Startlap fórum:: Dolhai Attila - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 11065 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Dolhai Attila

#1 Felhasználó nem aktív   Titiána* 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 476
  • HelységMiskolc

Elküldve: Tegnap, 19:11 36

Miskolcon május 7-én szombaton évadnyitó a színházban. Az est fellépője több más művésszel együtt Dolhai Attila, 21 45 - 23 00 között.
http://mnsz.hu/cikk/2630
1

#2 Felhasználó nem aktív   ktiszti30 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.600

Elküldve: 2016. május 01. - 08:43:03

Üzenet megtekintéseIdézés: harmony - Dátum: 2016. április 30. - 19:52:24

http://operetta-rese...harleston-anew/
:rolleyes:
1

#3 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.686

Elküldve: 2016. április 30. - 19:52:24

:)
http://vanyabacsi.bl...ido_mikiegerrel
1

#4 Felhasználó nem aktív   Rivombrosa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.017

Elküldve: 2016. április 28. - 16:31:15

Üzenet megtekintéseIdézés: csubul - Dátum: 2016. április 28. - 13:43:53

azt hittem elkezdtük

Egyik kedvenc filmem! :)
0

#5 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 8.363

Elküldve: 2016. április 28. - 14:46:13

Üzenet megtekintéseIdézés: Deet - Dátum: 2016. április 28. - 14:33:45

Neked tényleg semmi nem jó? Se az operett, se a Brain élete? :D

Borzalmas vagyok, tudom. Megyek is, és beállok a sarokba. :P
0

#6 Felhasználó nem aktív   Deet 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.553

Elküldve: 2016. április 28. - 14:33:45

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. április 28. - 13:50:21

Hú, ezzel engem a világból ki lehet kergetni.

Neked tényleg semmi nem jó? Se az operett, se a Brain élete? :D
0

#7 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. április 28. - 13:50:21

Üzenet megtekintéseIdézés: csubul - Dátum: 2016. április 28. - 13:43:53

azt hittem elkezdtük

Hú, ezzel engem a világból ki lehet kergetni.
0

#8 Felhasználó nem aktív   csubul 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.167

Elküldve: 2016. április 28. - 13:43:53

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. április 28. - 13:38:17

Én nem köveztelek volna meg érte. :D

azt hittem elkezdtük

0

#9 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. április 28. - 13:38:17

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2016. április 28. - 13:35:38

....most írtam volna le, hogy bambán???

Én nem köveztelek volna meg érte. :D
0

#10 Felhasználó nem aktív   sylvia 25 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 606

Elküldve: 2016. április 28. - 13:35:38

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. április 28. - 13:33:11

Húúúú...most jöttem rá, hogy miért vállalta el Sam szerepét a Ghostban! Gyakorolta az átszellemülést. :D

....most írtam volna le, hogy bambán???
0

#11 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. április 28. - 13:33:11

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2016. április 28. - 13:26:34

...s mindezt kar lengedezve vagy röpködve...:P "átszellemült arccal" ....hogy vizuálisan is meglegyen a katarzisélményünk :D

Húúúú...most jöttem rá, hogy miért vállalta el Sam szerepét a Ghostban! Gyakorolta az átszellemülést. :D
0

#12 Felhasználó nem aktív   sylvia 25 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. április 28. - 13:26:34

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. április 28. - 11:48:39

Ó, ez már olyan régen volt...talán igaz se volt. :D Különben is, azóta ráébredt, hogy az igazi katarzis a cintányéros cudar világ. :P :D

...s mindezt kar lengedezve vagy röpködve...:P "átszellemült arccal" ....hogy vizuálisan is meglegyen a katarzisélményünk :D
0

#13 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. április 28. - 11:48:39

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2016. április 28. - 10:51:24

Épp a youtube-on nézelődtem és akadtam rá a Szily Nórás beszélgetésre....Atika egy mondata nagyon fülön ütött:
"Én azt vallom, hogy a közönséget nem lehet becsapni, nagyon pontosan érzik, hogy...hogy mit kapnak vagy mit nem kapnak meg egy-egy előadótól" -milyen igaza van....nagyon érezzük, hogy mi az amit az operettel nem kapunk meg...!!!???

Ó, ez már olyan régen volt...talán igaz se volt. :D Különben is, azóta ráébredt, hogy az igazi katarzis a cintányéros cudar világ. :P :D
0

#14 Felhasználó nem aktív   Bajaderom 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 222

Elküldve: 2016. április 28. - 11:45:30

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2016. április 28. - 10:51:24

Épp a youtube-on nézelődtem és akadtam rá a Szily Nórás beszélgetésre....Atika egy mondata nagyon fülön ütött:
"Én azt vallom, hogy a közönséget nem lehet becsapni, nagyon pontosan érzik, hogy...hogy mit kapnak vagy mit nem kapnak meg egy-egy előadótól" -milyen igaza van....nagyon érezzük, hogy mi az amit az operettel nem kapunk meg...!!!???

Hmm...
Egyébként meg nem értessz te ehhez, ezt nem úgy mondta és nem úgy értette. Majd elmagyarázzák itt neked. :D Minden tökéletes, minden jó, csak te nem vagy befogadó, és nincs füled és szemed sem. :P
1

#15 Felhasználó nem aktív   sylvia 25 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. április 28. - 10:51:24

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. április 27. - 22:40:18

Azért mert kíváncsi vagyok Attilára és én naiv, reménykedek, hogy csak összehoznak egy olyan előadást, ami nekem is tetszik.
Egyébként nem csak az operettekkel vagyok így, musical előadás is volt, amit nem voltam hajlandó többször megnézni, pedig Attila főszereplő volt benne. Az operett csömöröm abból ered, hogy ha látni akarom Attilát, kénytelen vagyok egy olyan műfajú előadást nézni, amit nem igen preferálok. Egészen addig amíg volt musical is, semmi bajom nem volt az operettel, mióta úgymond "kötelező", kialakult a csömöröm.

Szerkesztve sylvia 25 által: 2016. április 28. - 10:52:21

0

#16 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. április 27. - 22:42:11

Üzenet megtekintéseIdézés: Bajaderom - Dátum: 2016. április 27. - 21:03:40

Mondjuk így el tudtam volna képzelni egyszer a visszatérést, és nem a ruhatépésre gondoltam. :D :D

http://www.mindenegy...-szinpadan-a-no

Jöhet! :D
0

#17 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2016. április 27. - 22:40:18

Üzenet megtekintéseIdézés: Szinhaz - Dátum: 2016. április 27. - 20:52:43

"Mostanában ugyan nem vagyok hajlandó többször megnézni egy operettet mert már így is csömöröm van (a Lili kivétel :D ), de látom, hogy a képlet mit se változott."

Ne haragudj! Ezt nem értem. :blink: (Ez az én hibám). Ha csömöröd van, akkor miért kell mégis minden operettet megnézned? :P ;)

Azért mert kíváncsi vagyok Attilára és én naiv, reménykedek, hogy csak összehoznak egy olyan előadást, ami nekem is tetszik.
Egyébként nem csak az operettekkel vagyok így, musical előadás is volt, amit nem voltam hajlandó többször megnézni, pedig Attila főszereplő volt benne. Az operett csömöröm abból ered, hogy ha látni akarom Attilát, kénytelen vagyok egy olyan műfajú előadást nézni, amit nem igen preferálok. Egészen addig amíg volt musical is, semmi bajom nem volt az operettel, mióta úgymond "kötelező", kialakult a csömöröm.
2

#18 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 918

Elküldve: 2016. április 27. - 21:47:26

Üzenet megtekintéseIdézés: csubul - Dátum: 2016. április 27. - 13:08:04

De hát ez nem is gond, hiszen mindig teltházas Tamara39 (és Kero) szerint az összes operett előadás, tuti megvesznek minden jegyet mindenre percek, sőt másodpercek alatt.

Na, már te is belém kötsz? :D Én meg ismételgethetem magam egész este, hogy SOHA nem mondtam, hogy az összes operett előadás teltházas. Azt tudom, hogy én még nem voltam olyan operett előadáson, ahol pangás lett volna, max. pár szék volt üres. Hogy a többin mi van, nem tudhatom, max. megnézhetem a jegyeladást, de jobb dolgom is van. Mielőtt megkérded, nem, nem járok túl gyakran színházba :)
0

#19 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 918

Elküldve: 2016. április 27. - 21:40:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Bajaderom - Dátum: 2016. április 27. - 10:38:21

Miért húzod fel magad? :)

Így van mindenki azt szeret, amit akar, és bármennyire is furcsa, én se gyűlölöm az operettet, csak 1000x inkább musical. Még az ő átigazolásával sem került közelebb a kettő nálam. És azt is bevallom másokkal ellentétben, hogy ha már operettet nézek, akkor 99%-ban vele. Van olyan darab, amiben nem játszott, megnéztem és még valahol tetszett is… 1x. Musicaleket viszont bármelyik színházban, bárkivel szívesen megnézek. Mióta váltott is elmegyek megnézek minden musicalt az Operettben, és azt se tagadom, hogy van amiből nagyon hiányzik, és úgy érzem lenne neki való szerep benne.

Érdekes, hogy amíg Attila főleg musicalt énekelt, soha senki nem áradozott itt az operettekről. Most, hogy váltott hirtelen „megszülettek” a nagy „operett” rajongók. Azért arra kíváncsi lennék, hogy itt közületek ki nézi meg a másik bonvivánnal vagy bonvivánokkal is a darabokat? Gyanítom, hogy nagyon kevesen, vagy lehet egy ember se lenne. Vannak olyanok, akik mikor kijön a szereposztás azonnal rohannak megszabadulni a nem Attilás jegyeiktől. Ne állítsátok már be úgy magatokat, hogy ti vagytok ennek a műfajnak a nagy rajongói, meg nagykövetei. Nem, ti Attila nagy rajongói vagytok, függetlenül attól, hogy mit csinál, amivel semmi baj nincs én is rajongó vagyok, sose tagadtam. Csak nekem sajnos nem teljesen mindegy mit csinál a színpadon, és nem esek hasra mindentől, amit a színpadon csinál. Én nem ájultam el, és nem kerültem euforikus hangulatba, mert most, az új bemutatóján, eltalálta a bokáját tánc közben. ( irónia volt, még mielőtt valaki félreértené :P). Én sokatokkal ellentétben láttam Zsolttal is, és semmivel nem volt rosszabb mint Attila, és semmivel nem volt kisebb sikere mint Attilának. Kár úgy beállítani, hogy na ez aztán az ő szerepe. Minden operettben, amiben játszik minimum ugyan olyan jó a váltója, sőt… Míg azért musicalekben van pár olyan szerep, ami az övé. Ha azt mondom Rómeó gyakorlatilag mindenkinek elsőre az ő neve fog beugrani. Mondj egy olyan bonviván szerepet, amit ővele azonosítanak. Egyelőre nincs és gyanítom soha nem is lesz, mert messze nem kiemelkedő ebben a szerepkörben. Egy Boncsér Gergő, egy Vadász Zsolt hangban messze előtte vannak. Ők világ életükben ezt tanulták olyan előnyük van, amit soha nem fog behozni. Én akkor is azt érzem, hogy ő ennél sokkal többet tud, és a csak operett visszalépés az eddigi munkásságához képest. Nekem a musicalekben a leg volt, az operettekben meg csak van, szépen énekel, de nem emelkedik ki, ennyi.

Tényleg érdekelne, hogy te milyen musicaleket láttál vele színházban, nem felvételről?

Abban meg szinte 100%-ig biztos vagyok, hogy ha csoda történne és esetleg visszajönne musicalt énekelni, egyikőtök sem ücsörögne az Operettben olyan operettet nézegetni, amiben ő nincs benne, mert most sem teszitek. Bebizonyítani nem tudom, de nagy összegben mernék rá fogadni, hogy így van. :D

Bocs a többes számért, de gondoltam nem írom le mindenkinek külön.
Nem tudom hol személyeskedtem az eddigi hozzászólásaimban, de ha úgy érezted akkor bocsánat.

Szia! Nem húztam fel magam, hidd el, mivel nincs értelme :)

Nem akarok ismételgetni, de én is szeretem a musicalt, az operettet is, és igen, Dolhai rajongó vagyok. Sajnos arra nincsen keretem, hogy egy premiert megnézzek mindkét szereposztással, így a preferáltabbat választom. Ha egy jegyet vásárolnék, biztosan beleférne, de nálunk családi "vállalkozás" a színházasdi, így négy jegyet veszünk. Nem olcsó mulatság. Viszont így tényleg jön a matekolás, nincs ezen mit titkolni vagy szégyellni, ha a család mind a négy tagja Dolhait akarja megnézni, akkor igyekszünk az ő előadására jegyet venni.

Amikor beköszöntem ide anno, elmondtam, nem rejtettem véka alá, hogy hosszú évek óta követem és szeretem Attilát, de sajnos élőben ilyen-olyan okokból nem volt szerencsém a legnagyobb szerepeihez. Ami darab "maradt", az az Elisabeth, amikor már a Halált játszotta, a Ghost és az Amerikai komédia. Éppen ezért, mivel felvételeken is ott a kirobbanó erő és energia és tehetség, amit élőben láttam tőle musicalben és koncerteken, az alapján fel tudom mérni, milyen volt pl. Rómeóként vagy Rudolfként, már ha ezért kérdezted. Sokszor elmondtam itt, hogy nem olyan sokkal az előtt "csatlakoztam" be élőben, amikor egy korszak lezárult, és mivel nem voltam benne úgy mint ti, nekem könnyebb megemészteni a váltást, amire csak rásegít, hogy szeretem az operettet. És hozzátettem kismilliószor, hogy megértem a csalódottságot, fájdalmat, amit kiváltott a döntés. Ami ellen szót emeltem, az az volt és az most is, hogy ne menjen át személyeskedésbe és egymás "alázásába" a dolog itt, mert rossz olvasni. Amúgy nem vettem személyeskedésnek, amit írtál.

Egyetértek, Vadász Zsolt (lehet, hogy meglepő lesz, de a Sybillben Nagyhercegként jobban tetszik, mint Miller Zoli, bár tudom, hogy ez sem tipikus) és Boncsér Gergő is sok-sok évnyi előnnyel rendelkezik Attilához képest a klasszikus éneklés terén, ez teljesen egyértelmű tény, de a színpadi jelenlét, kiállás, Attila hangszíne és játéka mégis az ő oldalára billenti a mérleget. Hogy Attila meddig tud fejlődni, van-e még tovább, majd kiderül, ebbe nincs értelme belemenni, nem látunk a jövőbe (nem rejtettem véka alá azt sem soha, hogy ha úgy érzi, ez az útja, akkor valószínűleg korábban kellett volna váltani, mert úgy tűnik, hogy kora tavasz helyett késő nyár van). Én tisztelem-becsülöm azért, hogy meghozta ezt a döntést, és igen, én is morogtam, hogy mi lenne, ha csak csökkenne az előadásszáma, vagy több nap lenne egy musical és egy operett között vagy akármi, hogy csinálhassa mindkettőt együtt, de beláttam, hogy nyavalyoghatok, nincs ráhatásom. Így megyek vele, és majd kiderül, hova vezet az út. Egyébként a legtöbb operett, legalábbis azok közül, amiket az Opi játszik, kevés kivételtől eltekintve nem kedvez a bonvivánoknak, nézzük csak meg a címüket: csupa nő :), de emellett más az egész koncepció is, mint a musicalekben, jobban eloszlik a szerepek közötti, jelenetben töltött idő, így a címszereplő sem uralja a színpadot feltétlenül. A musicalben nagyobb talán a karakter-központúság, én legalábbis így vettem észre.

Ha Attila visszamenne a musicalhez is (már ha lenne olyan, amibe érdemes lenne), örülnék, de maradjon meg az operett mellett is :) Újabb gondolatodra: az előbb írtam le egy másik válaszban, hogy 8-án megyek Mágnás Miskára, ami garantáltan "Attila-mentes". Az én esetemben fogadást veszítenél, mert néznék más darabot is, ha érdekelne. Most is így teszek :)
0

#20 Felhasználó nem aktív   gazka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 5.087

Elküldve: 2016. április 27. - 21:06:18

Üzenet megtekintéseIdézés: Bajaderom - Dátum: 2016. április 27. - 14:43:04

Ja, ez is visszalépés lenne akkor. Jézus már volt. :D

Ráadásul már 2x is, innen nem nagyon van feljebb :) Még esetleg majd a Tragédia musicalben Éden Éva operettben az Úr hangja, bár az csak kis szerep :))

Szerkesztve gazka által: 2016. április 27. - 21:09:26

0

• 11065 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

4 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó