Startlap fórum:: Gyomorfekély kezelése, gyomorfekélyre tea - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Gyomorfekély kezelése, gyomorfekélyre tea

#1 Felhasználó nem aktív   rigo tea 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 98
  • HelységEger

Elküldve: 2015. október 29. - 12:51:18

"Gyomor védő" gyógynövényes teakeverék
A gyógynövényes tea összetevői: fehér akácvirág, apróbojtorján (párlófű), csalán, körömvirág, orbáncfű, kamillavirág és citromfű. (Szükség esetén az alapteakeverékhez vérzéscsillapításra tudunk keverni cickafarkfüvet/virágát és/vagy pásztortáskát.
Mikor ajánljuk ezt a teát? Gyomorfekély megelőzésére, gyomorerősítésre, idült gyomorfekély esetén, a gyomor nyálkahártyájának védelmére és sejtjeinek regenerálódására kiegészítő terápiaként az orvosi ellátás mellé.
A tea elkészítését, adagolását és az ellenjavallatokat a Rigó teák oldalán találod: http://gyogynoveny-e...teakeverek-eger

Üzenet megtekintéseIdézés: rigo tea - Dátum: 2015. október 14. - 18:45:34

"Gyomorfekély elleni, gyomorerősítő gyógynövényes teakeverék is van?" A minap ezzel a kérdéssel kerestek meg minket. A vérző, akut gyomorfekély szakorvosi ellátást igényel! Kiegészítésnek az orvosi terápia mellett gyomorfekélyre, gyomorerősítésre, a gyomornyálkahártya védelmére, gyulladáscsökkentésre lehet összeállítani gyógynövényes teát, teakeveréket.
Összetevők: fehér akácvirág, apróbojtorján (párlófű), csalán, körömvirág, orbáncfű, kamillavirág és citromfű.
Dozírozás: 1 evőkanálnyi mennyiséget 2,5 - 3 dl forrásban lévő vízzel leöntünk, 10 percig lefedve állni hagyjuk, majd 30 perccel étkezés előtt fogyasztjuk. Napi adag: 1 - 3 bögre.
Figyelem! Ha gyógyszert szed, két óra teljen el a gyógyszer bevétele és a tea ivása között. Áldott állapotban, szoptatás idején vagy 12 éves kor alatt másik teát javaslunk!

Étrendi, életviteli javaslatok: kerülje a paradicsomot, csokoládét, tejfölt, kávét, egyéb teákat, forró ételt/italt, szénsavas italokat, alkoholt és a dohányzást. Gyakori kis étkezések javasoltak napi 6-8 rostszegény, fűszerszegény, tápanyag és kalóriadús. Az utolsó étkezés lefekvés előtt 3 órával történjen. Az ételt alaposan rágja meg, párnáját ha sok a gyomorsav emelje meg éjszakára. Pszichés támogatás: stresszoldás, relaxáció, jóga, Tai chi, chi kung, nyugtató illóolajos lábfürdő, halk lágy klasszikus zene, relax illóolaj teamécsesbe, alhasi légzőgyakorlatok vagy meditáció.

Gyomorfekély, gyomornyálkahártya gyulladás esetén 2 "L-betűs terápia" javasolt:
- lassulni
- lazulni.

A gyomor uralkodó érzelme a szorongás, a nyugtalanság és az aggodalom.
Az alapkérdések tisztázása/újragondolása meghozhatja a nyugalmat:
Ki vagyok én?
Mi a dolgom itt? Miért születtem?
Merre tartok? Hogyan járom az utam? Hogy élek?
Kik lehetnek ezen az úton a segítőim?

Díjmentes tanácsadás, gyógynövényes teák, személyre szabott teakeverékek:
http://gyogynoveny-eger.hu

üdvözlettel,
Rigó István
tanuló természetgyógyász, gyógynövény-őstermelő

A teafű
Az Ég áldása,
a Föld ajándéka,
és az Ember szeretete.

Figyelmeztetés! A gyógynövények, a gyógynövényes teák, gyógyteák, gyógytea keverékek fogyasztása nem helyettesíti a szakszerű orvosi ellátást! A felírt gyógyszereket csak a kezelőorvossal történő egyeztetés után javasoljuk csökkenteni vagy abbahagyni! A gyógynövényes teák, gyógyteák, gyógytea keverékek betegségek megelőzésére és kiegészítő terápiaként alkalmazhatók.

2

#2 Felhasználó nem aktív   rigo tea 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 98
  • HelységEger

Elküldve: 2015. október 14. - 18:45:34

"Gyomorfekély elleni, gyomorerősítő gyógynövényes teakeverék is van?" A minap ezzel a kérdéssel kerestek meg minket. A vérző, akut gyomorfekély szakorvosi ellátást igényel! Kiegészítésnek az orvosi terápia mellett gyomorfekélyre, gyomorerősítésre, a gyomornyálkahártya védelmére, gyulladáscsökkentésre lehet összeállítani gyógynövényes teát, teakeveréket.
Összetevők: fehér akácvirág, apróbojtorján (párlófű), csalán, körömvirág, orbáncfű, kamillavirág és citromfű.
Dozírozás: 1 evőkanálnyi mennyiséget 2,5 - 3 dl forrásban lévő vízzel leöntünk, 10 percig lefedve állni hagyjuk, majd 30 perccel étkezés előtt fogyasztjuk. Napi adag: 1 - 3 bögre.
Figyelem! Ha gyógyszert szed, két óra teljen el a gyógyszer bevétele és a tea ivása között. Áldott állapotban, szoptatás idején vagy 12 éves kor alatt másik teát javaslunk!

Étrendi, életviteli javaslatok: kerülje a paradicsomot, csokoládét, tejfölt, kávét, egyéb teákat, forró ételt/italt, szénsavas italokat, alkoholt és a dohányzást. Gyakori kis étkezések javasoltak napi 6-8 rostszegény, fűszerszegény, tápanyag és kalóriadús. Az utolsó étkezés lefekvés előtt 3 órával történjen. Az ételt alaposan rágja meg, párnáját ha sok a gyomorsav emelje meg éjszakára. Pszichés támogatás: stresszoldás, relaxáció, jóga, Tai chi, chi kung, nyugtató illóolajos lábfürdő, halk lágy klasszikus zene, relax illóolaj teamécsesbe, alhasi légzőgyakorlatok vagy meditáció.

Gyomorfekély, gyomornyálkahártya gyulladás esetén 2 "L-betűs terápia" javasolt:
- lassulni
- lazulni.

A gyomor uralkodó érzelme a szorongás, a nyugtalanság és az aggodalom.
Az alapkérdések tisztázása/újragondolása meghozhatja a nyugalmat:
Ki vagyok én?
Mi a dolgom itt? Miért születtem?
Merre tartok? Hogyan járom az utam? Hogy élek?
Kik lehetnek ezen az úton a segítőim?

Díjmentes tanácsadás, gyógynövényes teák, személyre szabott teakeverékek:
http://gyogynoveny-eger.hu

üdvözlettel,
Rigó István
tanuló természetgyógyász, gyógynövény-őstermelő

A teafű
Az Ég áldása,
a Föld ajándéka,
és az Ember szeretete.

Figyelmeztetés! A gyógynövények, a gyógynövényes teák, gyógyteák, gyógytea keverékek fogyasztása nem helyettesíti a szakszerű orvosi ellátást! A felírt gyógyszereket csak a kezelőorvossal történő egyeztetés után javasoljuk csökkenteni vagy abbahagyni! A gyógynövényes teák, gyógyteák, gyógytea keverékek betegségek megelőzésére és kiegészítő terápiaként alkalmazhatók.

Szerkesztve rigo tea által: 2015. október 14. - 19:00:33

2

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó