Startlap fórum:: Dolhai Attila - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 10993 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Dolhai Attila

#1 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 802

Elküldve: 2015. szeptember 02. - 20:56:11

Üzenet megtekintéseIdézés: karikaguriga - Dátum: 2015. szeptember 02. - 17:51:53

Figyu -köszi a beszámcsit - ebből csupán egy dolog lehetett kínzó,még olvasni is: a forró betonon ülés, a többi na'on jó, na. :)

Köszike, puszillak :P (Bevallom, mindig agyalkodok, hozzam-e, mert hogy minek, mert csak operett, kár foglalni vele a helyet, Füredet már nem is hoztam. A végén még azt hiszi mindenki, hogy én nem tudom, mi az a musical, pedig láttam életemben "jósokat". Ígérem, leszokok róla, akit érdekel, úgyis megtalálja :P)
0

#2 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 02. - 20:47:14

Üzenet megtekintéseIdézés: harmony - Dátum: 2015. szeptember 02. - 08:19:18

Egyszer azt mondta Attila egy riportban, hogy az operát sokkal jobb énekelni, mint nézni ;)
Jó értelemben irigyellek, hogy neked ilyen szépséges :rolleyes:
Ès sajna az operában, ami Attila fő célja, bizony van dráma, pl. az új opera is, amiben a Halált játssza.
Az operett bizonyos részei tetszenek, míg egy jó musical az első szótól az utolsóig elvarázsol.
Hát én maradok a musicalnél, jóval kevesebbet nézek meg Attila nélkül, de persze meghallgatom Attila gyönyörű hangját másban, mivel nincs más választásom :D

Fura is lehet csak nézni, megmondom az őszintét :D :D Ha nem hallom, a víz ver le! Attila biztosan tudja, ő gyakorolja mindkét oldalt. Énekelni jobb ... ő tudja, én nem, és ez szerencse, mert az ég óvjon mindenkit attól, hogy engem énekelni halljon, főként operát :P
Persze, hogy van az operában dráma, sőt, tragédia is :P Történetét és dramaturgiáját tekintve a musical a modern világ operája, tulajdonképpen a zenén kívül nem igen különböznek. Én úgy ahogy van, szeretem a zenés színházat, ez a hármas "szint" (musical, operett, opera) külön jó. Tegyük oda negyediknek a rockoperát, hogy tényleg teljes legyen a kör.
Én meg úgy vagyok vele, hogy az operett bizonyos részei nem tetszenek :) Pl. ahol a szubrett és a táncoskomikus, csak hogy múljon az idő, sztorit előre nem vivő csacska dal énekelt és lejt el. Pl. A Bajadérban a Rókatánc. A világból ki tudok futni tőle. És szinte mindegyik operettben van, ami nem tetszik, míg tényleg azt nem hiszitek, hogy szőröstül-bőröstül oda vagyok minden darabért :) De a musicalekben is vannak olyan részek, amiket simán kihagynék, nem hiányoznának, ha kimaradnának.

Szerkesztve Tamara39 által: 2015. szeptember 02. - 20:49:32

2

#3 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 6.165

Elküldve: 2015. szeptember 02. - 18:35:02

Üzenet megtekintéseIdézés: harmony - Dátum: 2015. szeptember 02. - 18:17:28

Én nem tudom, hol olvastam, ezért köszi :D

Velence: "Tiétek az első fele.Három,és! (énekelünk, a másik szólam "megtanítás nélkül" rávágja a majdénmegmutatom másik részét. ) Attila: Ti is megtanultátok, ez már megy?,nem is énekeltem elő.. Na, fiam, hallás utáni daltanítás:egyes!-mondanák a tanítóképzőn. De: örülök,hogy tudjátok." :)
1

#4 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.432

Elküldve: 2015. szeptember 02. - 18:17:28

Idézés: karikaguriga - Dátum: 2015. szeptember 02. - 17:05:04

idézhetem,mert ott voltam?"azt éreztem,hogy ezt tulajdonképp csinálni sokkal jobb lehet,mint nézni" ,csak azért írtam,mert olyan elgondolkodva, lassan mondta,hangulata-légköre volt ennek, s utána meglepett,'dejólmondod'- nevetés volt (Mátyásföld,2011,beszélg.est)Beszélgetősestet akaroookszeretnék

Én nem tudom, hol olvastam, ezért köszi :D
0

#5 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 02. - 17:51:53

Üzenet megtekintéseIdézés: Tamara39 - Dátum: 2015. szeptember 01. - 22:27:52

Ha esetleg valaki szeretné kínozni magát, a bajai csárdásról:

Figyu -köszi a beszámcsit - ebből csupán egy dolog lehetett kínzó,még olvasni is: a forró betonon ülés, a többi na'on jó, na. :)
0

#6 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 02. - 17:30:28

2010,nem 11

Szerkesztve karikaguriga által: 2015. szeptember 02. - 17:37:45

0

#7 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 02. - 17:05:04

Üzenet megtekintéseIdézés: harmony - Dátum: 2015. szeptember 02. - 08:19:18

Egyszer azt mondta Attila egy riportban, hogy az operát sokkal jobb énekelni, mint nézni ;)

idézhetem,mert ott voltam?"azt éreztem,hogy ezt tulajdonképp csinálni sokkal jobb lehet,mint nézni" ,csak azért írtam,mert olyan elgondolkodva, lassan mondta,hangulata-légköre volt ennek, s utána meglepett,'dejólmondod'- nevetés volt (Mátyásföld,2011,beszélg.est)Beszélgetősestet akaroookszeretnék
0

#8 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 02. - 08:19:18

Idézés: Tamara39 - Dátum: 2015. szeptember 01. - 20:17:21

Számomra az operettekben is ott van a valami több és/vagy a valami más érzése is két előadás között. Szerintem ez nem műfajfüggő. Attila pedig az operettekben is úgy játszik, mint a musicalekben, mindig van valami, ami picit más. Hogy nem természetes az operettekben mindig, ezt nem tudom megítélni, hiszen nem látok minden előadást, de számomra a karakterei élettel teltek, és darabtól függően csibészesek, karót nyeltebbek, határozottabbak vagy határozatlanabbak :) De amennyire nem természetes egy operett vagy egy operett karakter, annyira nem mindig természetes egy musical vagy egy karaktere, azt kell mondjam. Mondhatjuk, hogy mindkét darab az életről szól, mint ahogy azt is, hogy sokszor csak nyomokban feleltethető meg a valóságnak az, amit látunk-hallunk bennük. Szerintem a sziruposság is ugyanúgy megvan a musicalekben is, a mindent elsöprő szerelem például, sokszor túlzón, és ott van az operettekben is. Csak míg a musicalek többségében egy-több haláleset történik, az operettekben nincs ilyen. Sajnos, mert nem lehet annyira megrendülni, nem történik tragédia, nem rázza meg úgy az embert, és szerencsére, mert nem kell annyira megrendülni és nincs benne tragédia, ezért nem rázza meg úgy az embert :D Úgyis van a világban elég szomorúság és tragédia körülöttünk. Viszont, igen, pont a tragikum az, amiben nagyobbat lehet akár játszani. Ellentétként megjegyzem, hogy az operettekben nem mindig díjazom a néha céltalan, a történetet elő nem mozdító szubrett-táncoskomikus viháncolást. És a musicalekben nincs meg az a viszonylagos egyenletesség, mint az operettekben, sokkal inkább érzelmi hullámvasút, bár nem mindegyik darab.

A félresiklott hang szerintem nem feltétlenül annak köszönhető, hogy máshogy kell énekelnie, bár benne van a pakliban. De nem hiszem, hogy soha nem volt korábban félresiklott hang Attilánál, amíg csak musicalt énekelt, És azt sem, hogy minden musical előadásán ugyanakkora elánnal tudott játszani és énekelni, mint előző vagy a következő alkalommal. Szerintem ő sincs gépből, hibázott ő régen is biztosan, játszott talán nem akkora lendülettel, mint amit megszokott tőle az ember. De én nem tulajdonítok nagy jelentőséget annak az egy-két nem teljesen tiszta hangnak, kár foglalkozni szerintem ezzel a témával :)

Az opera éneklés számomra messze nem mesterkélt, sokkal inkább gyönyörű és meglepő, hogy ezek a hangok emberekből törnek elő :)

Jó értelemben irigyellek, hogy neked ilyen szépséges :rolleyes:
Ès sajna az operában, ami Attila fő célja, bizony van dráma, pl. az új opera is, amiben a Halált játssza.
Az operett bizonyos részei tetszenek, míg egy jó musical az első szótól az utolsóig elvarázsol.
Hát én maradok a musicalnél, jóval kevesebbet nézek meg Attila nélkül, de persze meghallgatom Attila gyönyörű hangját másban, mivel nincs más választásom :D
2

#9 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 22:27:52

Ha esetleg valaki szeretné kínozni magát, a bajai csárdásról: http://azebrenalmodo...-budapesti.html

Szerkesztve Tamara39 által: 2015. szeptember 01. - 22:28:14

1

#10 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 22:25:39

Üzenet megtekintéseIdézés: Lizella - Dátum: 2015. szeptember 01. - 21:57:11

"Maguk még mindig ezt kavarják?" :D

Egyébként pedig Attila teljesen másképp játszik az operettekben, mert másként is kell... és kár ezt magyarázni azoknak, akik valamennyi musicalben látták az igazi szenvedélyes színjátszást, akár fejen állva énekelve vagy futva-rohanva.

A váltás oka az én elméletem szerint pedig az, hogy nincs Neki való musical szerep vagy egyszerűen kifáradt/elfáradt abban, hogy az elmúlt tizenakárhány évben a "hátán vitte" az Operett Színházat!

Kavar a halál, akarom mondani, A Halál :D

A másképp játszik, nem játszik másképp dolgot lehet így is és úgy is értelmezni, arra gondoltam, hogy ugyanazokat az eszközöket használja operettben is, musicalben is, nyilván az adott helyzet dönti el, hogy miből mennyi kell. Hogy ki miben-hányszor-hol-miért-mikor irreleváns tényező, és nem akarok megmagyarázni semmit azoknak, akik annyiszor, amennyiszer ....

A váltás okában igazad lehet, ezt is kikavartuk már korábban itt :)

Szerkesztve Tamara39 által: 2015. szeptember 01. - 22:31:37

0

#11 Felhasználó nem aktív   Lizella 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.409

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 21:57:11

Üzenet megtekintéseIdézés: Tamara39 - Dátum: 2015. szeptember 01. - 20:17:21

...Attila pedig az operettekben is úgy játszik, mint a musicalekben,...

"Maguk még mindig ezt kavarják?" :D

Egyébként pedig Attila teljesen másképp játszik az operettekben, mert másként is kell... és kár ezt magyarázni azoknak, akik valamennyi musicalben látták az igazi szenvedélyes színjátszást, akár fejen állva énekelve vagy futva-rohanva.

A váltás oka az én elméletem szerint pedig az, hogy nincs Neki való musical szerep vagy egyszerűen kifáradt/elfáradt abban, hogy az elmúlt tizenakárhány évben a "hátán vitte" az Operett Színházat!
4

#12 Felhasználó nem aktív   Tamara39 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 20:17:21

Üzenet megtekintéseIdézés: harmony - Dátum: 2015. szeptember 01. - 04:59:55

Pont ez a véleményem, az operett számomra sem az a sokszornézős, a musicalt pedig megnézem akár huszadszor, és mindig ad valami többet, mást, pláne Attilánál.
Az utóbbi évben azért megnéztem magamhoz képest nagyon sok operettet (furcsa, de Attilát nem láttam operettben, amíg musicalt játszott, még a Lilit sem néztem meg).
Mindig reménykedem, hátha jobban megszeretem a műfajt... azért van némi fejlődés :D
De Attila számomra a legjobb musicalszínész (nem is vagyok elfogult :P), és nekem sem tetszik a Döntès, nagyon nem.
Ráadásul érzem a mostani haknikon is, hogy a musical az ő világa ő erre született. Az operettben sokszor nem érzem annyira természetesnek, kivéve, ha nevet és önmagát adja.
Hiába mondják, hogy a opera/operett komolyabb hangképzést igényel, Attila hangja a musicalekben számomra messze felülmúlja a legtöbb operetténekesét. Nem akarom, hogy elvesszen az a varázs, ahogy musicalt énekel, az a magabiztosság, az érzelmek határtalan skálája a hangjában, ahogy régebben énekelt.
Amióta Attilát ismerem, nem is szeretem másoktól a pop dalokat, mert üresek kivéve, ha ő énekli.
És igen, ha a váltás miatt is, de zavar pár félresiklott hang, mert nem ezt szoktam meg tőle.
Én nem hiszem, hogy az opera az ő útja, nem tetszik a mesterkélt opera éneklés.
De mit tegyek, semmi közöm hozzá...azért bízom benne, hátha egyszer újra elvállal egy musicalt. Az nagyon sok pénzbe kerül majd nekem :D mert mindet megnézem.

Számomra az operettekben is ott van a valami több és/vagy a valami más érzése is két előadás között. Szerintem ez nem műfajfüggő. Attila pedig az operettekben is úgy játszik, mint a musicalekben, mindig van valami, ami picit más. Hogy nem természetes az operettekben mindig, ezt nem tudom megítélni, hiszen nem látok minden előadást, de számomra a karakterei élettel teltek, és darabtól függően csibészesek, karót nyeltebbek, határozottabbak vagy határozatlanabbak :) De amennyire nem természetes egy operett vagy egy operett karakter, annyira nem mindig természetes egy musical vagy egy karaktere, azt kell mondjam. Mondhatjuk, hogy mindkét darab az életről szól, mint ahogy azt is, hogy sokszor csak nyomokban feleltethető meg a valóságnak az, amit látunk-hallunk bennük. Szerintem a sziruposság is ugyanúgy megvan a musicalekben is, a mindent elsöprő szerelem például, sokszor túlzón, és ott van az operettekben is. Csak míg a musicalek többségében egy-több haláleset történik, az operettekben nincs ilyen. Sajnos, mert nem lehet annyira megrendülni, nem történik tragédia, nem rázza meg úgy az embert, és szerencsére, mert nem kell annyira megrendülni és nincs benne tragédia, ezért nem rázza meg úgy az embert :D Úgyis van a világban elég szomorúság és tragédia körülöttünk. Viszont, igen, pont a tragikum az, amiben nagyobbat lehet akár játszani. Ellentétként megjegyzem, hogy az operettekben nem mindig díjazom a néha céltalan, a történetet elő nem mozdító szubrett-táncoskomikus viháncolást. És a musicalekben nincs meg az a viszonylagos egyenletesség, mint az operettekben, sokkal inkább érzelmi hullámvasút, bár nem mindegyik darab.

A félresiklott hang szerintem nem feltétlenül annak köszönhető, hogy máshogy kell énekelnie, bár benne van a pakliban. De nem hiszem, hogy soha nem volt korábban félresiklott hang Attilánál, amíg csak musicalt énekelt, És azt sem, hogy minden musical előadásán ugyanakkora elánnal tudott játszani és énekelni, mint előző vagy a következő alkalommal. Szerintem ő sincs gépből, hibázott ő régen is biztosan, játszott talán nem akkora lendülettel, mint amit megszokott tőle az ember. De én nem tulajdonítok nagy jelentőséget annak az egy-két nem teljesen tiszta hangnak, kár foglalkozni szerintem ezzel a témával :)

Az opera éneklés számomra messze nem mesterkélt, sokkal inkább gyönyörű és meglepő, hogy ezek a hangok emberekből törnek elő :)
0

#13 Felhasználó nem aktív   gazka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 4.949

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 17:41:19

Üzenet megtekintéseIdézés: harmony - Dátum: 2015. szeptember 01. - 15:43:31

Lehet, hogy tényleg Detti :D
De a Rómeó első 2 éve nem ugyanaz, mint a többi, mert pl. először csak Dóri volt Júlia, és a kezdeti nagy siker miatt sokkal többször adták a darabot, mint később.

Mahó is volt az elején, és a 100. előadáson mutatták be a "csikókat"
0

#14 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 15:43:31

Idézés: karikaguriga - Dátum: 2015. szeptember 01. - 14:53:58

Előadásszámot figyuba véve szerintem Attila-Dettiéi a több .
Valahol Eu-ból,Koldusból sem volt őrültsok, és Rómeóből 2 illetve 8 év. Kisöcsi új,nade/ viszont Eliza,Saigon,Ghost sz.osztásváltós volt. Nomeg a Saigonban Dettinek két szerepe is volt,és sokféle szereposztással is ment. Tudomisén.. :)

Lehet, hogy tényleg Detti :D
De a Rómeó első 2 éve nem ugyanaz, mint a többi, mert pl. először csak Dóri volt Júlia, és a kezdeti nagy siker miatt sokkal többször adták a darabot, mint később.
0

#15 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 15:04:14

Üzenet megtekintéseIdézés: csubul - Dátum: 2015. szeptember 01. - 15:01:12

Jé, totál értem amit írsz!! Semmi ökörködés, semmi egybeírás, semmi új szó, kreáció.:(
Mi van veled? a hőség??
:D

Igen, csak a hőség lehet.. ;)
(tudomisénCsubulmimilllyatt)

Szerkesztve karikaguriga által: 2015. szeptember 01. - 15:08:05

0

#16 Felhasználó nem aktív   csubul 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 2.548

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 15:01:12

Üzenet megtekintéseIdézés: karikaguriga - Dátum: 2015. szeptember 01. - 14:53:58

Valahol Eu-ból,Koldusból sem volt őrültsok, és Rómeóből 2 illetve 8 év. Kisöcsi új,nade/ viszont Eliza,Saigon,Ghost sz.osztásváltós volt. Tudomisén, tipp,hogy Dettivel több,vagy inkább a koncertekkel több nekem a számításom?

Jé, totál értem amit írsz!! Semmi ökörködés, semmi egybeírás, semmi új szó, kreáció.:(

Mi van veled? a hőség??
:D
0

#17 Felhasználó nem aktív   karikaguriga 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 14:53:58

Valahol Eu-ból,Koldusból sem volt őrültsok, és Rómeóből 2 illetve 8 év. Kisöcsi új,nade/ viszont Eliza,Saigon,Ghost sz.osztásváltós volt. Nomeg a Saigonban Dettinek két szerepe is volt,és sokféle szereposztással is ment. Tudomisén.. :)

Szerkesztve karikaguriga által: 2015. szeptember 01. - 15:02:29

0

#18 Felhasználó nem aktív   gazka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 14:41:03

Üzenet megtekintéseIdézés: csubul - Dátum: 2015. szeptember 01. - 13:10:53

Itt akkor 5-5 eddig.

És előadásszámra? Úgy szerintem Dóri vezet.

tuti nem, Rómeót 2 évadot játszottak, Bettivel meg vagy 8-at. Meg a Rudik, Bözsik, Ghostok, Bettivel tartósabb a nexus :))
0

#19 Felhasználó nem aktív   gazka 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 14:38:14

Üzenet megtekintéseIdézés: csubul - Dátum: 2015. szeptember 01. - 14:37:02

Dórival most újra viszonya van

töltött káposzta (palacsintával :D)
0

#20 Felhasználó nem aktív   csubul 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 2.548

Elküldve: 2015. szeptember 01. - 14:37:02

Üzenet megtekintéseIdézés: gazka - Dátum: 2015. szeptember 01. - 14:34:19

Akitől jól elvált egy éve :P :D (ezzel megvékonyítva az Ő pénztárcáját is)

Dórival most újra viszonya van
0

• 10993 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó

1. Google