Startlap fórum:: Dolhai Attila - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 11079 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Dolhai Attila

#1 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 1.727

Elküldve: Tegnap, 14:59 34

Idézés: harmony - Dátum: 2016. szeptember 27. - 14:37:38

Csak a Lili :P

Ja meg persze a Bajadér...azt szerettem
0

#2 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 14:37 38

Idézés: Bajaderom - Dátum: 2016. szeptember 27. - 13:20:57

Nekem is ez az egyik bajom. Olyan semmilyen , megfoghatatlan, nem életszerű karakterek. Kb. 2 dolgot kell tudnia csinálni, sírva vigadni és mű szerelmet eljátszani. Még szerencse, hogy a valós életben ilyen bonvivánok és primadonnák nem léteznek. Ennél szerintem is többre hivatott egy színművészeti egyetemet végzett színész. Párszor be is bizonyította már. Bárhogy próbálják megmagyarázni néhányan, hogy milyen magas fokú színpadi intelligenciája volt pl. most Miskolcon is a Viktóriában, nem hiszem el. Max. az volt benne az intelligencia, hogy vissza tudta magát fogni, hogy „ne játssza” túl a karaktert. Te tudnád bármelyik mostani szerepével azonosítani? Mondjuk ha azt mondja neked valaki, hogy Sybill Petrov, akkor egyből az ő neve ugrana be? Na, nekem nem. Egyik operett szerepe esetén sem.

Csak a Lili :P
0

#3 Felhasználó nem aktív   Zemga 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 41

Elküldve: Tegnap, 14:31 08

Üzenet megtekintéseIdézés: Szinhaz - Dátum: 2016. szeptember 27. - 12:50:33

Operett ide, musical oda, a tegnap esti Dómban volt az igazi. :) (szerintem)Már bocs, hogy belekotyogok! ;)

Néhány részlet?
0

#4 Felhasználó nem aktív   Kismiska 

• Új Tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: Tegnap, 13:56 46

Mit vitatkoztok itt ennyit? Teljesen világos és egyértelmű. Dolhai a musicalekben a leg volt, az operettekben meg értékelhetetlen a műfaj miatt. Neki ezek a szerepek szint alatt vannak.
0

#5 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 8.399

Elküldve: Tegnap, 13:33 41

Üzenet megtekintéseIdézés: Bajaderom - Dátum: 2016. szeptember 27. - 13:20:57

Mondjuk ha azt mondja neked valaki, hogy Sybill Petrov, akkor egyből az ő neve ugrana be? Na, nekem nem. Egyik operett szerepe esetén sem.

Most miért mondod? Ember még nem sétafikált ilyen átéléssel a színpad egyik feléből a másikba! És ahogy kukucskált befelé a koszos ablakon! Na, az maga volt a katarzis! Száz év múlva is emlegetni fogják!
0

#6 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 13:30 39

Üzenet megtekintéseIdézés: csubul - Dátum: 2016. szeptember 27. - 13:12:09

Az minden baj forrása, hogy elmaradt a ZÚZDA!
Nem volt méltó lezárás ennek az egész musical életszakasznak, így mindenkinek hiányérzete van.
Nem szállt a Hang az egekig, nem szántotta fel az égboltot. Kép

Jaj de hiányzott már a humorod! :D
0

#7 Felhasználó nem aktív   Bajaderom 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 243

Elküldve: Tegnap, 13:20 57

Üzenet megtekintéseIdézés: harmony - Dátum: 2016. szeptember 27. - 12:46:14

Nekem az (is) bajom a legtöbb operettel, hogy nem nagyon látok IGAZI " színészi játékot", főleg a bonvivanoknál, a musicalekhez képest szinte alig.
Minek akkor a JM díj?

Nekem is ez az egyik bajom. Olyan semmilyen , megfoghatatlan, nem életszerű karakterek. Kb. 2 dolgot kell tudnia csinálni, sírva vigadni és mű szerelmet eljátszani. Még szerencse, hogy a valós életben ilyen bonvivánok és primadonnák nem léteznek. Ennél szerintem is többre hivatott egy színművészeti egyetemet végzett színész. Párszor be is bizonyította már. Bárhogy próbálják megmagyarázni néhányan, hogy milyen magas fokú színpadi intelligenciája volt pl. most Miskolcon is a Viktóriában, nem hiszem el. Max. az volt benne az intelligencia, hogy vissza tudta magát fogni, hogy „ne játssza” túl a karaktert. Te tudnád bármelyik mostani szerepével azonosítani? Mondjuk ha azt mondja neked valaki, hogy Sybill Petrov, akkor egyből az ő neve ugrana be? Na, nekem nem. Egyik operett szerepe esetén sem.
0

#8 Felhasználó nem aktív   csubul 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.186

Elküldve: Tegnap, 13:12 09

Az minden baj forrása, hogy elmaradt a ZÚZDA!
Nem volt méltó lezárás ennek az egész musical életszakasznak, így mindenkinek hiányérzete van.
Nem szállt a Hang az egekig, nem szántotta fel az égboltot. Kép

Üzenet megtekintéseIdézés: csubul - Dátum: 2014. június 30. - 12:38:01

Lehetne az Arénában augusztus végén egy ZÚZDA koncert.

Zenés Utolsó Zajos Dolhai Aztarossebmekkora koncert. Reggeltől másnap reggelig.
Elénekelne mindent, rockot, musicalt (az összes számot az összesből), lenne szépennézős, lenne szépfrizurás szám, lenne kócosfrizurás szám, lenne inget letépős, lenne mellkast mutogatós.
Beöltözne Halálnak, Rómeónak, Jézusnak. Keresztre feszítés is lenne.

Körbefutná a színpadot sokszor meg lenne egy helyben állós. Aztán a nézőteret is körbefutná.
Elbúcsúzna tőle Kero is másfél órában (amúgy nem értem, miért hiányzik bárkinek is, hogy unalmas Kero szövegelést hallhasson egy előadás végén, mikor menne haza??).
Utána mindenkivel táncolna az Ember.

Mindenki hozhatná a saját készítésű süteményét és mindenkiét megkóstolná, zsúrhangulat is lenne.

A szünetben fellépne VerébTomi meg KocsisDénes, akiket meg lehet dobálni záptojással! Hamut szórnának a saját fejükre éneklés közben, a Zene az nem vagyok én-et adnák elő citerakísérettel. A koncert végén kifelé menet ott állnának a kijáratnál és ki lehetne röhögni őket.

Szponzornak adódik a Cewa papírzsebkendő.

Mindenki írna róla tök hosszú beszámolót, amit mindenki elolvasna. Ő is elolvasná, reagálna rá pozitívan.
Könyv lenne a beszámolókból. Hangos könyvet adnának ki a beszámolókból, amit ő olvasna fel.

Kiadnák DVD-n. Feltennék youtube-ra. Akinek nincs nete, leadnák a Dolhai-tévécsatornán. Ez menne reggeltől estig.

Szerintem így minden rajongó elégedett lenne!

0

#9 Felhasználó nem aktív   Szinhaz 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.019

Elküldve: Tegnap, 12:50 33

Operett ide, musical oda, a tegnap esti Dómban volt az igazi. :) (szerintem)Már bocs, hogy belekotyogok! ;)
3

#10 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 12:46 14

[quote name='Zorika' timestamp='1474956792' post='2610221']
Mert, aki szerint nem jó operettben, nyilván nem csak az énekre, hanem a színészi játékára is gondol. Kép

Nekem az (is) bajom a legtöbb operettel, hogy nem nagyon látok IGAZI " színészi játékot", főleg a bonvivanoknál, a musicalekhez képest szinte alig.
Minek akkor a JM díj?
0

#11 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 12:02 28

https://www.youtube....h?v=9-4ITRItOx0

Ez való neked Bajadérom. :D
0

#12 Felhasználó nem aktív   Bajaderom 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 243

Elküldve: Tegnap, 11:08 41

Üzenet megtekintéseIdézés: Zorika - Dátum: 2016. szeptember 27. - 07:13:12

Mert, aki szerint nem jó operettben, nyilván nem csak az énekre, hanem a színészi játékára is gondol. Kép

Köszi! Tudsz egyet? Mehetünk együtt! Kép

https://www.youtube....h?v=16AEx20mhTY

Nekem ez a 4 és fél perc többet adott a Színházak éjszakáján, mint az eddigi összes bonviván szerepe. Énekelte ezt ő már sokkal jobban is én is tudom, de összhtásilag mégis jobban bejött, mint mikor mondjuk a Viktóriában dühüt szimulálva poharakat kellett a falhoz csapkodnia miközben a Lila akácokat éneklte, vagy mikor a Sybillben jobbról balra, és balról jobbra kellett sétálgatnia a színpadon, és néha egy kicsit leskelődni az üvegajtón keresztül.
2

#13 Felhasználó nem aktív   Zemga 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 41

Elküldve: Tegnap, 10:31 43

Csináljunk két topicot:
1. Dolhai Attila a musical hercege - siratóház
2. Dolhai Attila az operett bonbiván - szirupos beszámolók
0

#14 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 10:15 10

Üzenet megtekintéseIdézés: Ibolya50 - Dátum: 2016. szeptember 27. - 09:54:55

Másként honnan tudnám, hogy ott voltál? :P

És veled ellentétben, én ráadásul még szeretem is az OPERETTET. Micsoda gyarlóság? :D

Mondjuk onnan, hogy elmondták neked. Én ugyan nem láttalak, de a lényegen ez nem változtat, Dolhai ott volt, ha csak pár perc erejéig is, ergo te is. De a többi Mágnásban már nem lesz ott, csóri Bajadérom várhatja a beszámolódat míg meg nem őszül. :D Te is csak akkor szereted az operettet, ha Dolhai benne van! :D

Szerkesztve Judithh által: Tegnap, 10:16 37

0

#15 Felhasználó nem aktív   Ibolya50 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 776

Elküldve: Tegnap, 09:54 55

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. szeptember 27. - 09:29:24

Fáj, hogy az első sorban ültem? :D
Ne aggódj, kivételes alkalom volt Leho születésnapja miatt, nem fogom elvenni tőled a lehetőséget, hogy a többi előadáson ott ülhess. Bár kétlem, hogy rohannál Mágnást nézni, elvégre Dolhai nincs benne. :D

Másként honnan tudnám, hogy ott voltál? :P

És veled ellentétben, én ráadásul még szeretem is az OPERETTET. Micsoda gyarlóság? :D
1

#16 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 09:45 07

Üzenet megtekintéseIdézés: mlinda - Dátum: 2016. szeptember 27. - 09:30:32

Egyetértek! Én is ezért szoktam le a Dolhai topicról. De a véleményemet továbbra is fenntartom, Dolhainak a musicalekben lenne inkább a helye és mellette énekelhetne néhány operettet, mint ahogyan régen is, az úgy tök jó volt. Azt is tudom, hogy ezt felesleges állandóan felhozni, hiszen úgyis az lesz, amit ő akar vagy amit a "tanácsadói" és "mentorai" mondanak neki, de akárki akármit mond, véleményem szerint az operettekben soha nem lesz olyan kiemelkedő, mint musical színészként.

Ejnye, ejnye, hát te sem tiszteled a Művész úr döntését? :D Milyen rajongó vagy te? Biztos nem is szereted! :D
0

#17 Felhasználó nem aktív   mlinda 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 267

Elküldve: Tegnap, 09:30 32

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. szeptember 26. - 21:12:37

Amit utálok, az az, hogy a váltás óta ebben a topikban eluralkodott egyfajta véleményterror, ha bárki meg merte említeni, hogy rühelli a jelen helyzetet és azt szeretné ha Dolhai inkább musicalt énekelne, csapatostól estek neki a torkának.

Egyetértek! Én is ezért szoktam le a Dolhai topicról. De a véleményemet továbbra is fenntartom, Dolhainak a musicalekben lenne inkább a helye és mellette énekelhetne néhány operettet, mint ahogyan régen is, az úgy tök jó volt. Azt is tudom, hogy ezt felesleges állandóan felhozni, hiszen úgyis az lesz, amit ő akar vagy amit a "tanácsadói" és "mentorai" mondanak neki, de akárki akármit mond, véleményem szerint az operettekben soha nem lesz olyan kiemelkedő, mint musical színészként.
1

#18 Felhasználó nem aktív   Judithh 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: Tegnap, 09:29 24

Üzenet megtekintéseIdézés: Ibolya50 - Dátum: 2016. szeptember 27. - 08:45:01

Mondja ezt olyan Valaki, aki nemrég a Mágnás Miskán az első sorban csücsült....
Ha valami ennyire unalmas, ennyire nem szeretem, én arra nem megyek el.... :D

Fáj, hogy az első sorban ültem? :D
Ne aggódj, kivételes alkalom volt Leho születésnapja miatt, nem fogom elvenni tőled a lehetőséget, hogy a többi előadáson ott ülhess. Bár kétlem, hogy rohannál Mágnást nézni, elvégre Dolhai nincs benne. :D

Szerkesztve Judithh által: Tegnap, 09:31 54

0

#19 Felhasználó nem aktív   Ibolya50 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 776

Elküldve: Tegnap, 08:45 01

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. szeptember 26. - 18:15:25

Én nem unatkozom, csak rühellem ha mások tűzön-vízen át rám akarják erőltetni a saját meggyőződésüket. Szerintem az operett hót unalmas, ha egyet láttál, mindet láttad...

Mondja ezt olyan Valaki, aki nemrég a Mágnás Miskán az első sorban csücsült....
Ha valami ennyire unalmas, ennyire nem szeretem, én arra nem megyek el.... :D
3

#20 Felhasználó nem aktív   Zorika 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 680

Elküldve: Tegnap, 07:13 12

Üzenet megtekintéseIdézés: Judithh - Dátum: 2016. szeptember 26. - 18:00:18

A fülészt még értem, de szemészt minek? :D

Üzenet megtekintéseIdézés: Rivombrosa - Dátum: 2016. szeptember 26. - 10:49:49

Neked meg egy pszichológust! :P

Köszi! Tudsz egyet? Mehetünk együtt! Kép

Szerkesztve Zorika által: Tegnap, 07:15 34

1

• 11079 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.