Startlap fórum:: Kóbor kutyák kérdése - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Kóbor kutyák kérdése

#1 Felhasználó nem aktív   BodzaDemon 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: 2012. november 16. - 12:47:38

Kedves Fórumozók! A kóbor kutyák kérdésével kapcsolatban várnék hasznos tippeket, tanácsokat. Sajnálattal kell tapasztalni, hogy rengeteg "kóborló" ebet látni, hisz soknak van gazdája, azonban semmibe veszik a kutyatartás íratlan alapszabályait, minimum élelemmel ellátni az ember legjobb barátját. Személyes tapasztalatom, hogy vidéken egyszerűen nincs mód a kóbor ebek kezelésére. Hisz véleményem szerint nem a kutya tehet arról, hogy olyan lehetetlen sorsra kerül. Személyes esetem, kertes házban lakom és egy agyonkényeztetett kutyus gazdija révén, aki szobakutyus, sok mindent szeretnék neki megadni. Azonban ezen a környéken egyre több a kóborló, pedig gazdával rendelkező eb. Sajnos ezen kutyusok gazdái még saját létfenntartásukat is nehezen tudják megoldani, de persze minimum 3 kutyuli az udvaron. Vagyis ott kellene lenniük a kutyuliknak. Így az éhségtől megrészegült ebek kiutat keresnek helyzetükből. Állatbarát révén a tél beköszöntével eleséget (szalonnabőrt... stb.) teszünk ki a madaraknak, illetve egyéb vadaknak. Ezt, a szegény környékbeli kutyusok kifigyelve nagyon is ideszoktak. Ezzel nem lenne semmi gond, ha legalább az alap egészségügyi ellátást megkapnák, de ha enni sem adnak nekik... mit várunk a "gazdáktól". Az én kutyám rendszeresen oltott, így nincs mitől tartanom, de nem szívesen engedem ki az udvarra, miután egy idegen eb végig vizelte az udvart. Igen, mondhatják csináltassa meg az ember a kerítését, ami megtörtént, de ha egy állat éhes, ráadásul még vemhes is.... keres utat az ételhez. A mai napon pont rajta kaptam egy kutyát, amint bent mászkált az udvaron, nem akartam bántani, csak kiengedni, de ezt fenyegetésnek véve elég csúnyán rámmordult. Pedig egy tacskó méretű ebről van szó. Az utcán a nagyobb ebek már a kukákat is kiszemelték, és ha arra jár egy gyermek..
A könyéken sajnos nem rendelkezünk megfelelő állatmenhellyel, a sintér dolog is elég problémás. Hiába is jönnek ki, a szóban forgó ebek gazdái bizony letagadják, hogy lenne kutyájuk.
Várom a hasznos tanácsokat, akár jogi lépések reményében is.
0

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó