Startlap fórum:: Dolhai Attila - Startlap fórum:

Ugrás a tartalomhoz

Tovább a Startlapra! Startapp mobilon Startlap a Facebookon
  • 11098 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Dolhai Attila

#41 Felhasználó nem aktív   Esp86 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 454

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 21:03:24

Sziasztok!
Sok véleményt olvastam tőletek a döntéssel kapcsolatban, most elmondanám az enyémet: Nagyrészt egyet értek veletek, nem igazán értem miért volt erre szükség. Ha arról lett volna szó hogy nem annyira jött be neki a musicaléneklés, és ki szeretne próbálni valami mást, hátha az jobb lesz... De bejött, nem is akármennyire! Hatalmas sikerei voltak, népes rajongótábora, láthatóan lubickolt a szerepeiben (kapott is bőven, nem is akármilyeneket!). Bennem felmerül a kérdés, mire számított még, mit hiányolt a musicalekből, amit az operettben/operában akar(t) megtalálni? Jó, az valahol érthető ha valami fejleszteni szeretné magát, ki szeretne próbálni valami mást is, de nekem ez valahogy akkor is furcsa. Ez persze az ő élete, az ő döntése, és tiszteletben tartom, de kívülállóként úgy érzem, ez esetben nem biztos hogy megérte a járt utat elhagyni a járatlanért...

Szerkesztve Esp86 által: 2017. augusztus 18. - 21:14:02

0

#42 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 6.075

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 18:07:32

Üzenet megtekintéseIdézés: Rivombrosa - Dátum: 2017. augusztus 18. - 18:02:04

Kicsit elbizonytalanított, hogy ékezettel vagy anélkül....de látom javítottad!:D

Jaja... inkabb vettem a faradtsagot, nehogy szexizmussal vadoljanak! :D
0

#43 Felhasználó nem aktív   Rivombrosa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.100

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 18:02:04

Üzenet megtekintéseIdézés: geliii... - Dátum: 2017. augusztus 18. - 17:41:29

...érzek némi rengést az erőben... :D

Kicsit elbizonytalanított, hogy ékezettel vagy anélkül....de látom javítottad!:D
0

#44 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 17:41:29

Üzenet megtekintéseIdézés: Rivombrosa - Dátum: 2017. augusztus 18. - 16:54:15

És milyen jól táncolt! Látszik nem apuka lábait örökölte..:D

...érzek némi rengést az erőben... :D

Szerkesztve geliii... által: 2017. augusztus 18. - 17:41:56

0

#45 Felhasználó nem aktív   Rivombrosa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 16:54:15

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2017. augusztus 18. - 15:37:04

..ha már a jelen... a múltban soha nem gondoltam volna, hogy Dolhai lánykát fogunk látni táncikálni apuka mellett a színpadon, bemutatkozni, meghajolni...

És milyen jól táncolt! Látszik nem apuka lábait örökölte..:D
0

#46 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 15:48:19

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2017. augusztus 18. - 15:37:04

..ha már a jelen... a múltban soha nem gondoltam volna, hogy Dolhai lánykát fogunk látni táncikálni apuka mellett a színpadon, bemutatkozni, meghajolni...

Bizonyára itt az idő! :)
Most amúgy is divatos az Opiban a sajat gyerekekkel szerepelni... ebből is latszik, h lassan de biztosan nemcsak generació, hanem nemzedekvaltas felé haladunk.
0

#47 Felhasználó nem aktív   sylvia 25 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 647

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 15:37:04

Üzenet megtekintéseIdézés: geliii... - Dátum: 2017. augusztus 18. - 15:21:33

...mert a jelen az egy egysíkú vmi most a palyafutásaban, es igazabol 3 mondattal jellemezhető.

0

#48 Felhasználó nem aktív   Rivombrosa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 15:25:34

Üzenet megtekintéseIdézés: geliii... - Dátum: 2017. augusztus 18. - 15:21:33

...mert a jelen az egy egysíkú vmi most a palyafutásaban, es igazabol 3 mondattal jellemezhető.

Tudom én...
0

#49 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 15:21:33

Üzenet megtekintéseIdézés: Rivombrosa - Dátum: 2017. augusztus 18. - 15:12:53

Talán még a Cigányszerelem is jól állt neki.
Az a sz@r, hogy gyakorlatilag mind múltidőben beszélünk róla...

0

#50 Felhasználó nem aktív   Rivombrosa 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 15:12:53

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2017. augusztus 18. - 14:16:06

Szerintem, ahol azonosulni tudott a szereppel, mint például a Mozart, ott nem volt, vagy csak kevésbé volt modoros. Az operettekben szinte soha nem tud/tudott teljesen azonosulni a szereppel, pláne a bonviván léttel(talán kivétel a Csókos és a Lilli ).

Talán még a Cigányszerelem is jól állt neki.
Az a sz@r, hogy gyakorlatilag mind múltidőben beszélünk róla...

Szerkesztve Rivombrosa által: 2017. augusztus 18. - 15:16:59

0

#51 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 15:11:25

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2017. augusztus 18. - 14:57:37

Jövőre igazán összedobhatnának, egy Sztár vagy, hogy is szokták nevezni "Fesztivál szereposztást" Szegedre ebből a Notre Dame-iból, hasonlóan az Elfújtához....akkor még talán én is megnézném :P mert ahogy látom a képeket és a videókat, Verébke ismét irritáló grimaszokkal fejezi ki játékának árnyalatosságát. ( és akkor a számomra idegesítő,vibráló "levegős" énekléséről nem is beszéltem)

Összedobhatnanak!
(Ami pedig Tomit illeti - bár ez nem az ő topicja - a grimaszok és a testbeszed hozzatartozik a szerephez, ami sztem fizikailag is rettentő nehez szerep, a hangjaban pedig nyoma sincs a regebbi vibralos "levegős" éneklesnek! Nem veletlenül kapta a legnagyobb ovaciót es tapsot a szereplők közül!)
0

#52 Felhasználó nem aktív   sylvia 25 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 14:57:37

Üzenet megtekintéseIdézés: geliii... - Dátum: 2017. augusztus 18. - 14:40:52

Nyilan vannak arnyalatok a jatekaban, en általanossagban foglaltam össze, ahogy latom. Kar, h csak ilyenekről tudnek hosszasan diskuralni, es nem a szerepeiről.
Szegeden megneztem A Notre Dame-i toronyőrt es vegig ott volt az agyamban, h akar 4 szerepet is siman eljatszhatna belőle, bar hangfekvesben Frollo nem az ő szerepe... vegre itt van megint egy remek musical, amiről az az erzesem , h jó szériat fog futni, es pont az nincs benne, aki a műfaj aduasza!

Jövőre igazán összedobhatnának, egy Sztár vagy, hogy is szokták nevezni "Fesztivál szereposztást" Szegedre ebből a Notre Dame-iból, hasonlóan az Elfújtához....akkor még talán én is megnézném :P mert ahogy látom a képeket és a videókat, Verébke ismét irritáló grimaszokkal fejezi ki játékának árnyalatosságát. ( és akkor a számomra idegesítő,vibráló "levegős" énekléséről nem is beszéltem)
0

#53 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 14:40:52

Üzenet megtekintéseIdézés: sylvia 25 - Dátum: 2017. augusztus 18. - 14:16:06

Szerintem, ahol azonosulni tudott a szereppel, mint például a Mozart, ott nem volt, vagy csak kevésbé volt modoros. Az operettekben szinte soha nem tud/tudott teljesen azonosulni a szereppel, pláne a bonviván léttel(talán kivétel a Csókos és a Lilli ).

Nyilan vannak arnyalatok a jatekaban, en általanossagban foglaltam össze, ahogy latom. Kar, h csak ilyenekről tudnek hosszasan diskuralni, es nem a szerepeiről.
Szegeden megneztem A Notre Dame-i toronyőrt es vegig ott volt az agyamban, h akar 4 szerepet is siman eljatszhatna belőle, bar hangfekvesben Frollo nem az ő szerepe... vegre itt van megint egy remek musical, amiről az az erzesem , h jó szériat fog futni, es pont az nincs benne, aki a műfaj aduasza!
0

#54 Felhasználó nem aktív   sylvia 25 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 14:16:06

Üzenet megtekintéseIdézés: geliii... - Dátum: 2017. augusztus 18. - 13:10:53

Ez szigorúan a maganvelemenyem, tamadható, vitatható, de hosszú evek ota tartom a következőt:
Attila nem jó színművesz, modoros jateka van, de paradox módon pont ez a modorossag es kimagasló hangi adottsag tette erdekesse, szerethetőve, sőt naggyá. Ez remekül működött a musicalekben, gyakorlatilag kilóra megvette az embert... mindemellett üdítő koncerteket adott, nem felt pl farmernaciban rock zenet üvöltve énekelni - es imadtuk!
Most egy kimért, öltönyos, szinte kenyszeresen elegans, borzasztó rosszul jatszó, am meg mindig szep hangú bonvivan, akiről az az ember benyomasa, h amugy egy beszari alak...
Mondom, ez szigorúan maganvelemeny, lehet őt teljesen maskent latni, megítelni, nem is fogok rajta sem kiakadni, sem vitatkozni!
...es sose hagyjon el benneteket a remeny! - mondom, mit éhező...de viadalra mar nem mennék!

0

#55 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.864

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 13:26:36

Üzenet megtekintéseIdézés: geliii... - Dátum: 2017. augusztus 18. - 13:10:53

Ez szigorúan a maganvelemenyem, tamadható, vitatható, de hosszú evek ota tartom a következőt:
Attila nem jó színművesz, modoros jateka van, de paradox módon pont ez a modorossag es kimagasló hangi adottsag tette erdekesse, szerethetőve, sőt naggyá. Ez remekül működött a musicalekben, gyakorlatilag kilóra megvette az embert... mindemellett üdítő koncerteket adott, nem felt pl farmernaciban rock zenet üvöltve énekelni - es imadtuk!
Most egy kimért, öltönyos, szinte kenyszeresen elegans, borzasztó rosszul jatszó, am meg mindig szep hangú bonvivan, akiről az az ember benyomasa, h amugy egy beszari alak...
Mondom, ez szigorúan maganvelemeny, lehet őt teljesen maskent latni, megítelni, nem is fogok rajta sem kiakadni, sem vitatkozni!
...es sose hagyjon el benneteket a remeny! - mondom, mit éhező...de viadalra mar nem mennék!

Én is pont így gondoltam, tökéletesen leírtad :D
0

#56 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 13:10:53

Üzenet megtekintéseIdézés: harmony - Dátum: 2017. augusztus 18. - 12:33:19

Az utánpótlás valóban nagyrészt jó, de semmiképp nem átlag feletti. Az új generáció is lehetne legendás. Ez most elmarad, talán a következő generáció lesz az.
Attilát a Jászai díj kötelezhetné kicsit, hogy színművész maradjon, nem való számára a bonvivan szerepkör. Azért is középszerű benne, mert ő sem veszi komolyan.
Én még reménykedem egy jó döntésben, ahol Attila újra Attila lenne a színpadon.

Szerkesztve geliii... által: 2017. augusztus 18. - 13:21:53

0

#57 Felhasználó nem aktív   Saturday's 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 447

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 12:51:00

Igen, kár ezen agonizálni, jöjjön, aminek jönnie kell. :)
0

#58 Felhasználó nem aktív   harmony 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.864

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 12:33:19

Üzenet megtekintéseIdézés: geliii... - Dátum: 2017. augusztus 18. - 11:35:54

Azert az utanpotlas sztem jó, es ezek a fiatalok szerencsere dolgoznak is kemenyen... nemelyikük ebben-abban túlzasba is esik (pl testepítesben, inkabb énekórára kellene többet járni...).
Nehéz egy legendas generació utan felnőni, mert a közönseg köztes állapotban van... meg rajong a nagyokert, es gyanakvó az ifjúsaggal szemben...
De, igen, most meg eszbe lehetne kapni, es pl lehetne függetlenedni vagy a színhaztól, vagy a menedzsmenttől, vagy csak fel kene allni, megrazni magat, aztan bekopogni a műveszeti vezetőhöz es a főigazgatóhoz... de az is ugye egy döntés!
Csak azzal tudom ismét zarni, h minden jót kívanjak, aztan reszemről vagy latom, hallom meg valaha színpadon, de en az operetteket nem fogyasztom, fáraszt, untat - de ez meg az én ízlesem!

Az utánpótlás valóban nagyrészt jó, de semmiképp nem átlag feletti. Az új generáció is lehetne legendás. Ez most elmarad, talán a következő generáció lesz az.
Attilát a Jászai díj kötelezhetné kicsit, hogy színművész maradjon, nem való számára a bonvivan szerepkör. Azért is középszerű benne, mert ő sem veszi komolyan.
Én még reménykedem egy jó döntésben, ahol Attila újra Attila lenne a színpadon.
0

#59 Felhasználó nem aktív   geliii... 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 12:33:04

Üzenet megtekintéseIdézés: Saturday - Dátum: 2017. augusztus 18. - 12:11:00

Én nem vagyok szakember, én is csak elejtett morzsákból rakom össze a kirakóst, de annak nem tudom lenne-e értelme, ha úgy térne vissza, hogy megint naponta más műfajt énekelne. Biztos vagyok benne, hogy ezt senki hangja nem bírja sokáig. Talán ha musical, akkor lehetne más színházakban is énekelni, hogy az Operettszínház korlátai ne okozzanak egzisztenciális problémákat ... Több átjárás kellene a színházak között.

Más is váltja a műfajokat... de ha en lennek a helyeben, akkor hanyagolnam az operettet. :P
Az egzisztenciaja meg nincs veszelyben, arra merget vehetsz! :D
Egyebkent meg tök mindegy, h mi erről itt elelmelkedünk, befolyassal nem vagyunk rá!
Csak azt az egyet nem ertem, h azok a szakemberek miert engedtek ezt, akik befolyassal lehetnenek rá! A lelkismeretük nem haborog? Egy őstehetseg elassa a talentumait?
Elnezik, hallgatjak, h egy közepszerű operettenekes legyen? Hát fura...
0

#60 Felhasználó nem aktív   Saturday's 

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 447

Elküldve: 2017. augusztus 18. - 12:11:00

Én nem vagyok szakember, én is csak elejtett morzsákból rakom össze a kirakóst, de annak nem tudom lenne-e értelme, ha úgy térne vissza, hogy megint naponta más műfajt énekelne. Biztos vagyok benne, hogy ezt senki hangja nem bírja sokáig. Talán ha musical, akkor lehetne más színházakban is énekelni, hogy az Operettszínház korlátai ne okozzanak egzisztenciális problémákat ... Több átjárás kellene a színházak között.
0

• 11098 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó