Startlap fórum:: Offspring újra!!! - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Offspring újra!!!

• Csoport: Guests

Elküldve: 2005. május 12. - 09:14:37

Nem nagy darab, csak magas :)
Miért, már nem fordít többet? Sajna, fogalmam sincs, milyen együttes a DB. Felvilágosítasz?
0

Elküldve: 2005. május 07. - 11:56:26

Ja vagy rögbyzni, ha már olyan nagy darab. :-)
Az Americanáig bezárólag az Oxy fordította a szövegeket, ő a Dexter magyar haverja, ezért tud mindent róla. :-) Ja amúgy meg ő a DB énekese.
0

Elküldve: 2005. május 03. - 15:58:49

Oh, hát ha ez nekem szól, nagyon szépen köszönöm! Te is jó fej vagy :)
Jó, elhiszem a tájfutós dolgot, csak olyan vicces. Dex is miért nem ment inkább kosarazni, ha már egyszer olyan magas?
Hát, tény, hogy összességében nem a Conspiracy sikerült a legjobban, de azon van pl. a Vultures, ami sokáig az egyik kedvencem volt! Olyan különleges...

Igazából én majdnem perfekt vagyok angolból (ne értsd félre, ezt nem dicsekvésnek szántam), szóval értem a dalszövegeket. Sőt, le is szoktam fordítani őket, ha valaki megkér. De mindig szívesen olvasom a "kollégákat", úgyhogy köszi a Come out-ot. És külön tetszik, hogy magyarázatokat is fűzöl hozzá!
0

Elküldve: 2005. április 26. - 19:41:31

Gyere ki és játssz (tartsd őket külön)
Come out and play (Keep ’em seperated)
Mintha a legújabb divat lenne
Mintha egy terjedő betegség lenne
A gyerekek csatolnak az osztályterembe menet
A legkönnyebben jutnak hozzá a fegyverekhez.
A bandák végig járják a saját Campus*-i szórakozó helyeiket
És ha látják, hogy próbálsz meglépni, akkor vége az egésznek haver
Ha az egyik srác színe nem passzol a másikhoz
Akkor össze fogják verni
Össze fogják verni
Össze fogják verni

Hé – te nekem dumálsz vissza?
Vigyétek ki!
Külön kell őket tartani
Hé – ember te engem nem becsülsz meg
Vigyétek ki!
Külön kell őket tartani
Hé ők oda se figyelnek, ha 18 alatt vagy, akkor le nem sittelnek
Hé, gyere ki és játssz!

Amire meghallod a szirénát
Már rég túl késő.
Az egyik megy a hullaházba a másik a börtönbe
Az egyiket megölték a másik egy szemét.
Úgy zajlik le, mint 1000 szer ezelőtt
Senki nem lesz okosabb
Senki sem tanul az állásból
A te véget nem érő murid, ami
Halálból, erőszakból és gyűlöletből áll
Majd a saját köteledet fogja megkötni!

*Ez egy ilyen különleges dolog. Amerikában az egyetemeknek ilyen külön helye van, tulajdon képen akár városrész is lehet sörözőkkel, meg ilyesmi. Ez a campus. Ami az egyetem területéhez tartozik
0

Elküldve: 2005. április 26. - 19:38:13

Tök jó fej vagy!

Aha tájfutók voltak, van is róluk egy képem, sőt Lijla is benne van, aki az Offspring régi dobosa vele írta eggyütt Dex a beheaded-et. Egyik kedvenc számom. :-)

Hát a conspircy szerintem sem lett olyan jó mint az elődei, talán nem elég pörgös...vagy nem is tudom....

ja még egy kis infó: Dex 2m 5 centi magas. Tényleg. Nem vicc!

Ja és szóljatok ha valamilyik dalszöveg fordítása kell, mert akkor beteszem. Neked veron mindjárt beteszem a come out and playt! Egyébbként nekem az egyik kedvenc számom.
Egyébbként Dex mondta hogy lassan jön az új lemez.... szerintem abból lesz két év is, de a lényeg hogy már csinálják, és az az ember segít nekik, akik a Ramones szám feldolgozásnál, amimt rátettek a why don't get a job maxira. Az I wana sedapted.
0

Elküldve: 2005. április 26. - 15:03:03

Helló! Szeretem olvasni az infóidat! Korábban Prankster volt ilyen, aki mindent tudott az együttesről, de ő mostanában sajnos már nem ír :(

Tájfutók? :)))

A Smash-ről a Come out... és a Self Esteem nekem is a kedvenceim között vannak + a teljes Americana!

Én úgy hallottam, hogy azért akartak feloszlani, mert a Conspiracy nem lett annyira sikeres, mint várták.

Úgy tudom, ők tényleg hisznek benne, hogy az egy szóból álló nevű albumok sikeresebbek lesznek!
0

Elküldve: 2005. április 14. - 13:40:47

1984-ben Orange County-ban (Kalifornia) négy fiatal srác alapított egy zenekart, melyből később a The Offspring lett. Bryan 'Dexter' Holland és Greg Kriesel egy futóversenyen találkoztak a Pacifica Gimnáziumban. Bryan a tájfutó csapat tagja volt, mellesleg osztályelső volt, minek köszönhetően kapta a 'Dexter' becenevet. Ebben az időben kapott a bátyjától egy 'Rodney' albumot, ezzel megismerve a punk zenét. Nem sokkal ezután megalapították Greg-gel a 'Manic Subsidal'-t, melyben kettőjükön kívül még két másik tájfutó társuk volt. Az apró probléma csak az volt, hogy 1984-ben nem hogy nem volt hangszerük, de fogalmuk se volt róla, hogy hogyan is kellene egyáltalán játszani rajtuk. Ahogy Greg mondta: "Bryan-nel együtt tanultunk gitározni, és Bryan mégcsak nem is akkordokat játszott, hanem mindig csak egy húrt pengetett, én meg próbáltam utána csinálni. De a nyárra már tudtunk számokat játszani... eltartott egy darabig."

Greg-ék házában aztán elkezdtek "koncerteket" adni, ahol mindig olyan 20-an voltak jelen. Dexter sok számot írt, az egyiket (Very Sarcastic) fel is vették CD-re egy olcsó stúdióban. Pár hónappal később a másik gitáros kilépett, és a helyére bevették Kevin Wasserman-t (Noodles). Ő is a Pacifica-ba járt régebben, akkoriban épp az iskola gondnoka volt. (Mellesleg direkt jól jött sör vásárlásnál, lévén ő volt akkor még csak 21 felett.) Nem sokkal később az akkor 16 éves Ron Welty a városba költözött. Dexternek a féltestvére mutatta be. "Anyám túl van pár váláson" - mondta Ron - "mindig újraházasodik, elköltözünk, aztán elválik, és megint költözünk." Ron valósággal beerőszakolta magát a zenekarba az előző dobos helyére, aki elment orvosira, és emiatt kevés ideje maradt a fellépésekre. A zenekar életében ezután sem történt sok előrelépés, még mindig Greg-ék felső szintjén léptek fel a hétvégeken, azonban mostmár 'The Offspring' néven.

1987-ben csináltak egy demo-t, de arra már nem volt pénzük, hogy a 25 cent/CD plussz díjat kifizessék arra, hogy a borítót is ráragasszák, így hát vettek ragasztót, meg egy karton sört, és áthívtak pár srácot "bulizni". (Mondani sem kell, a srácok megitták a sört, és leléptek.) "A ragasztás nem sikerült túl tartósra, ráadásul tartott vagy 2 és fél évünkbe, míg mind az 1000-et eladtuk" - mondja Dexter. 2 évvel (1989) és jópár visszautasítással később szerződést írtak alá a Nemesis-szel. Kiadtak még egy demo-t ('Baghdad'), majd az első albumukat ('The Offspring').

Egy évvel később a Nemesis csődbe ment, majd hosszas keersgélés után sikerült aláírniuk az Epitaph-hoz, ahol 1992-ben kiadták második albumukat ('Ignition'). Az album 12 pörgős punk számot tartalmazott. 1994-ben aztán megjelent a harmadik album 'Smash' címmel. A világ ekkor ismerte meg őket köszönhetően olyan számoknak, mint a 'Come Out And Play' (mely benne volt az 'Öt legjobb, még soha nem hallott szám'-ban) és a 'Self Esteem' (mely vezette a toplistákat). Az album 11 millió példányban kelt el világszerte.

A 'Smash' sikerének köszönhetően az 'Ignition'-ből is többet sikerült eladni, majd 1995-ben a 'The Offspring'-et is kiadták újra saját, 'Nitro Records' nevű kiadójuk által. 1996-ban, miután összevesztek az Epitaph-fal (el akarták adni a céget, de mivel annak bevételének kb. 90%-át a 'The Offspring' hozta, ez olyan lett volna, mintha őket adnák el, ami érthetően nem tetszett a srácoknak), aláírtak a Columbia-hoz. Következő évben ki is adták újabb, negyedik lemezüket 'Ixnay On The Hombre' címmel. Az album nem volt olyan sikeres, mint elődje, noha olyan nagyszerű számok voltak rajta, mint pl: 'All I Want' vagy a 'Gone Away', mely nagyon sokaknak máig az egyik kedvenc 'The Offspring' száma.

Rá egy évvel (1998) került a boltokba az ötödik album 'Americana' címmel. Ez hasonló sikereket ért el, mint a 'Smash' köszönhetően olyan rádióbarát számoknak, mint a 'Pretty Fly (For A White Guy)' vagy a 'Why Don't You Get A Job'. Sokan azt mondták, hogy eekor született újj
0

Elküldve: 2005. április 14. - 13:36:25

Kristine Luna-nak semmi köze a Lunachichkhoz, ez tévedés! De mindenki azt hiszi hogy igen ,de nem, a Dex barátja mondta aki történetesen magyar. Na ő tényleg mindent tud róluk.
0

Elküldve: 2005. április 12. - 16:46:51

Hát hogy biszex az igaz, dehát kit érdekel, lassan má mindenki az ha jobban belegondol az ember. Dexnek meg a Pennywise basserosa volt a pasija, Jason, aki meghallt '96-ban.
0

Elküldve: 2005. április 04. - 15:01:26

1. kicsi van, ez a punk-rock :)
2. ugyanmár...
3. na és?
4. nem olvasom a pletykákat, de azért remélem, nem igazak!
0

Elküldve: 2005. március 25. - 19:05:18

ÖNBECSLÉS
Self Esteem
Tizedszerre is letudtam ma
És begyakoroltam mindent, amit mondtam volna
De átjött hozzám és berezeltem
Visszafogadtam és desszertet készítettem neki
Most tudom, hogy kihasználnak
De ez OK ember, mert szeretem, ha megbecstelenítenek
Tudom, hogy csak szórakozik velem
Ez OK, mert nincs önbecslésem

Eltervezzük, hogy este szórakozni megyünk
2-ig várok, és akkor kikapcsolom a lámpát
Ez a sok visszautasítás annyira mélypontra lökött
Hogy ha így folytatja, akkor aztán megmondom a magamét

Amikor azt mondja, hogy csak rám van szüksége
Akkor azon gondolkodom, hogy miért kefél a haverjaimmal?
Amikor azt mondja, hogy én olyan vagyok, mint egy betegség
Akkor azon gondolkodom, hogy mennyit tudok még költeni
Szerintem, ki kéne, hogy álljak magamért.
De őszintén úgy gondolom, hogy így a jobb nekem
Minél többet szenvedsz
Annál jobban látszik, hogy tényleg törődsz *! Igaz?

Egy picikét néha elvonatkoztatok.
Ez gyakrabban történik, mint amennyire ezt bevallom
Késő éjszaka kopog az ajtómon
Részeg megint, és kefélni akar
Tudom, hogy nem-et kellene mondjak
De elég nehéz, ha már Ő így készen áll
Lehet, hogy néma** vagyok, de nem vagyok mulya
Csak egy balek*** önbecslés nélkül

*Érdekel
**Ez itt azért jó, mert angolban a némát mondják a hülye helyett is. Szóval nem-et nem mondd, mert béna és hülye.
***Erre a szóra nincsen igazán magyar megfelelő. Talán ez jó rá, mert a „sucker” az olyan ember, aki mindig megszívja

Érdekesség, hogy a Dexter-hez 4 fiú barátja is oda ment már és megkérdezte, hogy róla írta-e ezt a számot. Általános tapasztalatból írta, nem pedig egy valakiről.
0

Elküldve: 2005. március 25. - 19:03:50

ELTÁVOZOTT
Gone Away
Lehet, hogy egy másik életben
Meg tudnálak ott találni
Időd előtt elhúztak
Nem én osztom a lapokat, annyira igazságtalan!

És úgy érzem
És úgy érzem
Hogy a menny oly messze van
És én úgy érzem
Igen úgy érzem
A világ most, hogy Te eltávoztál

Hagyok virágokat a sírodon, hogy kimutassam, hogy még mindig törődök
Fekete rózsák és „Üdvözlégy Máriá”-k
Nem tudják visszahozni
Azt, amit elvettek tőlem

Az ég felé nyújtom a kezem
És kiáltom a neved
És ha cserélhetnék
Megtenném

És úgy érzem
És úgy érzem
Hogy a menny oly messze van
És szúr
Igen szúr már
Olyan hideg a világ
Most hogy Te eltávoztál.

Ezt a számot nem lehet tudni, hogy kinek írta. Eddig egy rajongónak mondta el, és az nem én voltam. Sokak szerint a Pennywise basszus gitárosáról szól, akik meghalt 1996-ban túl adagolásban.Igazából ő tudja.
0

Elküldve: 2005. március 24. - 18:13:26

Először is punk zene, másodszor még mindig nem lejárt lemez, harmadszor nem öregek, jó attól függ kihez képest ez viszonylagos, negyedszerre meg attól mert hogy nem épp csak a lányokhoz vozódik az nem befolyásolja a zene minőségét, szerintem meg nem drogozik ,szívarozik igen ,de az nem hioszem hogy nagy bűn. :-) Na hogy terhes volt a feleséger arról meg nem is hallottam, úgy hogy ehhez nem tok hozzászólni.
0

Elküldve: 2005. március 23. - 20:25:45

szerintem nagyon szar zenekar!!!

1:azt hiszik, hogy zenéjüknek kicsit is köze van a rockhoz
2: lejárt lemez,
3: öregek
4: biszexuális az énekes és szerintem drogozik is, meg állítólag egyszer hasba rúgta terhes feleségét
0

Elküldve: 2005. február 17. - 10:27:06

hihi, vicces a neved :)
te ugyanaz vagy, aki régen Noodles volt?

van a tesóddal saját zenekarotok is?
0

Elküldve: 2005. február 08. - 12:45:21

Ja gitározok úgy 5 éve és hasonló zenei irányzatban gondolkodom az öcsémmel aki basszeron nyomul és van 1 dobos haverunk.
0

Elküldve: 2005. február 08. - 12:11:04

Ne aggódj van még aki olvas titeket.
Ennyi fant egy rakáson Öcsém!!!
0

Elküldve: 2005. január 20. - 11:19:00

jaj, hirtelen alig találtam az oldalt! neked hogy tetszik?
remélem, hamarosan előkerülsz! ne már magammal kelljen itt levelezni...
0

Elküldve: 2005. január 03. - 13:16:23

persze, én is úgy gondoltam, hogy mindenkinek, bár nem tudom, olvas-e még valaki minket...

mesélj valami érdekeset!
0

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó