Startlap fórum:: fontos kérdés - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

fontos kérdés

#1 Felhasználó nem aktív   edmestered 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 4

Elküldve: 2013. április 03. - 22:25:16

Sziasztok!

A szakdolgozatom elkészítéséhez szeretném a segítségeteket kérni. A következő kérdőív a járművezető-képzéssel kapcsolatos, ha van pár percetek, légyszi töltsétek ki!

Előre is köszönöm!

http://ripet.hu/feed...89a19a374418cdf
0

#2 Felhasználó nem aktív   andris.m 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 12

Elküldve: 2012. november 16. - 10:10:00

Biztos vagyok benne, hogy egyszer legalább mindenki játszott autóversenyzőset a kanapén, egy tányérral a kezében!/biggrin.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' />
Ha rátok törne ez a gyerekkori vágy, ahhoz bizony nem árt egy megfelelő kanapé, és persze előtte sok-sok gyakorlás, hogy igazi kanapé-pilóták legyetek!
https://www.facebook...440526835982678
0

#3 Felhasználó nem aktív   lalaturi 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 4

Elküldve: 2012. július 23. - 14:12:01

Üzenet megtekintéseIdézés: barcapeti2 - Dátum: 2012. július 23. - 14:00:16

Helló! Imádom a kocsikat meg a sebességet, de sajnos még nincs meg a jogosítványom. Ti mennyi idő alatt csináltátok meg, meg mennyiért? Szeretném még nyáron elkezdeni, tudnátok ajánlani valami jó autós iskolát? Előre is köszi /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Szia, én is mostanában akarok belevágni! A nagy keresgélésben találtam egy kedvező ajánlatot, amivel akár ingyen is megcsinálhatod, ha mázlid van! http://erstebank.hu/extras/fiatalsag/
0

#4 Felhasználó nem aktív   barcapeti2 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 6

Elküldve: 2012. július 23. - 14:00:16

Helló! Imádom a kocsikat meg a sebességet, de sajnos még nincs meg a jogosítványom. Ti mennyi idő alatt csináltátok meg, meg mennyiért? Szeretném még nyáron elkezdeni, tudnátok ajánlani valami jó autós iskolát? Előre is köszi /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
0

• Csoport: Guests

Elküldve: 2008. április 23. - 08:37:05

Sziasztok. Tud nekem segíteni valaki abban, hogy merre találok olyan progit, amivel gyakorolhatnám a C, D kategóriát? Holnap m1ek vizsgázni, sűrgös lenne. Kösz!
0

Elküldve: 2008. április 16. - 17:45:21

A bal irányjelző abszolút rosz döntés hiszen az az elindulást jelzi így azzal a többi közlekedőnek téves információt ad. De nem kell sem a jobb irányjelző, sem a vészvillogó!
0

Elküldve: 2008. április 16. - 17:39:47

Bocs félreértettem a kérdést, azt hittem a menetirány szerinti bal oldalon állt meg. De mivel újból elolvastam és a jobb oldalon állt meg így az előbb irt jogszabály szerint a megállás irányjelzéssel szabájos vészvillogó nem kell, hiszen a megállás nem műszaki hiba miatt történt. Bocs a félreértésért.
0

Elküldve: 2008. április 16. - 17:21:31

Nos 1 kérdés a válaszban az az utca ahol laktok egyirányú vagy két irányú?
MEGÁLLÁS 40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.
A jogszabály szövegéből egyértelmű, hogy a megállás szabálytalan. Mivel szabálytalan a megállás tőkmindegy hogy használta-e az irányjelzőt vagy a vészvillogót.
Ha az utca egyirányú
(2) Egyirányú forgalmi úton az úttest bal szélén - ha közúti jelzésből más nem következik - akkor szabad megállni, ha a jármű mellett az úttest jobb széléig mérve legalább 5,5 méter szélességű hely marad.
Akkor a megállást irányjelzővel kell jelezni. A megállást követően nem kell sem a vészlillogót sem az irányjelzőt bekapcsolva hagyni. Remélemm segítettem a vitátokban.
0

Elküldve: 2008. február 20. - 21:59:17

Nos, a helyes megoldás (szerintem): bal index semmiképp nem maradhat kinn, mivel nincs mozgásban az autó. Tehát én a jobb indexre szavazok. A vészvillogó is kicsit necces, de hát ugyebár sokan használják ilyen esetben, úgyhogy én ezt a megoldást is elfogadom...
Remélem, a családi béke helyreáll....
Ui.: a feleséged nem vállalja, hogy egyszer ő álljon be? vagy te mondod neki, hogy a beállás inkább maradjon meg neked... hihi
0

Elküldve: 2008. február 20. - 20:15:20

Károly vagyok. Nagy kérdésem van! Nekem legalábbis nagy! Ma este a feleségem vezetett haza. A házunktól nézve az utca túloldalán állt meg. Tudni kell, hogy a házunk új, a bejáró még csak murvázva van, és elég hepehupás. A beállást így még itasan is én szoktam megoldani. A ház az út baloldalán van. A jobboldalra félreállva a bal oldali indexet bekapcsolva hagyta. Megjegyeztem neki, hogy vagy a jobb oldali indexet, vagy a vészvillogót szabad ilyenkor bekapcsolva hagyni. Természetesen ebből problémánk volt. Csak szeretném tudni, hogy igazam volt-e. Köszi
0

Elküldve: 2008. február 02. - 20:14:28

Tisztelt 'Ityu101' !

2007.06.13-án feltett kérdésedre válaszolom, hogy először is azt kell megnézned, hogy valóban ugyanarról a szabálysértésről van-e szó, amiért kiszabták a helyszíni birságot, vagy nem. Határozatot, csak szabálysértési eljárásban hozhat a hatóság (rendőrség), amelyet adott esetben a rendőri feljelentésre indítanak. Ha valóban ugyanazon elkövetett szabálysértés miatt jelentett fel, annak egy oka lehet, hogy a 'helyszín-birságolt' szabálysértést folytattad, és emiatt már feljelentést tehetett az intézkedő rendőr. Ha nem ez történt, akkor nem kell izgulnod, tévedés lehet, és azonnal jelezned kell a rendőrség felé, hogy a kiszabott büntetést töröljék, az eljárással együtt, mert az is esetleg 'törvénysértő' és rádnézve a későbbiekben hátrányos lehet.
0

Elküldve: 2008. február 02. - 20:06:57

Tisztelt 'rocky_2'!

2007.06.10-én kelt kérdésedre válazolnék, ha nem túl késő! A Kresz csak azt ismeri, hogy lakott területen kívüli úton-, autóúton- és autópályán... milyen megengedett legnagyobb haladási sebességel szabad közlekedni, mert lehet többel is, de nem szabad, és ezt fontos megjegyezni. A kérdésed nem egyértelmű, ugyanis nem jelölted meg, hogy milyen járművel akarsz közlekedni lakott területen kívül. Ezért azt tudom figyelmedbe ajánlani, hogy a Kresz 26. szakaszában foglaltakat olvasd át, és minden fajta járműre megtalálod a megfelelő, megengedett 'felső' sebebességhatárokat.
0

Elküldve: 2008. február 02. - 19:58:16

Tisztelt 'bendobandi'!

2007.05.02-án feltett kérdésedre kívánok egyszerűen válaszolni. Nagyon szabályosan közlekedtél a nyilatkozatod alapján. Ha a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen az idős ember, aki megállásodat látván kezével félreérthetetlen jelzést adott feléd, hogy haladj tovább, és más gyalogos nem közlekedett a 'zebrán', akkor természetesen tovább haladhatsz, ha ezzel a gyalogos biztonságát nem veszélyeztedted. Az elsőbbségről való lemondás a gyalogos-/járművezető párosra is érvényes, de egyértelműnek kell lennie, nem visszavonhatónak és csak két közlekedő közötti lemondásról lehet szó!
0

Elküldve: 2008. február 02. - 19:49:51

Jobb későn, mint soha, mondja a közmondás...A KRESZ szerint, csak érvényes vezetői engedéllyel (kategóriára érvényes jogosítvánnyal,igazolvánnyal) lehet a megfelelő járművet vezetni. Kategórikus a szabály, nem lehet félre értelmezni. Aki eredményes Kresz vizsgát tett, és már csak meg kell várnia a 'jogosítvány' kézhezvételét, azt tudom mondani, hogy sajnos meg kell várni és csak annak birtokában ajánlott járművet vezetni. Ha nem így cselekszik, szabálysértést követ el, és csak 'enyhítő' körülmény az, hogy eredményes vizsgát tett!
0

Elküldve: 2007. július 03. - 13:15:41

Sziasztok!

Lehet, hogy idétlen kérdés, de kérlek segítsetek. Most csinálom "b" kat-os jogsit, ez előtt nem volt semmiféle jogosítványom. Kresz, egészségügyi megvan. Kérdés, csak sima kresszel, mármint a vizsgalappal, ami igazolja, hogy megvan, lehet-e robogót vezetni, vagy sem.

Előre is kösz, a válaszokat!
Üdv.
0

Elküldve: 2007. június 30. - 19:02:01

Röviden NEM. Hosszabban EGYÁLTALÁN NEM. A befizetési bizonylattal, a szabálysértés rendezve lett. Érdemes a rendőr azonosító számát minden intézkedéskor felírni (akár a csek sarkára).
0

Elküldve: 2007. június 30. - 18:54:35

Neken egy érdekes kérdésem lenne!
Közterületen (bérházak elötti parkolókban) lehet e 3,5 t.
feletti sárga rendszámmal ellátott járművel hosszabb ideig parkirozni! Talán KPM vagy Közterületi törvény van ez ügyben?
0

Elküldve: 2007. június 13. - 10:07:26

Az lenne a kérdésem, hogy ha szabálysértés esetén helyszíni bírságot szab ki a rendőr, ami befizetésre is került, akkor ugyan azért a szabálysértésért küldhetnek-e ki ujabb büntetésről szóló határozatot?
0

Elküldve: 2007. június 10. - 21:54:42

az a kérdésem, hogy lakot területen kivül ha tábla nem tiltja 90 KM/h-tol többel is lehet menni de mennyivel mert a 100,150,200.......350Km/h is több mint 90Km/h
0

Elküldve: 2007. május 02. - 14:24:59

Na szóval, egy problémával, illetve egy kérdéssel fordulok hozzátok!
Tehát városban közlekedek személygépkocsival, és balra szeretnák befordúlni egy védett, kétirányú útról és a kanyar után közvetlenül egy zebra van felfeste az úttestre, amin éppen egy idős úr kel át.
Tehendőm tehát a következő megállok a zebra előtt és megvárom míg az illető áttér.

A kérdés tehát a következő,: ha én megállok, hogy megadjam az előbséget a gyalogosnak, de ő int, hogy mehetek, akkor én a KRESZ szabályai szerint haladhatok-e tovább járművemmel???????????????????????????????
0

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó