Startlap fórum:: Hiányszakmával USA-ba - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Hiányszakmával USA-ba Segítségkérés/ tapasztalatcsere

#1 Felhasználó nem aktív   sealka 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: 2014. augusztus 09. - 15:08:23

Üzenet megtekintéseIdézés: Eni_83 - Dátum: 2014. május 06. - 15:27:47

Kedves Fórumosok!
Párommal USA-ba szeretnénk költözni. Mindketten felsőfokon beszélünk angolul, nekem 2 diplomám van, ő informatikus, ami tudtommal hiányszakma kint. Nemsoká elvégzi a MCSA, meg az MCSE certificate-eket. (Nemzetközi Microsoft tanúsítványok)
Én már többször voltam kint Floridában, tavaly együtt is, és idén is tervezzük a kilátogatást (ESTA-val)
A kérdésem az lenne, ha valaki lenne olyan szíves megosztani a tapasztalatait, hogyan fogjunk neki az álláskeresésnek, érdemes lehet-e már most nagyobb IT-cégekhez "bekopogtatni" CV-vel, vagy várjuk meg míg megvannak a certificate-ek, ill. mennyit nyomnak a latba ezek a papírok? Párom eddig kanadai cégnél dolgozott 4 évet, most amerikai cégnél dolgozik 3 hónapja itt Budapesten.
E-mail címem: encsyke83@gmail.com, vagy ide is írhattok. /új vagyok még a fórumon/
Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönjük.
Üdvözlettel: Enikő

A világ legnagyobb programozóinak (Carmack, Gates) sincs papírja, szóval kint nem számít a papír. Itt magyarországon se számít ebben a szakmában, szóval ne arra menjetek, hogy kinek hány diplomája van, hanem arra, hogy mennyi év tapasztalat az adott technológiákban. Nemsokára a zöld kártyát is pontozással fogják megadni és ott is azt nézik, hogy a szakmában kinek hány éve volt eddig. Egy informatikus évenként 10 pontot kap és 100 a maximum.

Egyébként dolgoztam együtt olyannal, akinek volt mindenféle diplomája, meg MS vizsgája és olyan alapvető kérdéseket tett fel, amit én már pár hónap autodidakta tanulás után is tudtam magamtól. Nekem jelenleg 10 évem van a szakmában és én is ki akarok menni, mert itt a cégek magasról letojják a szakembereket, egyáltalán nem arra mennek, hogy megtartsák a profikat, hanem arra, hogy egy állásra jeletnkezik úgyis több 100, aztán majd lesz valahogy. Kint a cég megy a profi után, nem fordítva. Engem USA-ból keresett már meg cég project munkával marketplace-s munkám alapján, magyarországról le se sz.r senki csak ha a szájukba rakom a CV-t és rájuk írok 10-szer.

Itt magyarországon még ha vannak is multik akkor is a mentalitás magyar marad, teljesen mást néznek, ne ebből induljatok ki. Csánáljatok weboldalt, referenciákat, külföldön szeretik a kreatív embereket! Párod, ha ért a C/C++ hoz, akkor készítsen itro-t, vagy demo-t, demoscene partykon ilyenekre harapnak olyan cégek, mint a Sony, meg az Nvidia.

Szerkesztve sealka által: 2014. augusztus 09. - 15:16:12

0

#2 Felhasználó nem aktív   Eni_83 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 2

Elküldve: 2014. május 06. - 15:27:47

Kedves Fórumosok!
Párommal USA-ba szeretnénk költözni. Mindketten felsőfokon beszélünk angolul, nekem 2 diplomám van, ő informatikus, ami tudtommal hiányszakma kint. Nemsoká elvégzi a MCSA, meg az MCSE certificate-eket. (Nemzetközi Microsoft tanúsítványok)
Én már többször voltam kint Floridában, tavaly együtt is, és idén is tervezzük a kilátogatást (ESTA-val)
A kérdésem az lenne, ha valaki lenne olyan szíves megosztani a tapasztalatait, hogyan fogjunk neki az álláskeresésnek, érdemes lehet-e már most nagyobb IT-cégekhez "bekopogtatni" CV-vel, vagy várjuk meg míg megvannak a certificate-ek, ill. mennyit nyomnak a latba ezek a papírok? Párom eddig kanadai cégnél dolgozott 4 évet, most amerikai cégnél dolgozik 3 hónapja itt Budapesten.
E-mail címem: encsyke83@gmail.com, vagy ide is írhattok. /új vagyok még a fórumon/
Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönjük.
Üdvözlettel: Enikő
0

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó