Startlap fórum:: Szélgenerátor - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szélgenerátor

#1 Felhasználó nem aktív   erdőmester 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 2

Elküldve: 2012. április 21. - 15:44:44

Üzenet megtekintéseIdézés: ' timestamp= - Dátum: 2007. február 18. - 20:41:24

hagyuk már a hüjeséget keres rá ere inclin 600 w kétlapátos 2méteres lapátal 600watos ja és 800watig feritmágnesis elég ha anyira be akarod mágnesezni ha meglene neked a könyv tudnád mi az áttételi arány és 3 méter per sec nél már60WATT JÖNKI BELŐLE eből 4darab már elát egy házat három éve szarakodok szélgenerátor épitésel amerikából hozatam könyveket a végső kompromiszum ez 1hengeres dizel agregátor használétolajal vagy elő melegitetet disznózsiral 230volt+12v+24+48voltbármejiket tudja ecere 1liter étolajból vagy zsirból 3.5kw lesz +4kw hőenergia fűtésre malagvizre midez 20forint ból termelt energia mai ára pedig ez 120ft villany+50ft hő energia és e mellé jön a szélgenerátor3-4 db kétlapátos áttételes 5év tanyán házilag igy a lególcsób hidcsakell de nyára teljes rencer dokumentációt fogok ide meg még jópárhejre felrakni a lényeg ÉN 40FTBŐL MINT AMENYIBE MOSTKERŰL 1KW ABÓL ÉN TERMELEK 7KW VILANYT+8KW HŐT ENYI

Villamos hálózat a közelemben sincs, ebből eredően az étolajos generátor engem is érdekelne, ha írnál magánban, vagy itt. A napelemes rendszert ledes világítással ellátja a házat, meg hűti a 2kg húst /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
De mosógéphez, meg nagyobb munkákhoz jól jönne az aggregátor. Üdv
0

• Csoport: Guests

Elküldve: 2007. június 04. - 18:24:20

bármijen szabadalmat lemásolhatsz a lényeg legyen valami eltérés az eredetihez képest a kinaiak is ezt csinálják és semit nem lehet velükkezdeni pl szélkitéritő más mint a szabadalomban akkor az már nem ugyanaz . pl egy airix szélgenerátort le másolsz teszelrá más formájú lapátot a szélérzékelőt mondjuk egyenesre csinálod .szintén nem ugyanaz mint a szabadalomban pl AR-400 kinai ezis másolat .
0

Elküldve: 2007. április 04. - 16:40:14

a topik lezárult át költöztunk index.hu ra SZÉLERŐMŰ AVAGY ÁRAM HÁZILAG GOOGLE KERESÉSBE IRDBE ÉSMÁR OTT ISVAGY
0

Elküldve: 2007. március 26. - 12:18:35

Köszi a választ!
Ezt az oldalt már megtaláltam én is. Korrekt leírás, részletes tesztadatok. Attól tartok, az elkészítéshez nincs meg a szaktudásom, így külső segítségre lenne szükségem. A másik gond vele, hogy még a teljesen újraépített forgórésszel is az indulófordulatszám 500 rpm (1.7A), ami áttétel nélkül kis lapátátmérőt és nagy szélsebességet feltételez.
0

Elküldve: 2007. március 11. - 16:10:09

WWW.METRO.HU DIZEL AGREGÁTOR 2KW-OS MÁR 140EZER ÓRÁNKÉNT ESZIK ÁTLAG 3-4DECI HASZNÁLT ÉTOLAJAT AMITT UGYE TIZ FORINT LITER ARON LEHET BESZEREZNI EZEL NEM TUD VERSENYEZNI EGY GYÁRI SZÉLTURBINA SEM.
0

Elküldve: 2007. március 11. - 16:05:34

MINDÉG MEG PROBÁLNAK A CÉGSZERŰEN ALTERNATIV ENERGIÁVAL FOGLALKOZÓK ELTÉRITENI MINDENKIT AZ ÉPITÉSTŐL DE HA NEMMEGY AKKOR MEGPROBÁLNAK MINÉL BONYOLULTAB ÉPITÉSI LEIRÁST AJNÁROZNI HÁTHA SIKERŰL MEGGYŐZNI TÉGED ARÓL HOGX TE EHEZ HŰLYE VAGY ÉS NÉZDMEG MIJEN OLCSÓN VAN MÁRGYÁRI NEHOGY NEKIÁLJ TIZED ANYIBÓL MAGADNAK ÉPITENI. UWE HALLENGA A SZÉLENERGIA HASZNOSITÁSA. HA NEM AKAROD HOGY ÁT BASZANAK A SZÉLENERGIÁS NAPELEMES CÉGEK. EZT MINDENKÉPEN OLVASD EL.
0

Elküldve: 2007. március 11. - 15:56:00

az inciln 600 ara keres rá agoogle-ban ott az igazság 600watig a gyári gépekben is sima mágnesvan a másik 1áttételen bordásszijal 10 százalék a vezteség másik generátor hatásfok 78-86 százalék ha nem hiszed nem érdekel én motor generátor kisérlet ben néztem meg mittudegy mai bosh generátor .elárulom teljes gerjesztés hez3.6amp kelltehát 14.4szer3.6amp=51.84watt ekkor a generátorból 14.4volton69.6aper jött ki ez=1002.24wat vagyis 1kw 1kilóvat.a generátor pontosan 3000ret forog.úgy hogy öössz veszteség áttétel csapágy generátor 20 százalék EZT ÚGY SZOKTÁK KIKÜSZÖBOLNI HOGY BELE TERVEZIK A LAPÁT HOSZÁBA EZ PEDIG+10-13%LAPÁT HOSZAT EREDMÉNYEZ BŐVEN VETEKSZIK EGY GYÁRIVAL ÉS ÁRBAN MÉG A TIZEDÉBE SEM KERŰL EGY GYÁRINAK DE ELMONDOM NEKED HOGY EGY IFA GENERÁTORT NEUMIDIUM MÁGNESEL 12EZERBŐL MEG LEHET CSINÁLNI ÉSUGYAN EZ A HATÁS CSAKK TÖBBE KERŰLT ÉS MODJUK VIHAR ESETÉN 13M/S NÉL 65WATAL JÖN KI TÖBB 3M
/SNÉL MEG 6.5WATAL HÁT EZÉRT JÓ EZ A KONSTRUKCIÓ
0

Elküldve: 2007. március 10. - 18:48:22

Sziasztok nézzétek meg itt a névleges teljesítményhez tartozó adatokat...http://www.nyirokowatt.hu/aer21g080.html
0

Elküldve: 2007. március 03. - 14:53:37

Üdv!
Nos, az hogy a generátorom 2006 01 óta nem készült el egyedül az én gondom.Az előző hozzászólásodra reagálva igazad van: hagyjuk a hülyeséget!
A könyv 12. oldalán levő számítás eredménye 3 m/sec szélnél 66.33 Watt. Ez nem a rotor, hanem a 2,2m átmérőjű szélcsatorna teljesítménye.A 21. oldalon Albert Betz könyvére hivatkozik:"a szélkerekekkel elméletileg elérhető legnagyobb hatásfok 59,3%...".Feltételezem ez csak a rottorra szól. A könyvben a rotorra nem ad hatásfok értéket.A 25. oldalon a Generátorok fejezetben a generárorok,dinamók hatásfokát említi:"Nagy hátrányuk a gyenge hatásfok, ami max 40%, egyes típusoknál azonban csak 10%...",és a gyári állapotú felhasználás hátrányait. A fogasszíj hajtásnak 1:1 áttételnél az elméleti hatásfoka ~80% ,ami az 56. oldalon megadott 1:3,75-ös gyorsítás esetén még kevesebb, tehát itt is veszít több mint 20%-ot.És még bejön a rendszer mechanikai vesztesége(csapágyak,tömítések stb.). Mivel az induló szélsebességhez nem adott fordulatszámot, nem lehet pontos értékeket számítani, de ha figyelembe vesszük a veszteségeket,3 m/sec szélnél nem termelhet ez a generátor 60W-ot. Ennyit arról hogy nincs meg nekem a könyv és nem értek a téma gépészeti részéhez.

Nem célom hogy bárkit megbántsak, csak rosszul esik amikor hülyének, hozzá nem értőnek tartanak. Én azt hittem ez a fórum arról szól hogy vannak emberek akik tudják mire képesek és belevágnak egy ekkora feladatba, és nem vesznek meg(hogy miért, nem rám tartozik)egy komlett szettet.

Inkább segítsünk egymásnak mint csatateret csinálunk a fórumból!!!
0

Elküldve: 2007. február 18. - 20:46:49

érdekes 2006 01 ÓTA NEM KÉSZŰLT EL MÉG A DAC GENERÁTOR SEM REKLÁMM NA AZ A REKLÁM
0

Elküldve: 2007. február 18. - 20:43:35

www.google.com inclin 600
0

Elküldve: 2007. február 18. - 20:41:24

hagyuk már a hüjeséget keres rá ere inclin 600 w kétlapátos 2méteres lapátal 600watos ja és 800watig feritmágnesis elég ha anyira be akarod mágnesezni ha meglene neked a könyv tudnád mi az áttételi arány és 3 méter per sec nél már60WATT JÖNKI BELŐLE eből 4darab már elát egy házat három éve szarakodok szélgenerátor épitésel amerikából hozatam könyveket a végső kompromiszum ez 1hengeres dizel agregátor használétolajal vagy elő melegitetet disznózsiral 230volt+12v+24+48voltbármejiket tudja ecere 1liter étolajból vagy zsirból 3.5kw lesz +4kw hőenergia fűtésre malagvizre midez 20forint ból termelt energia mai ára pedig ez 120ft villany+50ft hő energia és e mellé jön a szélgenerátor3-4 db kétlapátos áttételes 5év tanyán házilag igy a lególcsób hidcsakell de nyára teljes rencer dokumentációt fogok ide meg még jópárhejre felrakni a lényeg ÉN 40FTBŐL MINT AMENYIBE MOSTKERŰL 1KW ABÓL ÉN TERMELEK 7KW VILANYT+8KW HŐT ENYI
0

Elküldve: 2007. február 16. - 19:30:38

Üdv!
Nekem megvan ez a könyv .... Reklám!!
Ui. ennek a kétágú lapátnak az induló sebessége kb 8-10 m/sec(ha nem több,és itt még nem biztos hogy termel), ez ugye 29-38 Km/óra, nálunk nem sok hely van ahol ez a szélsebesség tartósan jelentkezik.AZ AUTÓGENERÁTOR GYÁRI ÁLLAPOTÁBAN ERRE A CÉLRA NEM ALKALMAS!Gerjesztés, magas fordulatszám igény stb... .Másik forgórész:visszább 52. 18. 19. hozzászólás + link(vagy ehhez hasonló).Még nem vagyok vele kész(19.),DE amint müxik írok.
0

Elküldve: 2007. február 16. - 19:13:49

Üdv!
nézd meg ezt:http://www.windstuffnow.com/main/gm_alt_mod.htm
0

Elküldve: 2007. február 08. - 20:10:03

it csak a szélgenerátorról volt szó nem a töbi rendszerről mondom 150 ft+áfa adig nemérimeg a szélkerék csak házilag kűlönben már direkt nem it tartózkudunk más forumot használuk lacikám it nem jön ösze neked semi tanyára meg dizel agregátor a megoldás az max 300ezerbe kerűl és akor van áram amikor én akarom ez a tapasztalat .
0

Elküldve: 2007. február 08. - 19:29:16

azért kedves igazságok ha nekem építesz egy full működő egységet amit a 220V-os hálozatomra tudok kapcsolni, 5000-10000Forint közötti összegből, amelyet te folyamatosan hangoztatsz akkor a városunk főterén a polg. mest. hivatal előtt becsókolok a meleg...
0

Elküldve: 2007. február 08. - 08:58:10

Azért először megbizonyosodnék róla ki a amásik fél mielött meggyanúsítanám és sértegetném vagy nálatok mucsán ez a szokás? Egyébként én nem eladni akarok ezen a fórumon hanem a hiányzó technikai tudásomat bővíteni az otthoni szélgenerétorom felépítéséhez.
0

Elküldve: 2007. február 06. - 17:34:25

alternativenergia elsőlépés www.cserkiado.hu a cserkiadó oldalán van kereső oda kell beirni a könyv cimét mégpedig ezt A SZÉLENERGIA HASZNOSITÁSA és LÁS CSODÁT OTT A KŐNYV PITIÁNER 1350 FORINTÉRT 750WATTOS SZÉLGENERÁTOR TELJES LEIRÁSA ÉS ANYIT ÉPITEK BELLÖLE AMENYIT AKAROK POTOM 5-10 EZER FORINTBÓL HAHA
0

Elküldve: 2007. február 06. - 17:17:05

a másik gmail máreleve azon le buktál már 6ezeréét van 3méter átméröjú lapát szlovákiából a könyvet meg lehet kapni csak neked nem kapható www.cserkiado.hu haha
0

Elküldve: 2007. február 06. - 17:12:12

figyelj te agyon iskolázott a mágnespulzátor egy kitalált szó a te átbaszásodra mindenki tudja hogy te vagy a szélkerékcentrum mőgöt de tied a hundviner megmég sorolhatnánk haha
0

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó