha közbe egy burokba lennék zárva amiből nem tudok kitörni.
De közben miközben erősödtek ezek a szörnyű érzések és gondolatok vmi megváltozott bennem.új érzések kezdtek kialakulni bennem jó érzések, a szeretteim felé és kezdtem meglátni a szép dolgokat a világon.és főleg h nem vagyok egyedül sem ebben a bajban sem egyébként és h nem olyan gonoszok az emberek.és h rengeteg dolog van amik jó érzéseket váltanak ki belőlem pl elkezdtem sportolni főleg jégkorizni amit nagyon megszerettem.jó mert koncentrálnod kell h ne vágódj el és addig sem tudsz a bajaidon agyalni.és rájöttem h eddig csak a saját álomvilágomban éltem és h semmit sem tudok a világról szinte és sokminden érdekelni kezdett.elkezdtem tanulni amiket nem értek.
Nem mondom h nem tér még vissza rám néha akár szomorú érzés akár szorongás formájában dehát ez a változás ami elkezdődött még csak olyan 2.5 hete tart és ahhoz képest nagyon lecsökkent a szorongás van h egész nap alig érzem.
Szted is a vége felé járhat?Kezdem azt hinni h azért történt ez velem mert meg kellett h változzak.Mert mindig elnyomtam az igazi érzéseimet és céljaimat.
Nálad azóta jelentkezett még ilyen roham? Vagy teljesen vége azóta is? Nem tért vissza?
Remélem nem fárasztottalak nagyon ezzel a sztorival:) De nagyon tetszett amit írtál h teljesen egyedül kimásztál belőle és főleg mert hasonlóak voltak a tüneteink is. Kül én sem szedek rá gyógyszert.
Ha lesz időd írj majd érdekel mi a helyzet veled azóta h teljesen legyőzted-e.
Addig is minden jót kívánok.
Üdv: Andi
0

• Csoport: Guests

Elküldve: 2010. június 16. - 11:33:59

Sziasztok,
Szeretnék nektek segíteni! Nekem sikerült 4 hónap alatt meggyógyulnom a pánikbetegségből. Kérlek ha van időtök olvassátok el a blogomat, írtam erről. Van mód a gyógyulásra, és mindezt gyógyszer nélkül megteheted!
Adrienn
http://panikbetegseg...e.blogspot.com/
http://panikbetegseg...ese.webuda.com/
http://panikbetegseg-kezelese.blog.hu/
0

#28 Felhasználó nem aktív   gyme 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2010. március 13. - 22:52:47

Sziasztok!
Édesanyám lett pár éve pánikbeteg. Az összes ismert tünettel. Nem kezdett el gyógyszereket szedni, de nagyon meg akart gyógyulni, így kezdett el utána nézni az alternatív lehetőségeknek. Gyakorlatilag saját bőrén tapasztalta az eredményeket. Azóta jól van, tünetmentes.
Az alábbi honlapon megnézhetitek, neki mi segített.
http://miazamiteszel...artalom=1064760
0

Elküldve: 2010. március 13. - 00:02:15

Sziasztok! Én már 6 éve küzdök a pánikkal. Már többször előjött, de szerencsére ,most jól vagyok. (szedek némi gyógyszert). Most végzek idén szociológia szakon és a kutatási témámnak a pszichés betegséget választottam. Szeretnék összehozni egy fókuszcsoportot, melynek eredményeit fel tudnám használni kutatásomhoz. Ez az egész arról szólna, hogy egy általam megszerkesztett kutatási kérdéseken végig mennénk, megosztanánk egymással eddigi tapasztalatainkat. A kérdések arra irányulnának, hogy hogyan éljük meg betegségünket, környezetünk hogyan viszonyul hozzánk, ér-e hátrányos megkülönböztetés minket, gyógyszerekhez, pszicholkógusokhoz, pszichiáterekhez való viszonyulásunk stb...
Ehhez keresnék önként jelentkező szorongásos betegeket (pánik, agorafóbia, generalizált szorongás,szomatizációs szindróma stb.)
3-4 főt akik Budapesten élnek (vagy járnak Budapesten). Kb 1,5 órát venne igénybe. összesen 7-8 személy lesz a csoportban. Március végén április elején szeretném megtartani.
/ezek a kutatások a mi érdekeinket szolgálják!/
Akit érdekel és szívesen részt venne hívhat: 06-70-275-17-62-es számon (v ha meghagysz egy számot visszahívlak)
vagy bambuszligeti@gmail.com ra írhat nekem.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Ruzsányi Dani
0

Elküldve: 2010. március 06. - 16:08:50

Depressziós?

Vagy már sikeresen kilábalt belőle?

Mindkét esetben várom a TÚLÉLŐK KLUBJÁBAN!

http://kiutadepressziobol.shp.hu

Írja meg nekem történetét, s megnyerheti a

Sorsom az Élet - Hogyan győztem le a depressziót minden ellenkező jóslat ellenére?

című E-könyvemet!
0

Elküldve: 2010. február 04. - 16:48:46

https://sites.google.../kellyweboldala

ITT MINDENT MEGTALÁLSZ NÉZZ KÖRÜL NÁLAM
0

Elküldve: 2010. január 23. - 17:57:50

http://vitamin-egeszseg.blog.hu/
A vitaminok és az ásványi anyagok az emberi szervezet számára nélkülözhetetlenek. Az egészségünk megőrzése érdekében, a vitaminokat és ásványi anyagokat minden nap pótolni kell. A,B,C,D,E-vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek.
http://vitamin-egeszseg.blog.hu/
0

Elküldve: 2010. január 20. - 00:14:29

Szia!

Nem tudom, milyen súlyos a helyzet nálad Aryam, de ha úgy gondolod, irj levelet a nonacreator@gmail.com cimre, talán tudok segiteni.
0

Elküldve: 2010. január 19. - 15:34:03

Üdv!

Kérdezek egy elég meredeket. Pánikbetegségemre szedtem seropramot. Én jónak tartom. Kihagytam egy évet, de sajnos megint a szedése mellett kellett döntenem. Elkezdtem a még meglévőből szedni. Elfogyott. Időpontot felíráshoz csak február legvégére kaptam. Nem szeretném megszakítani rögtön a "kúrát".
Van e valami módja annak, hogy felírás, azaz recept nélkül szerezzek, vegyek valahonnan?
0

Elküldve: 2010. január 19. - 11:35:15

Figyelem!

Szakképzett pszichológusok pánik-csoportokat indítanak január végétől!

Kiknek ajánljuk?
Pánikbetegeknek, vagy akik pánikbetegek voltak és szeretnék megtartani vagy az elért egyensúlyi állapotukat, vagy a tünetmentes állapotukat.

Tematika:
 amit a pánikbetegségekről tudni kell: kóroktan, lefolyás, tünetek, kezelés
 a tünetek leküzdésének módja: pszichodinamika, relaxációs technikák és kognitív módszerek
 a tünetmentes állapot fenntartása

Munkamódszerünk:
- Az okok megszüntetése
- Énerősítés: önérvényesítő technikák, relaxációs módszerek
- Pozitív gondolkodás, negatív gondolkodási sémák leépítése, Kognitív technikák
- Egészséges életmód, egészséges táplálkozás, sport

Időtartama:
Nyitott csoport, bárki bekapcsolódhat, 2 hetente 2x2 óra, hétköznap: kedd 18-20, valamint hétvégén 11-13ig.
Kellő számú jelentkezés esetén az időpontok a csoport igényeihez igazíthatók!
Helyszín: Lila köd kávézó –
Ár: 1500 / óra / fő

Csoportok indulása:
2010 január 26 (hétköznapi csoport)
2010 január 30 (hétvégi csoport)

Jelentkezés/több info
www.lelekosveny.hu

info@lelekosveny.hu
0

Elküldve: 2009. december 08. - 23:03:39

Szia!
Én egy 24éves pánikbetegséggel kűszködő lány vagyok, és nagyon csodállak hogy igy sikerült egyedül kijönnöd belőle!
Nekem sajnos nem megy még, 1 éve tart intenzíven, de mindenesetre a leveled némi reménnyel tölt el :)
0

Elküldve: 2009. május 29. - 16:38:20

Sziasztok!

Meg szeretném osztani az én történetemet.

Egy 17 éves lány vagyok, gimnáziumban tanulok.
Nálam így kezdődött. Régen volt, emlékszek nagyjából:
Soha nem betegeskedtem, nem éreztem magam soha rosszul, betegségeim nem voltak, így az e téren szerencsések közé sorolom magam.
Körülbelül négy évvel ezelőtt egy este, mikor fésülködtem, ahogy normálisan tettem addig minden este, megszédültem, rossz érzés fogott el, hirtelen nagyon rosszul lettem. Le is feküdtem sietve, de kapkodtam a levegőt, és hányingerem volt, de sikerült elaludnom. Úgy gondoltam, hogy ez csak valami hirtelenjött-hirtelenszűnő hányinger, ami másnap reggelre már nincs, de nem így lett.
Felkeltem reggel, megvolt még ugyanaz a hányinger meg szorongás. És akkor még fogalmam nem volt, hogy mi kezdődött el, és hogy lökte ki az életemet abból a vonalból, amiben most lennék, ha ez az egész nem lett volna. Ekkor másnap még 7.-es voltam. A suliban egész nap ez ment. Nagyon gyenge voltam, sikerült is elsírnom magam, egyszerűen nem bírtam visszatartani. Ezt a napot otthon az ágyban töltöttem, nem gondoltam még semmi olyasmire, hogy meddig fog tartani.
SENKINEK, CSALÁDBAN SENKINEK NEM SZÓLTAM, HOGY ROSSZUL ÉRZEM MAGAM, ÚGY TETTEM, MINTHA MINDEN RENDBEN LENNE. Mikor valakivel voltam, mikor valaki mellettem volt, vigyorogtam. Nagyon meg kellett erőltetnem magam, hogy ne vegye észre senki, hogy mikor nincs bent, akkor elszomorodik az arcom, folyik a könnyem, és ökölbe szorítom a kezem, hogy nem bírom.
A sulis nap után tavaszi szünet jött - szerencsére. Nem bírtam volna ki ezt az iskolában. Minden napomat otthon ágyban töltöttem. Ezt otthon senki nem találta furcsának, mivel az idő hideg volt még kint, így teljesen normális, ha az ember a meleg ágyból nézi a tévét. Legtöbbször a bátyám ült mellettem a fotelban. Nagyon erősen próbáltam folyamatosan takargatni, hogy rosszul érzem magam. Az egyetlen, mikor nem sikerült elfednem, az az volt, mikor bátyám rám szólt, hogy ne szuszogjak már olyan hangosan - épp pánikrohamom volt, amit később tudtam meg, mikor utánaolvasgattam.
Folyamatosan jöttek, körülbelül fél óra hosszúságúak voltak. Alatta ziháltam, ideges voltam, nyeltem a levegőt, izzadtam, ájulásérzetem volt és halálfélelmem. Görcsösen néztem az órát, hogy múlj már, málj már. Mikor elmúlt akkor elengedtem magam, ellazultam. Aztán, ugye ahogy meg van írva a nagykönyvben, attól jött a következő roham nem sokkal később, hogy féltem, hogy mikor leszek megint rosszul, "ördögi kör".
Ahogy sokan írtátok, pokol volt. Mikor már hónapok óta tartott, kezdtem hozzászokni, hogy megmagyarázhatatlan szorongások félóránként. És közöttük a folyamatos félelem. Meg az idegi kimerültség. A passzivitás. Beletörődöttség. Se orvoshoz nem mentem el, és el sem mondtam senkinek. Magam voltam harcommal. De inkább mégse pontos kifejezés az, hogy hozzászoktam ehhez. Mert nagyon szenvedtem. Mikor egyedül voltam, sírtam, mikor nem voltam egyedül, akkor magamban sírtam, és nem tudtam semmire figyelni. szóval a jó szó, hogy felkészült voltam, úgy beleépült a napjaimba, az életembe. A legrosszabb volt a teljes étvágytalanság. Ettem volna, mindig is jó evő voltam, normális testsúllyal. Megkaptam a teli tálat, minden jóval megrakva, ahogy anya hozzászokott. Fogtam a villát, és csak turkáltam az ételt. Mikor a szám elé tartottam egy kis darab krumplit, elkenődötten tettem vissza a tányérra. Egyszerűen nem tudtam megenni. Pedig éhes voltam.
Így ment pár évig. Rettenetesen lefogytam. Minimális mennyiséget ettem, annyit, hogy ne haljak éhen. Pedig annyira szerettem volna tömni, jóllakni. De nem ment.
Idegi kimerültség, életkedv a nullán, szomorúság, óriási halálfájdalom, betegségek beképzelése. És még mindig nem tudott róla senki. Lefeküdtem sírva az asztalra, rendszeresen eláztattam a geometria házimat, kiborultam. Idegileg nulla voltam.
Mindig visszavittem a teli tálat - "Most nem
0

Elküldve: 2009. április 01. - 14:33:43

Pánikbetegséggel kapcsolatban keresse fel a

www.panikbetegseg.5mp.eu

honlapot.
0

Elküldve: 2009. március 03. - 01:30:35

INGYEN POKER PENZ - POKER KEZDOTOKEK! http://www.ingyenpoker.net

INGYEN POKER PENZ - POKER KEZDOTOKEK!... http://www.freemoneypoker.info

Itt egy par poker szoba ahol adnak ingyen valodi penzt jatszani uj jatekosoknak!

http://www.ingyenpoker.net

PokerStartegy 50$+100$ Ingyen
Vc Poker 10$+25$ Ingyen
Titan Poker 150$ Ingyen
Cd Poker 50$+100$ Ingyen
AbsolutePoker 50$ Ingyen
Party Poker 100$ Ingyen
PitbullPoker 10$ Ingyen

Itt megtalalhatod ezeket a szobakat!PokerStartegy http://www.ingyenpoker.net

En szemelyesen kiprobaltam oket es mindegyiknel megkaptam az ingyen penzt. Es par szobanal sikerult szep osszeget elernem majd pedig atutaljam bankartyamra!

http://www.pokerpure.blogspot.com
0

Elküldve: 2009. február 10. - 17:33:22

Pánikbetegség gyötör? én segíthetek, csak írj:
van ami nekem sokat segített!!!
reeny17@freemail.hu
0

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3