Startlap fórum:: Szabó P. Szilveszter - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 7414 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szabó P. Szilveszter

#1 Felhasználó aktív   szprof 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 131

Elküldve: Ma, 16:32 56

Üzenet megtekintéseIdézés: SzabóÁgi - Dátum: 2015. április 24. - 23:04:10

Nekem abszolút pozitív csalódás volt a darab. Lehet, hogy azért, mert nagyon negatívan álltam hozzá. A tapsrendes kisfilm elszomorított, és semmi jót nem vártam. Ehhez képest... jól szórakoztunk. A keretjáték kifejezetten tetszett, jó poénok voltak. A koreográfia is nagyon ütősre sikerült. A jelmezek szépek voltak, Szilveszter eszelősen nézett ki bennük. Egyszernézős számomra a darab, de egyáltalán nem éreztem szörnyűnek. Szerintem ez nem Szilveszter műfaja, nem tudta magát elengedni úgy a mulatós részekben, mint a többiek, de jól érezte magát a bőrében, az látszott. Nincsenek a darabnak olyan mélységei, amiket én szeretek, de azért néhány karaktermondatban ki van mondva a tanúlság.
Alapvetően tehát szórakoztató volt. Szilveszter zseniális, bár ez nem az a darab, ahol megcsillogtatja a színészi tehetségét a karakter lényegének mélyére ásásával.
Nem akarok "szpojlerelni", úgyhogy a darabról nem is írok többet. :)

EBBEN a darabban, ERRE a szerepre NEM-et kellett volna mondania a Művész Úrnak!! /vagy nem kellett volna megnéznem!/
1

#2 Felhasználó nem aktív   nagygaboreger 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 359

Elküldve: Ma, 15:26 30

Üzenet megtekintéseIdézés: SzabóÁgi - Dátum: 2015. április 24. - 23:04:10

Nekem abszolút pozitív csalódás volt a darab. Lehet, hogy azért, mert nagyon negatívan álltam hozzá. A tapsrendes kisfilm elszomorított, és semmi jót nem vártam. Ehhez képest... jól szórakoztunk. A keretjáték kifejezetten tetszett, jó poénok voltak. A koreográfia is nagyon ütősre sikerült. A jelmezek szépek voltak, Szilveszter eszelősen nézett ki bennük. Egyszernézős számomra a darab, de egyáltalán nem éreztem szörnyűnek. Szerintem ez nem Szilveszter műfaja, nem tudta magát elengedni úgy a mulatós részekben, mint a többiek, de jól érezte magát a bőrében, az látszott. Nincsenek a darabnak olyan mélységei, amiket én szeretek, de azért néhány karaktermondatban ki van mondva a tanúlság.
Alapvetően tehát szórakoztató volt. Szilveszter zseniális, bár ez nem az a darab, ahol megcsillogtatja a színészi tehetségét a karakter lényegének mélyére ásásával.

Én is így éreztem. Egy-két dal nagyon tetszett, a koreográfia mesteri volt, a keretjáték nekem nagyon bejött. De egyszer elég volt. :) Minden színész kitett magáért.
0

#3 Felhasználó nem aktív   Szilfanka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 195

Elküldve: Ma, 15:21 26

https://www.facebook...?type=1
0

#4 Felhasználó nem aktív   SzabóÁgi 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 85

Elküldve: 2015. április 24. - 23:04:10

3

#5 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 138

Elküldve: 2015. április 24. - 21:40:11

Üzenet megtekintéseIdézés: P.D. - Dátum: 2015. április 24. - 18:43:14

CSAK Szil miatt..sajna a többi szörnyű (részemről) :(

:(
0

#6 Felhasználó nem aktív   P.D. 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 777

Elküldve: 2015. április 24. - 18:43:14

Üzenet megtekintéseIdézés: Esp86 - Dátum: 2015. április 24. - 16:55:13

Sziasztok! Aki megnézi a Csínom Palkót, majd mesélje el légyszi milyen volt! A sztori annyira nem csigáz fel, de Szil miatt lehet megérné megnézni...:)

CSAK Szil miatt..sajna a többi szörnyű (részemről) :(
0

#7 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. április 24. - 16:55:13

Sziasztok! Aki megnézi a Csínom Palkót, majd mesélje el légyszi milyen volt! A sztori annyira nem csigáz fel, de Szil miatt lehet megérné megnézni...:)
0

#8 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. április 12. - 21:04:08

http://fbcdn-sphoto...297f43f5f1b950

Szép estét;)/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
2

#9 Felhasználó nem aktív   scorpion81 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.666

Elküldve: 2015. április 08. - 06:14:51

Eladó!

Eladó 1 db jegy az április 8-i (mai) Kaukázusi krétakörre.
Közép 1. sor 9. 1900 Ft.
Emailben tudom elküldeni.

Érd.: scorpgirl81@gmail.com
0

#10 Felhasználó nem aktív   BeaverCreek 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 53

Elküldve: 2015. március 14. - 13:09:20

Vasárnap esti Abigél beszámolóm
2

#11 Felhasználó nem aktív   Bobinet 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 307
  • HelységBudapest

Elküldve: 2015. március 14. - 13:01:58

Megkésve kicsit, de Özvegyek beszámoló (febr. 27-i előadás). Nagyon-nagyon régen láttam Szilvesztert bármilyen darabban is - ősszel voltam Elfújtán is, Mozart!-on is, hát nyilván mindkétszer Szerényivel fogtam ki, nem voltam boldog tőle. Mikor hallottam erről a váci előadásról, tudtam, hogy meg kell nézni, a januári premier nem fért bele, de most pótoltam. Nyilván nem kell hosszan ragoznom, hogy mennyire imádom, mikor Szilveszter énekel, de Az ördög, meg az Özvegyek után én egyre jobban igényelném, hogy menjen, játsszon prózát, mert annyira zseniális benne, hogy egyáltalán nem hiányzott, hogy nem fakadt dalra (ellentétbe állítva nem egy Operettes színésszel). Az meg egészen új élmény volt, hogy a táncnak nem csak kánkán jellegű szórakoztatás volt a célja, hanem közlés, a színészi játék része, szerintem ezzel egy újabb színt láthattunk felvillanni a repertoárjából.
Maga a darab komédiaként van aposztrofálva, még jó, hogy ott van előtte az abszurd jelző, mert közben nem jött az a felhőtlen kacagás. A felszínen röpködnek poénok, de maga a téma, a mélyebb mondanivaló, megtámogatva azzal a kicsit furcsa zenével, egy olyan hangulatot teremt, ahol a néző nem biztos benne, mit is kéne reagálnia. Sokszor jön valami torokszorító érzés, amikor ha mélyen magunkba nézünk, tudjuk, éppen görbe tükröt állítanak elénk. Nem teszik mindezt hivalkodóan, nem bele a néző pofájába, nincs minden kimondva, és ez így jó, mert van utána min gondolkodni, rácsodálkozni. Emberi természetről, gyarlóságról van szó, amikor semmi sem fehér vagy fekete, amikor szimpatizálni kezdünk azzal a nővel, aki láthatóan nem túl mélyen gyászolja aznap délelőtt elhunyt férjét, miközben a szeretőjére vár.
Ez egy olyan darab, ahol gyakorlatilag egy pincér a főszereplő. Ő minden titkok tudója, egyedül ő ismeri a teljes történetet az elejéről fogva. Mesélő, aki nem csak mint bábjátékos mozgatja a szálakat, de a közönséget is vezeti és a második felvonás vége felé ő mondja ki a magvas gondolatot, amiért érdemes volt végigülni az előadást, az üzenetet, amit meg kell hallani. Közben persze ő is belefolyik az eseményekbe, az ő szívét is megérintik, és kiderül, hogy a háttérben az ő szerelmi vívódása is ott volt végig.
Lehet mesélni szerelemi sokszögekről úgy, ahogy az operettekben szokás, amikor már az előadás kezdete előtt tudjuk, hogy a szálak kibogozódnak, és mindenki megtalálja a párját. Meg így is, hogy a szóban forgó három páros két férfi tagjáról az első felvonásban múlt időben beszélnek.
Igazán jó előadás, örülök hogy láthattam.
Hogy az egyéb körülményekről is szót ejtsek: Magának a színháznak van egy kicsit művelődési ház beütése, nem az a konvencionális színházterem, de ez nem volt egyáltalán zavaró. Mondjuk a kétszárnyú lengőajtóhoz állított ajtónyitogató fiúk a bejáratnál kicsit komikusak voltak, de ez legyen a legnagyobb baj ^^ Ami már a profizmust alulról súrolja, hogy úgy tűnik, nem áll a színészek rendelkezésére hátul külön mosdó. Az előadás kezdetére várva a folyosón ácsorogva végignézhettük a teljes színészi gárdát meglátogatni a mellékhelyiséget, ami ráadásul koedukált volt. Pikali Gerda a kabátjával próbálta takarni magát - bár így nagyobb feltűnést keltett, mintha csak egyszerűen elsétált volna a nézők közt - Szilveszter bezzeg kihúzva magát, frakkban odasétált a mosdó ajtajához, hangosan bekopogott, majd félig benyitva hozzátette: "Bejöhetek? Férfi vagyok." Ezen a ponton nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek, de azt a hangsúlyt sose fogom elfelejteni :D
Hogy negatívumot is mondjak így a végére... Mély nyugalommal utaztam Vácra, azt gondolva, milyen probléma is lehetne, a jegyeink az első sorba szóltak, nem lesz belógó fej effektus, nyugodtan élvezhetem az előadást. Belátom, naiv voltam. Mellettünk ugyanis a rajongó lánykák legrosszabb fajtája foglalt helyet, az elvakult-ostoba típus. Ezek így négyen - hárman az első sorban, negyedik tagjuk mögöttük, a másodikban - az egész komplett előadást végigvihorászták. Szó szerint. Senki más nem nevetett a teremben, csak ők. De ők hangosan, idegesítően, néha a színészek prózáját átsípolva, mint valami beakadt gyerekjáték, miközben az ég egy adta világon semmi vicces nem történt a színpadon. A legszomorúbb az volt az egészben, hogy előadás előtt hangosan kibeszélték az Amerikai Komédiát, szóval azt hiszem, nem tippelek túl vadul, ha úgy gondolom, anyaszínházuknak az Operettet tartják és Szilveszter miatt voltak ott Vácon. Azóta sem tudom fejben összeegyeztetni őket Szilveszter munkásságával és gondolatiságával, vagy egyáltalán elképzelni, miért voltak jelen. Aki látta a darabot, biztos emlékszik az ominózus banános jelenetre. Nem hiszem, hogy óriási műértőnek kell lenni ahhoz, hogy átjöjjön annak a monológnak az üzenete, a párhuzam az állatkerti majmok és az emberek között. Ez a négy lány plasztikusan alátámasztotta ezt az üzenetet, amikor ennél a jelenetnél összesen arra voltak képesek, hogy visítva röhögjenek azon, hogy egy színész banánhéjat rakott a fejére.
Ez az előadás érdemes arra, hogy játsszák még, én is szeretném még látni, csak gyári alánevetés nélkül.
3

#12 Felhasználó nem aktív   BeaverCreek 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 53

Elküldve: 2015. március 08. - 15:09:29

Péntek délutáni Miss Saigon beszámolóm
1

#13 Felhasználó nem aktív   Sun 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 789

Elküldve: 2015. március 03. - 23:22:37

Szilveszter is fellép 2015. május 10-én 14 órakor az 5. alkalommal megrendezésre kerülő Hangok a gyermekekért jótékonysági musical és operett gálán, a Vigadóban.

Jegyek kaphatók a hangokagyermekekert@gmail.com címen, illetve hamarosan a Vigadó jegypénztárában és rendszerében.

https://www.facebook...?type=1
5

#14 Felhasználó nem aktív   Mansikka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 150

Elküldve: 2015. március 03. - 21:10:24

Egyetértek, nagyon ügyesek voltak a fiatalok!!!! /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Nekem Balázs, Pirgel Dávid és Panna volt a kedvencem. Ja, és Dini! /wink.gif' class='bbc_emoticon' alt=';)' />

Annát és Szilt imádtam!!!! <3

A megerőszakolós résznél én nagyon kivoltam casárnap és tegnap is! :'( Meg is könnyeztem! Mennyire hiteles volt!
2

#15 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. március 03. - 17:26:01

Igen, a kisfiú is tényleg nagyon cuki volt!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Amikor leeresztették azt a meredek falat, nekem az volt az első gondolatom, hogy: Úristen, ugye ezen senki nem fog le-fel mászni?/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
És hát a Művész Úr közelében lenni... Olyan kisugárzása van, hogy emberlánya legyen a talpán, aki ellenáll neki!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> <3
3

#16 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.254

Elküldve: 2015. március 03. - 05:30:56

Tényleg valami különleges élmény a darab, Szil és Anna hú de zseniális, de a többiek is: Jantyik, Topi, Vera, Zalán, Dénes, Pirgel Dávid, GAM, Balázs, Panna...Ja és a pici fiú nagyon-nagyon édes /laugh.gif' class='bbc_emoticon' alt=':lol:' />
És milyen bizalommal feküdt Szil karjában és ahogy nézett rá!
A tegnapi előadás is fantasztikus volt /rolleyes.gif' class='bbc_emoticon' alt=':rolleyes:' /> egy csoda.
Én akkor láttam először, amikor Annának még nem volt gyermeke, és most szerintem még tökélesebben alakította a karaktert (pedig korábban is remek volt). Nagyon örülök, hogy már visszavette a szerepet..
Volt egy kicsit ijesztő jelenet, amikor Szil segíti lejönni Annát, hát Szil lába kicsit megcsúszott. De minden rendben volt.
Ez a darab a fiataloknak ráadásul nagy lehetőség, hiszen annyi karaktert hoznak egymás után. De igen jók voltak, nagy gratula mindenkinek.

Szerkesztve harmony által: 2015. március 03. - 05:35:44

7

#17 Felhasználó nem aktív   Mansikka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 150

Elküldve: 2015. március 03. - 00:16:04

Idézés: Esp86 - Dátum: 2015. március 02. - 09:24:32

Ha nem bánjátok, egy kis beszámoló a tegnapi Kaukázusiról: (Megpróbálok nem ömlengeni túlságosan!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
Szóval, egész különleges élmény volt! Más, mint amiket eddig láttam az Opiban. Sokkal komolyabb, drámaibb, mélyebb. Az érdekes történet, a jó poénok, és a szép zene mellett amit leginkább szerettem ebben az egészben, az a közelség. Konkrétan pár méterre zajlik előttünk a történet, egész közel kerülhetünk Hozzájuk, ami számomra már eleve akkora csoda, hogy néha alig tudtam a sztorira koncentrálni az izgalomtól!:$/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Volt pl. néhány olyan rész, amikor a Művész úr (aki egyébként szuper volt most is) odaül a közönség közé (ráadásul pont pár széknyire tőlem!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Kedvem lett volna előrehajolni hozzá, hogy megsimizzem egy kicsit:$/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> (Mellesleg megcsodálhattuk Dini pőre testét is, igaz, "csak" hátulról:) Kiemelném még Peller Annát is, aki ebben a szerepben is remeket alkotott! Ajánlom mindenkinek, gyönyörű darab, és kicsit más oldalukról mutatkoznak meg benne kedvenceink!
Összegezve: Köszönöm az élményt!!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Köszönöm a beszámolót!!! Tényleg fantasztikus volt! /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Tegnap Szilveszter először másfél méterre ült le tőlem. Hú, meg sem mertem moccani! /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Aztán a 2. felvonásban konkrétan mellém! Juj, de megijedtem! /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Szegény, úgy szipogott!

Nagyon tetszett a csapat is! És a dalokat is imádtam!!! <3

Szerkesztve Mansikka által: 2015. március 03. - 00:18:34

3

#18 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. március 02. - 09:24:32

Ha nem bánjátok, egy kis beszámoló a tegnapi Kaukázusiról: (Megpróbálok nem ömlengeni túlságosan!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
Szóval, egész különleges élmény volt! Más, mint amiket eddig láttam az Opiban. Sokkal komolyabb, drámaibb, mélyebb. Az érdekes történet, a jó poénok, és a szép zene mellett amit leginkább szerettem ebben az egészben, az a közelség. Konkrétan pár méterre zajlik előttünk a történet, egész közel kerülhetünk Hozzájuk, ami számomra már eleve akkora csoda, hogy néha alig tudtam a sztorira koncentrálni az izgalomtól!:$/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Volt pl. néhány olyan rész, amikor a Művész úr (aki egyébként szuper volt most is) odaül a közönség közé (ráadásul pont pár széknyire tőlem!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Kedvem lett volna előrehajolni hozzá, hogy megsimizzem egy kicsit:$/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> (Mellesleg megcsodálhattuk Dini pőre testét is, igaz, "csak" hátulról:) Kiemelném még Peller Annát is, aki ebben a szerepben is remeket alkotott! Ajánlom mindenkinek, gyönyörű darab, és kicsit más oldalukról mutatkoznak meg benne kedvenceink!
Összegezve: Köszönöm az élményt!!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
5

#19 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. március 01. - 09:30:08

Húú, legyen már este!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />) http://www.operett.h...kor/125/6061/10
3

#20 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. február 21. - 15:47:14

Idézés: Mansikka - Dátum: 2015. február 21. - 14:16:47

Imádom őket!!! /smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />

Őket csak imádni lehet!/smile.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' /> Szuperek együtt, a legjobbat hozzák ki egymásból!
1

• 7414 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

7 felhasználó olvassa ezt a témát.
3 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó

1. schmidtg,
  2. szprof,