Startlap fórum:: Bélpanaszok - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Bélpanaszok

#1 Felhasználó nem aktív   kovacskatalin 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 421

Elküldve: 2013. január 03. - 22:32:40

üdv!

Nekem inkább az Anorex termék jött be, érdemes azt is végig olvasni, lehet másoknak is segíteni fog.
100%-os növényi összetevőből áll.
Itt többet olvashattok róla: www.bioplanet.hu/anorexminta3
0

• Csoport: Guests

Elküldve: 2009. július 06. - 15:25:15

Nekem is sokáig voltak bélproblémáim, és Parádi kénes vizet kezdtem el inni pár hete. Nagyon sokat segített, ma már tünetmentes vagyok. Itt tudtok utána nézni a jótékony hatásának: http://www.paradiviz.hu
0

Elküldve: 2009. május 23. - 16:23:58

Sziasztok!
Sokszor, de főleg evés és lefekvés után elég hangosan elkezd korogni-morogni a hasam. Elég sokat puffadok, hamar teltségérzetem lesz, fájdalmat nem igazán érzek. Eléggé zavar ez a problémám, mi lehet az oka?
0

Elküldve: 2008. augusztus 02. - 17:06:33

Én csak a természetes dolgokban hiszek, és találtam egy érdekes anyagot, ahol Béky László természetgyógyász video felvételen részletesen beszél a helyes emésztésről és a bélrendszer tisztaságának fontosságáról.Hát még engem is ledöbbentett, amikor elmondja, hogy milyen a jó emésztés. Érdemes megnézni és többet foglalkozni a bélrendszerünkkel, mert a betegségek 80%-a itt kezdődik.
Ha valakit érdekel ez az anyag szivesen elküldöm az elérhetőségét e-mail-ben.
Az én címem :natur14@gmail.com
0

Elküldve: 2008. június 26. - 09:00:30

Végbélpolip műtétes eltávolításával kapcsolatban lenne pár kérdésem:
hogy zajlik a műtét, mi történik közben? milyen kockázatai és mellékhatásai vannak/lehetnek? hogy történik az altatás, mivel? milyen az előkészítése? mennyi ideig kell kórházban lenni? a műtét után milyen teendők vannak? mekkora az esélye hogy nem sikerül, vagy általában probléma nélkül szokott sikerülni az ilyen? Van valamilyen kihatása a további életre?

Igaz az, hogy ha a végbél környékén ("gátvágással"? - valami ilyesmit mondtak) műtik, és az izomgyűrűt vágják át, az többet nem fog működni, pótolni nem lehet, és valahol a hasfalon vezetik ki a belet? Állítólag a polipnak csak a hegye van kint, endoscopiával nem lehet eltávolítani (bár tükrözés még nem volt). Ha igaz ez a nem működős dolog, nincs valami más megoldás, hogy a beavatkozás után úgy lehessen élni, mint az előtt? Ha pedig tényleg csak ez az egy megoldás létezik, ugye az orvos a műtét előtt köteles részletes felvilágosítást adni a következményekről (is), hogy legyen lehetőség eldönteni, hogy akar-e úgy élni?
Nagyon fontos lenne, hogy ezeket megtudjam.
0

Elküldve: 2008. június 17. - 10:54:14

Kedves Barbara! Szeretnék segítséget kérni! A problémám, hogy rengeteget fáj a gyomrom! Leginkább a jobb oldalt érzek állandó nyomást, de van olyan, hogy az agyamig hatol a fájdalom! Sokszor nem bírok enni sem! Ha eszem, akkor viszont begörcsöl a gyomrom! Mitől lehet??? Válaszodat nagyon megköszönve, üdvözlettel: Cirmimirmi
0

Elküldve: 2008. június 16. - 22:29:43

Kedves bélproblémával küzdő fórumozók!
Ajánlom mindenki figyelmébe a dr. Hummel Mikrorostos biogélt, ami egy mikrobiológiai eredetű cellulóz étkezési rost tartalmú élelmiszer készítmény. MAGYAR TERMÉK!
HATÁSAi: élő bélflóra regeneráló (14 szervezetbarát mikroorganizmust tartalmaz!), nyálkahártyapótló, probiotikum, antioxidáns, hatékony tápanyag-, egyenletes vitamin- és nyomelem felszívódást biztosít, "előemészti" a létfontosságú tápanyagokat, eközben a patogén kórokozók szaporodását is gátolja. Hosszú évek óta kínlódtam emésztési problémákkal, puffadás, gyakori hasmenés, időnként fogyás "csak úgy". Két hónapja szedem a készítményt, és sokkal jobb a közérzetem, a puffadás is nagyon ritkán jelentkezik, a széklet pedig normális.
A következő weboldalon lehet róla ennél sokkal több információt megtudni: http://eleterotermekek.hu/cs.monika13
0

#8 Felhasználó nem aktív   horvathpp 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 0

Elküldve: 2008. május 12. - 21:48:43

Kedves Barbara!!!! Én már sok-sok éve szenvedek olyan problémával,hogy ha jóízűen eszek az tuti hogy puffadás-bélcsikarás és hasmenés a vége!Legfőképp bal oldalon fáj- csikar a bél.Nagyon kellemetlen így elmenni társaságba,étterembe. Gyomorpanaszom nincs!!!
Köszönöm előre is a segítségedet horvathpp
0

Elküldve: 2008. május 06. - 14:31:53

Kedves Forumtagok! Tudja valaki, letezik-e irritabilis belszindromaban szenvedoknek valamilyen csoport, forum vagy egyeb, elo (azaz offline) formaban? Egy rokonom, aki nem hasznal internetet, szivesen cserelne tapasztalatokat sorstarsaival (mi hasznalt, mi nem stb.).
0

Elküldve: 2008. március 09. - 07:15:00

Tisztelt Doktor! Influenza? Gyomor gond? Éédesanyám 50éves. Már több hete gyomortól a jobb borda alatt egész a hátáig elhúzódó igen erős fájdalmai vannak.Tapintásra érzékeny, Éétvágytalanság, puffadás, bél gázok gyötrik és enyhe hőemelkedés is előfordul.a széklet normális.Ezek a vizsgálatok voltak idáig: EKG, labor, ultra hang.de semmi eredmény. Eddig azt mondták: Influenza vagy akár gyomor rák. Ami azért nem mindegy... mit tegyek? Hova forduljak? KI tud segíteni? Válaszát előre is köszönöm!
0

Elküldve: 2008. március 06. - 17:04:08

Kedves Barbara!

a párom már több, mint egy éve szenved a hasfájásával. Hol szörnyű és napi többszöri hasmenése van, hol napokig tartó székrekedése. Bármit eszik, sosincs jól a hasa, egészen lent fáj neki. a széklete véres is, laktózérzékeny is lett, de egyik tükrözés vagy vizsgálat nem segít rajta.
Ilyenkor mi a teendő, mert már félünk hogy ennek nagyon komoly következménye is lehet...

köszönöm!
0

Elküldve: 2008. január 04. - 11:24:02

Üdv!

Egy hete hasmenésem,hasi görcseim voltak,fájt a hasam és orvoshoz fordultam.Azt mondta valószínű h vírus,kaptam egy hasmenés elleni gyógyszert,szedtem is.A hasmenés szépen lassan elmúlt,de szinte egész nap fáj a hasam,a bal oldalamon szúró érzésem van!(múló fájdalom)Ma pedig a székletem fehér nyálkás volt....nem tudom mi lehet a bajom!Mennyek vissza mégegyszer az orvoshoz?
0

Elküldve: 2007. november 13. - 09:25:16

Időszakonként egész nap erősen korog-morog a gyomrom. Étvágyam van, de nem tudom mitől lehet ez a problémám.
Este lefekvéskor is erős bélmozgásom van. Mi lehet az oka?
0

Elküldve: 2007. november 08. - 20:20:15

Belgyógyászhoz, ha lehet gasztroenterológushoz.

Kérdés: mit ettél az elmúlt napokban?
Szedtél-e valamilyen gyógyszert?
Általában a széklet zöld elszíneződése nem fordul elő betegségre jellemzően.
A szín csak egyes helyeken van, vagy teljesen zöld szinű a széklet?
0

Elküldve: 2007. november 08. - 18:29:03

Egészségben gazdag jó napot mindenkinek!
Nekem 2 hete áll fenn egy olyan problémám, hogy a székletem normális állagú, de zöld.Egyéb panaszt nem okoz!
Mit javasoltok?
Milyen dokihoz forduljak?
0

Elküldve: 2007. november 06. - 17:22:03

Robi583!

Az oldal amit ajánlottál, nem idevaló téma szerény véleményem ez!!!
Nem is értem, hogy mire volt ez jó?!?!
0

Elküldve: 2007. november 05. - 11:23:54

http://www.hackthat.net//ddos/1444

Na erről kinek mi a véleménye??
0

Elküldve: 2007. november 05. - 09:48:53

Üdvözlöm Szerhelyi1!

Kérem tájékozódásképpen látogasson el az endoscopia weblapra. Üdvözlettel: Barbara

http://www.endoscopi...1NdXRhdA==MjEzM
0

Elküldve: 2007. november 05. - 09:42:37

Kedves Hajnalka!
A puffadás nem más, mint egy szubjektí érzés, panasz, melyet a belekben történõ gázfelhalmozódás okoz. A gáz feszíti a beleket, a has felpuffad, s valójában ezt érezzük. A belek gáztatrtalmának 20-60 %-át a lenyelt levegõ (nitrogén és oxigén) képezi.
-Levegõnyelés miatt: egyes emberek evés és ivás közben sok levegõt nyelnek (fõleg azok, akik minden falat után isznak folyadékot), vagy akik sokat rágógumiznak, ami szintén ezt eredményezi.
-Sok gáz keletkezik a bélben bakteriális erjedés folytán. Egészséges emberben is érvényesül egyes, sok cellulózt tartalmazó ételek (bab, borsó, lencse, kelkáposzta, karfiol, karalábé stb.) és az élesztõs tészták hatására. Kóros gázképzõdés következik be emésztési és felszívódási zavarokban (pl. hasnyálmirigyelégtelenség). Laktózintoleranciában a tej és tejtermékek fogyasztása okozza.
Lehetõleg kerüljük az elõbb részletezett károsító tényezõket, együnk rendszeresen és ne gyorsan, fogyasszunk könnyen emészthetõ ételeket, szénsavmentes italokat. Mellõzzük a kávét és az alkoholt is. Mozogjunk, tornázzunk, és próbáljuk a stresszt kiiktatni vagy legalábbis levezetni. Ha azonban már észleljük a kellemetlen puffadást, használhatunk néhány erre a célra alkalmas gyógyteát, illetve gyógyszertárban vény nélkül kapható szereket is (de természetesen csak alkalmanként!). Ha a panaszok állandósulnak, akkor még enyhébb esetekben is célszerû orvoshoz fordulnunk.

Személyes jótanács: Első lépésben próbáljon meg mindent fedő nélkül főzni, hogy a gázok távozzanak az étleből és ne okozzanak puffadást.
Mielöbbi jobbulást kívánok Barbara
0

Elküldve: 2007. október 30. - 09:19:14

Kedves Barbara!

Kérem szépen, irja le, hogy a teljes vérképből (kvantitativ és kvalitatív) hogyan derűl ki, hogy a székletben van-e vér?

Az is érdekelne, hogy melyik paraméter utalhat a gyomor-bélcsatorna esetleges kóros elváltozására és miképpen?
0

Topik megosztása:

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó