Startlap fórum:: Dolhai Attila - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 10874 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Dolhai Attila

#1 Felhasználó nem aktív   s.t 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 207

Elküldve: Tegnap, 23:49 51

Váci összefoglaló:
https://www.youtube....BaxoGNZXc8#t=25
0

#2 Felhasználó nem aktív   ktiszti30 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.237

Elküldve: Tegnap, 23:49 11

https://www.youtube....axoGNZXc8#t=323 Vác
0

#3 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 289

Elküldve: Tegnap, 22:05 11

20:25, Péntek (január 2.), m1 Budavári Palotakoncert 2014, 2. rész
0

#4 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 22:02 18

Idézet

Ezt a gyógyult részt nem értem, tegnap a színház igazgatója jelképesen átadta az összegyűjtött pénzt, azzal, h. a műtét után a steril szoba kialakítására , stb. tudja használni az , egyébként rettentően szimpatikus lány.

Nem tudom, lehet, hogy hiba került az információáramlásba?! Jaj ... Pedig úgy örültem neki :( Ha még csak most lesz őssejtbeültetés, akkor a végső gyógyulás még nincs meg, csak olyan a jelenlegi állapota, hogy elérkezhetett ez a stáció is. Sajnos anyum révén másfél éve járjuk ugyanezt az utat, szóval, hajrá a kislánynak, és győzelem!!!

Szerkesztve Tamara39 által: Tegnap, 22:02 47

0

#5 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 7.795

Elküldve: Tegnap, 21:32 16

Üzenet megtekintéseIdézés: Ibolya50 - Dátum: 2014. december 21. - 21:10:30

Én nem teljesen így láttam:

Vajon miért nem lepődöm meg? :P
1

#6 Felhasználó nem aktív   Ibolya50 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 511

Elküldve: Tegnap, 21:10 30

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2014. december 21. - 10:06:56

Megható volt...kicsit amatőr volt az egész, kicsit recsegtek a hangszórók, gerjedtek a mikrofonok, Doma (az igazgató) kicsit eltűnt a "mufustben", de mindenképpen megható volt...mert alig két méterre ült tőlem az a fiatal lány, akinek a megsegítésére jött létre ez az előadás. Többet néztem őt, mint a fellépőket. :)

A musicalre kiéhezett rajongók örömködhettek, az első dal Szívből szeretni volt, Detti-Dolhus előadásában. Volt még más nem operett is, (mármint Dolhus előadásában), de igazán egyetlen dalnál éreztem azt a régi, jól ismert érzést, hogy "na, ez az igazi Dolhai Attila"! Egy karácsonyi hangulatú dal volt, a címét nem tudom, (mentségemre szóljon, hogy Dolhus se tudta :D ) de gyönyörűen énekelte. Az összes többinél lespórolta a magas hangokat, még a Szívből szeretninél is. :P Bezzeg az operetteknél nem! :P
Valahogy tök furán hatott az egész musical-operett egyveleg,(Szívből szeretni és Funiculi funiculá :blink: )nem tudom miért, de nekem olyan csalamádé íze volt az egésznek, nem igazán akarta befogadni a szervezetem. :D Az se segített a dolgon, hogy Dolhus olaszul énekelt többször is, imádom a pasit, de az olasz kiejtésén sírva tudok röhögni. Mielőtt még bárki megbotránkozna, nagyon diszkréten, csak a bajuszom alatt röhögtem. :P
A hangja gyönyörű volt, erőteljes, tiszta...mármint amikor kiengedte...
Nem írok többet mert még a végén az jön le, hogy nem volt jó, pedig igen (na jó, Csengusz magas hangjai borzalmasak voltak :P ), csak az a francos opera ne lenne a világon meg a merev, görcsös állkapcsú hangképzés.

Az imént kiokosodtam facen, hogy Karácsonyi harangok volt a címe annak a gyönyörűen (Attilásan) előadott dalnak a címe. :)
És még valami eszembe jutott, éspedig az, hogy amikor Szép város Kolozsvárt énekeltek Lukács Anitával az járt a fejemben, hogy szép-szép, de primadonna és bonviván ne akarjon táncos komikus és szubrett lenni, mert nem megy nekik. :D

Én nem teljesen így láttam:

Az opera dalok gyönyörűen szóltak, a Brindisi a Traviátából csodaszép volt, a Sorrentói emlékbe pedig beleborzongtam olyan szépen szólt, és olyan hangokat hallottam Tőle a dal közben, mint eddig még soha, a Funiculi-Funicula pedig olyan temperamentumosra sikerült, hogy egy vérbeli olasznak is beillett. (Mondjuk én szeretem az operát, és az ilyen jellegű nagy dalokat) Maga az egész műsor nekem nagyon emberi, és szívhezszóló volt. Minden elismerésem érte Kis Domonkos Márknak. A Fényév távolság végét ahogy átköltötte a vele szemben két lépésre ülő kislánynak, az szívbemarkoló volt..."neked itt van még dolgod, neked itt vannak álmaid"...Nekem egy csupaszív a pasi.
Hát más szemmel néztük, másként hallgattuk...
6

#7 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 71

Elküldve: Tegnap, 21:01 42

Üzenet megtekintéseIdézés: s.t - Dátum: 2014. december 21. - 16:06:26

Ezt a réteget a fb-on találtam :) https://www.youtube....cd3JekRSGE#t=14

Köszönet annak, aki felvette, felvette és aki megtalálta! ;) Imádom, amikor bizonyos dalok új értelmet nyernek. Ez csodaszép volt Tőlük és nagyon megható. :)
2

#8 Felhasználó nem aktív   Zene 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.501

Elküldve: Tegnap, 17:29 01

[quote name='Tamara39' timestamp='1419160183' post='2574171']
Köszi a beszámolót! Állítólag a kislány papíron, vagyis hivatalosan gyógyult, hála az égnek. És reméljük, hogy nem is esik vissza soha!

Ezt a gyógyult részt nem értem, tegnap a színház igazgatója jelképesen átadta az összegyűjtött pénzt, azzal, h. a műtét után a steril szoba kialakítására , stb. tudja használni az , egyébként rettentően szimpatikus lány.
0

#9 Felhasználó nem aktív   s.t 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 207

Elküldve: Tegnap, 16:06 26

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2014. december 21. - 15:37:50

Igen, valahogy úgy, szép rétegesen volt lerakva a dolog, hogy a konyhai hasonlatoknál maradjunk. :D

Ezt a réteget a fb-on találtam :) https://www.youtube....cd3JekRSGE#t=14
2

#10 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 15:37 50

Üzenet megtekintéseIdézés: Tamara39 - Dátum: 2014. december 21. - 13:43:35

Akkor valami szendvicsképzés volt tegnap este? Egy szelet operett és egy szelet opera között egy szelet musical? Vagy mint a rakottkrumpli: egy krumpli, egy tojás, egy kolbász mintájára egy operett, egy musical, egy opera. Bocs, éppen főzök, onnan jönnek a konyhai hasonlatok :lol:

Igen, valahogy úgy, szép rétegesen volt lerakva a dolog, hogy a konyhai hasonlatoknál maradjunk. :D
0

#11 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 13:43 35

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2014. december 21. - 12:23:45

Nem volt vészes a recsegés és gerjedés, amolyan igazi hakni jellegű volt, hozzá vagyok már szokva, tán hiányozna is, ha nem lenne. :D

Én se arra értettem, hogy ne tudnák elénekelni a pörgősebb számokat, hanem, hogy olyan édesen esetlenül ment nekik a táncika. Látszott, hogy nem ehhez vannak hozzászokva. :D

Persze, Katával is énekeltek "csalamádét", nincs azzal semmi baj, csak ők általában a műsor vége felé tették, most meg úgy volt összeállítva, hogy egy "könnyebb" műfaj, egy operett vagy operarészlet. És ettől olyan zagyva lett nekem az egész. Mire beállt a fülem a musicalre, jött Dolhus és nekiállt Funiculit énekelni. Na, szóval...nem tudom jobban megfogalmazni. :D

Na igen, ha nincsenek is beoltva tánc ellen, azért ők tényleg másban jobbak, pl. énekben :D Pénteken a párom vigyorogva súgta a fülembe a Csárdáskirálynő második felvonásának elején, a báli jelenetnél, mikor táncolnak, hogy Attila "elég sután ropja" :P No, ezen, párom szintén frenetikus tánctudására gondolva, majdnem felnyerítettem :D Szerintem Attila testalkatához képest, értem ez alatt, hogy magasabb, csontosabb, erősebb alkata van, jól mozog ... bár néha, ahogy utaltam rá tegnap, a jobbik táncos cipőjét az öltözőben hagyja. B)

Akkor valami szendvicsképzés volt tegnap este? Egy szelet operett és egy szelet opera között egy szelet musical? Vagy mint a rakottkrumpli: egy krumpli, egy tojás, egy kolbász mintájára egy operett, egy musical, egy opera. Bocs, éppen főzök, onnan jönnek a konyhai hasonlatok :lol:
1

#12 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 5.482

Elküldve: Tegnap, 13:42 12

Megható volt :)

De jó,hogy írtál, kösziiiiii:)
0

#13 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 12:23 45

Üzenet megtekintéseIdézés: Tamara39 - Dátum: 2014. december 21. - 12:09:43

Köszi a beszámolót! Állítólag a kislány papíron, vagyis hivatalosan gyógyult, hála az égnek. És reméljük, hogy nem is esik vissza soha!

Hát, ha recsegtek a hangszórók és gerjedtek a mikrofonok, akkor jobb is talán, ha a musical daloknál Attila kihagyta a magas (éles) hangokat. Nyilván nem véletlenül tette, ne vigyék el nagy hirtelen a torkát. Szerintem a primadonna és a bonviván nyugodtan énekeljen csak szubrett-táncoskomikus párosra írt dalt, gondjuk nem lehet az ének részével, max. a koreográfiával. Viszont ahhoz, ha fel akarják dobni a hangulatot, kellenek ezek a pörgősebb "nóták". Szerintem Attilának meg külön jól állnak ezek a magyaros, mulatós dalok.
Csalamádé? Ha jól tudom, sok-sok, pl. Katával közös fellépésen volt musical-operett-pop-rock ... no, akkor az mi volt, salátástál? Ne haragudj, nem kötözködöm, csak leírtam, ami nagy hirtelen eszembe ötlött, ahogy olvastalak. Örülök, hogy végülis tetszett és szép estéd volt.

Nem volt vészes a recsegés és gerjedés, amolyan igazi hakni jellegű volt, hozzá vagyok már szokva, tán hiányozna is, ha nem lenne. :D

Én se arra értettem, hogy ne tudnák elénekelni a pörgősebb számokat, hanem, hogy olyan édesen esetlenül ment nekik a táncika. Látszott, hogy nem ehhez vannak hozzászokva. :D

Persze, Katával is énekeltek "csalamádét", nincs azzal semmi baj, csak ők általában a műsor vége felé tették, most meg úgy volt összeállítva, hogy egy "könnyebb" műfaj, egy operett vagy operarészlet. És ettől olyan zagyva lett nekem az egész. Mire beállt a fülem a musicalre, jött Dolhus és nekiállt Funiculit énekelni. Na, szóval...nem tudom jobban megfogalmazni. :D
1

#14 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 12:09 43

Megható volt...kicsit amatőr volt az egész, kicsit recsegtek a hangszórók, gerjedtek a mikrofonok, Doma (az igazgató) kicsit eltűnt a "mufustben", de mindenképpen megható volt...mert alig két méterre ült tőlem az a fiatal lány, akinek a megsegítésére jött létre ez az előadás. Többet néztem őt, mint a fellépőket. :)

A musicalre kiéhezett rajongók örömködhettek, az első dal Szívből szeretni volt, Detti-Dolhus előadásában. Volt még más nem operett is, (mármint Dolhus előadásában), de igazán egyetlen dalnál éreztem azt a régi, jól ismert érzést, hogy "na, ez az igazi Dolhai Attila"! Egy karácsonyi hangulatú dal volt, a címét nem tudom, (mentségemre szóljon, hogy Dolhus se tudta :D ) de gyönyörűen énekelte. Az összes többinél lespórolta a magas hangokat, még a Szívből szeretninél is. :P Bezzeg az operetteknél nem! :P
Valahogy tök furán hatott az egész musical-operett egyveleg,(Szívből szeretni és Funiculi funiculá :blink: )nem tudom miért, de nekem olyan csalamádé íze volt az egésznek, nem igazán akarta befogadni a szervezetem. :D Az se segített a dolgon, hogy Dolhus olaszul énekelt többször is, imádom a pasit, de az olasz kiejtésén sírva tudok röhögni. Mielőtt még bárki megbotránkozna, nagyon diszkréten, csak a bajuszom alatt röhögtem. :P
Nem írok többet mert még a végén az jön le, hogy nem volt jó, pedig igen (na jó, Csengusz magas hangjai borzalmasak voltak :P ), csak az a francos opera ne lenne a világon meg a merev, görcsös állkapcsú hangképzés.

Az imént kiokosodtam facen, hogy Karácsonyi harangok volt a címe annak a gyönyörűen (Attilásan) előadott dalnak a címe. :)
És még valami eszembe jutott, éspedig az, hogy amikor Szép város Kolozsvárt énekeltek Lukács Anitával az járt a fejemben, hogy szép-szép, de primadonna és bonviván ne akarjon táncos komikus és szubrett lenni, mert nem megy nekik. :D

Hát, ha recsegtek a hangszórók és gerjedtek a mikrofonok, akkor jobb is talán, ha a musical daloknál Attila kihagyta a magas (éles) hangokat. Nyilván nem véletlenül tette, ne vigyék el nagy hirtelen a torkát. Szerintem a primadonna és a bonviván nyugodtan énekeljen csak szubrett-táncoskomikus párosra írt dalt, gondjuk nem lehet az ének részével, max. a koreográfiával. Viszont ahhoz, ha fel akarják dobni a hangulatot, kellenek ezek a pörgősebb "nóták". Szerintem Attilának meg külön jól állnak ezek a magyaros, mulatós dalok.
Csalamádé? Ha jól tudom, sok-sok, pl. Katával közös fellépésen volt musical-operett-pop-rock ... no, akkor az mi volt, salátástál? Ne haragudj, nem kötözködöm, csak leírtam, ami nagy hirtelen eszembe ötlött, ahogy olvastalak. Örülök, hogy végülis tetszett és szép estéd volt.
3

#15 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 984

Elküldve: Tegnap, 11:43 19

Idézés: Judithh - Dátum: 2014. december 21. - 10:06:56

És még valami eszembe jutott, éspedig az, hogy amikor Szép város Kolozsvárt énekeltek Lukács Anitával az járt a fejemben, hogy szép-szép, de primadonna és bonviván ne akarjon táncos komikus és szubrett lenni, mert nem megy nekik.

Köszi :D, nagyon sajnálom, hogy nem lehettem ott.
0

#16 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 10:06 56

Szerkesztve Judithh által: Tegnap, 10:12 15

6

#17 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 984

Elküldve: Tegnap, 08:21 05

Egy kis váci beszámoló így reggel? :rolleyes:
Kivel mit énekelt, volt-e szólója?
0

#18 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 5.482

Elküldve: 2014. december 20. - 23:05:11

Üzenet megtekintéseIdézés: Tamara39 - Dátum: 2014. december 20. - 22:32:00

zöldséget írtam... a címét átköltöm ... Megyek, elbújdosok B) :o

Ugyanmá' :D
0

#19 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. december 20. - 22:32:00

Üzenet megtekintéseIdézés: Tamara39 - Dátum: 2014. december 20. - 10:13:59

Mi is tegnap voltunk családdal. Naggggyon jó volt az előadás, elsőrangú szórakoztatásban volt részünk :)
Dióhéjban egy kis vélemény a "négyesről": Mónika fura módon kicsit erőtlennek tűnt, mintha nem lett volna teljesen egészséges vagy fáradt lett volna, főleg az első felvonásban, de utána felvette a ritmust. Dancs Annamari aranyos, szépséges kis energiagombóc.
És a lényeg, ami miatt úgy érzem, hogy sikerül kapisgálnom, mi is a "gond" ezzel a váltással Attila részéről. Legalábbis én így érzem. A bonviván vs táncoskomikus szerepkör. A bonviván az operettek nagy részében egy fiatal arisztokrata, aki emellé jó kiállású, magas, jóképű, és nagyívű dalokat, áriákat énekel, néha táncol egy kicsit, és fülig szerelmes egy rangján aluli, vagy legalábbis már foglalt nőbe. És ott van a táncoskomikus, aki arra hivatott, hogy asszisztáljon a bonvivánnak abban, hogy elnyerje szíve hölgyét, majd ő is szerelembe essen, és tegye mindezt nagy energiával, és a karaktere elnevezéséhez híven komikusan szórja a verbális poénokat, és a helyzetkomikummal operáljon. Énekeljen, és főként, táncoljon. Talán a kontraszt a Csárdáskirálynőben figyelhető meg legjobban, és ha az ember nem ismeri a sémát, talán simán rávágja, hogy Bóni a fő karakter.
Attila Edvinje teljességgel szerethető, illik hozzá a szerep. Szerintem nagyon jó, hogy vannak benne táncbetétek az ő részéről is, bár néha úgy tűnt, hogy tegnap a jobbik táncoscipőjét otthon hagyta :D De édes volt és szerintem semmi gond a tánckészségével .... ha nem Kerényi M. Máté mellett kell táncolnia :P Mert, hogy a lényegre térjek: Máté elvitte a show-t tegnap egy az egyben. Fergeteges volt, főleg a második felvonásban, bár ez adott, hiszen ott eszkalálódik igazából a helyzet, jön be a képbe Edvin családja és Stázi. Lubickolt Bóniként, szórta a poénokat, amin Attila egyszer-kétszer jót vigyorgott, sőt, nevetett, pl. a Szárnyalnék a boldogságtól első sora, ha nem ismerném a dalt, rá nem jöttem volna, hogy mi lehet :) Az operettben, bár a bonviván-primadonna páros a főszereplő, szerintem kevesebb időt töltenek a színpadon, mint a táncoskomikus-szubrett páros. Nagyokat énekelnek, gyönyörűen, de aztán jön a másik páros, és lemókázza-táncolja a csillagokat az égről. Attilával semmi gond nincs, övé minden szerep, mármint olyan értelemben, hogy jól ábrázolja a karaktereket, csodásan énekel, ha kell mókázik (sajnos erre kevés a lehetősége), ha kell, táncol (imádnivalóan), és jó a prózája. De olyan, mint egy sportkocsi, aki a világ legkanyargósabb pályáján köröz, és az az egy-két egyenes szakasz, amin úgy igazán meglódulhatna, iszonyat rövid. Ezzel szemben, amit Máté csinálhat, főleg Bóniként, az egy eszement nagy száguldás. Amivel persze nem vesz el semmit Attila érdemeiből, de ...

Száz szónak is egy a vége, csodás este volt, a közönség is nagyon jó volt, rengeteg taps, vastaps és ováció járt a színészeknek. Bővebben kicsit később, blogban B)

Miért nem szóltok, hogy micsoda kapitális zöldséget írtam? :lol: Ha nem ismerném a dalt, mondottam volt, erre a címét átköltöm ... Megyek, elbújdosok B) :o
1

#20 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. december 20. - 22:12:31

Üzenet megtekintéseIdézés: Pogi - Dátum: 2014. december 20. - 11:40:26

Január 1. m1 20.10 Nemzeti Újévi gála a tv-ben

Köszi, ez jó hír! Ööö... 85 perces? Hm, nem kevés ez?
1

Topik megosztása:

• 10874 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó

1. Google