Startlap fórum:: 40 év munkaviszony és 54 életév - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 6 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

40 év munkaviszony és 54 életév

• Csoport: Guests

Elküldve: 2006. szeptember 10. - 16:37:27

Kedves Zsolt!
Én jövőre töltöm be az 57. életévemet és a szülinapomhoz képest 38 év 4 hónapos igazolt munkaviszonyom lesz. Ön szerint elmehetek előrehozottba??
0

Elküldve: 2006. szeptember 07. - 18:55:02

Kérem szépen, a nyugdíjrendszert a közeljövőben változtatni fogják, így az alábbi tanácsadás nem minősül aktuálisnak, mert Ön az irányadó öregségi korhatárt 2014.augusztusában éri el, hacsak nem emelik föl a nyugdíjkorhatárt.
Változatlan törvények mellett előrehozott öregségi nyugdíjára a korhatárhoz képest legfeljebb 3 évvel korábban (a változtatás annyi lenne, hogy legfeljebb 2 évvel korábban) jogosult, ha legalább 40 év szolgálati idővel rendelkezik (vagyis 2011.aug-tól).
Az az időtartam, amely alatt munkanélküli ellátásban részesült és munkanélküli ellátásából levonták a nyugdíjjárulékot, szolgálati időnek számít. 2008.dec.31-e után megállapítandó előrehozott öregségi nyugdíjnál megszűnik a gyermekkedvezmény, amely a jogosultsághoz szükséges szolgálati időt növelte volna, de a nyugdíj mértékéhez csak a ténylegesen megszerzett szolgálati idő járt volna.
Csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra akkor jogosult, ha az előrehozott öregségi nyugdíjához szükséges szolgálati idejéből a 2008.dec.31-e után hatályos rendelkezések szerint legfeljebb 3 év hiányzik (azaz legalább 37 év szolgálati időt szerzett) és betöltötte az 59.évét (60.évre emelné a mostani kormány).
Az öregségi teljes nyugdíjhoz meghatározott 20 év szolgálati idő, illetve a 2008.dec.31-e utáni öregségi nyugdíjhoz szükséges 20 évi szolgálati idő, vagy az öregségi résznyugdíjhoz előírt 15 év szolgálati idő elérése érdekében kizárólag az ezekhez szükséges hiányzó szolgálati idejét, de legfeljebb 5 évet lehet szolgálati időként elismertetni előre befizetett járulékkal. Ez Ön esetében nem lehetséges, hiszen több mint 30 év szolgálati idővel rendelkezik.

Üdv: Zsolt
0

Elküldve: 2006. szeptember 05. - 18:18:26

1952 augusztusban születtem,1970 november 28-tól dolgozom. 1,5 évig voltam munkanélküli, az elején 3 hónapig nem voltam regisztrálva. 2 gyermekem van.Mikor mehetek nyugdijba, és nemlehet-e bármilyen megoldással (csökkentett, előre befizetett járulék, stb.) előbb elmenni? Előre is köszönöm a választ.
0

Elküldve: 2006. augusztus 10. - 16:21:18

Kedves Zsüka!

Helyes választ adott önmagának, Ön 59 éves korában mehet előrehozott teljes öregségi nyugdíjba 40 év szolgálati idő megszerzése mellett.
(Vivike52-nek is szól) Fontos tudni, hogy 2008.dec.31-ét követően már nem lehet igénybevenni a gyermekkedvezményt. A mostani nyugdíjrendszerben csak akkor lehet igénybevenni a gyermekkedvezményt, ha valakinek nincs meg a szükséges 38 éve az előrehozott öregségi nyugdíjhoz, de a nyugdíjat a ténylegesen megszerzett szolgálati időből számolják.

Kedves vivike52!

Ön 2013.októberében éri el a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt, amelyhez képest legfeljebb 3 évvel korábban, azaz 2010.októberében, 59.éves korában előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult, ha 40 év szolgálati idővel rendelkezik. Ha 40 évnél kevesebb, de 37 évnél több szolgálati idővel rendelkezik, akkor csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra lehet jogosult, csakis 59.életév betöltése után.
Mivel Ön idén tölti be az 55.évét, és közel 36 év szolgálati idővel rendelkezhet, ezért a hátralévő négy évet mindenképpen meg kell szerezni, hogy szolgálati időnek minősüljön.
Ha megszűnik a munkaviszonya, álláskeresési járadékra lehet jogosult, amely szolgálati idő. Közben kereshet munkát, ha szerencséje adódik, még további négy évet dolgozhat.
Vigyázzon, hogy az önkormányzati segélyek közül a rendszeres szociális segély folyósítása nem szolgálati idő. Az ápolási díj folyósítása szolgálati idő, amennyiben Önnek beteg szülei, testvére van és vállalja gondozásukat. Átmeneti járadékra csak 57 éves korától lehet jogosult, csakis akkor, ha Ön 50%-ban van leszázalékolva. Az 50%-os rendszeres szociális járadék folyósítása nem szolgálati idő.
Fontos tudnia, hogy a rá irányadó korhatárhoz képest 10 évvel korábban, azaz 52.életév betöltése után szolgálati idejének az elismerését a lakhelye szerinti illetékes nyugdíjbiztosítási szervnél lehet benyújtani az erre rendszeresített nyomtatvány igénybejelentő lap kitöltésével.
Így Ön tudni fogja, hogy az igény benyújtásának napjáig pontosan hány év és hány nap szolgálati idővel rendelkezik.

0

Elküldve: 2006. augusztus 05. - 18:57:34

1954-ben születtem, /két gyerek/ 40 év munkaviszonnyal 59 éves koromban teljes nyugdijjal mehetek el?
0

Elküldve: 2006. augusztus 03. - 08:31:47

1951 október-ben születtem, 1970 óta dolgozom, 2 gyermeket szültem, és lehet, hogy megszünik a munkaviszonyom, mikor tudok elmenni nyugdijba, és miből fogok megélni. / egyedül élek /
0

Elküldve: 2006. június 20. - 17:27:01

Ha Ön nem dolgozott korkedvezményre jogosító munkakörben, akkor csak 59 éves korában nyújthatja be az előrehozott öregségi nyugdíj iránti kérelmét. De ha Ön 2008-ban betölti az 57.évét, akkor attól kérheti.
Állásösztönző ellátást vagy ápolási díjat kérhet, ha arra jogosult, ezek az ellátások összege nem csökkenti a nyugdíj alapját képező átlagkeresetet.

Azért bízom benne, hogy a hátralévő időben még talál magának jó munkát!
0

Elküldve: 2006. június 05. - 05:04:32

Tisztelt Illetékes!
40 év munkaviszonyom van. 54 éves, munkanélküli vagyok. Ha elhelyezkedem, maximum minimálbért kapok. Ez a hátralévő 5 év alatt alaposan lecsökkenti a leendő nyugdíjamat. Van e, vagy lesz e erre megoldás? Méltánytalannak tartom a bánásmódot én fizettem 40 évig TB-t. Nem én tehetek róla ha nincs pénz. Kaphatnék valami tanácsot?
köszönöm

0

• 6 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó