Startlap fórum:: Dolhai Attila - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 10840 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Dolhai Attila

#1 Felhasználó aktív   M.Angi 

• Új Tag
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 21

Elküldve: Ma, 12:36 18

Azért ez gáz...Operettszínházba járó embernek illene ismernie, meg egyébként is :o Miért nem jár utána a szereposztásnak?
Én mindig megnézem :rolleyes:
0

#2 Felhasználó nem aktív   363648 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 13

Elküldve: Ma, 12:16 14

Hab a tortán: bérletes előadáson voltam, mögöttem egész előadás alatt azt találgatták, hogy a Miklósa Erika partnere akkor az a Dolhai Attila, vagy kicsoda. (Attila ma Fischl Mónival játszott).
[/quote]

Elég szomorú, hogy manapság ha egy előadő nem valamelyik GigamegaRisingY-faktor szuletik-ből válik ismertté némi kreált tehetséggel (s végzettség nélkul gyujti a gázsit), akkor már nem is tudják pontosan, hogy ki is áll azon a bizonyos színpadon. Bocsánat, de én ezen a véleményen vagyok, nem kell ezzel egyetérteni persze.

Viszont Dolhai Attila már azon értékes legek közé tartozik, akit már illik ismerni! Szomorú lehet az ilyen muveletlen hozzászólásokat megélni :(
6

#3 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 195

Elküldve: Ma, 11:57 33

Üzenet megtekintéseIdézés: kativat - Dátum: 2014. október 23. - 21:50:08

Hab a tortán: bérletes előadáson voltam, mögöttem egész előadás alatt azt találgatták, hogy a Miklósa Erika partnere akkor az a Dolhai Attila, vagy kicsoda. (Attila ma Fischl Mónival játszott).

Oh, jaj :huh:
Az aug. 24-i Elisabethen a mögöttünk ülők nagyon dicsérték kis Kerot, hogy milyen jó aznap. A gond, hogy nem játszott :P
0

#4 Felhasználó nem aktív   Rivombrosa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 2.448

Elküldve: Ma, 05:28 44

Őszinte együttérzésem :( :)
0

#5 Felhasználó nem aktív   kativat 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 51

Elküldve: Tegnap, 22:17 12

Üzenet megtekintéseIdézés: hannacska - Dátum: 2014. október 23. - 22:07:09

Najó, de Attila ma egy keleti herceget játszott. Nem lehet minden szerepben rohangászni jobbra-balra, egy hercegben több a méltóság, a tartás. Attila nem csak énekes, hanem színész is, nem játszhat minden karaktert ugyanúgy, sőt, ha szerepet játszik, akkor nem lehet önmaga, hanem azt a karaktert kell hitelesen hozni, akit alakít.

Egyetértek, a mai szerepét jól játszotta.
Tavaly előtti évadban a Viktória volt a kedvencem. Azt a tekintetet, mint ahogy nézett a kivégzéses jelenetben. Még ma is bele borzongok.
De szerintem ma egy Viktória előadás után is hiányérzetem lett volna, mert tudom, hogy esélyem sincs mostanában úgy megnézni, amikor önfeledten csak úgy önmagát adja.
0

#6 Felhasználó nem aktív   hannacska 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 57

Elküldve: Tegnap, 22:07 09

No, már egy kicsit lenyugodtam. A mai Bajadér előadás a maga nemében jó volt. Dancs Annamarinak nem mindig jött össze a koreográfia, de ügyesen megoldották.
Attila hangja gyönyörű. Haza fele a metrón próbáltam jelzőket keresni hozzá. Az, hogy selymes, nem fejezi ki eléggé. Olyan bársonyosan simogató, mint amikor a leges legfinomabb tejcsoki megolvadva folyik le a torkodon.
Csak a körítés. Mintha tele lett volna félbehagyott mozdulatokkal. Minden pillanatban vártam, hogy megiramodik, bohóckodik, hozza a szokásos mimikát, mozgást, vigyort, de nem.
Egy jó operett előadásról (pedig nem ez volt az első, amit megnéztem) hiány érzettel jöttem el, mert a színházjegyes mappámban nem lapul egy váci vagy egy elő szilveszteres koncertjegy.

Najó, de Attila ma egy keleti herceget játszott. Nem lehet minden szerepben rohangászni jobbra-balra, egy hercegben több a méltóság, a tartás. Attila nem csak énekes, hanem színész is, nem játszhat minden karaktert ugyanúgy, sőt, ha szerepet játszik, akkor nem lehet önmaga, hanem azt a karaktert kell hitelesen hozni, akit alakít.
4

#7 Felhasználó nem aktív   kativat 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: Tegnap, 21:50 08

No, már egy kicsit lenyugodtam. A mai Bajadér előadás a maga nemében jó volt. Dancs Annamarinak nem mindig jött össze a koreográfia, de ügyesen megoldották.
Attila hangja gyönyörű. Haza fele a metrón próbáltam jelzőket keresni hozzá. Az, hogy selymes, nem fejezi ki eléggé. Olyan bársonyosan simogató, mint amikor a leges legfinomabb tejcsoki megolvadva folyik le a torkodon.
Csak a körítés. Mintha tele lett volna félbehagyott mozdulatokkal. Minden pillanatban vártam, hogy megiramodik, bohóckodik, hozza a szokásos mimikát, mozgást, vigyort, de nem.
Egy jó operett előadásról (pedig nem ez volt az első, amit megnéztem) hiány érzettel jöttem el, mert a színházjegyes mappámban nem lapul egy váci vagy egy elő szilveszteres koncertjegy.

4

#8 Felhasználó nem aktív   hannacska 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: Tegnap, 21:39 00

Üzenet megtekintéseIdézés: kativat - Dátum: 2014. október 23. - 21:25:23

Most értem haza Bajadérról

Én AZT (a régi) az Attilát akarom vissza, de azonnal!!!! - toporzékol

Mi volt a baj? Szerintem zseniális volt!
0

#9 Felhasználó nem aktív   kativat 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: Tegnap, 21:25 23

Most értem haza Bajadérról

Én AZT (a régi) az Attilát akarom vissza, de azonnal!!!! - toporzékol
1

#10 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 5.358

Elküldve: Tegnap, 14:20 26

Üzenet megtekintéseIdézés: hannacska - Dátum: 2014. október 23. - 10:43:51

Attila is külföldön lép fel. :P

a helyes szórend, 'Attila kfön is fellép', a szórendre ügyeljünk kérem :)
1

#11 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 14:10 13

Üzenet megtekintéseIdézés: Rivombrosa - Dátum: 2014. október 23. - 10:36:34

Ne is mondd, én is pont ezen füstölgök :mellow:

füstadó és mufustado is lesz majd,mi? :angry: :) vagy inter-nyet
no, érzelem-, gondolat- és élménygazdagság után nincs adó,juhé, semmi vész :)

Szerkesztve karikaguriga által: Tegnap, 14:24 58

0

#12 Felhasználó nem aktív   hannacska 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: Tegnap, 10:43 51

Üzenet megtekintéseIdézés: Rivombrosa - Dátum: 2014. október 23. - 10:36:34

Ne is mond, én is pont ezen füstölgök :mellow: :unsure: Mi lesz velünk, ha ezt tényleg komolyan gondolják?:blink:

Hát igen, teljesen kiborultam én is! :( Na azt hiszem ráfekszem én is az angolra, ez az ország halott. Majd néha hazanézek egy-két előadásra, vagy megvárom még Attila is külföldön lép fel. :P
0

#13 Felhasználó nem aktív   Rivombrosa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 10:36 34

Üzenet megtekintéseIdézés: hannacska - Dátum: 2014. október 23. - 10:26:56

Addig mentsétek le ezeket a kincseket magatoknak a saját gépetekre, amíg nem vezetik be az internetadót! :angry:

Ne is mond, én is pont ezen füstölgök :mellow: :unsure: Mi lesz velünk, ha ezt tényleg komolyan gondolják?:blink:
0

#14 Felhasználó nem aktív   hannacska 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: Tegnap, 10:26 56

Addig mentsétek le ezeket a kincseket magatoknak a saját gépetekre, amíg nem vezetik be az internetadót! :angry:
0

#15 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 642

Elküldve: Tegnap, 10:05 22

Idézés: Tisza - Dátum: 2014. október 23. - 07:52:06

https://www.youtube....h?v=R-qzAxFUt0U

Hiányzik ez az időszak nagyon, de nagyon!!!!!!!

Egyetértek. És még ez a hangulat is ugyanakkor, arról a 2009-es koncertről
Dolhai Attila: Majd én megmutatom.avi: http://youtu.be/igdknhlrwu0
0

#16 Felhasználó nem aktív   Tisza 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 336

Elküldve: Tegnap, 07:52 06

https://www.youtube....h?v=R-qzAxFUt0U

Hiányzik ez az időszak nagyon, de nagyon!!!!!!!

Szerkesztve Tisza által: Tegnap, 07:55 40

0

#17 Felhasználó nem aktív   kalaba:) 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.768

Elküldve: Tegnap, 07:41 44

Üzenet megtekintéseIdézés: Tamara39 - Dátum: 2014. október 22. - 15:53:43

Én úgy érzem, hallom, hogy pl. a régi Bajadérban vagy Csókos asszonyban egy köztes éneklést vitt, vagyis az a hang, ami nem úgy jött ki, ahogy kellett volna, értsd operettesen, azt kivágta rutinból, mint a musicalekben. De ez zavaró lehet a fülnek, és felkapja rá az ember a fejét.

...én pont azt szerettem, és azért tudtam többször is megnézni azokat az operetteket, amikben Attila szerepelt, mert nem operettesen énekelt... de ez már történelem :( :( :(

1

#18 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. október 22. - 21:02:08

Üzenet megtekintéseIdézés: Briguszka - Dátum: 2011. július 26. - 09:31:26

0

#19 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 195

Elküldve: 2014. október 22. - 17:32:50

Üzenet megtekintéseIdézés: Rivombrosa - Dátum: 2014. október 22. - 17:29:10

Én sajnos nem értek a hangképzéshez, de elhiszem amit írtál. Legyen így, megértem, elfogadom, de ha megfeszülök sem tudok neki örülni. Pedig szeretem a operetteket, gyerekkoromban a János Vitézen nőttem fel, operát már nem eszem nagykanállal, de Domingo előtt én is bármikor leborulok. És vannak még páran. De Attilát nem látom abban a világban. De az operett az operett, a maga szirupos, kissé giccses, happyendes végével soha nem fog akkor érzelmi katarzist nyújtani, mint amit egy musical, Attilával a főszerepben. És ez az érzés hiányzik.
Minden mással egyetértek :)

Teljesen átérzem, amit te. Más az operett, meglehetősen, és nehéz azokat a karakterábrázolásokat, és azt a lendületet és minden egyebet, ami Attilát jellemzi a játékában, belelátni/beleképzelni a bonviván szerepekbe. De talán elérkezett az ideje, hogy picit más legyen az operett is. Ki tudja, még bármi megtörténhet :P
7

#20 Felhasználó nem aktív   Rivombrosa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. október 22. - 17:29:10

Üzenet megtekintéseIdézés: Tamara39 - Dátum: 2014. október 22. - 15:53:43

Röpködnek a mínuszok lassan odakint is, de hogy itt miért kell a normális hangnemet megütő kommenteket, mint egy másik ember, egy másik rajongó véleményét leminősíteni, azt nem értem továbbra sem. Mindenkinek joga van a saját, nem sértő módon előadott véleményéhez, nem igaz?

De nem is ez a lényeg, amit mondani akarok. Én könnyen beszélek, mert szeretem az operettet és az operát is, bár ez utóbbit azért nem eszem nagykanállal, de Domingo jöhet bármikor, leborulok előtte. És nem győzöm hangsúlyozni, mennyire szeretném, ha Attila nem hozott volna ilyen döntést. Viszont amit a Bajadérban hallottam tőle szeptemberben, az valami szépséges volt. Egy pillanatig nem izgultam, hogy vajon helyén lesznek-e a hangok vagy sem.

ÉS ezek után kéretik minden gondolatom elé odabiggyeszteni, hogy SZERINTEM :)

Szóval, szerintem Attilának most nehezebb dolga van, mint mikor a musical volt a fő profilja, és mindenki úgy beszélt róla, úgy ismerte, hogy ő musicalénekes/színész. És talán nem volt olyan mérvű elvárás irányába az operettekben, hogy ott neki úgy kell énekelnie, mint egy gyakorlott operett-, netán operaénekesnek. Én úgy érzem, hallom, hogy pl. a régi Bajadérban vagy Csókos asszonyban egy köztes éneklést vitt, vagyis az a hang, ami nem úgy jött ki, ahogy kellett volna, értsd operettesen, azt kivágta rutinból, mint a musicalekben. De ez zavaró lehet a fülnek, és felkapja rá az ember a fejét. És ami fontosabb, nagyon terheli a hangszálakat, ha valaki nem helyes technikával énekel operettet, operát. Viszont most, ha beindul a nagy tanulás, annak velejárója a rombolás is. Amit eddig énekelt, illetve ahogy énekelt, azt el kell felejtenie, úgy is mondhatjuk, hogy újra kell tanulnia énekelni. És abban az esetben, ha még nem megy rutinszerűen, ha nincs meg a levegő ott és úgy, ahogy lennie kell, akkor a hang félremegy. És most már nem "pótolja" musicalrutinból, mert az nem jó. Átmeneti időszak van, amikor az izmok és az ösztön megoldaná a feladatot úgy, mint régen, de a tudat nem engedi.
A musicaléneklésnek tulajdonképpen nincsen olyan hangtechnikai kisokosa, mint az operettnek, operának. Néha az "ami a csövön kifér" módszert érzem, nem csak Attilánál, és persze az ő falzett hangjai, magas, agyeldobós hangjaitól az embert elönti a lúdbőr :) Viszont a musicaléneklés elég gyilkos a torokra nézve. Nem igen láttam még 70 éves musicalénekest, és nem csak azért, mert nincs szerep, de 70 éves operaénekest, akinek a hangja semmit sem fakult, sokat. Férfiakról beszélek, mert nőknél más a helyzet, az ő hangjukat a változó kor elviheti, lásd pl. Maria Callas esetét, aki állítólag ezért veszítette el a hangját. Attila sokáig akar énekelni, ennek egyik ára lehet az "átképzés".
Nem tudom, ki ismeri, ha igen, mennyire Josh Grobant. A Tükröm légy az ő dalának, az In Her Eyes-nak a feldolgozása. Vagy az Írj egy dal az Éghez eredetijét ő vitte sikerre, a The Corrs-szal énekelte, Canto Alla Vita a címe. Vagy Bereczki Zoli Hangokba zárva című nótája, szintén Josh saját dala, February Song. Szóval, hosszú évek óta, számszerűen több mint nyolc, követem, imádom, leborulok előtte. De úgy néz ki, hogy a túlhajtás az ő hangjának is ártott, nem is keveset. Amit idén hallottam tőle több esetben, attól legszívesebben sírva fakadnék, mert recseg a hangja. Fiatalabb, mint Attila, de a hangja rosszabb állapotban van, mint az övé. Ő is átesett énekstílus váltáson, csak picit fordítva: ő klasszikus képzést kapott, olyan könnyedén, puhán énekelt, mint pl. Barbra Streisand. Majd áttért egy másik stílusra másik énekmesterrel, aki a gyönyörű baritonjából tenort akart faragni. Majd jött egy picit populárisabb zenei világ, és egyre több falzett hang, majd erősebb, telitorkú éneklés. És most azt hallom, hogy a régi dalait nem tudja úgy énekelni, hogy ne rágjam le a körmömet, kijön-e a következő hang. Van, hogy nem, van, hogy igen, de már nem szépen :( Az ilyen hang maga a kincs, a rángatás, dömpingszerű fellépés kicsinálja.

Attilánál azonban nem is említeném, hogy nincs jó állapotban a hangja. Sőt, ő maga mondta az egyik mostani cikkben, hogy végre reggel, előadás után is úgy szól a hangja, mint előtte. És ez nem mindegy. Viszont ettől még nekünk ugyanúgy hiányzik tőle a musical és a többi fellépés, ami viszont a mi részünkről érthető.

Na, hogy mindezt miért mondtam el, nem tudom, de kijött :) Ismétlem, jobbára minden gondolat a szerintem kategóriába tartozik :P

Én sajnos nem értek a hangképzéshez, de elhiszem amit írtál. Legyen így, megértem, elfogadom, de ha megfeszülök sem tudok neki örülni. Pedig szeretem a operetteket, gyerekkoromban a János Vitézen nőttem fel, operát már nem eszem nagykanállal, de Domingo előtt én is bármikor leborulok. És vannak még páran. De Attilát nem látom abban a világban. Az operett az operett, a maga szirupos, kissé giccses, happyendes végével soha nem fog akkor érzelmi katarzist nyújtani, mint amit egy musical, Attilával a főszerepben. És ez az érzés hiányzik.
Minden mással egyetértek :)

Szerkesztve Rivombrosa által: 2014. október 22. - 17:38:21

4

Topik megosztása:

• 10840 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

4 felhasználó olvassa ezt a témát.