Startlap fórum:: floridai magyarok - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 28 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

floridai magyarok

#41 Felhasználó nem aktív   greenamerica 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 9

Elküldve: 2011. december 16. - 19:47:17

Üzenet megtekintéseIdézés: mazsika60 - Dátum: 2011. december 16. - 09:33:44

Én nem akarok Amerikába menni, csak az döbbent meg, hogy a körülöttem élő emberek úgy gondolják, hogy ott "kolbászból van a kerítés", ahogy írtam.
Ha logikusan végig gondolom, akkor semmi esélyét nem látom, hogy én Amerikában dolgozzam, és úgy gondolom, hogy az ismerőseimnek sincs meg rá az esélyük, de mégis vakon bíznak benne, hogy ott jobb lesz.
Itthon is elég nehéz munkát találni, akár több diplomával is, nem hogy kint. Csak ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hogy nektek mi a tapasztalatotok, ti hogy kezdtétek, van e valaki aki megbánta és hasonlók /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Gondolom azert tajekozodsz mert amerikaba szeretnel jonni kulomben nem olvasnad a forumot.Amerikaba mindenki el szeretne jutni,ami valakinek bejon, valakinek nem. akinek bejon az azt mondja jo amerika aki hulye es nem er el semmit az azt mondja majd hogy nem jo es hazamegy.Akinek van esze az boldogul barhol, akinek meg nincs az mehet akarhova..........
0

#42 Felhasználó nem aktív   mazsika60 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 6

Elküldve: 2011. december 16. - 09:33:44

Én nem akarok Amerikába menni, csak az döbbent meg, hogy a körülöttem élő emberek úgy gondolják, hogy ott "kolbászból van a kerítés", ahogy írtam.
Ha logikusan végig gondolom, akkor semmi esélyét nem látom, hogy én Amerikában dolgozzam, és úgy gondolom, hogy az ismerőseimnek sincs meg rá az esélyük, de mégis vakon bíznak benne, hogy ott jobb lesz.
Itthon is elég nehéz munkát találni, akár több diplomával is, nem hogy kint. Csak ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hogy nektek mi a tapasztalatotok, ti hogy kezdtétek, van e valaki aki megbánta és hasonlók /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
0

#43 Felhasználó nem aktív   greenamerica 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 9

Elküldve: 2011. december 16. - 03:17:34

Talan ez segit valakinek. /rolleyes.gif' class='bbc_emoticon' alt=':rolleyes:' /> Munkat talalni nagyon nehez itt amerikaban ezert javaslom azt amit en is csinaltam otthonrol elkezdheted epiteni sajat uzleted az interneten a herblife-al. Azt a penzt amit elkoltessz itt mire munkat talalsz azt belerakhatod ebbe az uzletbe amivel oda koltozol ahova akarsz akkor dolgozol amikor akarsz rengeteg baratot szerezhetsz ingyenes kepzesek vannak rengeteg ceges buli kesobbiekben fizetett nyaralasra van lehetoseged. Latogasd meg a weboldalam es ha erdekel vagy csatlakozni akarsz nalam megteheted. Jelenleg a ceg egyik distributora vagyok. elerhetosegeim megtalalhatok az oldalon! https://www.goherbal.../en-US/Catalog/
0

#44 Felhasználó nem aktív   attila1987121 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 3

Elküldve: 2011. december 15. - 12:07:32

Mi is Floridában élünk, és az a javaslatom, hogy amíg nincs semmi rokon/barát aki tud neked melót intézni, akkor inkább a semmiért ne add fel a régi utat.
Viszont gondolkozunk, hogy hazamegyünk a nyáron. Ez az autókölcsönzés nem is butaság, úgyhogy akkor mi is az Avalon-t választjuk.
ez a webhely címe: www.avalon-rent.hu ?
0

#45 Felhasználó nem aktív   mazsika60 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. december 14. - 11:20:10

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy Amerikában tényleg "kolbászból van a kerítés" /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Megmondom miért lennék erre annyira kíváncsi. Én Magyarországon élek, és egyre több ismerősömtől hallom, hogy ki megy külföldre dolgozni mert itt nem lehet megélni. Ilyenkor mindig megkérdezem tőlük, hogy ez jó és mi a terved? A válasz általában a nagy semmi, vagy az, hogy külföldön jobb, mint itthon.

Nekem itthon van állásom, megkapom a fizetésem időben, bár a gazdasági válság kirobbanásakor nálunk is nagyon sok embert elküldtek és rettegtem, hogy köztük leszek. Két éve nem kapok fizetés emelést, sőt pár csökkentésen túl vagyok. Fiatal vagyok, és a párommal élek együtt albérletben. Saját lakás és gyerek gondolata egyre távolabb kerül, de bízom benne, hogy nem hiú ábrád.

Ne értsetek félre, de én a boldogulásom elsődleges megoldását nem abban találom, hogy fogom magam és a nagy semmire kimegyek Amerikába csak azért mert ott jobb lesz. Többet fogok keresni, nem kell annyit dolgoznom. Én szinte mindenkitől ezt hallom.

Valaki mesélje már el nekem, hogy tényleg annyira jó ott lenne és annyira megéri kint élni és dolgozni?

Az ismerőseim egy része jön azzal, hogy elmegy takarítani, meg füvet nyírni meg ilyenek. Mondom neki, hogy akkor itthon miért nem csinálod? A válasz az, hogy mert itthon nem éri meg.

Valaki világosítson már fel /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
Előre is köszi!
-1

#46 Felhasználó nem aktív   istvan1987123 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: 2011. december 06. - 11:10:18

Sziasztok!

A nyáron látogattunk haza Magyarországra, és egy bérautóval ( www.avalon-rent.hu ) bejártuk az egész Alföldet. Mivel ott születtünk a feleségemmel, nagyon sok emlék köt oda. Jövőre megint ellátogatunk, bár akkor inkább a Velencei -tó környékét célozzuk meg. Valakinek van valami ötlete, hogy hol szállhatnánk meg?
0

#47 Felhasználó nem aktív   Texas87 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 2

Elküldve: 2011. november 22. - 23:21:35

Sziasztok!

Fiatal par munkat keres Texasban! Kocsival is rendelkezunk egy ket heten belul tudnak kezdeni. En jol beszelek angolul végeztem mar szallodai es ettermi munkat a parom pedig az építészetben jartas illetve auto szereléshez is ert! Ha barkinek van valamilyen ajanlata szamunkara kerem jelezze felenk egy ket heten belul akar kezdeni is tudnak!
american_life@ymail.com
0

#48 Felhasználó nem aktív   petra 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. november 11. - 21:29:42

Nekem most írt ficzere imre. Azt mondta hogy multimilliomos, és hogy Egy Nem kis mennyisegu pénzzel kisegit hogy el tudjak indulni Az életben.
Kérlek irjatok, nektek mit mondott?
0

#49 Felhasználó nem aktív   Margareta 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. október 22. - 18:34:49

Sziasztok!

Szállás ügyben szeretnék segítséget kérni tőletek. Jan végén - Feb elején szeretnék Floridába utazni két hétre és olcsó szállást szeretnék találni. Egyedül fogok utazni, Miami, Orlando, Key West, Naples városokat tervezem megnézni és itt szeretnék megszállni. (Ez lesz az 1. utam az USÁba.)
Van ötletetek hogy hol érdemes szállás után érdeklődni? Esetleg tudtok valakit aki pár éjszakára kiadja egyik szobáját?

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni. Bármilyen floridai tippet szívesen fogadok.
0

#50 Felhasználó nem aktív   Margareta 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. október 19. - 18:34:43

Sziasztok!

Szállás ügyben szeretnék segítséget kérni tőletek. Jan végén - Feb elején szeretnék Floridába utazni két hétre és olcsó szállást szeretnék találni. Egyedül fogok utazni, Miami, Orlando, Key West, Naples városokat tervezem megnézni és itt szeretnék megszállni. (Ez lesz az 1. utam az USÁba.)
Van ötletetek hogy hol érdemes szállás után érdeklődni? Esetleg tudtok valakit aki pár éjszakára kiadja egyik szobáját?

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni. Bármilyen floridai tippet szívesen fogadok.
/rolleyes.gif' class='bbc_emoticon' alt=':rolleyes:' />
Szép napot!
0

#51 Felhasználó nem aktív   MSE1980 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. október 05. - 16:49:10

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy itt Miamiban tud-e valaki segíteni nekem munka ügyében? Hol érdemes elindulni? Kikkel érdemes kapcsolatba lépni?

Előre is köszönöm
További szép napot /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
0

#52 Felhasználó nem aktív   balogiP 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. október 05. - 08:54:45

Sziasztok,

Egy kis infot szeretnek kerni.November elejen urazom South Beach kornyekere,maradok kb. 1honapot,kozben szeretnek utazgatni az Allamokon belul.

Tudtok a kornyeken olcso szallast ami nem teljesen lerobbant?
Ismertek esetleg valakit, akinek sok szabadideje van es szeretne par hetet utazgatni?
Lehet esetleg valakitol hosszab tavra autot berelni realis aron,mert a berlos cegek cirka 180-200ezer ft.-ert adjak egy honapra.

Koszonom ha elolvassatok!
Udv.
P
0

#53 Felhasználó nem aktív   bogyika 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. október 05. - 04:23:05

Sziasztok.Errol a ficzere imre fiurol erdeklodnek....valaki tud e valami pozitivumot vagy csak negativ?Ja lehet hulye kerdes de ez a feri az =imre?vagy az mas?most tudok par embert aki epp kezd a csapdababa velem egyutt...szoval kinek mit mondott vagy mit csinalt.nekem hazat igetr kocsit,es jo melot konnyen termeszetesen..:)infot kernek...koszonom sziasztok
0

#54 Felhasználó nem aktív   bozsu 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. szeptember 25. - 15:28:42

Üdvözlök Mindenkit!
Levelem elsősorban fl gabor-nak címezném, de természetesen aki tud segíteni annak megköszönném. /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
Kanadába szeretnék kijutni és erről szeretnék pontosabb információt képet kapni. Amit a kanadai honlapon olvastam számomra nem minden egyértelmű.
Érdeklődnék, hogy Te anno hogy jutottál ki? Mik voltak a feltételek?
Segítségedet előre is köszönöm.
Üdv:Bozsu
0

#55 Felhasználó nem aktív   petike82 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. július 28. - 15:51:33

Helo

Érdeklődnék mi kell a kiköltözéshez Amerikába?
Hivatalos oldalt olvastam de abból nem sokat tudtam meg sajnos.
Én úgy tudom aki kint lakik valamivel okosabb.
Lehet hülyeség de a kinti magyar közösség szokott segíteni azokon aki most próbálkozik a kiköltözéssel?

Kiváncsiságból kérdezem

Segítséget hol lehet kérni letelepedéssel kapcsolatban?
0

#56 Felhasználó nem aktív   ziliz 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 3

Elküldve: 2011. július 27. - 08:16:01

Üzenet megtekintéseIdézés: fl gabor - Dátum: 2011. június 29. - 21:27:47

szia

Valóban sok olyan dolgot lehet látni amit Magyarországon nem.
De az időjárás mind ezt kissé nyűgösebbé teszi.

Felhőtlen élet: szerintem itt többet kell dolgozni mint otthon. De a megszerzett jövedelemből jobban meg lehet élni mint Magyarországon.
Mondjuk éjjel nappal kell dolgozni, hogy meg tudd venni a yachtot. Amit itt hamarabb elérhetsz mint az otthoni jövedelemből.
Sok magyart ismerek akik itt sem vitték semmire. Néha eldolgozgatnak. De semmi pénzért nem mennének haza.
Itt lazább az élet. De nagyon meleg /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Magyarok összetartása: hát erről inkább nem nyilatkoznék. Talán csak annyit, hogy sok magyar kerüli a földijét. Elég siralmas...
Átvágások, hiány a becsületességből, megbízhatatlanság, soroljam még?

Szia Gábor

Érdeklődöm, hogy milyen az időjárás mostanában? Enyhült a meleg, a forróság, esetleg vigyünk esőkabátot?? Azt olvastam esik arrafelé akárcsak itt.
Igaz ez? Mire számíthatunk szerinted péntektől??
0

#57 Felhasználó nem aktív   kissimmee2 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 7

Elküldve: 2011. július 09. - 06:41:03

Szia Misssy !

Igaza van Gábornak, ezekre a magyar rendezvényekre inkább a nyugdíjas korosztály jár. Mi márciusban voltunk egy ilyenen, az volt az első és az utolsó is. Magyar rendezvény, ahol alig beszéltek magyarul.... Ez nagyon nem tetszett, nem csak nekem,de sokaknak. Mi augusztus közepén költözünk ki a családdal. Te merre élsz, melyik részén Floridának ?
0

#58 Felhasználó nem aktív   Misssy 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. július 08. - 03:01:50

ertem es koszonom!
hol vannak ilyen magyar hazak?
sajna eddig csak nehan ismerosom van,de beiratkoztam suliba,talan majd ott /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />)

bizony az otthoni baratok nekem is nagyon hianyoznak,de valamit valamiert,sajnos...
0

#59 Felhasználó nem aktív   fl gabor 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 29

Elküldve: 2011. július 07. - 12:14:55

Floridában (amiket én ismerek) magyar házakban inkább idősek járnak.Én nem is járok már évek óta ilyen helyre.

Barátokat inkább a közös érdeklődésen alapuló emberekkel sikerült barátkoznom, szinte kivétel nélkül munka kapcsolatokból. (Jó pár évnek el kell telnie.....)
Na ez elég kevés.
Magyarországon sokkal több barátom volt de már akkor sem lehetett normálisan ott megélni.
0

#60 Felhasználó nem aktív   aussiehun 

• Új Tag
  • Pipa

Elküldve: 2011. július 07. - 04:42:59

jb,

ilyen peldakat lehetne meg irni biztos. De.... ki az aki otthon tartja a penzet, ha mar otthon tartja akkor meg el is meseli a tobbieknek hogy kepseljetek itt tartok a parnam alatt 50.000 dollart de ez titok:D

Szoval az teny, hogy nem volt szep dolog de ebben mindenki hibas volt.

Ezek szerint, legalabbis ahogy itt olvasom, nincs nagy magyar osszetartas ott?.
Talan itt Sydney-ben egy fokkal jobb a dolog?....van 3-4 magyar haz, tobbszaz magyart ismerek pedig alig 4 eve elek itt. Rendszeresek a bulik, minden masodik hetfon van magyar buli a CBD-ben. Es van tobb magyar suburb ahol rengeteg a magyar.
0

• 28 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó