Startlap fórum:: Szabó P. Szilveszter - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 7415 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szabó P. Szilveszter

#1 Felhasználó nem aktív   Renáta 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 102
  • HelységBudapest

Elküldve: Ma, 18:30 41

Sziasztok!

Az április 16-ai Jótékonysági estre keresnék valakit, aki autóval megy, mert úgy látom, másképp nem lehet oda eljutni. :( Ketten mennénk, és természetesen beszállnánk az útiköltségbe.

Az est linkje: https://hu-hu.facebo...57819494538292/

Köszönöm! :)

reni2003 (kukac) gmail.com
0

#2 Felhasználó aktív   Süni7 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 24
  • HelységBudapest

Elküldve: 2016. február 04. - 17:06:08

Idézés: Szilfanka - Dátum: 2016. február 04. - 10:39:39

Sweet Charity -s jelenetek egy része fent van a you tube-on
https://www.youtube....h?v=pMh80jTEkkU
https://www.youtube....h?v=NH82kv8Iztc

Köszönöm :)
0

#3 Felhasználó nem aktív   Szilfanka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 211

Elküldve: 2016. február 04. - 10:39:39

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2016. január 30. - 20:52:23

Tiszteletem minden jelenlevőnek! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy megvan-e valakinek a Sweet Charity előadás felvétele (elég az a pár jelenet is, amiben a Művész úr feltűnik), illetve a régi GNM-es Hair? De szinte bármilyen rég Szilveszteres felvétel érdekel (koncert,előadás,Tv-s szereplés),ami nincs fent YouTube-on, fiatalságom okán sok mindenről lemaradtam. Pár éve több a Művész úrral foglalkozó oldal is volt, ahonnan lehetett csemegézni, de a legtöbb már megszünt (pl. a Multiplay-es honlapok). Szóval, aki tud segíteni, annak nagyon köszönöm, privátban lehet írni, vagy megadom az email-emet. Rettentő hálás lennék, előre is köszönöm és további szép estét!

Sweet Charity -s jelenetek egy része fent van a you tube-on
https://www.youtube....h?v=pMh80jTEkkU
https://www.youtube....h?v=NH82kv8Iztc
1

#4 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 252

Elküldve: 2016. február 01. - 22:44:43

Sziasztok! Most jövök a Madáchból a Fantomról (másodszorra láttam), és 2 dolog jutott eszembe: Az egyik, hogy bár a szuper volt az előadás, mint épület nekem sokkal jobban tetszik az Opi, fényesebb, barátságosabb, színesebb, világosabb.
A másik: bevillant előttem egy kép, hogy milyen lenne ez a darab az Opi rendezésében: Szilveszter pl. sztem isteni Fantom lenne! Christine-nek pl Vágó Dettit tudnám elképzelni, Raulnak meg Dinit, esetleg GAM-ot. Tudom, hogy ilyen úgysem lesz, de jó róla álmodozni...:)
3

#5 Felhasználó nem aktív   t.agi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.496

Elküldve: 2016. január 31. - 22:43:57

Sziasztok!

Eladó 1 db jegy a Virágot Algernonra április 5-ére oldalülésre, a 2. sor 7-es székre 3000 Ft-ért.

t.agi5@freemail.hu vagy 06202065710
0

#6 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.649

Elküldve: 2016. január 31. - 20:48:02

Sziasztok!
Sajnos a miskolci Nyomorultakról én is lemaradtam, úgyhogy egy videónak, vagy akár egy hangfelvételnek is örülnék!
0

#7 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. január 30. - 21:47:51

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2016. január 30. - 21:22:07

Akkor nem csak én vagyok ilyen, elmaradott. Igen a Nyomurltakat is nagyon sajnálom,(ha valakinek esetleg van felvétele, azt szívesen fogadom), a Koldusoperát egy szerencse folytán még elcsíptem, bár azt is újra nézném. Ami nagyjából napra kész az a Facebook oldala. Egyébként én viszonylag,, régi " (2007-9)Szilveszter tisztelő vagyok, csak mivel kicsi voltam, ezért a felnőttebb előadásokra nem vitték el.(most leszek 18).

Én élőben először azt hiszem Tybaltként láttam őt (persze, mindig csak a "rosszfiúk"...:) Azóta megvolt pl. a Miss Saigon, a Menyasszonytánc kétszer is, A Kaukázusi krétakör, a Jövőre, veled, itt szintén 2x, a Mozart, a Virágot Algernonnak, a Bolond lány... Az Elisabetben már Dolhai volt a Halál, de vele is fantasztikus volt (ő a másik nagy kedvencem:)! Az Elfújta a szélnél sajnos Szerényi Lacit fogtam ki, aki mondjuk nem volt rossz, de biztos vagyok benne hogy Szili még sokkal jobb lett volna... Amúgy a legnagyobb élmény nekem azt hiszem a két Raktárszínházas darab volt, szó szerint pár méterről látni őt...:$:))
0

#8 Felhasználó aktív   Süni7 

• Új Tag
  • Pipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2016. január 30. - 21:22:07

Üzenet megtekintéseIdézés: Esp86 - Dátum: 2016. január 30. - 21:12:40

Szia, szívemből szóltál! Bár én már nem vagyok annyira fiatal (pár nap és betöltöm a 30-at!:), de engem is elég későn kapott el a gépszíj, csak pár éve kezdtem el komolyabban érdeklődni a (főleg zenés) színház iránt. Azóta sok mindent "bepótoltam", de én is nagyon sajnálom hogy lemaradtam az általad említett darabokról, és ide sorolnám még talán a Nyomorultakat és a Koldusoperát is. Ja, és természetesen a Rudolfot!! (Bár ezt legalább felvételről volt szerencsém megnézni) És amúgy én is hiányolok egy jókis naprakész(!) Szilveszterrel foglalkozó honlapot is. Ha van ilyen és csak én nem találtam, légyszi linkeljétek!:) Köszi

Akkor nem csak én vagyok ilyen, elmaradott. Igen a Nyomurltakat is nagyon sajnálom,(ha valakinek esetleg van felvétele, azt szívesen fogadom), a Koldusoperát egy szerencse folytán még elcsíptem, bár azt is újra nézném. Ami nagyjából napra kész az a Facebook oldala. Egyébként én viszonylag,, régi " (2007-9)Szilveszter tisztelő vagyok, csak mivel kicsi voltam, ezért a felnőttebb előadásokra nem vitték el.(most leszek 18).
0

#9 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. január 30. - 21:12:40

Üzenet megtekintéseIdézés: Süni7 - Dátum: 2016. január 30. - 20:52:23

Tiszteletem minden jelenlevőnek! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy megvan-e valakinek a Sweet Charity előadás felvétele (elég az a pár jelenet is, amiben a Művész úr feltűnik), illetve a régi GNM-es Hair? De szinte bármilyen rég Szilveszteres felvétel érdekel (koncert,előadás,Tv-s szereplés),ami nincs fent YouTube-on, fiatalságom okán sok mindenről lemaradtam. Pár éve több a Művész úrral foglalkozó oldal is volt, ahonnan lehetett csemegézni, de a legtöbb már megszünt (pl. a Multiplay-es honlapok). Szóval, aki tud segíteni, annak nagyon köszönöm, privátban lehet írni, vagy megadom az email-emet. Rettentő hálás lennék, előre is köszönöm és további szép estét!

Szia, szívemből szóltál! Bár én már nem vagyok annyira fiatal (pár nap és betöltöm a 30-at!:), de engem is elég későn kapott el a gépszíj, csak pár éve kezdtem el komolyabban érdeklődni a (főleg zenés) színház iránt. Azóta sok mindent "bepótoltam", de én is nagyon sajnálom hogy lemaradtam az általad említett darabokról, és ide sorolnám még talán a Nyomorultakat és a Koldusoperát is. Ja, és természetesen a Rudolfot!! (Bár ezt legalább felvételről volt szerencsém megnézni) És amúgy én is hiányolok egy jókis naprakész(!) Szilveszterrel foglalkozó honlapot is. Ha van ilyen és csak én nem találtam, légyszi linkeljétek!:) Köszi
0

#10 Felhasználó aktív   Süni7 

• Új Tag
  • Pipa
  • HelységBudapest

Elküldve: 2016. január 30. - 20:52:23

0

#11 Felhasználó nem aktív   szprof 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 170

Elküldve: 2016. január 20. - 08:35:07

Láttam 4 jegyet a ma esti JVI-re a színház honlapján!
0

#12 Felhasználó nem aktív   Kákos 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 415

Elküldve: 2016. január 17. - 11:21:06

ELADÓ!!!

2 db jegy a január 24-ei, (vasárnap) 15:00 órakor kezdődő MENYASSZONYTÁNC-ra (MÁZS-Muri E.-Szabó P.Sz.-Mikó I.-Felföldi A.)!
A jegyek a földszint-bal 6. sor 10, 11. helyre szólnak.
A 2 jegy ára 7000 Ft.

A Menyasszonytánc most lesz az évadban utoljára!

akos.kardos88@gmail.com
0

#13 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. január 11. - 17:23:09

https://www.facebook...?type=3

Itt valami készül! ;) :)
1

#14 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. december 31. - 09:21:18

Na, milyen nap van ma?:);) Boldog névnapot Szilveszternek, holnapra pedig nagyon boldog szülinapot, és sikerekben gazdag, boldog új évet!
Nekünk pedig egy kis TŰZ, hogy átmelegedjünk kicsit ezen a hideg napon...:

Mindenkinek jó bulizást estére, és találkozunk Jövőre, veletek, itt!;)
2

#15 Felhasználó nem aktív   scorpion81 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.675

Elküldve: 2015. december 28. - 09:47:52

Eladó eredeti csomagolásban Miss Saigon CD!
(Szabó P. Szilveszter, Dolhai Attila, Vágó Zsuzsi)

A férjem nem elég alaposan kutatta át a vitrint a színházas relikviák között és meg akart lepni vele karácsonyra. Az erőfeszítései miatt érzelmi alapon gondoltam megtartom a CD-t, mert édes szívem Szentendréig ment érte. Azt mondta már nehéz beszerezni. De aztán meggyőzött, hogy valaki más, akinek nincs, meg biztosan örülne neki. :)

Szóval ezzel a kis plusz érzelmi töltettel eladó a CD, nekem úgyis megmarad az emlék. :)

3700 Ft

Érd.: scorpgirl81@gmail.com

Köszönöm!

Szerkesztve scorpion81 által: 2015. december 28. - 09:50:06

0

#16 Felhasználó nem aktív   Szilfanka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. december 25. - 19:17:10

https://www.youtube....h?v=9Am7paoEZoo
2

#17 Felhasználó nem aktív   Szilfanka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

1

#18 Felhasználó nem aktív   Szilfanka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

0

#19 Felhasználó nem aktív   scorpion81 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.675

Elküldve: 2015. december 18. - 09:24:31

Virágot Algernonnak
2015.12.17. (Csütörtök)

Ő is isten teremtménye...
(de melyik istené…)

Ez is olyan darab, ahol a végén legszívesebben taps nélkül felállnék és csöndben kisétálnék, ezzel adózva a darab mondanivalójának. S talán ez lenne a legnagyobb elismerés a művészeknek.

Ez a darab ütöget, ütöget, majd a végén pofán ver...
Igazából a végszó miatt érdemes megnézni. Mennyivel másképp hangzik ez a mondat Charlie szájából, mint Mrs. Donneréből. Végig ezt ismétli, s mégis a végén esik le a tantusz.

A darabnak vannak jó pillanatai és kissé gyengébbek. Mikor Charlie visszaemlékszik a gyerekkori eseményekre, belelesni egy intim családi drámába rendkívül megható, ugyanakkor megterhelő is, hisz már mindenkinek annyi van a saját életében, hogy már egy kicsit nehéz hova tenni másét. Persze az ember szíve kicsordul és azt kívánod bár a te értük ejtett könnycsepped, értük gyújtott gyertyád segíteni tudna rajtuk, mert az egyéb megoldást, gyógyírt, választ még te is keresgéled az életben.

Persze a darab felteszi a kérdést: Jobb tudni, érezni, mint soha nem ismerni valamit, amit fáj elveszíteni? Ha „gazdagodsz” az élménnyel mi lesz veled, ha kitaszítanak vagy saját döntésedre távozol új világodból, viszont ezen új téglával benned már nincs helyed a régi világodban. Találhatsz új helyet? Képes vagy rá? Charlie képes lesz rá?

A darab szembesít minket emberi hibákkal a természetünkben. Van olyan hiba, amely emberibbé tesz minket, s van amely épp azt veszi el, s mondanám, hogy állattá válunk, de nem sérteném meg az állatokat.
Nyilván senki sem tökéletes, csak van, aki már eljutott odáig, hogy ezt belássa és legalább a maga módján fejlődni próbál, szembenézni, megbirkózni.
Tán Isten is még azon kísérletezik, hogy megteremtse a minden szempontból tökéletes embert, s azért vagyunk ennyien a földön.

Dr. Strauss is azt mondja még sok Charlie Gordon van, kezdjék újra. Úgy hangzik mintha darab/darab lenne a számára, de ennél érezhetően többről van szó. Magasztosabb vagyis számára magasztosabb cél vezérli. A végső cél egy tökéletes Charlie, akinek talán lenne esélye a boldogságra.
De látszik, hogy a kudarca, az emberi tragédia megérinti, hisz nem azért rúg bele Nemurba, mert s szavai hidegen hagyják. Csak az tud feldühíteni minket, ami megérint. Ha nem érdekelné, s Charlie valóban csak egy kísérleti tárgy lenne a számára, akkor ebben a helyzetben közönnyel reagált volna. Az ő reakciója éppoly emberi, mint Nemuré, csak más. S épp azért küldi el, mert ő így nem tud szembenézni ezzel. Talán, ha folytatja a munkát, a kutatást, ha tovább keresi a válaszokat… Talán…

Dr. Strauss a darab során nem kap igazán lehetőséget a kibontakozásra. Nincs tér, hogy kinyújtózzon… Maximum egy kis ujjgyakorlat fér bele, az viszont remekül kivetíti a belső vívódást, türelmetlenséget. Ugyanakkor ez a darab Charlieról szól, ezt el kell fogadnunk. S teljes joggal birtokolja ezt a három órát.

Ugyanakkor az egész darab valahogy bezárva marad. Rengeteg ki nem mondott szót kell meghallanunk a darab során. Egyik karakternek sincs szabad mozgása. Még Charlie sem bont le magáról annyi réteget, hogy választ vagy esetleg csak egy kérdést kapjunk. A probléma, a történet, a végkifejlet persze önmagában kínál gondolkodnivalót, de maga a darab nem annyira. Ez nem a művészek hibája, mert ők a szűkre szabott mozgásterükön belül próbálnak közölni. Talán, ha egy kicsivel kevesebb lenne a redundancia darabban, akkor több idő juthatott volna erre. Szakmailag nem tudom megítélni, de ez talán a rendezés felületességére utal, talán azt gondolta a rendező, hogy ez a történet önmagában megáll a lábán.

De a Művész Úr adott már nekem annyit, hogy Dr. Strauss érzelmei csatáit már a képzeletemben is tovább tudom vívni.

Szerkesztve scorpion81 által: 2015. december 18. - 09:25:28

4

#20 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. december 17. - 23:33:16

Sziasztok, gyors beszámoló még így frissiben az Algernonról: Nagyon-nagyon tetszett!:) Szili nagyon jó volt, bár sajnos nem volt annyit színpadon, mint szerettem volna... Máté meg egyszerűen fantasztikus! Megmutatta, hogy szuper énekhangja mellett remek prózai színész is, és fiatal kora ellenére sok mélység van a játékában, ami nagyon kellett ehhez a szerephez. Eszternél meg pont fordítva éreztem. Azt a Bolond lány óta tudtam hogy remek prózai színész, de most derült ki számomra, hogy még énekelni is nagyon jól tud!:) (Mondjuk volt is honnan örökölnie...) Volt 1-2 jelenet ami nem volt nekem annyira oda illő, de úgy általában nagyon jól meg lett csinálva az egész (annak ellenére hogy szerintem elég nagy fába vágta az Opi most ezzel a fejszét..), és a zenék is nagyon szépek voltak! Szóval szerintem érdemes megnézni, és nem csak Szili miatt!:)
3

• 7415 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

6 felhasználó olvassa ezt a témát.
1 felhasználó, 4 vendég, 1 anonim felhasználó

1. Süni7